Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

Μπερδευτηκαμε,για την infoquest λέω....

Δεν έχει αντιπροσωπεία στην Ελλάδα η Xiaomi, χοντρό εισαγωγέας είναι απλά έχει service senter εδώ δικό της

 

ναι βρε-αυτο λεμε.

μονο απο εκει περνεις 2ετη εγγυηση.

τα υπολοιπα ειναι καταστηματος με οτι αυτο συνεπαγεται..

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε-αυτο λεμε.

μονο απο εκει περνεις 2ετη εγγυηση.

τα υπολοιπα ειναι καταστηματος με οτι αυτο συνεπαγεται..

Οκ τότε

Και οι επίσημοι μεταπωλητές είναι

https://www.xiaomi-greece.gr/sales-points

Ότι αλλο είναι με δικιά μας ευθύνη

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ τότε

Και οι επίσημοι μεταπωλητές είναι

https://www.xiaomi-greece.gr/sales-points

Ότι αλλο είναι με δικιά μας ευθύνη

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

πολυ σωστα...:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Γενικα και εμενα με το 4Χ δεν με ακουγαν σωστα...μετα πηρα bluetooth και ηρεμησα...

δοκιμασες με ασυρμανο ακουστικο ; Για το note 5 δεν ξερω ισως δεν εχει θεμα.

 

Με το Bluetooth που δοκίμασα δεν το κάνει ακούγετε σωστά αλλά εντάξει και αυτό δεν είναι λύση να έχω συνέχεια το Bluetooth μαζί μου. Το θέμα είναι ότι ή το τηλέφωνο το δικό μου έχει κάποιο πρόβλημα ή γενικά όλες οι συσκευές Redmi Note 5. Πρώτη φορά το συναντάω αυτό σε όσες συσκευές είχα. Πάντως με το Redmi Note 4 της γυναίκας μου κανένα πρόβλημα χωρίς το Bluetooth, μόνο με το δικό μου υπάρχει το πρόβλημα.

 

Edit: Τελικά μόνο όταν έχω ανοιχτή ακρόαση οι συνομιλητές μου ακούνε δυο φορές την φωνή τους. Μεγάλο φάουλ της συσκευής κρίμα και χρησιμοποιώ πολύ την ανοιχτή ακρόαση.

Edited by kosvou
Link to comment
Share on other sites

εγώ το πήρα απο κωτσο με 220 μιας και είχε λευκή νύχτα . λοιπόν ειχα το redmi note 3 pro και η γυναίκα το 4χ . εχω να πω οτι στο rn3pro δούλευα το κινητό οσο γρήγορα γούσταρα χωρίς κανένα πρόβλημα. να πω οτι εχω κοντα στα 95gb φωτογραφίες και βίντεο απο καλή μηχανή d7000 . δυστυχώς ομως με το redmi note 5 4/64 δεν εχω την ιδια απόδοση. εχει lag που στο προηγούμενο ουτε για πλακα.. και αναφέρομαι σε χρίση gallery ποιο πολυ . και με την μαμά αλλα και με τις quickpic kai foto συλλογή. γενικά μου δίνει την αίσθηση οτι πήγα ένα βήμα πισω σε επεξεργαστή . υπάρχει καμιά ιδέα?

να πω οτι εχω και 2 σιμ και την καρτα μνημης οπως τα ειχα στο 3 πριν. δεν νομιζω να φταιει αυτο.

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν ειχα το redmi note 3 pro και η γυναίκα το 4χ . εχω να πω οτι στο rn3pro δούλευα το κινητό οσο γρήγορα γούσταρα χωρίς κανένα πρόβλημα. να πω οτι εχω κοντα στα 95gb φωτογραφίες και βίντεο απο καλή μηχανή d7000 . δυστυχώς ομως με το redmi note 5 4/64 δεν εχω την ιδια απόδοση. εχει lag που στο προηγούμενο ουτε για πλακα.. και αναφέρομαι σε χρίση gallery ποιο πολυ . και με την μαμά αλλα και με τις quickpic kai foto συλλογή. γενικά μου δίνει την αίσθηση οτι πήγα ένα βήμα πισω σε επεξεργαστή .

 

Τέτοια λέγε μου τώρα.... Κάτοχος RN3 και περιμένω το RN5.... Θεωρητικά ο snapdragon 636 ειναι καλύτερος απο τον snapdragon 650. Έχει LPDDR 4 RAM αντί για LPDDR 3 RAM και Cortex-A73 πυρήνες αντί για Cortex-A72. Είναι καινούργιος όμως και λογικά θέλει ακόμα optimization.

 

Κάνας άλλος που να είχε πριν κινητό με snapdragon 650???

Link to comment
Share on other sites

εγώ το πήρα απο κωτσο με 220 μιας και είχε λευκή νύχτα . λοιπόν ειχα το redmi note 3 pro και η γυναίκα το 4χ . εχω να πω οτι στο rn3pro δούλευα το κινητό οσο γρήγορα γούσταρα χωρίς κανένα πρόβλημα. να πω οτι εχω κοντα στα 95gb φωτογραφίες και βίντεο απο καλή μηχανή d7000 . δυστυχώς ομως με το redmi note 5 4/64 δεν εχω την ιδια απόδοση. εχει lag που στο προηγούμενο ουτε για πλακα.. και αναφέρομαι σε χρίση gallery ποιο πολυ . και με την μαμά αλλα και με τις quickpic kai foto συλλογή. γενικά μου δίνει την αίσθηση οτι πήγα ένα βήμα πισω σε επεξεργαστή . υπάρχει καμιά ιδέα?

να πω οτι εχω και 2 σιμ και την καρτα μνημης οπως τα ειχα στο 3 πριν. δεν νομιζω να φταιει αυτο.

Πως έχεις και 2 SIM και κάρτα μνήμης; Με αυτόν τον αντάπτορα που κρέμεται απ έξω;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να πω οτι εχω και 2 σιμ και την καρτα μνημης οπως τα ειχα στο 3 πριν. δεν νομιζω να φταιει αυτο.

 

το λαγκ που λες όντως μπορεί να είναι θέμα σδ οπότε ναι μπορεί να φταίει αυτό.... πήρες κατευθείαν την κάρτα από το ένα κινητό στο άλλο ή την έβαλες φορμαρισμένη σαν "καινούρια" ;

 

επίσης είπαμε, δεν έχουν ίδιο λειτουργικό οι συσκευές

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά αυτό το εγγύηση καταστήματος δεν μπορώ να καταλάβω....το στέλνουν Κίνα η προκορντια κάπου?

Μια βδομάδα να κόψετε τον καφέ ....μα δεν είναι δα και τοσοοοοοοο μεγάλη τα 55€

Μην φανεί ότι κάνω διαφήμιση κι η infoquest μεταπωλητής είναι

 

 

Το συγκεκριμενο καταστημα που παρηγγειλα εχει service δικο του, εχω παρει και ενα redmi pro απο εκει, οπως κ απο αλλο skroutzoμαγαζο που εδινε 2 χρονια εγγυηση, εγω προτιμω τα 55 ευρο να τα πιω σε καφεδες απο το να κανω μαγκα την καθε αλυσιδα. :) κι επειδη μου περισσευουν κερναω κιολας. χαχαχαχα. (πλακα κανω ετσι ο γραπτος ο λογος παρεξηγειτε καμια φορα) τωρα αν εσυ εχεις εμπειρια απο ινφο κουεστ κ εισαι και ικανοποιημενος μπαινεις βιβλιο γκινες ανετα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μια ερώτηση. Η εφαρμογή που έχει το κινητό για τον καιρό δείχνει μόνο τον καιρό στην πόλη που θα του βάλεις;

Πως μπορεί να δείξει τον καιρό στο εκάστοτε μέρος που βρίσκεσαι;

Link to comment
Share on other sites

τωρα αν εσυ εχεις εμπειρια απο ινφο κουεστ κ εισαι και ικανοποιημενος μπαινεις βιβλιο γκινες ανετα.

Μπα όχι, αχρειαστη να είναι,για πες....

 

 

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό από την αρχή που το πήρα έχω 2 κάρτες σιμ, μια για ομιλία και μια data, εδώ και 2-3 μέρες χάνει την δεύτερη και θέλει ρεσταρτ για να επανέλθει... συμβαίνει και σε κάναν άλλο αυτό;
dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει απο τα 32GB rom ποσο ειναι η διαθέσιμη μνήμη για φωτο, εφαρμογές κτλ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κάποιος να μου πει απο τα 32GB rom ποσο ειναι η διαθέσιμη μνήμη για φωτο, εφαρμογές κτλ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Γύρω στα 18GB μου δείχνει

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό από την αρχή που το πήρα έχω 2 κάρτες σιμ, μια για ομιλία και μια data, εδώ και 2-3 μέρες χάνει την δεύτερη και θέλει ρεσταρτ για να επανέλθει... συμβαίνει και σε κάναν άλλο αυτό;

 

Μήπως είναι κομμένη η κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

πάντως έχω ξεκλειδώσει με smart lock χρησιμοποιώντας bluetooth ακουστικά οπότε δουλεύει απλά δεν ξέρουμε τις "απαιτήσεις"

(δοκιμασμένα στην τελευταία 10 beta , δε τα είχα δοκιμάσει πριν)

Link to comment
Share on other sites

πάντως έχω ξεκλειδώσει με smart lock χρησιμοποιώντας bluetooth ακουστικά οπότε δουλεύει απλά δεν ξέρουμε τις "απαιτήσεις"

(δοκιμασμένα στην τελευταία 10 beta , δε τα είχα δοκιμάσει πριν)

που την βρήκες την τελευταία 10 beta;;γιατί στην τελευταία 9 beta δεν δουλεύει το smart lock για να κρατάει ξεκλείδωτο το κινητό όσο είναι συνδεδεμένο με το bt ακουστικό.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό από την αρχή που το πήρα έχω 2 κάρτες σιμ, μια για ομιλία και μια data, εδώ και 2-3 μέρες χάνει την δεύτερη και θέλει ρεσταρτ για να επανέλθει... συμβαίνει και σε κάναν άλλο αυτό;
Μου είχε συμβεί και σε εμένα ,έβγαλα τις κάρτες έξω τις καθάρισα τις τοποθέτησα προσεχτικά έκλεισα καλά την θύρα και από τότε κανένα προβλημα
Link to comment
Share on other sites

Το έχω βρει απο ευρωπαϊκή αποθήκη του Geek το 4Χ64 στα 205€. Απο Κίνα ειναι ακριβότερο.

Εκτός του οτι γλυτωνω τελωνείο αλλάζει κάτι ως προς την εγγύηση λογω αγοράς απο χώρα της ΕΕ;

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πάντα η Κίνα θα είναι φτηνότερη. Μειονέκτημα ότι αν πάθει κάτι η συσκευή θα πρέπει να βρεις τρόπο να το στείλεις Κίνα με ότι αυτό συνεπάγεται. Πάρτο από Geek άφοβα. Είναι δοκιμασμένοι,τα repair center είναι δικά τους και μία ακόμη λεπτομέρεια σε σχέση με τα εδώ σκρουτζομάγαζα. Σου καλύπτουν αυτοί τα έξοδα αποστολής. όσον αφορά τα υπόλοιπα ,δεν αλλάζει κάτι άλλο για τον λόγο ότι η Xiaomi δεν έχει επίσημη αντιπροσωπεία εδώ στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

πάντως έχω ξεκλειδώσει με smart lock χρησιμοποιώντας bluetooth ακουστικά οπότε δουλεύει απλά δεν ξέρουμε τις "απαιτήσεις"

(δοκιμασμένα στην τελευταία 10 beta , δε τα είχα δοκιμάσει πριν)

Λες να έκαναν την έκπληξη και να το έφτιαξαν με το miui 10; Με wifi δουλεύει, π.χ. όταν συνδέεσαι στο wifi του σπιτιού να μένει ξεκλειδωτο;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό από την αρχή που το πήρα έχω 2 κάρτες σιμ, μια για ομιλία και μια data, εδώ και 2-3 μέρες χάνει την δεύτερη και θέλει ρεσταρτ για να επανέλθει... συμβαίνει και σε κάναν άλλο αυτό;
Το είχα το πρόβλημα στο note 3, πολύ έντονο, σε σημείο να έχω πάνω μόνο μια κάρτα και να χάνει και αυτή. Στο 5 μου το έκανε 2 φορές η μια μάλιστα χθες. Έχω απογοητευτεί και δεν μπορώ να καταλάβω τι μπορεί να φταίει. Κάρτες , xiaomi ;;; Οι κάρτες μου είναι wind free 2go

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

....
Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει το 4/64 χρυσό από Κίνα μεριά, το έχει στο gearbest στα 165€ με χρήση του κουπονιού GBmid-yearNote5

 

χθες ειχε 162 το μαύρο στο banggood μπήκα ομως αργά και είχαν τελειώσει τα κουπόνια,άλλα βγαίνουν συνέχεια κουπόνια εκεί στα 160,στην επόμενη προσφορά θα το χτυπήσω.(γιατί το λευκό δεν λέει)

siemens s35i->sony ericsson t100->siemens s65->sony ericsson k750->eten x600->htc diamond->htc diamond 2->xperia ray (ποτέ Nokia :cool:)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...