Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τσαινεζικο...lol

Και γω θέλω να του περάσω καμία RR πάνω αλλά βαριέμαι την αναμονή

Και δεν ξέρω αν αξίζει

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Ακριβως για να μην εχει τσαινεζιες/μαιμουδορομς από τα κινεζομαγαζα ειναι αυτη η αναμονη ;)

 

Στη θεση σου θα κανα μια πρωτη αποπειρα ξεκλειδωματος (ωστε να ξεκινησει το counter) και αν το αποφασισεις προχωρας. :)

 

Απλα εμενα με σκιζει λιγο γιατι ηθελα να το παραδώσω στο πατερα μου λιγες μερες μετα ετοιμο με gcam. Πακετο...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κολπάκι στο whyred (RM Note 5) και δεν χρειάζεται να περιμένεις 15 μέρες. Εγώ καθάρισα σε 2 λεπτά. Χρειάζεται να έχεις 2 λογαριασμούς miui , υπάρχουν αρκετοί οδηγοί στα αγγλικά φόρουμ. Edited by georgemei
Link to comment
Share on other sites

Το δοκιμασες; Γιατί εγώ που επέλεξα 69fps δεν ξεκίναγε καν το βίντεο και κόλλαγε η εφαρμογή

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω δοκίμασα μέχρι και 720p στα 60 δειχνει να γράφει αλλα δεν γράφει παρά μόνο 30fps. Απο την αλλη 4Κ γράφει κανονικά ακομη και στα 30 και εχω την εντυπωση με EIS... Παντα με opencamera.

 

Παντως μου κανει εντυπωση που λέτε ορισμενοι για ταχυτητα. Θα το διαβάσουν και κάποιοι που ψάχνονται και θα αποθαρρύνθουν. Ειναι ταχύτητατο με εξαιρετικη διαχείριση ραμ και καλη gpu για τα δεδομενα της τιμης του. Το miui εχει τα θετικά του αλλα και καποια αρνητικα βέβαια.

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει κολπάκι στο whyred (RM Note 5) και δεν χρειάζεται να περιμένεις 15 μέρες. Εγώ καθάρισα σε 2 λεπτά. Χρειάζεται να έχεις 2 λογαριασμούς mini, υπάρχουν αρκετοί οδηγοί στα αγγλικά φόρουμ.

 

Διαβασα οτι δεν δουλευει απο καποιους (ενδεχομένως το κοψαν αργότερα). Εσύ το έκανες πρόσφατα;

Link to comment
Share on other sites

Διαβασα οτι δεν δουλευει απο καποιους (ενδεχομένως το κοψαν αργότερα). Εσύ το έκανες πρόσφατα;

 

Την προηγούμενη βδομάδα

Link to comment
Share on other sites

Μάγκες σιγουρα ο 636 είναι πιο γρήγορος από τον 625; σαν να χωλαίνει το κινητό με τις 100 εφαρμογές που του έχω βάλει. Στο 4Χ είχα πάνω από 200 εφαρμογές και δεν κολλούσε ούτε πήγαινε αργά.

 

Όχι ρε συ να χωλαίνει κιόλας. :blink: Πρέπει να έχω ακριβώς τις ίδιες εφαρμογές και στο 5 και στο 4X. Το άνοιγμα στο 5 είναι άμεσο-ακαριαίο, ενώ στο 4X έχει ένα κλικ καθυστέρηση.

 

Δεν έχω 100 εφαρμογές μέσα, όμως.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εγω δοκίμασα μέχρι και 720p στα 60 δειχνει να γράφει αλλα δεν γράφει παρά μόνο 30fps. Απο την αλλη 4Κ γράφει κανονικά ακομη και στα 30 και εχω την εντυπωση με EIS... Παντα με opencamera.

 

Παντως μου κανει εντυπωση που λέτε ορισμενοι για ταχυτητα. Θα το διαβάσουν και κάποιοι που ψάχνονται και θα αποθαρρύνθουν. Ειναι ταχύτητατο με εξαιρετικη διαχείριση ραμ και καλη gpu για τα δεδομενα της τιμης του. Το miui εχει τα θετικά του αλλα και καποια αρνητικα βέβαια.

Ταχύτατο ειναι γενικά και δεν κολλάει, δηλαδή τι να το κανω που έχω πχ το s8+ και μου ανοίγει ελάχιστα δέκατα του δευτερολέπτου πιο γρήγορα μια εφαρμογή ή ένα παιχνίδι ή οτιδήποτε;Το τηλέφωνο δεν σέρνεται πάει πολύ καλά από άποψη ταχύτητας γενικά, όχι μόνο για την τιμή του ,άποψη μου!
Link to comment
Share on other sites

Ταχύτατο ειναι γενικά και δεν κολλάει, δηλαδή τι να το κανω που έχω πχ το s8+ και μου ανοίγει ελάχιστα δέκατα του δευτερολέπτου πιο γρήγορα μια εφαρμογή ή ένα παιχνίδι ή οτιδήποτε;Το τηλέφωνο δεν σέρνεται πάει πολύ καλά από άποψη ταχύτητας γενικά, όχι μόνο για την τιμή του ,άποψη μου!
Και εγώ την ίδια εμπειρία έχω με το mate 10 pro, το redmi note 5 άνοιγε τις εφαρμογές ένα κλικ πιο αργά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παντως απο περιέργεια ενημερωστε οσοι λέτε οτι γραψατε 60fps γιατι μου κανει εντυπωση.

Δειχνει να γραφει κανονικά με Opencamera και Snap camera ΑΛΛΑ στην πραγματικότητα το βιντεο ειναι 30fps!

 

Εχω δοκιμασει βίντεο 2Κ@60 fps απο Hero 5 και παίζει χωρις κολλήματα. Η εγγραφή λοιπον στα 1080p ειναι σίγουρα εφικτή αλλα μη διαθέσιμη για καποιο λογο...

Samsung Note Series Fan! :happy:

Samsung [Note 4] N910F in White!

Samsung [Note 2] N7100 in Blue

..Inspiration doesn't wait..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όντως είναι ένα κλικ πιο αργό από ότι είχα συνηθίσει πχ σε mi max 2 που είχε τον 625. Αλλά μην ξεχνάμε ότι δεν έχει γίνει κανένα optimization ακόμα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όντως είναι ένα κλικ πιο αργό από ότι είχα συνηθίσει πχ σε mi max 2 που είχε τον 625. Αλλά μην ξεχνάμε ότι δεν έχει γίνει κανένα optimization ακόμα.

 

Όταν τα λέω...

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Ελάτε ρε παιδιά ...ένα κλικ

Αλλα προβλήματα εχει το κινητό...τα γνωστά

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ελάτε ρε παιδιά ...ένα κλικ

Αλλα προβλήματα εχει το κινητό...τα γνωστά

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

 

Δεν. Έρχονται ειδοποιήσεις σωστά σε εμένα.. Κλείνει ίσως κάποιες εφαρμογές μόνο του και τέλος αυτό το κλικ που λες.

Γενικά θα κάνω υπομονή είναι οκ η συσκευή.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Την προηγούμενη βδομάδα

 

Παλεψα με αυτον τον οδηγο αλλα παντα μου βγαζει οτι δεν ειναι bound. Αυτον ακολουθησες;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει παιδιά η συσκευή? Έχει θέματα?αύριο λέω να το πάρω για αυτό ρωτώ. Εγώ ψάχνω κυρίως μπαταρία... Κανένα παιχνίδι παίζω και ίντερνετ.. Κουβέντες κτλ
Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει παιδιά η συσκευή? Έχει θέματα?αύριο λέω να το πάρω για αυτό ρωτώ. Εγώ ψάχνω κυρίως μπαταρία... Κανένα παιχνίδι παίζω και ίντερνετ.. Κουβέντες κτλ

 

 

Μέχρι τα 300 ευρώ δεν θα βρει καλύτερο... Όρμα.

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Δεν. Έρχονται ειδοποιήσεις σωστά σε εμένα.. Κλείνει ίσως κάποιες εφαρμογές μόνο του και τέλος αυτό το κλικ που λες.

Γενικά θα κάνω υπομονή είναι οκ η συσκευή.

Εγώ σε συσκευές που παίρνω θέλω να είναι smooth το κινητό,τώρα αν είναι ένα κλικ γρηγορότερο το ένα από το άλλο

Σημασία δεν δίνω

Έχω κλείσει το miui optimization, δεν ξέρω αν βοηθάει,έχω δώσει τα permission που πρέπει και όλα δουλεύουν καλά,έβαλα και nova prime και τέλος,ξεγνοιασιά....τα άλλα είναι τα γνωστά που συζητάμε εδώ και λύση δεν βρίσκουμε...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παλεψα με αυτον τον οδηγο αλλα παντα μου βγαζει οτι δεν ειναι bound. Αυτον ακολουθησες;

Ωχ....βλέπω να αναβάλλεται επ'αοριστον

Το ξεκλείδωμα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Εγώ σε συσκευές που παίρνω θέλω να είναι smooth το κινητό,τώρα αν είναι ένα κλικ γρηγορότερο το ένα από το άλλο

Σημασία δεν δίνω

Έχω κλείσει το miui optimization, δεν ξέρω αν βοηθάει,έχω δώσει τα permission που πρέπει και όλα δουλεύουν καλά,έβαλα και nova prime και τέλος,ξεγνοιασιά....τα άλλα είναι τα γνωστά που συζητάμε εδώ και λύση δεν βρίσκουμε...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωχ....βλέπω να αναβάλλεται επ'αοριστον

Το ξεκλείδωμα

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Κάνε πρωτη αποπειρα και οταν το θυμηθεις θα εχουν περασει οι 15 μερες.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βουιξει ο κόσμος με αυτό το θέμα

Άλλοι λένε με μια παλιά έκδοση του miui tool τα κατάφεραν

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βουιξει ο κόσμος με αυτό το θέμα

Άλλοι λένε με μια παλιά έκδοση του miui tool τα κατάφεραν

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Αυτό είναι για να παρακάμψεις τις 15 μέρες αναμονή και όχι για το αν θα ξεκλειδώσεις γενικά. Δεν σε εμποδίζει κανένας να κάνεις απόπειρα ξεκλειδώματος και στο μεταξύ να μετράνε οι μέρες. Μέχρι να αποφασίσεις να φλασαρεις κάτι θα χουν περάσει και οι 15 μέρες.

 

Πάντως που το ψαξα λίγο xda δεν ειμαι ο μόνος που δεν μπορεί. Μάλλον η xiaomi το μπλόκαρε και αυτο. Οπότε παιδιά χωρίς καμία σκέψη κάντε μια πρώτη αποπειρα για ξεκλείδωμα ανεξάρτητα αν θέλετε να ξεκλειδώσετε ή όχι ώστε αν τυχόν αλλάξετε γνώμη να χουν περάσει οι 15 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι για να παρακάμψεις τις 15 μέρες αναμονή και όχι για το αν θα ξεκλειδώσεις γενικά.

Το ξέρω...καραγκιοζηλικια

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οσοι προσπαθουν να ξεκλειδωσουν, πρεπει να δοκιμασουν με λιγο παλαιοτερη εκδοση του Miflash. Εγω τα καταφερα με την εκδοση 2.3.803.10 , η τελευταια ειναι πατσαρισμενη απο την μαμα και δεν αφηνει το bypass του χρονοδιακοπτη των 15 ημερων.
Link to comment
Share on other sites

Οσοι προσπαθουν να ξεκλειδωσουν, πρεπει να δοκιμασουν με λιγο παλαιοτερη εκδοση του Miflash. Εγω τα καταφερα με την εκδοση 2.3.803.10 , η τελευταια ειναι πατσαρισμενη απο την μαμα και δεν αφηνει το bypass του χρονοδιακοπτη των 15 ημερων.

 

Μπα τα ιδια. Μου βγαζει οτι δεν ειναι bound στο λογαριασμο. Μαλλον το χουν κλειδωσει γενικα. Αν δεις xda ολοι λενει οτι πλεον δεν πιανει.

 

Για την ιστορια

 

  1. κανω πρωτη αποπειρα με το κανονικο μου (με bind) και εμφανιζει τις ωρες που χρειαζονται (346 πλεον :P)
  2. Ανοιγω συσκευη, κανω sign out
  3. Απο το browser της συσκευης μπαινω στο i.mi.com με το κανονικο μου λογαριασμο (που πριν εκανα sign out) και κανω delete τη συσκευη.
  4. Στη συσκευη βαζω τον δευτερο λογαριασμο (για να μην εχω προβληματα απο προηγουμενες αποπειρες, πριν ξεκινησω βημα 1, εχω κανει και απο εκει delete το rn5). Υποψιν με το που κανω sign in και εμφανισει επιλογες για συγχρονισμους κανω back... υπαρχει περιπτωση να φταιει αυτο;
  5. Δεν κανω bind οπως τονιζουν οι οδηγιες.
  6. Ομως οταν μπαινω σε fastboot εμφανιζει μηνυμα οτι δεν ειναι bound η συσκευη στο λογαριασμο.

 

Ειχα δοκιμασει και χωρις το τριτο βημα.

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

@georgemei με την 9.5.13.0 ξεκλείδωσες η με παλιότερη?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Nirvana1979
HTC DESIRE 825
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...