Jump to content

HTC U11


pik.
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά δουλεύει η συσκευή

Καλό ήχο έχει

Αυτονομία καλή

Κάμερα καλή

Δικαρτο

Σήμα και ταχύτητες καλές

Οθόνη ωραία και φωτεινή

Γρήγορη φόρτιση

Δεν ξέρω τι θα σου λείπει

 

Ναι μα δεν λέω πως θα λείπει κάτι!Ε ίσως μόνο ότι έχει αρκετά bezels πλέον!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι μα δεν λέω πως θα λείπει κάτι!Ε ίσως μόνο ότι έχει αρκετά bezels πλέον!

 

Εμένα με βολεύουν πάντως

Τι μόδα είναι αυτή δεν ξέρω

Γούστα είμαι του καθενός

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με βολεύουν πάντως

Τι μόδα είναι αυτή δεν ξέρω

Γούστα είμαι του καθενός

 

Ούτε εγώ είμαι φαν των ελάχιστων μπεζελς απλά θεωρώ ότι θα μπορούσε να ήταν λίγο μικρότερα!Κάτι άλλο έχει θήκη μέσα;Γιατί έχω δει βιντεάκια που έχει στο εξωτερικό αλλά δεν ξέρω εδώ τι γίνεται!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ είμαι φαν των ελάχιστων μπεζελς απλά θεωρώ ότι θα μπορούσε να ήταν λίγο μικρότερα!Κάτι άλλο έχει θήκη μέσα;Γιατί έχω δει βιντεάκια που έχει στο εξωτερικό αλλά δεν ξέρω εδώ τι γίνεται!

 

Έχει μια μαλακή διαφανές

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Έχει μια μαλακή διαφανές

 

Α πολύ ωραία!

Past:Samsung Galaxy SIII,IPhone 4s,Lg G2 Mini, HTC One M8,Motorola Moto G(2014),Samsung Galaxy A5,Iphone 6 Plus,LG V10,Samsung Galaxy S7 Edge,OnePlus 3T, Xiaomi Redmi Note 4,Huawei P10

 

Current: Huawei Mate 10 Pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει μια μαλακή διαφανές

 

Καλησπέρα, η θήκη της συσκευασίας ΔΕΝ είναι μαλακή, είναι από σκληρό υλικό, η οποία δεν αγκαλιάζει καλά και βέβαια ΔΕ προστατεύει το κινητό όπου εννοείται πως θέλει άμεση αλλαγή.

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η θήκη της συσκευασίας ΔΕΝ είναι μαλακή, είναι από σκληρό υλικό, η οποία δεν αγκαλιάζει καλά και βέβαια ΔΕ προστατεύει το κινητό όπου εννοείται πως θέλει άμεση αλλαγή.
Συμφωνώ!!!

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, η θήκη της συσκευασίας ΔΕΝ είναι μαλακή, είναι από σκληρό υλικό, η οποία δεν αγκαλιάζει καλά και βέβαια ΔΕ προστατεύει το κινητό όπου εννοείται πως θέλει άμεση αλλαγή.

 

Η δική μου είναι διαφανές μαλακή

Αν είχε άλλη δεν το ξέρω το πήρα μεταχειρισμένο αλλά μου είπε ότι αυτήν είχε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Η δική μου είναι διαφανές μαλακή

Αν είχε άλλη δεν το ξέρω το πήρα μεταχειρισμένο αλλά μου είπε ότι αυτήν είχε

 

σκληρη ειναι και προστατευει μονο γωνιες. Προφανως σου ειχε αλλη, αλλα ειναι μαπα η αρχικη στο θεμα προστασιας, αλλα δειχνει ωραια και αφηνει να αναδειχθει το κινητο. Οποτε δεν εχασες και τιποτα αν σε ενδιαφερει η προστασια.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μίλησα με τον Νίκο και όντως δεν έχω την αρχική

Ζητώ συγγνώμη για το λάθος post μου

Έχω παρόμοια λαστιχένια και νόμιζα ότι ήταν η μαμά

Προφανώς όμως αυτή η μαμά σκληρή πλαστική δεν είναι τόσο καλή και γρατζουνιεται πάρα πολύ εύκολα και γίνεται άσχημη πολύ γρήγορα

Είχα σε παλαιότερα τηλέφωνα θήκες τέτοιου τύπου

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το wifi direct δοκίμασε να το κάνεις με την εφαρμογή που έχει μέσα το κινητό και όχι με κάποια άλλη πηγή όταν έχεις ανοικτή μια φωτογραφία να την έχεις ανοιχτεί η το βίντεο με την εφαρμογή του κινητού και όχι με κάποια που έχεις κατεβάσει απ'το Android δοκιμάσατε και νομίζω ότι έτσι θα λειτουργήσει. μου έχει τύχει

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με το wifi direct δοκίμασε να το κάνεις με την εφαρμογή που έχει μέσα το κινητό και όχι με κάποια άλλη πηγή όταν έχεις ανοικτή μια φωτογραφία να την έχεις ανοιχτεί η το βίντεο με την εφαρμογή του κινητού και όχι με κάποια που έχεις κατεβάσει απ'το Android δοκιμάσατε και νομίζω ότι έτσι θα λειτουργήσει. μου έχει τύχει

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όταν λες εφαρμογή τι εννοείς ? Εγώ ήμουν στο βίντεο και πάτησα το σύμβολο του share που ανοίγουν τα πάντα και έχει επιλογή "μεταφορά wifi" που είναι το οκ κοντινό αλλά δεν λειτουργεί. Κάτι άλλο δεν βρίσκω,αν εννοείς κάτι διαφορετικό πες το αναλυτικά αν θες.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γιατί στις επιλογές τροφοδοσίας για την μπαταρία εμφανίζει μόνο 4-5 εφαρμογές και από κάτω 4-5 υπηρεσίες συστήματος;

 

Δεν πρέπει να εμφανίζει πιο πολλές εφαρμογές;

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες εφαρμογή τι εννοείς ? Εγώ ήμουν στο βίντεο και πάτησα το σύμβολο του share που ανοίγουν τα πάντα και έχει επιλογή "μεταφορά wifi" που είναι το οκ κοντινό αλλά δεν λειτουργεί. Κάτι άλλο δεν βρίσκω,αν εννοείς κάτι διαφορετικό πες το αναλυτικά αν θες.

 

to wifi direct το εχεις ενεργοποιησει?

Link to comment
Share on other sites

to wifi direct το εχεις ενεργοποιησει?

 

Έχεις καταφέρει να το δουλέψεις κάπως ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Έχεις καταφέρει να το δουλέψεις κάπως ?

 

οχι δε γινεται τελικα...λειπει το software απο το U11.

ο μονος τροπος ειναι να στησεις και στα 2 κινητα την ιδια εφαρμογη

Link to comment
Share on other sites

οχι δε γινεται τελικα...λειπει το software απο το U11.

ο μονος τροπος ειναι να στησεις και στα 2 κινητα την ιδια εφαρμογη

 

Αυτό κατέληξα και εγώ. Είναι αυτά τα μικρά αλλά χρήσιμα πράγματα που δεν έχει το υ11 και με χαλάνε ενώ είναι καλή συσκευή γενικά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αυτό κατέληξα και εγώ. Είναι αυτά τα μικρά αλλά χρήσιμα πράγματα που δεν έχει το υ11 και με χαλάνε ενώ είναι καλή συσκευή γενικά

 

Συνεχίζω να πιστεύω ότι μόνο στα Samsung δουλεύει by default

Με Android beam δεν μπόρεσες να τα στείλεις;

Δεν ξέρω τι ταχύτητες πιάνει αλλά είναι εύχρηστο

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω να πιστεύω ότι μόνο στα Samsung δουλεύει by default

Με Android beam δεν μπόρεσες να τα στείλεις;

Δεν ξέρω τι ταχύτητες πιάνει αλλά είναι εύχρηστο

 

Ναι μόνο σε αυτά αφού ούτε σε lg έχω καταφέρει να το δουλεψω. Δεν ξέρω ταχύτητα αλλά 50 φώτο έρχονται σε 5 δεύτερα πχ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο σε αυτά αφού ούτε σε lg έχω καταφέρει να το δουλεψω. Δεν ξέρω ταχύτητα αλλά 50 φώτο έρχονται σε 5 δεύτερα πχ.

 

Καλά είναι

Δοκίμασε και βίντεο με Android beam να δούμε

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στις ρυθμίσεις/εφαρμογές βρίσκω μια εφαρμογή με το όνομα Αρχεία

Είναι στην έκδοση 7.1.1.

Στο play store έχει εφαρμογή Htc file manager στην έκδοση 7.8

Είναι η ίδια εφαρμογή;

Στην συσκευή αυτή την στιγμή πέρα από τις ρυθμίσεις που φαίνεται να είναι εγκατεστημένη αυτή η εφαρμογή δεν εμφανίζεται κάποιος file manager

 

Σε προηγούμενες htc συσκευές ερχόταν προεγκατεστημένη η εφαρμογή htc file manager αν θυμάμαι καλά

 

----- προσθήκη μηνύματος 17 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ένα ακόμη πράγμα που θέλω να επισημάνω

Όταν έχουμε στη οθόνη δύο εφαρμογές ανοιχτές ταυτόχρονα που καταλαμβάνουν από μισή οθόνη γιατί δεν μπορώ να αλλάξω το μέγεθος;

Πχ επάνω να έχω το YouTube και κάτω τον chrome αλλά το κάτω μέρος να είναι λίγο πιο μεγάλο

Εμφανίζεται η γραμμή που την τραβάς και αλλάζει μέγεθος αλλά δεν κάνει τίποτα

Το ίδιο συνέβαινε και στο htc 10

Σε άλλες συσκευές όμως μπορείς να αλλάξεις σ αφήνει πχ samsung, OnePlus, LG

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Μέσα στις ρυθμίσεις/εφαρμογές βρίσκω μια εφαρμογή με το όνομα Αρχεία

Είναι στην έκδοση 7.1.1.

Στο play store έχει εφαρμογή Htc file manager στην έκδοση 7.8

Είναι η ίδια εφαρμογή;

Στην συσκευή αυτή την στιγμή πέρα από τις ρυθμίσεις που φαίνεται να είναι εγκατεστημένη αυτή η εφαρμογή δεν εμφανίζεται κάποιος file manager

 

Καλησπέρα, για τον μαμά file manager αλλά και για διάφορες άλλες μπορείς να κοιτάς στο apkmirror.com/apk/htc-corporation/

πίσω από κάθε επιτυχημένο άντρα, κρύβεται...η μαμά του που τον ξεματιάζει :lol: !
Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις:

 

- Το fp scanner είναι γρήγορο; Επίσης είναι ακριβές ή συχνά δε σε αναγνωρίζει; Δεν εννοώ να μη σε αναγνωρίζει μια στο τόσο (μπορεί να συμβεί σε όλες τις συσκευές) αλλά να είναι ένα συχνό φαινόμενο.

 

- Όταν ξεκλειδώνεις σε πάει απ' ευθείας στη home screen ή πρέπει να πατήσεις δυο φορές;

 

- Σε ποιές αναλύσεις/fps έχει EIS το βίντεο; Κάπου διάβασα ότι έχει για 1080p@30fps, 1080p@60fps αλλά όχι για 4k@30fps. Ισχύει;

 

- Η μπροστινή κάμερα που τραβάει βίντεο 1080p φαντάζομαι είναι σε 30fps;

Link to comment
Share on other sites

Μερικές ερωτήσεις:

 

- Το fp scanner είναι γρήγορο; Επίσης είναι ακριβές ή συχνά δε σε αναγνωρίζει; Δεν εννοώ να μη σε αναγνωρίζει μια στο τόσο (μπορεί να συμβεί σε όλες τις συσκευές) αλλά να είναι ένα συχνό φαινόμενο.

 

- Όταν ξεκλειδώνεις σε πάει απ' ευθείας στη home screen ή πρέπει να πατήσεις δυο φορές;

 

- Σε ποιές αναλύσεις/fps έχει EIS το βίντεο; Κάπου διάβασα ότι έχει για 1080p@30fps, 1080p@60fps αλλά όχι για 4k@30fps. Ισχύει;

 

- Η μπροστινή κάμερα που τραβάει βίντεο 1080p φαντάζομαι είναι σε 30fps;

Το fp scanner είναι πάρα πολύ γρήγορο. Δεν μου έχει τύχει ως τώρα να αποτύχει. Με το που βάλεις το δάχτυλο πάνω στον σαρωτη το κινητό θα πάει αμέσως στην home screen.

 

Στάλθηκε από το HTC U11 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

http://www.miui.gr Τα πάντα για τις MIUI ROMs αλλά και ελληνική μετάφραση!

 

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to HTC U11

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...