Jump to content

Saw Movies


DENIOR
 Κοινοποίηση

Ποια από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;  

41 members have voted

  1. 1. Ποια από τις ταινίες σας άρεσε περισσότερο;

    • Saw (2004)
      33
    • Saw II (2005)
      3
    • Saw III (2006)
      4
    • Saw IV (2007)
      1
    • Saw V (2008)
      0
    • Saw VI (2009)
      0
    • Saw VII (2010)
      0


Recommended Posts

το 1 προβλεψιμο? :) φανταζομαι δηλαδη πως θα ειναι το 2 :cool: αντε με το καλο να ερθει να το δω κι αυτο.

 

Ρε σεις δε λέω πως το 1 ήταν προβλέψιμη ταινία σε καμία περίπτωση... Απλά τα τελευταία 10 λεπτά απλά ήταν αυτά που σε συνταράσσουν. Ε στο 2 αυτό συμβαίνει σε όλη σχεδόν την ταινία, και τα τελευταία 10 της λεπτά μαζεύεις τα μαλλιά σου από το πάτωμα...

 

Όχι τόσο με την έκπληξη, αλλά με την πολύ έξυπνη πλοκή που σε ξεπερνά. Εγώ π.χ. κατάλαβα τι συμβαίνει τελικά στο τελευταίο 5 λεπτο... Εκτός και αν είμαι εντελώς χαζός τι να σας πω :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Κάτι άσχετο : Μπορεί κάποιος moderator να ενώσει τα 2 θέματα (Saw II & Saw III) ?

 

Σωστή σκέψη,done!

 

Εγώ π.χ. κατάλαβα τι συμβαίνει τελικά στο τελευταίο 5 λεπτο... Εκτός και αν είμαι εντελώς χαζός τι να σας πω :p

 

Tι λες πάλι εσύ; :p Εγώ μετά από αυτά που έγραψες,θέλω ακόμα πιο πολύ να δω την ταινία :D

Μα που ξέρεις, μπορεί,

να ταξιδέψουμε μια μέρα ή μια νύχτα μαζί.

Link to comment
Share on other sites

Tι λες πάλι εσύ; :p Εγώ μετά από αυτά που έγραψες,θέλω ακόμα πιο πολύ να δω την ταινία :D

 

Αφού ξέρεις οτι μου αρέσει να σε εξιτάρω... :shifty: Καλά αν και με τέτοια προετοιμασία που σας έκανα δε ξέρω μήπως είστε φτιαγμένοι για κάτι πολύ περισσότερο και απογοητευθείτε.

 

Τέσπα, 2 ανατροπές στο τέλος τις κατάλαβα μόνο όταν τις έδειξε, οπότε την κρίνω ως αρκετά καλοφτιαγμένη ταινία. ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Τέσπα, 2 ανατροπές στο τέλος τις κατάλαβα μόνο όταν τις έδειξε, οπότε την κρίνω ως αρκετά καλοφτιαγμένη ταινία. ;)

 

Τις ανατροπες τις ανεφερε αμεσα μεσα στο εργο και αν προσεξεις καλα,πολυ περιτεχνα αναφερονται αλλα πιστευεις οτι μιλαει μεταφορικα.

Μια ακροαση των αγγλικων του κακου και θα καταλαβεις ;)

 

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Τις ανατροπες τις ανεφερε αμεσα μεσα στο εργο και αν προσεξεις καλα,πολυ περιτεχνα αναφερονται αλλα πιστευεις οτι μιλαει μεταφορικα.

Μια ακροαση των αγγλικων του κακου και θα καταλαβεις ;)

 

:up: Αυτό εννοώ, οτι όταν τις ανέφερε προσπαθούσα να καταλάβω τι εννοούσε, μάταια βέβαια γιατί σε συνεπαίρνει η πλοκή... για να αποκαλύφθουν όλα όμως στο τέλος ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Έτσι μπράβο, μας φτιάξατε, αλλά αν κάνετε το λάθος να πετάξετε κανένα φανερό spoiler ο θεός ο ίδιος δεν θα με κρατάει! :D
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έκανα 2 edit για να μη ξεφύγει τίποτα βρε :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω το saw ειναι απο τις καλυτερες ταινιες του ειδους που εχω δει και το καλυτερο ειναι οτι μπορει να συμβει και στην πραγματικοτητα το ολο σκηνικο. Αλλα και saw 3? νομιζα οτι ο τυπας εχει καρκινο σε ολο του το σωμα και καμια ελπιδα(Ο λογος που σκοτωνει) και θα βγαλει και τριτη ταινια? :lol: :lol: :lol:
Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω το saw ειναι απο τις καλυτερες ταινιες του ειδους που εχω δει και το καλυτερο ειναι οτι μπορει να συμβει και στην πραγματικοτητα το ολο σκηνικο. Αλλα και saw 3? νομιζα οτι ο τυπας εχει καρκινο σε ολο του το σωμα και καμια ελπιδα(Ο λογος που σκοτωνει) και θα βγαλει και τριτη ταινια? :lol: :lol: :lol:

Εφοσον ειδες το 2 σου προτεινω να το ξαναδεις γιατι δεν καταλαβες ενα βασικο πραγμα και δεν θελω να το αποκαλυψω.Ναι οντως εχει καρκινο κ μετρα ωρες.

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Εφοσον ειδες το 2 σου προτεινω να το ξαναδεις γιατι δεν καταλαβες ενα βασικο πραγμα και δεν θελω να το αποκαλυψω.Ναι οντως εχει καρκινο κ μετρα ωρες.

 

Οχι δεν το ειδα, αλλα απο τι μου ειπαν δεν ειναι ειναι prequel του saw 1, οποτε ή ολα γινοντε παραλληλα ή ειναι τραβηγμενο απο τα μαλλια σε αυτην την μικρη λεπτομερια, α! να σημειωσω εδω οτι ανθρωπος που εχει τετοια μορφη καρκινου και ειναι στα τελευταια του δεν μπορει ουτε να κουνηθει(και φυσικα να σηκωνετε και να φευγει οποτε του γουσταρει απο το νοσοκομειο), ποσο μαλλον να σκεφτει και να οργανωσει τοσο πανεξυπνα σχεδια δολοφονιας.

Link to comment
Share on other sites

RaZoR333 δεν έχεις δει το 2, οπότε καλό είναι να μη κάνεις σχόλια που ίσως χαλάσουν τις εκπλήξεις για τους υπόλοιπους χρήστες... ;)

 

Είσαι off πάντως σε όλες τις προβλέψεις σου για την ταινία :p

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Οι υπόλυποι πού είδατε το ΙΙ;

Απο το net ή dvd απο μαυρο;

Internetικη ποιοτητα,ο μαυρος μεχρι να το φερει θα εχει βγει το 3 :lol:

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Οι υπόλυποι πού είδατε το ΙΙ;

Απο το net ή dvd απο μαυρο;

Εγώ τώρα κατεβάζω το telesync... Ήθελα να το δώ στον κινηματογράφο, αλλα δεν μπορώ να περιμένω άλλο! Απο το sample πάντως φαίνεται σχετικά καλή ποιότητα για TS.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Internetικη ποιοτητα,ο μαυρος μεχρι να το φερει θα εχει βγει το 3 :lol:

Δέν τα παίρνουμε απο τον ίδιο μαυρο. :)

Με είχε δώσει τον Μεγαλέξανδρο ένα εξάμηνο πριν έρθει στους κινηματογράφους μας ;)

...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα κατεβάζω το telesync... Ήθελα να το δώ στον κινηματογράφο, αλλα δεν μπορώ να περιμένω άλλο! Απο το sample πάντως φαίνεται σχετικά καλή ποιότητα για TS.

Ναι η ποιοτητα απο το TS ειναι παρα πολυ καλη,το μονο που συμβουλευω ειναι να μειωσετε κατα πολυ τις μπασες συχνοτητες στο equalizer γιατι παραειναι γραμμενο μπασα και ετσι θα δυσκολευεστε για τους διαλογους,λιγο ανεβασμα τα πριμα κ ολα τελεια (αν ομως το δειτε με υποτιτλους σιγα μην το κανετε :p )

 

 

Δέν τα παίρνουμε απο τον ίδιο μαυρο.

Με είχε δώσει τον Μεγαλέξανδρο ένα εξάμηνο πριν έρθει στους κινηματογράφους μας

Ο δικος σου καλος ειναι,πρεπει να μου τον γνωρισεις :D

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν το ειδα, αλλα απο τι μου ειπαν δεν ειναι ειναι prequel του saw 1, οποτε ή ολα γινοντε παραλληλα ή ειναι τραβηγμενο απο τα μαλλια σε αυτην την μικρη λεπτομερια, α! να σημειωσω εδω οτι ανθρωπος που εχει τετοια μορφη καρκινου και ειναι στα τελευταια του δεν μπορει ουτε να κουνηθει(και φυσικα να σηκωνετε και να φευγει οποτε του γουσταρει απο το νοσοκομειο), ποσο μαλλον να σκεφτει και να οργανωσει τοσο πανεξυπνα σχεδια δολοφονιας.

 

Μερικές φορές, καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς.... :p :D

 

To είδα χτες το βράδυ. Συγκλονιστικό. Απίστευτες ανατροπές!!! Πράγματι, όπως είπαν και άλλοι είναι πολύ καλύτερο από το πρώτο που το πρώτο ήταν γαμάτο!!!

 

Ακόμα έχω μείνει μ@λ@κ@$, προσπαθώ να καταλάβω τι έγινε!!! Χαλαρά από τις καλύτερες ταινίες των τελευταίων χρόνων!

 

Υπάρχει κάτι που δεν κατάλαβα.

Στο τέλος, ο τύπος με την μάσκα oξυγόνου που ανακαλύπτει κρυμμένο η αστυνομικίνα ποιος είναι;;;;

:confused:

 

Αν κάποιος το θέλει, ας μου στείλει ένα πμ, να το φέρω μια κόπια στην συνάντησή μας στην Comdex. Απλά φέρτε μου ένα άδειο δισκάκι. :)

Link to comment
Share on other sites

Μερικές φορές, καλύτερα να μασάς παρά να μιλάς.... :p :D

Ενταξει δεν ειπα οτι δεν ειναι καλη ταινια προς θεου, εμενα προσωπικα μου αρεσε το 1 και το ειδα σε cinema, το ιδιο θα γινει και με το 2(δεν λεει να βλεπεις τετοιες ταινιες σε divx), εστω την πρωτη φορα...

 

Τα λεμε οταν βγει και το δω.

Link to comment
Share on other sites

@Τrobocop

 

 

Eιναι το παιδι του αστυνομικου,προσεξε ξανα τα λογια του κακου οταν παιζουν οι 2 τους το παιχνιδι που μιλανε,ξηλωσε τους υποτιτλους (αν εχεις) και ξαναδες τι αναφερει ο κακος.Το τελικο συμπερασμα ειναι αλλο γιατι και πως εγιναν αυτα,το ξερεις και ο ιδιος

 

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Mόλις είδα κι εγώ ταινία. Είναι όντως συγκολινιστική και σε κρατάει σε πολύ αγωνία μέχρι το τελευταίο δευτερόλεπτο. Σίγουρα θα υπάρξει και 3, το καταλαβαίνεις από το τέλος.

 

 

Ανατρεπτικό, αίμα, πολύ αίμα, θρίλερ για τα καλά. Πολύ καλύτερο του ένα θα έλεγα. :up:

 

@VarX

 

 

Ναι ο γιος του αστυνομικού ήταν εκείνος με τη μάσκα στο τέλος. Δηλαδή επέζησε, αυτό θέλησε να μας πει. Όμως με μπέρδεψες τι εννοείς να ξανακοιτάξουμε τους διαλόγους και να αφαιρέσουμε τους υπότιτλους;

 

Link to comment
Share on other sites

@minovg

 

 

Σε καποια φαση που ο κακος μιλαει με τον μπατσο,του λεει οτι "your son is in a safe place" η καπως ετσι,πρεπει να το ξαναβρω και να το ακουσω ξανα.Το οποιο αμεσα του λεει οτι ειναι σε ενα χρηματοκιβωτιο,το οποιο ειναι ακριβως διπλα στο γραφειο που μιλανε,και η πορτα τελικα ανοιξε οταν τελειωσε ο χρονος.Ο σκοπος του γερου ηταν να πιασει τον μπατσο

 

 

To βρηκα,ειναι αυτο που λεμε,στο 30:45 δευτ.,του λεει σε καθαρα αγγλικα αμεσα ολο αυτο το πραγμα,απλα μιλαει με πολυ ομορφα και περιτεχνα αγγλικα,με αποτελεσμα να νομιζεις οτι μιλαει για το τελευταιο ουσιαστικο της φρασης του.Οσοι το δειτε θα καταλαβετε τι εννοω

 

Σημειωση,το εργο το ειδα χωρις υποτιτλους,με αποτελεσμα να μην ξερω κατα ποσο ακριβης ειναι η μεταφραση των ελληνικων υποτιτλων που υπαρχουν για το εργο

The Future Belongs To The Brave
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο Βαρξ ναι. Την θυμάμαι αυτή την φράση, απλά τώρα που το είπες το συνδύασα. :O Κορυφαίο παιδιά, μην το χάσετε. :up:
Link to comment
Share on other sites

Αυτά είναι που έγραψα στην αρχή του thread αυτού, οτι κατανόησα πραγματικά την ταινία και τα όσα λέγονταν... μόνο όταν είχε τελειώσει και μου το είχε αποκαλύψει η ίδια. Πράγμα πολύ σημαντικό, που δείχνει οτι το σενάριο είναι σταθερό και έχει βάθος ;)

[imgalign]http://icons.iconarchive.com/icons/iconshock/social-media/96/twitter-icon.png[/imgalign]"Some hearts are different than others. Like crystal in a world of glass... Even the way they shatter is beautiful..."

 

Wannabe Editor? Reviewer? Columnist?

Join the Unwired Revolution, now!

Link to comment
Share on other sites

Όντως φοβερή ταινία!

Αυτό που μου αρέσει πάντως είναι η βαριά -μπάσα- φωνή του παππού. Αυτός πρέπει να καπνίζει 2 πακέτα τη μέρα! Μήπως γι' αυτό να έπαθε καρκίνο? :lol:

http://arcadia.ceid.upatras.gr/arkadia/thumbs/places/agiorgit/agiorg5p.jpg
Link to comment
Share on other sites

Eνα πολυ περιεργο σημειο που μου επεινε ειναι εκει που

σκεφτεται ο μπατσος οτι το ταμπελακι της παγιδας στο λαιμο του πρωτου πρωτου θυματος ειναι μια διευθυνση. Αυτο νομιζεις αν το παρατησει κανεις καλα οτι το βλεπει ο πρωταγωνιστης στον υπνο του, οπως και ολη την υπολοιπη ταινια απο κει και περα. Εκτος απ αυτο γιατι ο καρκινοπαθης δολοφονος να δωσει ετσι ευκολα το μερος για να τον βρουν; Επισης η 'κακια' γιατι να τους βοηθησει στο να ψαξουν να βρουν το κλειδι μεσα στις βελονες και γιατι να κινδυνεψει τη ζωη της για το μικρο παιδι απο τη στιγμη που αν καποιος εβρισκε την θελημενα τοποθετημενη φωτογραφια του "father and son" να προσπαθουσαν ολοι σχεδον να το σκοτωσουν;

█║▌│█│║▌║││█║▌│║▌║© - BEST BEFORE [hopefully] : ███▓▒░░up deʞɔnɟ really░░▒▓███
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...