Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από ebay 1.67€

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ωραίος ευχαριστώ, εδώ κάτι παρόμοιο το βλέπω στα 8-10€.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά σκέφτομαι να προβώ στην αγορά του mi max.. Διαβάζω όμως κάτι για band 20 είναι κάτι το οποίο θα μου προκαλέσει κάποιο πρόβλημα δεν ξέρω ακριβός τι είναι αυτό.. Wind έχω. Επίσης όση το πήρατε είστε ευχαριστημένοι η απλά συμβιβάζεστε.. Το σίγουρο είναι ότι θέλω μεγάλη οθόνη και μπαταρία και αυτά τα υποστηρίζει για πλάκα από εκεί και πέρα δεν ξέρω.
Link to comment
Share on other sites

Απο οτι βλεπω προερχεσαι απο samsung galaxy note 2 (συμφωνα με την εικονα του προφιλ σου), οπως κι εγω. Το μονο που θα σου λειψει ειναι το πενακι. Περνας σε αλλη κατηγορια κινητου, φυσικα κατα πολυ ανωτερη. Το κινητο ειναι κορυφη. Παρτο με κλειστα ματια.
Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Σε επίπεδο επεξεργαστικής ισχύος μην φαντάζεσαι ότι ο 625 είναι πολύ μπροστά από τον παμπάλαιο 4412 του note2...

 

Με galaxy note2 στο σοβαρό geekbench είχα πιάσει σε single core score 550 και multicore 2000 δες και τα νούμερα του 625....

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πρεπει να καταλαβεις οτι αλλο το τι δειχνουν τα οποια τεστ αποδοσεων(τα οποια πολλες φορες μονο φουμαρα πουλανε)και αλλο η ευχρηστια σε καθημερινη χρηση,εκει το max ειναι ξεκαθαρα μπροστα σε σχεση με το note......και οχι μονο.

Το πως εχει σεταρει η εκαστοτε εταιρια στης συσκευες για απροβληματιστη χρηση ειναι το ρεζουμε της υποθεσης.

Σε ολα τα επιπεδα λοιπον το max απλα υπερεχη ξεκαθαρα.......

Βεβαια εαν εσενα σε καλυπτουν τα σκορ αυτα,απλα χανεις ολο το νοημα της χρηστικοτητας.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Όντως είμαι κάτοχος του note 2 με rom από Άκης.. Είμαι ευχαριστημένος αλλά νιώθω ότι γέρασε πλέων σε αρκετές εφαρμογές έχω lag και έχω περάσει ότι κυκλοφορεί από rom στο Internet.. Εκανα σκέψεις και για κανένα note 5 μεταχειρισμένο αλλά στην Ρόδο όπου ζω δεν παίζει οπότε πρέπει να εμπιστευτώ κάτι από κάποια αγγελία σε άλλο μέρος της Ελλάδας και το αποφεύγω.. Το πενάκι είναι το μεγάλο μου πρόβλημα και ο λόγος που έχω ακόμα το note 2 γιατί λόγο εργασίας το δουλεύω πολύ.. Απλά έκανα την σκέψη ότι θα βάλω τον εταιρικό αριθμό στο note 2 και θα σβήσω όλες της εφαρμογές ώστε να είναι ποιο free το κινητό και να δουλεύω μόνο πενάκι.. Όλα αυτά βέβαια με την σκέψη ότι το mimax2 θα πετάει για την χρήση που το θέλω (Facebook - BlueMail - YouTube - Dropbox - TeamViewer - Google maps - what's up - viber - Google keep) αν είναι να είμαι μια από τα ίδια με ένα κλικ καλύτερο άστο.. Δεν έχει και στην Ρόδο κάποιο μαγαζί να το δοκιμάσω ****το.. Απλά ψάχνω ένα κινητό κοντά στα 280 με 300 με μεγάλη οθόνη και να είναι stable να κάνω την δουλειά μου μέχρι να πέσει η τιμή του note 8
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες...μιλάω για καθαρή επεξεργαστική ισχύ....αυτή η εμμονή σου να βγάλεις τον 625 κάτι το ιδιαίτερο...

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Tι να καταλαβω φιλε πια....ελεος....εσυ μου γραφεις για αριθμους απο τεστ αποδοσεων,και εγω γραφω για απροσκοπη καθημερινη χρηση,μπαταρια,αποδοση κτλ.....δεδομενα αναφερω,δεν γραφω οτι ναναι...ασ ειχε και τον 425 φιλε και να ρολαρε οπως τωρα δεν ειχα προβλημα....τι να γραψω τωρα για συσκευες που με σκορ 100.000+++ στο antutu,και τρελο bugρισμα σε καθημερινη χρηση....τι να σου εξηγω τωρα.

 

@Vasilisx360

Εαν δεν εχεις θεμα με το μεγεθος,πας με κλειστα ματια στο max.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω στα χέρια μου αυτές τις μέρες ένα redmi note 4x και σας διαβεβαιώνω ότι πέρα από το lag σε μερικά παιχνίδια και που αργεί 1-2 δευτερόλεπτα να ανοίξει μια εφαρμογή δεν έχει να ζηλέψει τπτ από τον snapdragon 820 του htc 10.

Η δε αυτονομία από άλλο πλανήτη..

 

The power of the 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά σκέφτομαι να προβώ στην αγορά του mi max.. Διαβάζω όμως κάτι για band 20 είναι κάτι το οποίο θα μου προκαλέσει κάποιο πρόβλημα δεν ξέρω ακριβός τι είναι αυτό.. Wind έχω. Επίσης όση το πήρατε είστε ευχαριστημένοι η απλά συμβιβάζεστε.. Το σίγουρο είναι ότι θέλω μεγάλη οθόνη και μπαταρία και αυτά τα υποστηρίζει για πλάκα από εκεί και πέρα δεν ξέρω.
Φίλε μην το σκέφτεσαι, προέρχομαι από lg g5 οι κύριες διαφορές είναι σε κάμερα υπέρ του g5 και σε μπαταρία υπέρ του mi max 2,σε απλή καθημερινή χρήση δεν καταλαβαίνω διαφορά.

 

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι σε καθημερινή χρήση δεν καταβαινεις διαφορά εκτός άμα παίζεις παιχνίδια.

Θηρία και το max 2 και το note 4x

 

The power of the 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Όχι εντάξει παιχνίδια μόνο σε pc.. Ευχαριστώ για της γνώμες παιδιά.. Θα ενημερώσω όταν το πάρω και θα καταθέσω την γνώμη μου ☺☺
Link to comment
Share on other sites

Vasilisx360 εαν έχεις wind κοίτα να πάρεις την global version που εχει και την μπαντα 20.Αλλιως δεν θα δεις ποτε 4g.Μιλαω παντα εαν εισαι σε επαρχία. Κατι παλικάρια στο insomnia τα πουλάνε σφραγισμένα. Κατα τα αλλα "τουμπανο" το εργαλειο.
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε σίγουροι ότι η global έχει και την b20?

 

The power of the 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν την έχει. Εκρινα απο το redmi note 4(global).

Ζητάω συγνώμη για την παρα πληροφορηση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχει την 800άρα το θηρίο μας.

Δεν πειράζει όμως.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχει την 800άρα το θηρίο μας.

Δεν πειράζει όμως.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Που χρειάζεται αυτή η 800αρα;

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για wind 4g πιο πολύ στην επαρχία άμα τα λέω καλά.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Για wind 4g πιο πολύ στην επαρχία άμα τα λέω καλά.

Nαι καλα τα λες.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Στο skroutz παντός το κατάστημα που το δίνει 296,75€ στην περιγραφή αναφέρει αυτό : Global version /Official Global Rom/ Ελληνικό Μενού και Πληκτρολόγιο /B20(800 MHz)/Αυτόματες ενημερώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Στο skroutz παντός το κατάστημα που το δίνει 296,75€ στην περιγραφή αναφέρει αυτό : Global version /Official Global Rom/ Ελληνικό Μενού και Πληκτρολόγιο /B20(800 MHz)/Αυτόματες ενημερώσεις.

Δεν ειναι σωστο αυτο βεβαια......:)

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχει παιδιά...

 

The power of the 10

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά εχει την 800 μπάντα;;; ή όχι;;;

Πώς μπορούμε να το μάθουμε;;;;;

Ή ρουτ και εφαρμογή ή, "μπακαλίστικα" αν είσαι Αθήνα, σταθμός ηλεκτρικού Ηράκλειο και αν πιάνει με wind 4g τότε έχει... :D

Honda SH150i

Kymco GTi-300i

Kymco Xciting 400i

Kymco K-XCT 300i

Sym Symphony SR-50

Link to comment
Share on other sites

Β20 ΔΕΝ ΕΧΕΙ (εργοστασιακα τουλαχιστον).............ΤΕΛΟΣ!!!!

Αλλα προβλημα στην επικινωνια σας ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΤΕ!!!!!!!!!!!

Εαν την θελετε σωνει και καλα το max ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΕΣΑΣ!!!!!!!!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...