Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για τις μπαρες στη γραμμη καταστασης.Την "κουρτινα" δηλαδη..

 

αν βαλεις καποιο λευκο-ανοιχτοχρωμο θεμα η μπαρα θα ειναι ετσι.

θα φαινονται ολα δηλαδη ΣΩΣΤΑ ολα τα γραμματα.

Ακομη και να αλλαξεις μπαρα, επειδη το θεμα ειναι λευκο, παλι θα φαινεται σωστα.

06b373f69c7dbd8475c6b8b29af44d9d-full.jpg

 

Αν βαλεις ομως καποιο σκουρο θεμα, η μπαρα θα φαινεται ετσι.

Ακομη και αν αλλαξεις τη "γραμμη καταστασης" με λευκη, θα φαινεται παλι το ιδιο.

Δηλαδη, ΔΕΝ θα φαινονται καποια γραμματα σωστα.

31801fe9a21ec87bb39ee7d88c23757b-full.jpg

 

Το θέμα είναι πως...δεν αλλάζει το θέμα, επί της ουσίας. Μένουν τα ίδια εικονίδια (ενώ το θέμα πρακτικά έχει διαφορετικά), ίδια μπάρα φωτεινότητας, κλπ. Είναι κακόγουστη η μπάρα αυτή κατά την γνώμη μου. Τώρα αν είναι σκούρη η ανοιχτή, λίγο με νοιάζει :p

Βέβαια ναι, εξακολουθεί να έχει ορισμένα προβλήματα με την εμφάνιση των γραμμάτων, σε θέματα μη συμβατά κυρίως.

Edited by tommybertsen
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για τα εικονίδια μεσα στην μπαρα που κατεβαινει μιλαμε ετσι??? :p

Από τα βιντεο που ειχα δειξει που καποιοι τις εκαναν διαφανες, μαυρες κτλ δεν εχει δοκιμασει κανεις κατι ετσι?

πολύ ωραια θα ηταν να γινοταν διαφανη να φαινεται το background από πισω!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παντως παιδιά όσο αφορά την κουρτίνα μου τα άλλαξε όλα.

Το θέμα είναι το simpledarkflame76f83c236cbca4d74a182129f77e8818.jpgf84b45bcfb72af5328da983a219785a0.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα θέμα με τα θέματα. Όταν μπαίνω να βρω κάποιο και γράφω πχ του φίλου από πάνω simple dark flame δεν μου βγάζει τίποτα. Μου βγάζει αδυναμία σύνδεσης δικτύου. Ότι λέξη και να γράψω. Όταν είμαι στα θέματα μπορώ να δω τις διαφορές κατηγορίες η προτάσεις αλλά όχι να γράψω κάτι για να το ψάξω. Καμία ιδέα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα έχω ένα θέμα με τα θέματα. Όταν μπαίνω να βρω κάποιο και γράφω πχ του φίλου από πάνω simple dark flame δεν μου βγάζει τίποτα. Μου βγάζει αδυναμία σύνδεσης δικτύου. Ότι λέξη και να γράψω. Όταν είμαι στα θέματα μπορώ να δω τις διαφορές κατηγορίες η προτάσεις αλλά όχι να γράψω κάτι για να το ψάξω. Καμία ιδέα;
Δοκίμασε να αλλάξεις χώρα στο κινητό, Ινδία

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ινδία έχω βάλει

Edit

Εβαλα Ελβετία και είναι κομπλέ. Τώρα μπορώ να ψάξω.

Edited by tsamadas
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω Ηνωμένες Πολιτείες και παίζουν άψογα. Μόλις χάλασε χτες δεν είχα θέμα... Καλά τι γίνεται? Ε βρήκα, τελικά μου τα κόβει το adclear γιατί παίζει σαν vpn οπότε με βγάζει από άλλη χώρα, χτες το είχα κλειστό οπότε Οκ. Δοκίμασα το θέμα μου έκανε το πάνελ μαύρο αλλά τα notifications από κάτω έμειναν στο λευκό!!!

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Τα θέματα έγιναν μαντάρα γενικώς. Δυστυχώς παίζουν κάποια λίγα και πολλά είναι πλέον ψιλοάχρηστα (πολλά από αυτά που άρεσαν σε πολύ κόσμο), και δεν ασχολούνται οι devs τους (και λογικό αφού έγινε μπέρδεμα με την μετάβαση σε MIUI 10).
Link to comment
Share on other sites

Οι ρυθμίσεις στα sms αναφορά μηνύματος κλπ εξαφανίστηκαν. Έχω κάνει εργοστασιακη επαναφορά 2 φορές αλλά γιοκ.

Ξέρουμε κάτι γι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Η κάμερα, σε συνθήκες καλού φωτισμού μου φαίνεται ίδια.. Αλλά σε χαμηλό φωτισμό νμζ είναι χειρότερη.. Αλλά δεν το λέω με Σιγουριά. Αντιμετωπίζω ένα άλλο θέμα και δεν βρίσκω κάτι..στην εφαρμογή Gmail έχω περασμένους 2 λογαριασμούς. Ο ένας λειτουργεί μια χαρά. Ο άλλος (και βασικός) εδώ και 3 μέρες δεν συγχρονίζει και δεν στέλνει email μέσω της εφαρμογής Gmail. Έκανα clear Data κλπ αλλά τπτ. Έχω βάλει και την εφαρμογή blue mail προς το παρόν που δουλεύει τέλεια..
Mi 10 lite
Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με τα θέματα που αναφέρετε εδώ ότι έχετε πρόβλημα, σας ενημερώνω ότι μόλις μου εμφανίστηκε μια ενημέρωση εφαρμογής συστήματος που αφορούσε την εφαρμογή των θεμάτων.

Εγώ προσωπικά δεν έχω αλλάξει ποτέ θέμα και δεν είμαι fan των themes και των launchers επομένως δεν δοκίμασα αν διόρθωσε τα όποια προβλήματα με τα themes, απλώς ενημερώνω τους ενδιαφερόμενους.

Link to comment
Share on other sites

miui 10.2 global σταθερή σε εσάς έχει χάσει ποότητα η camera τόσο στις φωτό όσο και στο βίντεο ή είναι ιδέα μου?

 

καλησπέρα, εγω δεν βλεπω καμια διαφορα παντως.

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναφορικά με τα θέματα που αναφέρετε εδώ ότι έχετε πρόβλημα, σας ενημερώνω ότι μόλις μου εμφανίστηκε μια ενημέρωση εφαρμογής συστήματος που αφορούσε την εφαρμογή των θεμάτων.

Εγώ προσωπικά δεν έχω αλλάξει ποτέ θέμα και δεν είμαι fan των themes και των launchers επομένως δεν δοκίμασα αν διόρθωσε τα όποια προβλήματα με τα themes, απλώς ενημερώνω τους ενδιαφερόμενους.

 

Την περασα αλλα σε οσα θεματα εχω δοκιμασει που εχουν τα γνωστα προβληματα δεν αλλαξε τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, τι λεει εδω αντε να δουμε!!! https://techmaniacs.gr/eycharista-nea-gia-toys-filoys-toy-miui-10-tis-xiaomi-erchetai-dark-theme-fotografies/

και https://www.xda-developers.com/xiaomi-miui-10-global-beta-dark-theme/

 

----- προσθήκη μηνύματος 105 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως η κάμερα είναι ότι χειρότερο έχω δει μετά την αναβάθμιση....

 

κατι ποιο συγκεκριμενο? στο δικο μου δεν βλεπω καμια απολυτως διαφορά, αψογη οπως παντα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδες!

 

Προσπαθω να συνδεθω με Hotspot από IPhone XS και ενώ βαζω σωστα τον κωδικο δεν συνδέεται....

Συμβαινει και σε Mi Max1 και Mi Max2.

Τι παιζει???

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, ειναι πιθανον να μην συμφωνουν οι κρυπτογραφησεις, δοκιμασες χωρις να δεις αν συνδεεται? δλδ ανοιχτο το δικτυο?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! παιδια SOS! χαλασε το κινητο μου!!!

από χτες το απόγευμα το ειχα γυρισει σε 4G επειδή σπιτι είναι κομμενη η γραμμη και παω να κανω access point και δεν δουλευε.

Το πρωι τωρα δλδ το γυρναω σε wifi τιποτα δεν ανοιγει.

Το κανω reboot από το κουμπι και τωρα γυρναει ενας ασπρος κυκλος σε μαυρο φοντο και είναι κανα τεταρτο και δεν κανει τιποτα!!!

τι εγινε? είναι μαμα δεν εχω πειραξει τιποτα και εχει stable rom την τελευταια MIUI.

Τι στο καλο επαθε???? την εβαψα τωρα….:cry::(:(

Tωρα δεν βγαινει και η μπαταρια, καποτε στα αλλα βγαζαμε μπαταρια και οκ μετα! τωρα τι ?

 

Εdit : Τελικα κρατησα πατημενα το volume down + power και φορτωσε!!! και παιζει και το wifi! λολλλλλαααα περιεργα πραγματα...

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! παιδια SOS! χαλασε το κινητο μου!!!

από χτες το απόγευμα το ειχα γυρισει σε 4G επειδή σπιτι είναι κομμενη η γραμμη και παω να κανω access point και δεν δουλευε.

Το πρωι τωρα δλδ το γυρναω σε wifi τιποτα δεν ανοιγει.

Το κανω reboot από το κουμπι και τωρα γυρναει ενας ασπρος κυκλος σε μαυρο φοντο και είναι κανα τεταρτο και δεν κανει τιποτα!!!

τι εγινε? είναι μαμα δεν εχω πειραξει τιποτα και εχει stable rom την τελευταια MIUI.

Τι στο καλο επαθε???? την εβαψα τωρα….:cry::(:(

Tωρα δεν βγαινει και η μπαταρια, καποτε στα αλλα βγαζαμε μπαταρια και οκ μετα! τωρα τι ?

 

Εdit : Τελικα κρατησα πατημενα το volume down + power και φορτωσε!!! και παιζει και το wifi! λολλλλλαααα περιεργα πραγματα...

 

Πάτε Max 3 να ηρεμήσεις! :D;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! παντως γενικα με την Miui 10 το κινητο απογειωθηκε σαν να πηρα καινουριο είναι!!!

Αντε αμα ληξει η εγγυηση δλδ το 2020....:lol::lol::lol: θα δουμε και καμια άλλη ROM....να παμε και σε Android 9 να σκιζει!

μεχρι τοτε θα εχει Android 10 βεβαια! :D

 

Κολλυομαι με το nova go που δεν παιζει με root αλλα τελικα και αυτή θα την κοψω, αλλα αλλωστε βλεπω από το 8αρι ταμπλετ μου και ποτε σχεδόν από το κινητο!

μολις ληξει η εγγυηση λοιπον θα αρχισουμε τα παιχνιδακια... I CANT WAIT!!!! :O

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ισχύει αν κάνω root και αλλάξω ρομ χάνεται η εγγύηση? Πολύ θα ήθελα να δοκιμάσω πολλές ρομς να γουστάρω αλλά με κρατάει το θέμα της εγγύησης. 30 ευρώ παραπάνω είχα δώσει γιαυτό..

 

Y. G .προς ενημέρωση τα τρολακια του 3 είναι Blacklisted... So I don't care for them, I can't see anything... δώ λέμε μόνο για το 2 οι άλλοι bl από μένα...

Edited by Nikifoross
Συμπλήρωμα για τα trolls του 3....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα σας

Έχει βγει καμία καινούργια αναβάθμιση ώστε να διορθώνει τα προβλήματα του wifi ξέρει κανείς τίποτα εδώ μέσα?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας

Έχει βγει καμία καινούργια αναβάθμιση ώστε να διορθώνει τα προβλήματα του wifi ξέρει κανείς τίποτα εδώ μέσα?

 

Καλημερα, τι εννοεις αναβαθμιση για MIUI μιλαμε? τι ρομ εχεις?

αν εχεις την τελευταια stable 10.2.1.0 αυτη ειναι δεν υπαρχει αλλη.

Τι προβλήματα εχεις με το wifi? εγω δεν εχω καποιο προβλημα και δεν εχω παρατηρησει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Πήγα εχτές στο service της ΧΙΑΟΜΙ και μου είπανε ότι θα βγει καινούργια miui έκδοση από την 10 ώστε να φτιάξει το wifi
Link to comment
Share on other sites

Σε 2 mi max, το ένα με stable και το άλλο με dev, κανένα πρόβλημα με το wifi

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Πήγα εχτές στο service της ΧΙΑΟΜΙ και μου είπανε ότι θα βγει καινούργια miui έκδοση από την 10 ώστε να φτιάξει το wifi

 

Αφου τωρα προσφατα την πηραμε και περιμεναμε 10 χρονια....για να βγει αλλη που δεν εχει ΚΑΝ ανακοινωθει κατι τετοιο θελει πολυ καιρο! ζησε Μαη μου να φας τριφυλι....

ακομα περιμενω να μας πεις τι προβληματα εχεις με το Wifi γιατι και εγω, και οσους αλλους ξερω κανεις δεν εχει προβλημα.

Μπορεις να γινεις ποιο συγκεκριμενος? προβλημα στο wifi λογω της Miui 10.2 δεν υφισταται, ουτε σε καμια αλλη πριν ειχα προβλημα ομως. Αν νομιζεις οτι φταιει αυτη μπορεις να πας στην developer (beta) https://en.miui.com/download-328.html που παιρνει γρηγορα αναβαθμισεις αλλα μπορει να σου προκυψουν αλλα bugs.

 

Λοιπον επειδη κατι μου θυμιζε το nickname σου και εχεις λιγα μυνηματα και τα εψαξα βρηκα τι ρωταγες εδω : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=452768&page=196 ποστ #2939 και εχεις και αλλα ποιο μετα.

Σου ειχα πει απο την αρχη οτι το κινητο σου εχει προβλημα με το WIFI και να το πας πισω.

Και τοτε ελεγες για Miui και οπως ειδα εβαλες την τελευταια και λες οτι κανει τα ιδια.

Προφανως στο service κανουν τον κινεζο....

απο που το πηρες? και πες ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ τι προβληματα εχει το WIFI.

Πολυ φοβαμαι οτι ειναι HARDWARE το προβλημα στο ειπα απο την αρχη.

Προσωπικα εχω εδω ποσα κινητα δεν εχω ξαναδει καλυτερο σημα σε αλλο κινητο μου...

Σε τι APs το δοκιμαζεις? σπιτι σου? αλλου ? καπου ειδα αναφερες καφετερια! ΑΣΕ τις καφετεριες δες σε δικα σου AP που τα ελεγχεις εσυ! εκει δεν ξερεις τι ισχυ εχει το σημα τους μπορει να ειναι αδυναμο!

Edited by Nikifoross
Συμπερασματα απο παλια posts
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...