Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή κοντεύω να τρελαθώ! Πώς μηδενίζει ο μετρητής δεδομένων;
Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B0751BTZ1Q/ref=oh_aui_detailpage_o01_s00?ie=UTF8&psc=1

 

Αυτό πήρα μέσω του Amazon και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Είχα ένα άλλο παλιότερα που άφηνε μέρος της κορυφής της οθόνης απροστάτευτο. Έσπασε σε μια πτώση του κινητού (η οθόνη δεν έπαθε ζημιά) και παράγγειλα το παραπάνω από Αγγλία

Αυτό εφάρμοσε ακριβώς, όταν το έβγαλα και το ξανατοποθέτησα ήταν και πάλι μια χαρά.

Έχει μαύρο περίγραμμα και ταιριάζει απόλυτα και οπτικά με το τηλέφωνο.

Σχετικά αργή παράδοση - όταν δεν έφθασε στο προβλεπόμενο χρόνο (10 ή 12 ημέρες ήταν για Κύπρο) έστειλα μήνυμα και άμεσα μου απάντησαν ότι μπορούσα ή να πάρω πίσω τα λεφτά μου ή να μου στείλουν καινούργιο. Διάλεξα το δεύτερο, τρεις ημέρες αργότερα ήλθε το αρχικό, και τώρα περιμένω και το δεύτερο πακέτο...

Σε ευχαριστώ!!

Φαίνεται καλό. Θα σας πω εντυπώσεις και εγώ όταν το παραλάβω.

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Καλησπέρα έχει αλλάξει κανείς οθονη στο mi max 2 και να έχει μετά μειωση του σηματος wifi?

 

Ναι εγώ έπαθα κατι τετοιο εδω και 2 βδομαδες και δεν ξερω πως να το λύσω :(

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την ερώτηση, αλλά είναι τόσο ευπαθής η οθόνη; Πως έσπασε;

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα έχει αλλάξει κανείς οθονη στο mi max 2 και να έχει μετά μειωση του σηματος wifi?

Συγνώμη για την ερώτηση, αλλά είναι τόσο ευπαθής η οθόνη; Πως έσπασε;

Link to comment
Share on other sites

Τι σχέση έχει η οθόνη ρε παιδιά με την κεραία του WiFi???

καλημέρα και καλο μηνα!

θα εχει σχεση αν κουνηθηκε κατι σχετικο με το wifi στην προσπαθεια να μπει-βγει η οθονη. Όλα εκει μεσα είναι το ένα πανω στο άλλο!

εχω βρει μια σελιδα με το HW του mi max 2 Και εχει τα παντα!

οριστε τα εχει όλα! https://www.myfixguide.com/category/xiaomi-phone/xiaomi-mi-max-2/

 

https://www.myfixguide.com/xiaomi-mi-max-2-teardown/

απλα κατι θα εφυγε από την θεση του!

και εδώ τα σχετικα κατι δειχνει και για το wifi http://www.ihowfix.com/xiaomi-mi-max-teardown/ μαλλον αυτό είναι το 1.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Καλωδιακι κουνηθηκε στο κουμπωμα παλικαρια.....:)

 

 

@savara

6,5αρα οθονη εχει,και μια καλη τουμπιτσα να φαει δεν θελει πολυ.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τώρα εδώ στην Αθήνα που έχουν αρχίσει να βαράνε τα 35αρια όταν είμαι έξω αλλά και στο αμάξι βλέπω ανεβάζει η συσκευή και φυσικα όσο μπορώ δεν την εκθέτω σχεδόν καθολου στον ήλιο! Στα αμάξι όταν το αφήνω σε σκιερό ανοιχτό μέρος και φυσικα όχι μέσα σε κανα ντουλαπάκι ανεβάζει 40-41C!

Είναι <<ψυχοφθόρο>> αυτό για την μπαταρία;

 

Με έχει κουράσει πάντως αυτό το άγχος πάντως γενικά για την μπαταρία και την προσοχή που απαιτεί.....μην το αφήσεις πολύ ώρα αφότου φορτίσει πλήρως, μην την αδειάζεις εντελώς, μην την χρησιμοποιείς όσο φορτίζει, μην ανεβάζει πολύ υψηλές θερμοκρασίες,μην μην μην:hypno::shock::hypno::rocket::dash::rocket::shoot:

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν βλεπω καποια διαφορα στην θερμοκρασια της μπαταριας, αλλα δεν το εχω στον ηλιο, εχω GPS πηγη στο αμαξι οποτε δεν το βαζω ποτε σε βαση.

γενικα το εχω σε τσαντακι και αυτο καπου κατω οχι μεσα σε ντουλαπακι.

Μηπως τρεχεις τπτ υπηρεσιες-προγραμματα και κανουν υπερθερμανση λογω χρησης cpu ?

Link to comment
Share on other sites

Οποια συσκευη και να την βαραει ο ηλιος η αντιλια τα ιδια κανει παλικαρια,και δεν γραφω μονο για κινητα.

 

@vtag

Φιλε χαλαρωσε.......δεν παθαινουν τιποτα η συνχρονες μπαταριες,αρκει να μην την ξελιγώνεις σε μονιμη βαση.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παρατηρώ ότι εάν έχεις ανοίξεις κάποιες ώρες τα δεδομένα μόλις τα ανοίξεις και αρχισεις κατευθειαν scroll μπορεί να φάει για 1-2 δεύτερα κάποιο lag/freeze!

Σας έχει τύχει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, εγω ειμαι καντεμης παντως, θεωρουσα οτι δεν θα ειχα προβλημα με την ελλειψη της 800αρας και επεσα στην περιπτωση!

ενω γενικα δεν εχω εκτος οτι φυσικα εχει ποιο μικρη ταχυτητα που δεν με καιει αυτο, στο εξοχικο θελω να εχω δεδομενα απο το κινητο οταν ειμαι εκει, γιατι δεν εχω σταθερη γραμμη δια τεχνικους λογους, και δεν εχω καλο σημα!!!

εχω ενα ρουτερ mikrotik με usbstick 4g και πανελ κεραια 35dbi και εχει τερμα σημα (με παγια συνδεση cosmote), και το κινητο με W.U.

Στο σπιτι σημα τραγικο ακομα και το 3G και 4G εχω στην 1800 μεσα στο αμπελι!!! :lol::lol::lol:

αν ειχα την 800αρα μαλλον θα ειχα και στο σπιτι γιατι ειχα μια γραμμη εστω στο στικ χωρις κεραια.

Μου φαινεται θα παρω εναν repeater στην 1800 να τελειωνουμε!

και γενικα οσο θυμαμαι απο speedtests δεν εχω δει νομιζω πανω απο 60mbps down αντε λιγακι παραπανω, λογικο αφου δεν εχει 4G+ (1800+800).

 

Πάντως παρατηρώ ότι εάν έχεις ανοίξεις κάποιες ώρες τα δεδομένα μόλις τα ανοίξεις και αρχισεις κατευθειαν scroll μπορεί να φάει για 1-2 δεύτερα κάποιο lag/freeze!

Σας έχει τύχει?

 

εμενα οχι. Μπορει να εχει σχεση ποια rom εχεις, εγω ειμαι με last stable official.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην global dev και το κινητό εδώ και 1 μήνα δεν έχει πάρει update. Είναι στην 9.8.4.19 "weekly". Το security patch έμεινε στις 1/3/18.

Έχει σκοπό να πάρει άλλη αναβάθμιση άραγε;

Διάβασα κάτι για το MIUI 10 ότι θα δοθεί, μπορεί και μετά το καλοκαίρι. Και κανείς δεν ξέρει αν θα είναι Oreo or not.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στην global dev και το κινητό εδώ και 1 μήνα δεν έχει πάρει update. Είναι στην 9.8.4.19 "weekly". Το security patch έμεινε στις 1/3/18.

Έχει σκοπό να πάρει άλλη αναβάθμιση άραγε;

Διάβασα κάτι για το MIUI 10 ότι θα δοθεί, μπορεί και μετά το καλοκαίρι. Και κανείς δεν ξέρει αν θα είναι Oreo or not.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος καταστημα η καποιον που επισκευαζει xiaomi mi max 2 επεσα δυστηχως στην θαλασσα εχθες και τωρ ειναι off

Σε ριζι το εβαλες αμεσα?Σε θαλλασινο νερο τα πραματα ειναι δυσκολα......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος καταστημα η καποιον που επισκευαζει xiaomi mi max 2 επεσα δυστηχως στην θαλασσα εχθες και τωρ ειναι off

 

καλησπέρα, ρωτα στο http://www.ebw.gr επισκευαζουν ολες τις μαρκες, αλλα αν επεσε στην θαλασσα δε νομιζω οτι υπαρχει καμια ελπιδα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις μου ηρθε αναβάθμιση για 9.5.5.0

Έβαλα περιοχη Ελβετία και δεν μου έβγαλε τα θέματα ενώ με Ινδία όλα καλά

Edited by isos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις μου ηρθε αναβάθμιση για 9.5.5.0

Έβαλα περιοχη Ελβετία και δεν μου έβγαλε τα θέματα ενώ με Ινδία όλα καλά

 

και εμενα ηρθε αλλα ειμαι με δεδομενα και δεν θα την περασω σημερα δεν εχω και χρονο τωρα.

Για τα θεματα εχω δοκιμασει και ΗΠΑ και παιζουνε.

Link to comment
Share on other sites

Προχτές μου ήρθε μια ενημέρωση 8.4.28. Την έκανα βέβαια αλλά με προβληματίζει η ονομασία της. Δε θα έπρεπε να είναι 8.6.15 όπως όλες οι beta; Και γενικά μας έχουν ξεχάσει. Περιμένω πως και πως τη 10.
Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζει κανείς πρόβλημα με την 9.5.5.0; το τηλέφωνο κολλάει απίστευτα μετά την αναβάθμιση. Πολλές φορές η οθόνη δεν ανταποκρίνεται και εφαρμογές κολλάνε. Δεν ξέρω τι να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...