Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η διαρκεια της μπαταριας ειναι πολυ καλυτερη μετα απο την πρωτη φορτιση. Είμαι στις 24 ωρες με 6.30 ωρες οθονη και σε μερος με πολυ κακο σημα και εχω ακομα 67% μπαταρια. Με την προηγουμενη εκδοση θα ημουν οριακα κατω απο 50 τωρα με την ιδια χρηση. Επισης δεν εχω κολληματα που ειχα μια δυο φορες την μερα με την 9.0 και το σπαστικο να μην βλεπει για λιγο και μετα να βλεπει κανονικα την sd card (φορμαρισμενη απ το κινητο) και να πρεπει να ξαναφορτωσει εικονιδια και φακελους στο αλμπουμ φωτογραφιων και βιντεο.
Link to comment
Share on other sites

Η διαρκεια της μπαταριας ειναι πολυ καλυτερη μετα απο την πρωτη φορτιση. Είμαι στις 24 ωρες με 6.30 ωρες οθονη και σε μερος με πολυ κακο σημα και εχω ακομα 67% μπαταρια. Με την προηγουμενη εκδοση θα ημουν οριακα κατω απο 50 τωρα με την ιδια χρηση. Επισης δεν εχω κολληματα που ειχα μια δυο φορες την μερα με την 9.0 και το σπαστικο να μην βλεπει για λιγο και μετα να βλεπει κανονικα την sd card (φορμαρισμενη απ το κινητο) και να πρεπει να ξαναφορτωσει εικονιδια και φακελους στο αλμπουμ φωτογραφιων και βιντεο.

 

Ποια έκδοση φοράει?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Έχω σταθεροποιηθεί στις 2 μέρες με 10 ώρες οθόνη. Φυσικά όλα χύμα. Ευτυχώς που δεν έχουμε amoled. Δε θα το έσβηνα ποτέ. Εδώ τώρα είναι χορταστικό.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Με την 9.2 παρατηρώ εκτός από τα εκνευριστικά που κάνει σε όλους με την αριστερή σελίδα που μας έβγαλε στα καλά καθούμενα ότι η μπαταρία μέχρι το εξήντα πέφτει δύσκολα αλλά μετά πάει λίγο νεράκι τώρα είμαι στη μιάμιση μερα έξι ώρες οθόνη 44%λιγο το wifi βλέπω ότι εχει κάποια προβλήματα αντίθετα έχει γίνει πιο επιθετικό το κινητό σαρώνει. Όμως εάν καταφέρω να βάλω την developer γιατί δεν πολύ καταλαβαίνω πως τότε θα είμαι οκ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός για να δω πως βάζουμε developer για να ακολουθήσει κάποιος?χωρίς ρουτ.

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικη σε όλους μας!!! Σε Εμένα το mi video λειτουργεί κανονικα εάν μπορεί κάποιος να βοηθήσει πως διαγράφουμε αυτά που μας βγάζει όταν πάμε αριστερά από την κεντρική οθόνη;

 

 

 

Ρυθμισεις-Αρχική οθόνη-Ενεργοποίηση έξυπνου βοηθού. Το βάζεις off.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου το δείχνει αυτό που λες με τον έξυπνο βοηθό δεν το βγάζει ως επιλογη

 

Και σε μενα το ιδιο δεν υπαρχει αυτη η επιλογη πουθενα...

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει η επιλογή στις global Rom μόνο στις china η σε custom Rom με source από china

 

Redmi Note 3 pro

Link to comment
Share on other sites

Για όσους έχουν τη global 9.2 έχει φτιάξει ο ήχος στο βίντεο?

 

Ειναι καλυτερα απο θεμα εντασης και ακουγεται λιγοτερο λες και ακους απο πηγαδι αλλα παρατηρησα οτι ακουγοταν απειροελαχιστα ήχος απο παρασιτο το σημα gsm του κινητου οταν ψαχνει δικτυο :( .

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος οδηγός για να δω πως βάζουμε developer για να ακολουθήσει κάποιος?χωρίς ρουτ.

 

καλησπέρα, πας εδω http://en.miui.com/download-328.html

κατεβαζεις την developer rom, και διπλα της εχει οδηγο http://en.miui.com/a-232.html ειναι πολυ ευκολο δεν θελει root ουτε ξεκλειδωματα ουτε τπτ, εκεινα ειναι για CUSTOM ROM ή custom recovery (ΤWRP), εδω δεν σου χρειαζονται.

 

Καλημέρα σε όλους. Με την 9.2 παρατηρώ εκτός από τα εκνευριστικά που κάνει σε όλους με την αριστερή σελίδα που μας έβγαλε στα καλά καθούμενα ότι η μπαταρία μέχρι το εξήντα πέφτει δύσκολα αλλά μετά πάει λίγο νεράκι τώρα είμαι στη μιάμιση μερα έξι ώρες οθόνη 44%λιγο το wifi βλέπω ότι εχει κάποια προβλήματα αντίθετα έχει γίνει πιο επιθετικό το κινητό σαρώνει. Όμως εάν καταφέρω να βάλω την developer γιατί δεν πολύ καταλαβαίνω πως τότε θα είμαι οκ

 

οτι εγραψα στον φιλο απο πανω, με τον ιδιο τροπο ακριβως μπορεις να βαλεις την 9.0 αν εχεις προβληματα με την 9.2 ηδη το εκανε και αλλος φιλος.

 

Τραβηξα εγω ενα βιντεο ποιο νωρις με την 9.0 και δεν εχω πλεον προβλημα στον ηχο, δεν γνωριζω πως εφτιαξε...

Η 9.2 ειναι αφαντη....δεν υπαρχει ΟΥΤΕ στην επισημη σελιδα, ΟΥΤΕ το κινητο μου την εχει βγαλει.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, πας εδω http://en.miui.com/download-328.html

κατεβαζεις την developer rom, και διπλα της εχει οδηγο http://en.miui.com/a-232.html ειναι πολυ ευκολο δεν θελει root ουτε ξεκλειδωματα ουτε τπτ, εκεινα ειναι για CUSTOM ROM ή custom recovery (ΤWRP), εδω δεν σου χρειαζονται.

 

οκ κατεβασσα το αρχειο οπως ειναι το περναω στο κινητο? γιατι εμφανιζει ενα αρχειο 3.20gb και δεν το αναγνωριζει καν το κινητο

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

οκ κατεβασσα το αρχειο οπως ειναι το περναω στο κινητο? γιατι εμφανιζει ενα αρχειο 3.20gb και δεν το αναγνωριζει καν το κινητο

 

1,5gb λεει οτι ειναι http://en.miui.com/download-328.html#483, πως εσενα εγινε 3.20???

λεει στον οδηγο το βαζεις σε ενα συγκεκριμενο φακελο οπως ειναι .zip μετα λεει στις οδηγιες τις κοιταξες?

http://en.miui.com/a-232.html

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..εμένα ενώ κατέβαζε την 9.2 από την εφαρμογή.. σταμάτησε,γύρισε στην αρχική οθόνη και όταν μπήκα για να την ξαναβρώ δεν υπήρχε καν..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..εμένα ενώ κατέβαζε την 9.2 από την εφαρμογή.. σταμάτησε,γύρισε στην αρχική οθόνη και όταν μπήκα για να την ξαναβρώ δεν υπήρχε καν..

 

καλημέρα, εννοεις αναβαθμιση από το κινητο? και αυτό ποτε ακριβως εγινε?

όπως δειχνουν όλα φαινεται να την αποσυραν στα δικα μας κινητα, προφανως λογω bugs ενώ σε αλλα κινητα της Xiaomi εχουν παρει καιρο τωρα.

Οποτε υπομονή να την φτιαξουν σωστα και να ξαναερθει.

Οποιος βεβαια βιαζεται μπορει να παει σε developer για να παιρνει αναβαθμίσεις και νεα features κάθε εβδομαδα!!! ρισκάροντας όμως για bugs...εγω δεν το κανω, ακομα τουλάχιστον που είναι του μηνα το κινητο.

 

Επισημη ενημερωση για το τι συνεβει στην 9.2 δεν εχω βρει καμια οσο και αν εψαξα στον googli.

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

1,5gb λεει οτι ειναι http://en.miui.com/download-328.html#483, πως εσενα εγινε 3.20???

λεει στον οδηγο το βαζεις σε ενα συγκεκριμενο φακελο οπως ειναι .zip μετα λεει στις οδηγιες τις κοιταξες?

http://en.miui.com/a-232.html

 

Το αρχείο το κατεβάζεις απευθείας στο κινητό ή στον υπολογιστή και μετά το βάζεις στο κινητό

ok το βρηκα

Edited by nikolasn80

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Με την developer μέχρι στιγμής στο 78%ειναι η μπαταρία και έχει 3ω8λ soc

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα..

 

Μετά από κάποιες μέρες χρήσης της 9.2 μπορώ να πω ότι δεν έχω ιδιαίτερα προβλήματα...

Το βασικότερο ίσως να είναι η μεγαλύτερη κατανάλωση μπαταρίας.. :wacko:

Ερώτηση και από παλαιότερες ROM, είχατε παρατηρήσει όταν έχετε ανοικτό το WIFI και το Bluetooth, το BT σας λειτουργεί κανονικά;

Μου έκανε το συγκεκριμένο θέμα και με την 8 και τώρα, σπασίματα στην ομιλία στο ΒΤ ενώ με το data ανοικτό δεν έχω τέτοια θέματα.:blink:

Η ζωή είναι μία ντομάτα......

ή την τρως σαλάτα ή την τρως στην μάπα....

:p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από μένα. Και εμένα τα τελικά μου συμπεράσματα είναι ότι δεν χω προβλήματα ιδιαίτερα μόνο κάτι πολύ μικρά σε γενικές γραμμές είναι ομαλό το κινητό σε λειτουργία. Όμως τελικά η μπαταρία ειναι μεγάλο πρόβλημα είναι αρκετά μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση. Είμαι στο τριάντα μετά από μια μέρα και κάτι με μόνο οχτώ ώρες οθόνη κάτι που στην προηγούμενη έκδοση θα είχα τώρα πάνω από δεκα γενικά ρουφάει γρήγορα η μπαταρία
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα.

Ειμαι κατοχος εδω και χρονια samsung galaxy note 2 και θελω για 2ο το mi max2..(η για πρωτο,παρτε το οπως θελετε).

 

Στο samsung note 2 ως γνωστον δεν εχω 4g!εχει μονο 3g!

 

Εχω wind.Στο mi max 2 θα πιανω ακριβως το ιδιο σημα σε σχεση με το note 2 (αφου στην καλυτερη ειμαι με Η+)?

 

Εννοω,δεν ειμαι μαθημενος με 4g ουτως η αλλος!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κατεβαζω global stable απο εδω:http://en.miui.com/getrom.php?r=328&m=yes&app=false

και οταν κανω εγκατασταση με twrp αφου ολοκληρωνει,μου γραφει:no os installed do you want to reboot?

τι συμβαινει ?εχω κανει πολλες προσπαθειες και με καθαρη εγκατασταση με full wipe, αλλα τιποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,πως διορθωνουμε το προβλημα της μη αναγνωρισης εισερχομενης κλησης με το +30 μπροστα?
Πρέπει σε όλες σου τις επαφές να προσθέσεις το +30 στο τηλέφωνο τους. Υπήρχε ένα πρόγραμμα που δε θυμάμαι ακριβώς πως το έλεγαν, dial fix ? Αλλά τώρα δεν το βρίσκω στο market.

Αν το θυμάται κάποιος ας το πει γιατί το ψάχνω και εγώ ξανά.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια καλησπερα.

Ειμαι κατοχος εδω και χρονια samsung galaxy note 2 και θελω για 2ο το mi max2..(η για πρωτο,παρτε το οπως θελετε).

 

Στο samsung note 2 ως γνωστον δεν εχω 4g!εχει μονο 3g!

 

Εχω wind.Στο mi max 2 θα πιανω ακριβως το ιδιο σημα σε σχεση με το note 2 (αφου στην καλυτερη ειμαι με Η+)?

 

Εννοω,δεν ειμαι μαθημενος με 4g ουτως η αλλος!

Αν η κάρτα σου υποστηρίζει 4G και είσαι σε μέρος που έχεις 4G από την εταιρεία, τότε ναι θα έχεις 4G. Αν κατάλαβα καλά το ερώτημα σου

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κατεβαζω global stable απο εδω:http://en.miui.com/getrom.php?r=328&m=yes&app=false

και οταν κανω εγκατασταση με twrp αφου ολοκληρωνει,μου γραφει:no os installed do you want to reboot?

τι συμβαινει ?εχω κανει πολλες προσπαθειες και με καθαρη εγκατασταση με full wipe, αλλα τιποτα

 

τις οδηγιες τις διαβασες? γιατι πας μεσω TWRP????? ΔΕΝ ειναι Custom ROM!!!

http://en.miui.com/a-232.html

κανε το οπως λεει στις οδηγιες.

Τι εχεις τωρα?

 

Παιδια καλησπερα.

Ειμαι κατοχος εδω και χρονια samsung galaxy note 2 και θελω για 2ο το mi max2..(η για πρωτο,παρτε το οπως θελετε).

Στο samsung note 2 ως γνωστον δεν εχω 4g!εχει μονο 3g!

Εχω wind.Στο mi max 2 θα πιανω ακριβως το ιδιο σημα σε σχεση με το note 2 (αφου στην καλυτερη ειμαι με Η+)?

Εννοω,δεν ειμαι μαθημενος με 4g ουτως η αλλος!

 

δεν καταλαβα ακριβως τι λες, εννοεις για το θεμα της ελλειψης της 800αρας μπαντας?

εγω με cosmote οπου εχω παει οσο καιρο το εχω εχει μια χαρα 4G.

Ακουσα οτι με την wind υπαρχει μεγαλο προβλημα, πριν το παρεις αν σε ενδιαφερει το 4G βρες ατομα να σου πουν που το εχουν ή αλλο που να μην εχει 800αρα μπαντα.

Δεν σημαινει απαραιτητα οτι θα εχεις 3G/H/H+ μπορει σε καποια σημεια να εχει θεμα, ετσι λενε δεν ξερω....

Edited by Nikifoross
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...