Jump to content

Xiaomi Mi Max 2


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ να εξηπυρετήσω ήθελα φίλε μου!! Δε πίστευα ότι θα μου τη πει και από πάνω κάποιος. Εξ άλλου είπα περισσότερα με pm!! Τέλος πάντων. Δε το συνεχίζω γιατί βγαίνουμε και οφ τοπικ.

 

Στάλθηκε από το F3212 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 49 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ακριβώς φίλε μου... Ευχαριστώ για την κάλυψη!! ☺️

 

Στάλθηκε από το F3212 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ παιδια οπως νομιζετε.........θα αρχισω και εγω το ιδιο σεναριο αφου δεν υπαρχει θεμα.........

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Οκ παιδια οπως νομιζετε.........θα αρχισω και εγω το ιδιο σεναριο αφου δεν υπαρχει θεμα.........

Μα δε καταλαβαίνω τι σε χάλασε, πραγματικά!! Δε ξέρω πόσο το πήρες εσύ από Ευρωπαϊκή αποθήκη μάλλον, απ ότι κατάλαβα, που σημαίνει πάνω από 300 ευρώ... Δηλ. είναι άσχημα να το πάρει κάποιος κάτω από 280, νόμιμα, με εγγύηση κλπ.?? Θυμάμαι πριν 1-2 χρόνια εδώ στο myphone, άνοιξαν θέμα, με τη βοήθεια και κάποιου διαχειριστή, για να παραγγείλουν από έξω μια συσκευή - δε θυμάμαι ποια - μαζικά για να τους βγει πιο φτηνά!! Οκ, δεν είναι ακριβώς ίδια περίπτωση αλλά μοιάζει με αυτό που είπα. Ούτε τιμές ανέφερα ούτε τίποτα!! Είπα και το τονίζω, για περισσότερα στείλτε μνμ.!!Αυτά και τέλος. Δεν ξαναμιλάω πάνω σ αυτό!! Το μόνο που θέλω να σου πω εσένα προσωπικά, είναι ότι βιάστηκες να κρίνεις και παρεξήγησες!!

 

Στάλθηκε από το F3212 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μα δε καταλαβαίνω τι σε χάλασε, πραγματικά!! Δε ξέρω πόσο το πήρες εσύ από Ευρωπαϊκή αποθήκη μάλλον, απ ότι κατάλαβα, που σημαίνει πάνω από 300 ευρώ... Δηλ. είναι άσχημα να το πάρει κάποιος κάτω από 280, νόμιμα, με εγγύηση κλπ.?? Θυμάμαι πριν 1-2 χρόνια εδώ στο myphone, άνοιξαν θέμα, με τη βοήθεια και κάποιου διαχειριστή, για να παραγγείλουν από έξω μια συσκευή - δε θυμάμαι ποια - μαζικά για να τους βγει πιο φτηνά!! Οκ, δεν είναι ακριβώς ίδια περίπτωση αλλά μοιάζει με αυτό που είπα. Ούτε τιμές ανέφερα ούτε τίποτα!! Είπα και το τονίζω, για περισσότερα στείλτε μνμ.!!Αυτά και τέλος. Δεν ξαναμιλάω πάνω σ αυτό!! Το μόνο που θέλω να σου πω εσένα προσωπικά, είναι ότι βιάστηκες να κρίνεις και παρεξήγησες!!

 

Στάλθηκε από το F3212 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Οκ δικο μου λαθος,ας καθαρισει καποιος το νημα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εβγαλα 13 ωρες sot...............αλλα ενα ss δεν κρατησα............τι να γραψω τωρα για το θηριακη!

Τρελα νουμερα!:p

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που δεν κατάλαβα είναι πως ένα νεότερο μοντέλο ουσιαστικά είναι downgrade του παλαιότερου σε επεξεργαστική δύναμη.Στο antutu βρίσκεται 63.825 ενώ το πρώτο μοντέλο στα 84.272.Εχω διαβάζει βεβαίως ότι είναι σε κάποια σημεία λίγο καλύτερο αλλά για νέο μοντέλο το περίμενα κλάσης καλύτερο. Edited by akmakas

Γυρνάω την πλάτη μου στο μέλλον..

www.retrovisions.gr

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που δεν κατάλαβα είναι πως ένα νεότερο μοντέλο ουσιαστικά είναι downgrade του παλαιότερου σε επεξεργαστική δύναμη.Στο antutu βρίσκεται 63.825 ενώ το πρώτο μοντέλο στα 84.272.Εχω διαβάζει βεβαίως ότι είναι σε κάποια σημεία λίγο καλύτερο αλλά για νέο μοντέλο το περίμενα κλάσης καλύτερο.

Καλημέρα...

Εξαρτάται της ανάγκες του κάθε χρήστη, σαν επεξεργαστή ναι είναι κατώτερο, σαν συσκευή όμως συνολικά είναι καλύτερο απ το προηγούμενο, προσωπική μου γνώμη πάντα.

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

giphy.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Από Geekbuying με Official global rom το αγοράζω; Με προβληματίζει τι μέλλει γενέσθαι με το τελωνείο και αν θα δουλεύει Ελλάδα στα ελληνικά! Μην γελάσετε λίγες γνώσεις έχω επί του θέματος αλλά μου αρέσει το κινητό και θέλω την γνώμη σας.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Από Geekbuying με Official global rom το αγοράζω; Με προβληματίζει τι μέλλει γενέσθαι με το τελωνείο και αν θα δουλεύει Ελλάδα στα ελληνικά! Μην γελάσετε λίγες γνώσεις έχω επί του θέματος αλλά μου αρέσει το κινητό και θέλω την γνώμη σας.

Ναι μια χαρα Ελληνικα εχει και δουλευει εδω,τωρα για το αλλο σκελος,αναλογα την τυχη σου.........:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Από Geekbuying με Official global rom το αγοράζω; Με προβληματίζει τι μέλλει γενέσθαι με το τελωνείο και αν θα δουλεύει Ελλάδα στα ελληνικά! Μην γελάσετε λίγες γνώσεις έχω επί του θέματος αλλά μου αρέσει το κινητό και θέλω την γνώμη σας.

 

 

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ, και είμαι άσχετος από miui , θέλω να ρωτήσω αν θα χρειαστεί να το ρουτάρουμε να το φλασάρουμε και όλα τα -άρουμε... Διαβάζοντας τις πρώτες σελίδες του νήματος , μπερδεύτηκα λίγο…

Υπάρχει διαφορά ανάμεσα στην global και στην International version? Το gearbest Σε ερώτησή μου απάντησε “The Global version has original ROM.

Hope you can understand.”

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ενδιαφέρομαι και εγώ, και είμαι άσχετος από miui , θέλω να ρωτήσω αν θα χρειαστεί να το ρουτάρουμε να το φλασάρουμε και όλα τα -άρουμε... Διαβάζοντας τις πρώτες σελίδες του νήματος , μπερδεύτηκα λίγο…

Υπάρχει διαφορά ανάμεσα στην global και στην International version? Το gearbest Σε ερώτησή μου απάντησε “The Global version has original ROM.

Hope you can understand.”

Απο το geek τουλαχιστον ερχεται με την γνησια και παιρνει κανονικα ολα τα update,απο το gear δεν ξερω τι βαζουν,προφανως την ιδια θα εχουν,αλλα 100% δεν ειμαι σιγουρος.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι. Το 128-ρι σε καποια καταστηματα στο Skroutz εχει μικρη διαφορα απο το 64-ρι. Οι περισσοτεροι απο οσο εχω δει αγοραζουν το 64-ρι.

Σχετικα με το 128-ρι επηρεαζει αρνητικα την μνημη ram ο μεγαλυτερος ογκος rom?

Ειναι ο κυριος λογος που το 64-ρι ειναι πιο δημοφιλες?

Η τιμη παντως δεν εχει μεγαλη διαφορα.

Αποψεις?

Τεχνολογια...μια ανηφορικη ροτα προς την εξιλεωση των συναισθηματων...
Link to comment
Share on other sites

Τωρα προσφατα πρεπει να βγηκε το 128αρι,γι αυτο νομιζω δεν το εχει παρει πολυς κοσμος,δε νομιζω να υπαρχει καποιος αλλος λογος. Οσο περισσοτερη μνημη τοσο καλυτερα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι. Το 128-ρι σε καποια καταστηματα στο Skroutz εχει μικρη διαφορα απο το 64-ρι. Οι περισσοτεροι απο οσο εχω δει αγοραζουν το 64-ρι.

Σχετικα με το 128-ρι επηρεαζει αρνητικα την μνημη ram ο μεγαλυτερος ογκος rom?

Ειναι ο κυριος λογος που το 64-ρι ειναι πιο δημοφιλες?

Η τιμη παντως δεν εχει μεγαλη διαφορα.

Αποψεις?

 

Τωρα προσφατα πρεπει να βγηκε το 128αρι,γι αυτο νομιζω δεν το εχει παρει πολυς κοσμος,δε νομιζω να υπαρχει καποιος αλλος λογος. Οσο περισσοτερη μνημη τοσο καλυτερα.

 

Στα χαρακτηριστικα παντως ειναι ολοιδια αν δε κανω λαθος!!Μονο στη μνημη διαφερουν!Οποτε αν ειναι ετσι,δε νομιζω ν'αξιζει καποιος να παρει το 128αρι!!;)

Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Αυτό είναι ε;! Μην γελάτε άσχετη είμαι.

 

http://m.geekbuying.com/item/Official-Global-ROM-Xiaomi-Mi-Max2-4GB-64GB-Smartphone---Gold-382038.html

Από προσωπική εμπειρία που έχω απ'το εν λόγω κατάστημα, θα σου έλεγα να το αποφύγεις. Καλύτερα να το πάρεις αλλού κι ας είναι και λίγο πιο ακριβό

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από προσωπική εμπειρία που έχω απ'το εν λόγω κατάστημα, θα σου έλεγα να το αποφύγεις. Καλύτερα να το πάρεις αλλού κι ας είναι και λίγο πιο ακριβό

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μπορείς, αν θέλεις να γίνεις πιο συγκεκριμένος? (εκτός Βέβαια αν πρόκειται για προσωπικό ζήτημα)

Sήμερα Μάλιστα που το έχει 200 ευρώ- Με χρήση κουπονιού - είμαι ένα κλικ πριν από το κλικ αγοράς.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς, αν θέλεις να γίνεις πιο συγκεκριμένος? (εκτός Βέβαια αν πρόκειται για προσωπικό ζήτημα)

Sήμερα Μάλιστα που το έχει 200 ευρώ- Με χρήση κουπονιού - είμαι ένα κλικ πριν από το κλικ αγοράς.

Θα σου περιγράψω τη μία απ'τις δύο περιπτώσεις μου : είχα παραγγείλει ένα redmi note 3 pro και θήκες τον Οκτώβριο, το Νοέμβρη λαμβάνω tracking number ότι έφυγε το δέμα. Μετά από μια βδομάδα άλλο mail ότι υπάρχουν περιορισμένα κομμάτια σε αυτά που παρήγγειλα. Έρχεται το δέμα, και τι βλέπω : ήταν οι θήκες μέσα χωρίς το κινητό. Το κινητό το έστειλαν μετά από δύο βδομάδες που έλαβα τις θήκες και έφτασε οριακά μέσα στα Χριστούγεννα... Κρίνεις μόνος σου και πράττεις ανάλογα

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα σου περιγράψω τη μία απ'τις δύο περιπτώσεις μου : είχα παραγγείλει ένα redmi note 3 pro και θήκες τον Οκτώβριο, το Νοέμβρη λαμβάνω tracking number ότι έφυγε το δέμα. Μετά από μια βδομάδα άλλο mail ότι υπάρχουν περιορισμένα κομμάτια σε αυτά που παρήγγειλα. Έρχεται το δέμα, και τι βλέπω : ήταν οι θήκες μέσα χωρίς το κινητό. Το κινητό το έστειλαν μετά από δύο βδομάδες που έλαβα τις θήκες και έφτασε οριακά μέσα στα Χριστούγεννα... Κρίνεις μόνος σου και πράττεις ανάλογα

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτο που γραφεις ειναι προβλημα αξιοποιστιας δηλαδη??

Εδω απο αλλα καταστηματα δεν εστελναν καν mail αργοποριας,και φυσικα εμπλεκες με επιστροφες χρηματων κτλ...:lol:

Υπαρχει και σχετικο νημα για να διαβασεις τι γινεται......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που γραφεις ειναι προβλημα αξιοποιστιας δηλαδη??

Εδω απο αλλα καταστηματα δεν εστελναν καν mail αργοποριας,και φυσικα εμπλεκες με επιστροφες χρηματων κτλ...:lol:

Υπαρχει και σχετικο νημα για να διαβασεις τι γινεται......

Εδώ λέω ότι είχαν στείλει το πακέτο που υποτίθεται θα είχε τις θήκες ΚΑΙ το κινητό, δε μιλάμε για αξιοπιστία, μιλάμε ξεκάθαρα για κοροϊδία

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ λέω ότι είχαν στείλει το πακέτο που υποτίθεται θα είχε τις θήκες ΚΑΙ το κινητό, δε μιλάμε για αξιοπιστία, μιλάμε ξεκάθαρα για κοροϊδία

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πως γινεται αυτο?Αφου λες στι σου ηρθε mail ότι υπάρχουν περιορισμένα κομμάτια και προφανως δεν εχουν στοκ.

Καλα δεν καταλαβα φιλε??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πως γινεται αυτο?Αφου λες στι σου ηρθε mail ότι υπάρχουν περιορισμένα κομμάτια και προφανως δεν εχουν στοκ.

Καλα δεν καταλαβα φιλε??

Το mail έλεγε ότι υπήρχε περιορισμένος αριθμός σε κομμάτια, χωρίς να αναφέρει κάτι για θήκες ή κινητό. Επίσης το έστειλαν, αφού είχε φύγει το πακέτο από Κίνα. Πρώτα αποστολή, μετά ειδοποίηση χωρίς να διευκρινίζει ποιο αντικείμενο έχει έλλειψη

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το mail έλεγε ότι υπήρχε περιορισμένος αριθμός σε κομμάτια, χωρίς να αναφέρει κάτι για θήκες ή κινητό. Επίσης το έστειλαν, αφού είχε φύγει το πακέτο από Κίνα. Πρώτα αποστολή, μετά ειδοποίηση χωρίς να διευκρινίζει ποιο αντικείμενο έχει έλλειψη

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλα σοβαρα τωρα εσυ δεν ρωτησες τι ειναι αυτο που δεν εχουν??:blink:

1η φορα εκανες αγορα απο Κινα??

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλα σοβαρα τωρα εσυ δεν ρωτησες τι ειναι αυτο που δεν εχουν??:blink:

1η φορα εκανες αγορα απο Κινα??

500 φορές έχω παραγγείλει, το θέμα είναι ότι αν έχεις περιορισμένο αριθμό σε κάτι, πρώτα ειδοποιείς και μετά στέλνεις το πακέτο. Τα λεφτά μου είχαν δεσμευτεί 3 μήνες με τους απαράδεκτους

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

500 φορές έχω παραγγείλει, το θέμα είναι ότι αν έχεις περιορισμένο αριθμό σε κάτι, πρώτα ειδοποιείς και μετά στέλνεις το πακέτο. Τα λεφτά μου είχαν δεσμευτεί 3 μήνες με τους απαράδεκτους

 

Στάλθηκε από το ZTE A2017 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν με καλυψες,και λες για δεκαδες αγορες,οποτε εμπειρια εχεις,οτι ειχαν το εστειλαν αμεσα απο οτι καταλαβα,κατα τα αλλα επρεπε να εχεις ρωτηση-ερθει σε επαφη την ιδια στιγμη.

Μπορουσες αμεσα να εχεις τα λεφτα σου πισω,το εχω κανει πολλες φορες σε παρομοιες περιπτωσεις,και φυσικα δεν ειχα κανενα θεμα,ρωταγα,ελεγαν δεν το εχουν σε στοκ,και την επομενη τα χρηματα μου ηταν στον λογαριασμο μου.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...