Jump to content

Xiaomi Watch AMAZFIT Pace


yorgos00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το θεμα ειναι να καθαριζετΕ και τις επαφες που φορτιζει. Εχουν λιγδα, ιδρωτα κλπ.

αυτος ειναι συνηθως ο λογος που δε φορτιζει πληρως το ρολοι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 792
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

παιδία, όταν με καλούνε δείχνει για 4-5 δευτερόλεπτα ποιος σε παίρνει και μετά χάνετε.. μπορούμε να το αυξήσουμε αυτο?

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από άσκηση τρεξίματος δεν μου απεικονίζονται στο app τα ποσοστά σε ανηφόρα, κατηφόρα κλπ. Το ίδιο μου συνέβη και σήμερα σε ποδήλατο.

Καμία ιδέα?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κάποιος τρόπος να σβήνουμε απευθείας αρχεία από το ρολόι? πχ ν στείλω βρήκα πως με το watchdroid να σβήσω απευθείας δεν καταφερα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μετά από άσκηση τρεξίματος δεν μου απεικονίζονται στο app τα ποσοστά σε ανηφόρα, κατηφόρα κλπ. Το ίδιο μου συνέβη και σήμερα σε ποδήλατο.

Καμία ιδέα?

 

Στάλθηκε από το HUAWEI CAN-L01 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλιμπράρισμα την πυξίδα

 

υπάρχει κάποιος τρόπος να σβήνουμε απευθείας αρχεία από το ρολόι? πχ ν στείλω βρήκα πως με το watchdroid να σβήσω απευθείας δεν καταφερα

 

αν βρεις κάποιον file explorer που κάνει για το ρολόι ίσως

Link to comment
Share on other sites

Πως περνάμε την εφαρμογή watch Droid στο ρολόι για να μπορώ να απαντάω στα μηνύματα??

Μπερδεύτηκα.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πως περνάμε την εφαρμογή watch Droid στο ρολόι για να μπορώ να απαντάω στα μηνύματα??

Μπερδεύτηκα.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ξέχασα έχω το stratos.

 

Στάλθηκε από το CLT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Nέος και εχω με stratos. Aπολυτα ικανοποιημένος προς το παρόν. Μονο 2 επισημανσεις. Δε μπορω να δω καιρο στο ρολοι. Εχω λοκαρει περιοχη στην εφαρμογη του κινητου αλλα δεν συγχρονιζει τον καιρο.

 

Επίσης, Νιωθω οτι χάνει βηματα. Κοιταζοτας το μερικες φορες κυριως σε εσωτερικους χωρους δεν μετραει βηματα. Συγκρινοντας το με αυτα που μετραει το κινητο μονο του η αποκλιση ειναι μεγαλη. Το έχει παρατηρησει αλλος?

Link to comment
Share on other sites

Nέος και εχω με stratos. Aπολυτα ικανοποιημένος προς το παρόν. Μονο 2 επισημανσεις. Δε μπορω να δω καιρο στο ρολοι. Εχω λοκαρει περιοχη στην εφαρμογη του κινητου αλλα δεν συγχρονιζει τον καιρο.

 

Επίσης, Νιωθω οτι χάνει βηματα. Κοιταζοτας το μερικες φορες κυριως σε εσωτερικους χωρους δεν μετραει βηματα. Συγκρινοντας το με αυτα που μετραει το κινητο μονο του η αποκλιση ειναι μεγαλη. Το έχει παρατηρησει αλλος?

Μετραει κανονικα αλλα μερικες φορες τα εμφανίζει ολα μαζι και οχι ενα ενα

 

Στάλθηκε από το SM-G930F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

phones' list: alcatel 311, SE t310, SE z600, SE k700i, Samsung zv30, nokia 6290, samsung g600, SE k770i, LG arena, Nokia 5800, nokia N82, nokia E72, htc hero, nokia N8, SE Xperia Neo V, Nokia N9, SE Xperia Mini, LG 4x HD, Blackberry Z10, Nokia Lumia 920, Nokia 101, Samsung Galaxy S4 mini LTE, LG G2, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S9+, Xiaomi Mi 10 5G
Link to comment
Share on other sites

Nέος και εχω με stratos. Aπολυτα ικανοποιημένος προς το παρόν. Μονο 2 επισημανσεις. Δε μπορω να δω καιρο στο ρολοι. Εχω λοκαρει περιοχη στην εφαρμογη του κινητου αλλα δεν συγχρονιζει τον καιρο.

 

Επίσης, Νιωθω οτι χάνει βηματα. Κοιταζοτας το μερικες φορες κυριως σε εσωτερικους χωρους δεν μετραει βηματα. Συγκρινοντας το με αυτα που μετραει το κινητο μονο του η αποκλιση ειναι μεγαλη. Το έχει παρατηρησει αλλος?

Να σού πω την αλήθεια το έχω παρατηρήσει καί εγώ ότι τό κάνει, αλλά δεν με πειράζει.

Χαζό βήματα είναι!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μερικες φορες μου μετραει κ μεσα στο αυτοκινητο οταν το κουναω για να βρει gps/συντεταγμενες/πυξιδα
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Τρεχω χρονια με garmin. Πλεον η μπαταρια στο garmin μου βγαζει μονο κανενα τριωρο σε χρηση gps.

1. To amazfit pace τι πραγματικη αυτονομια (ωρες) εχει περιπου σε χρηση gps;

2. Δειχνει στην αρχικη οθονη οταν τρεχεις το πραγματικο ρυθμο σε πραγματικο χρονο;

Δηλαδη να δειχνει πχ οταν παω με 4:20 pace το χιλιομετρο. Με ενδιαφερει να δειχνει σωστα τον ρυθμο. Σας ευχαριστω.

Edited by mark1979
Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Τρεχω χρονια με garmin. Πλεον η μπαταρια στο garmin μου βγαζει μονο κανενα τριωρο σε χρηση gps.

1. To amazfit pace τι πραγματικη αυτονομια (ωρες) εχει περιπου σε χρηση gps;

2. Δειχνει στην αρχικη οθονη οταν τρεχεις το πραγματικο ρυθμο σε πραγματικο χρονο;

Δηλαδη να δειχνει πχ οταν παω με 4:20 pace το χιλιομετρο. Με ενδιαφερει να δειχνει σωστα τον ρυθμο. Σας ευχαριστω.

 

1. Πάνω από 30 ώρες φίλε.

2. Ναι δείχνει τον ρυθμό σε πραγματικό χρόνο.

 

Θα σε συμβούλευα αν το αγοράσεις να κάνεις update μέχρι την έκδοση 1.3.6d ή την 1.3.8. Η αμέσως επόμενη 2.8.0.5 έχει απ' ότι διάβασα πολλά bugs.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια γεια σας. Τρεχω χρονια με garmin. Πλεον η μπαταρια στο garmin μου βγαζει μονο κανενα τριωρο σε χρηση gps.

1. To amazfit pace τι πραγματικη αυτονομια (ωρες) εχει περιπου σε χρηση gps;

2. Δειχνει στην αρχικη οθονη οταν τρεχεις το πραγματικο ρυθμο σε πραγματικο χρονο;

Δηλαδη να δειχνει πχ οταν παω με 4:20 pace το χιλιομετρο. Με ενδιαφερει να δειχνει σωστα τον ρυθμο. Σας ευχαριστω.

Μείνε μακριά. Αναξιόπιστο αν το θες για αθλήματα. Μετράει ότι να ναι μετά το τελευταίο update. Έκανα ποδήλατο (κούρσα) και όταν τελείωνα έβλεπα ότι είχε μετρήσει μαζί και 2.000 βήματα χωρίς να τα έχω κάνει. Θερμιδες ότι να ναι. Το gps έγραφε την μισή διαδρομή. Άστα.....και διαβάζω και αλλού ότι υπάρχουν πολλά τέτοια προβλήματα. Στο συρτάρι και ποτέ ξανά κινέζικο.

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μείνε μακριά. Αναξιόπιστο αν το θες για αθλήματα. Μετράει ότι να ναι μετά το τελευταίο update. Έκανα ποδήλατο (κούρσα) και όταν τελείωνα έβλεπα ότι είχε μετρήσει μαζί και 2.000 βήματα χωρίς να τα έχω κάνει. Θερμιδες ότι να ναι. Το gps έγραφε την μισή διαδρομή. Άστα.....και διαβάζω και αλλού ότι υπάρχουν πολλά τέτοια προβλήματα. Στο συρτάρι και ποτέ ξανά κινέζικο.

Ποιά έκδοση φοράς; Είχες τα ίδια προβλήματα πάντα με όλες τις εκδόσεις λογισμικού;

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Μείνε μακριά. Αναξιόπιστο αν το θες για αθλήματα. Μετράει ότι να ναι μετά το τελευταίο update. Έκανα ποδήλατο (κούρσα) και όταν τελείωνα έβλεπα ότι είχε μετρήσει μαζί και 2.000 βήματα χωρίς να τα έχω κάνει. Θερμιδες ότι να ναι. Το gps έγραφε την μισή διαδρομή. Άστα.....και διαβάζω και αλλού ότι υπάρχουν πολλά τέτοια προβλήματα. Στο συρτάρι και ποτέ ξανά κινέζικο.

 

Τωρα μου εκανες τη καρδια περιβολι. Το garmin forerunner 235 εχει 11 ωρες αυτονομια. Με δελεαζει το 30+ ωρες χρησης gps αλλα το να καταγραφει λαθος ειναι χοντρο. Ειναι δυνατον ενα update να το κανει να καταγραφει λανθασμενα; Απιστευτο μου φανηκε και 7 χρονια τωρα με garmin δε μου εχει καταγραψει ποτε λαθος. Ειναι καποιος που εχει και το 235 να κανει μια μικρη συγκριση. Δε ξερω και ειναι off topic.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε το είχα εγώ το garmin 235... Νομίζω δε συγκρίνεται το ένα ρολόι με το άλλο. Το garmin ήταν ακριβεστερο σε μετρήσεις σε σχέση με αυτό. Έχω παρατηρήσει ότι σε απλη χρήση το xiaomi χάνει πολλά βήματα. Επίσης η μέτρηση παλμών δεν έχει καμία σχέση με το garmin. Σε αυτό πολλές φορές δε μου μετράει παλμούς κ έχει κενά. Αν το θες για τρέξιμο κτλ νομίζω καλύτερα να μη κινηθείς σ'αυτο το ρολόι.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε το είχα εγώ το garmin 235... Νομίζω δε συγκρίνεται το ένα ρολόι με το άλλο. Το garmin ήταν ακριβεστερο σε μετρήσεις σε σχέση με αυτό. Έχω παρατηρήσει ότι σε απλη χρήση το xiaomi χάνει πολλά βήματα. Επίσης η μέτρηση παλμών δεν έχει καμία σχέση με το garmin. Σε αυτό πολλές φορές δε μου μετράει παλμούς κ έχει κενά. Αν το θες για τρέξιμο κτλ νομίζω καλύτερα να μη κινηθείς σ'αυτο το ρολόι.

 

Δεν θα πρότεινα το amazfit σε κάποιον επαγγελματία αθλητή. Αλλά στην κατηγορία τιμής του δεν έχει αντίπαλο. Το gps του είναι ακριβές κατά γενική ομολογία. Για τους παλμούς μόνο μια φορά για λίγη ώρα δεν μου τους μετρούσε. Από ακρίβεια στη μέτρηση παλμών βρίσκεται σε ικανοποιητικό επίπεδο για τα δεδομένα των smartwatch. Μάλιστσ στην τελευταία εκδοση του firmware μπορείς να το συνδέσεις και με ειδικές ζώνες που καταγραφουν παλμους με μεγάλύτερη ακρίβεια. Αλλά προς το παρόν δεν προτείνω την αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση μέχρι να διορθώσει η εταιρεία τα προβλήματα.

Link to comment
Share on other sites

Το Amazfit Stratos έχει άραγε τα ίδια προβλήματα ή λόγω νεότερης και ακριβότερης υλοποίησης τα πάει καλύτερα;

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στη ζωή όσο ζεις μαθαίνεις .-
Link to comment
Share on other sites

Το Amazfit Stratos έχει άραγε τα ίδια προβλήματα ή λόγω νεότερης και ακριβότερης υλοποίησης τα πάει καλύτερα;

 

 

Στάλθηκε από το HUAWEI NXT-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να πω καί εγώ την γνώμη μου για το amazfit st ratos πού αυτή την στιγμή έχω στην κατοχή μου.

Πριν είχα τόgarmin fenix 5x. Λοιπόν για τα λεφτά του είναι πολύ τίμιο στις μετρήσεις του ακόμα και οι παλμοί σε σχέση πάντα Με τοfenix είναι μια χαρά. Έχω τσεκαρει αποστάσεις που έκανα καί με τά δύο ρολόγια και οι αποκλίσεις είναι πολύ μικρές. Καί τό garmin έτους παλμούς δεν ήταν καί τό πιο ακριβέστερο , μόνο με ζώνη μπορείς να πάρεις καλά αποτελέσματα.

Κλείνω λέγοντας πως δεν Μ έχει απογοητεύσει το stratos, ίσα ίσα είναι μια χαρά.... Είναι καί όμορφο!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να πω καί εγώ την γνώμη μου για το amazfit st ratos πού αυτή την στιγμή έχω στην κατοχή μου.

Πριν είχα τόgarmin fenix 5x. Λοιπόν για τα λεφτά του είναι πολύ τίμιο στις μετρήσεις του ακόμα και οι παλμοί σε σχέση πάντα Με τοfenix είναι μια χαρά. Έχω τσεκαρει αποστάσεις που έκανα καί με τά δύο ρολόγια και οι αποκλίσεις είναι πολύ μικρές. Καί τό garmin έτους παλμούς δεν ήταν καί τό πιο ακριβέστερο , μόνο με ζώνη μπορείς να πάρεις καλά αποτελέσματα.

Κλείνω λέγοντας πως δεν Μ έχει απογοητεύσει το stratos, ίσα ίσα είναι μια χαρά.... Είναι καί όμορφο!!!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ο στιγμιαιος ρυθμος που σου δειχνει οταν τρεχεις συμφωνει με το fenix;

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Πάνω κάτω στα ίδια. Το gps τού είναι αρκετά καλό καί γρήγορο. Το φαινόμενο του<μεθυσμένου άντρα> στο ρολόι είναι ελάχιστο.

Καί μην ξεχνάς ότι το fenix είχε 700€ καί αυτό 160!!!!

Ελπίζω να βοήθησα. Δεν έχω δοκιμάσει αλλά ρολόγια, ίσως να υπάρχουν καί καλύτερα, απλά δεν τό γνωρίζω.

ξέχασα να αναφέρω ότι η εφαρμογή του είναι καλή αλλά δεν έχει την λεπτομέρεια τουgarmin connect. Εκεί υστερεί.

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε γκρουπ στο facebook με κατόχους διαβάζω αρκετοί έχουν θέμα. Μεγάλο πράγμα η ασύρματη φόρτιση.

 

Στάλθηκε από το LG-H870 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Καλά νέα για το Pace: https://yournexttech.com/amazfit-pace-version-2-8-1-0/

Έχουμε νέο firmware update, την έκδοση 2.8.1.0. Ηεταιρεία ισχυρίζεται πως έχει διορθώσει τα bugs σχετικά με τη μέτρηση παλμών, κατανάλωση θερμίδων και πολλά άλλα. Θα έρθει σταδιακά στα ρολόγια μας. Άντε να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...