Jump to content

Xiaomi Watch AMAZFIT Pace


yorgos00
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα σας.. Αγόρασα το pace εδώ και 3 ημέρες.. καποιες παρατηρήσεις-απορίες που έχω είναι οτι τις πρώτες ημέρες μου έδειχνε αν εχω ανεβεί σκάλες/όροφο(σήμερα κάπου το χάνει). Σήμερα οταν με καλουν δεν έδειχνε ονομα και αναγκάστηκα να κανω restart σε ρολοι και κινητό.. δε δείχνει άμεσα τα βήμαα που εχεις κάνει στην οθόνη τπυ ολογιου αλλά πρέπει να περάσουν κάποια λεπτα ή να ενεργοποιήσεις την οθόνη. Θα ήθελα τα notifications να φαίνεται το κειμενο κυριως στα emails και το viber που χρησιμοποιω συχνα και ρίναι ο λόγος που πηρα το ρολόι(notifications).. καμια συμβουλη στον αρχαριο μιας και είναι το πρωτο μου "smartwatch"..
Για τα notification πας εφαρμογή settings notifications και βάζεις σε ποιες εφαρμογές θες να σου έρχονται οι ειδοποιήσεις.

Γθα τα βήματα δεν το έχω δει σε real time αλλά με GPS όταν τρέχω παίζει πολύ σωστά.

 

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 792
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

χαζη ερωτηση αλλα σπαω το κεφαλι μου, που ειναι η επιλογη για αλαρμ του κινητου οταν πχ δεν το βρισκεις? δεν τη βρισκω με τιποτα
Link to comment
Share on other sites

χαζη ερωτηση αλλα σπαω το κεφαλι μου, που ειναι η επιλογη για αλαρμ του κινητου οταν πχ δεν το βρισκεις? δεν τη βρισκω με τιποτα

 

Από το ρολόι: Settings - Apps - Disconnect alert

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Καλησπέρα στα παιδιά.Σε λίγες μέρες θα έρθει και το δικό μου.Ήμουν ανάμεσα σε αυτό και στο Stratos αλλά το πέτυχα με κουπόνι στα 79 και προτίμησα αυτό. Πιο πολύ για fitness watch το θέλω και για συνεχόμενη καταγραφή παλμών. Μέχρι τώρα είχα ένα Mi band 2 και ένα Sony Smartwatch 3 για τρέξιμο κλπ.Το ιστορικό από MiFit μπορεί να μεταφερθεί στην εφαρμογή του Pace?Αν έχει κάνεις να προτείνει και κάποιο καλό δερμάτινο λουράκι σε καφέ απόχρωση θα του είμαι υπόχρεος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.. έβγαλε αναβάθμιση το ρολόι..

 

ποια αναβαθμιση σου εβγαλε;;

Link to comment
Share on other sites

2.8.4.0

 

Changelog

- Added German translation

- Added news notification support for Korean and Thai

- Added "Sports Reminder"

More settings on the watch > General > Sports Reminder

a, sports start reminder: automatically recognize the running and walking mode after opening, will remind the start of the corresponding sports mode after 5 minutes of exercise, and save the official data before;

b. End of motion reminder: automatically recognizes the end state of running and walking after opening, reminds the end and automatically suspends the movement after 10 minutes of the end of the exercise.

- Added music playback control function during sports (the watch will display the control screen on the last screen after the music is played)

- Added "3 data big characters" mode for sports interface

- Update GPS firmware for more stable location service

- Update indoor running algorithm

- Update heart rate algorithm to improve the stability of heart rate measurement

- Optimize connection stability for iOS devices

- Optimize emoji emoticons (temporarily does not support non-standard emoji emoticons)

- Optimized motion record, slope distribution data display

- Optimized GPS signal may be missing when the GPS signal is not good

- Optimize possible power consumption problems in some watches

- Optimize initial altitude data inaccuracy

- Fixed problem with continuation of motion pause and trajectory drawing error

- Repairing abnormal mileage in some areas

- Fixed speed and speed anomaly due to GPS loss

- Fixed partial altitude data showing inconsistencies in watches and apps

- Repair outdoor cycling/skiing/indoor running, automatic suspension, continuous vibration bug

- Fixed some bugs in speed data and improved real-time speed stability

- Bug fixes

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του συγκεκριμένου ρολογιού 1 μήνα τώρα, με το προηγούμενο firmware μου κραταγε η μπαταρία περίπου 3,5 μέρες χωρίς sports activities, και ενεργοποιήμενα μονο τα push notifications email, τηλέφωνα, sms, viber, messenger.

Επίσης στο airplane mode η μπαταρία ηταν ζήτημα αν κατεβαινε 1-2% το βράδυ.

 

Μετα αυτο το update, η καταστροφη η ίδια!!

μπαταρια (ενδειξη ρολογιου) 1day 14 hours

επισης σε airplane mode η μπαταρία κατεβηκε περίπου 20%!!!

 

να πω ότι εκανα reset μετα το update , επανεκινήσεις κτλ.

 

Εχει κανείς να προτεινει κατι? :cry:

Υπάρχει περίπτωση να το κάνω downgrade στο προηγούμενο firmware? :rolleyes:

(backlight:auto, autosync:off, vibration: medium πιο πριν το είχα στο high, raise to light up:off)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπερα.Εαν κάποιος έχει το Amazfit pace με το Mi Mix 2 μπορεί να μου πει γιατί δεν δουλεύει το Smart Lock ενώ το έχω ενεργοποιημένο;

 

Στάλθηκε από το NX591J μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος του συγκεκριμένου ρολογιού 1 μήνα τώρα, με το προηγούμενο firmware μου κραταγε η μπαταρία περίπου 3,5 μέρες χωρίς sports activities, και ενεργοποιήμενα μονο τα push notifications email, τηλέφωνα, sms, viber, messenger.

Επίσης στο airplane mode η μπαταρία ηταν ζήτημα αν κατεβαινε 1-2% το βράδυ.

 

κάτοχος του ρολογιού 1,5+ χρόνο μπορώ να πω ότι είτε είμαι εγώ ο τυχερός είτε έχει πρόβλημα το ρολόι σου ή κάτι με το κινητό σου ίσως ; (δεν πέφτει σε "sleep mode" και τελειώνει ; )

 

δεν γίνεται , χωρίς activities να μου κρατάει 5-6 ημέρες και να μην άλλαξε τίποτα (ή έστω να μην έχει αλλάξει κάτι σημαντικό ώστε να διαπιστώσω πρόβλημα) και με την τελευταία αναβάθμιση

 

για μένα και το 3.5 , που είχες πριν , λίγο είναι

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω.

Κάτοχος και εγώ πάνω από 1,5 χρόνο.

Το ρολόι χωρίς activities βγάζει σχεδόν βδομάδα. Έβαλα και εγώ την τελευταία αναβάθμιση χωρίς να έχω παρατηρήσει κάποιο πρόβλημα.

 

from my HTC U12+

iPhone 15 Pro Max - Apple Watch 7 - Mac mini M1

Link to comment
Share on other sites

κάτοχος του ρολογιού 1,5+ χρόνο μπορώ να πω ότι είτε είμαι εγώ ο τυχερός είτε έχει πρόβλημα το ρολόι σου ή κάτι με το κινητό σου ίσως ; (δεν πέφτει σε "sleep mode" και τελειώνει ; )

 

δεν γίνεται , χωρίς activities να μου κρατάει 5-6 ημέρες και να μην άλλαξε τίποτα (ή έστω να μην έχει αλλάξει κάτι σημαντικό ώστε να διαπιστώσω πρόβλημα) και με την τελευταία αναβάθμιση

 

για μένα και το 3.5 , που είχες πριν , λίγο είναι

 

 

εχω φτασει και εγω τον 1.5 χρονο και σε καθε αναβαθμιση γινεται και καλυτερο.και η μπαταρια παραμενει στο 4ημερο με δικια μου χρηση.οταν ερθει η ωρα παλι σε amazfit θα παω.

να τονισω βεβαια οτι φροντιζω και τη μπαταρια.που σημαινει οχι κατω απο 20% και οχι πανω απο 95%

Edited by stelioz78

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Παιδες δε μπορω με τιποτα να συνδεσω το ρολοι στο wifi.

Εδω και ενα χρονο συνδεότανε κανονικα, απο προχθες τιποτα.

Στο ρολοι: παω στο connection/wifi και μου λεει να βαλω τον κωδικο στο amaze watch app, δηλαδη στην εφαρμογη στο κινητο.

Που στην ευχη βαζω τον κωδικο? Διαβασα στο internet οτι ανοιγει pop up παραθυρο για την εισαγωγη του κωδικου. Σε εμενα δεν ανοιγει τιποτα.

 

Και δε μπορω να κανω την αναβαθμιση της rom του ρολογιου :(

TCe
Link to comment
Share on other sites

Παιδες δε μπορω με τιποτα να συνδεσω το ρολοι στο wifi.

Εδω και ενα χρονο συνδεότανε κανονικα, απο προχθες τιποτα.

Στο ρολοι: παω στο connection/wifi και μου λεει να βαλω τον κωδικο στο amaze watch app, δηλαδη στην εφαρμογη στο κινητο.

Που στην ευχη βαζω τον κωδικο? Διαβασα στο internet οτι ανοιγει pop up παραθυρο για την εισαγωγη του κωδικου. Σε εμενα δεν ανοιγει τιποτα.

 

Και δε μπορω να κανω την αναβαθμιση της rom του ρολογιου :(

 

εχεις την εφαρμογή ανοιχτή πριν το πατήσεις στο ρολόι ;

Link to comment
Share on other sites

εχεις την εφαρμογή ανοιχτή πριν το πατήσεις στο ρολόι ;

Ναι ανοιχτη η εφαρμογη και το ρολοι συνδεδεμενο με bluetooth με το κινητο.

TCe
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δούλεψε. Έκανα την εφαρμογή αναγκαστική διακοπή, την έτρεξα ξανά και όλα δούλεψαν.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A6000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

TCe
Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Παιδια εχει lap stop?:wacko::wacko::wacko:

Eντεξει τρεχω 10 γυρους,350 μετρα ο γυρος,βγαζει ολα τα στατιστικα.

Εγω θελω ομως καθε γυρο να τον κραταω ξεχωριστα.....κατι που κανει ενα casio των 15 ευρω.

Εχω βρει το αυτοματο αλλα ειναι για 400 μετρα η 300 η 500........

υπαρχει??????

εχω περασει την ελληνικη εκδοση απο saratoga 2.6.5 ov1.2

ΕΔΩ ΤΑ WATCH FACE ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΩ:

https://sawfb.fabiobarbon.click/view/Shared/SUUNTO-FIX1

Edited by isolove

huawei p8,nexus 5x,xiaomi note 4x 4/64

[sIGPIC][/sIGPIC] ΑΕΚ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα το Stratos υποστηρίζει το disconnect alert. Το pace που έχω όχι. Είναι θέμα firmware?

 

Στάλθηκε από το SM-A510F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει lap stop?:wacko::wacko::wacko:

Eντεξει τρεχω 10 γυρους,350 μετρα ο γυρος,βγαζει ολα τα στατιστικα.

Εγω θελω ομως καθε γυρο να τον κραταω ξεχωριστα.....κατι που κανει ενα casio των 15 ευρω.

Εχω βρει το αυτοματο αλλα ειναι για 400 μετρα η 300 η 500........

υπαρχει??????

εχω περασει την ελληνικη εκδοση απο saratoga 2.6.5 ov1.2

ΕΔΩ ΤΑ WATCH FACE ΠΟΥ ΦΤΙΑΧΝΩ:

https://sawfb.fabiobarbon.click/view/Shared/SUUNTO-FIX1

ναι.. την ώρα που κάνεις το activity αν πατήσεις το πάνω κουμπι κρατημένο κάνει lap

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω το stratos 2 τώρα τελευταία μου έχει γράψει μερικές φορές ότι σταματάει ο launcher να δουλεύει πατάω οκ κ μετά είναι εντάξει. Να περιμένω κάνα update μήπως διορθωθεί; να το πάω για εγγύηση που έχω ένα μήνα μόνο ακόμα;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω το stratos 2 τώρα τελευταία μου έχει γράψει μερικές φορές ότι σταματάει ο launcher να δουλεύει πατάω οκ κ μετά είναι εντάξει. Να περιμένω κάνα update μήπως διορθωθεί; να το πάω για εγγύηση που έχω ένα μήνα μόνο ακόμα;

 

 

κατα συμπτωση μου το εκανε πρωτη φορα χθες βραδυ σε pace ομως. τι κολπο ειναι αυτο τωρα?

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

κάντε μια επανεκκίνηση... Και είναι amazfit 1 kai 2, pace και stratos... δεν υπάρχει stratos 2

 

Sent from my Nokia 9 using Tapatalk

KTLK
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...