Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλοι νομίζω ( εκτός ίσως από ένα ή δύο , αν θυμάμαι καλά στα πρώτα τηλέφωνα ) οι κάτοχοι , εάν διαβάσεις ολο το νήμα , έχουμε αναφέρει ότι δεν παρατηρήσαμε τίποτα.

 

Απολαμβάνουμε ένα καταπληκτικό κινητό απίστευτα γρήγορο σε όλα

και δόξα το Θεό, απροβληματιστο. ( Τουλάχιστον μέχρι τώρα )

 

Έχω ξεχασει εδώ στις διακοπές τα laptop, tablet κλπ μια και με το 1+5 τα κάνω όλα.

( Οκ...εκτός από μεγάλα κείμενα, γράψιμο σε word π.χ)

 

Ίσως μοναδικό Κάτ' εμε μειονεκτήμα :

Η φωτογραφία το βράδυ . όπως ξαναειπα , στο αυτόματο έχει θόρυβο.

Αλλα όμως με την λειτουργία pro μπορείς να βγάλεις πανέμορφες φωτό.

 

Πρόβλημα απολύτως κανένα άλλο .

Edited by msarig
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Αν δε σε ενδιαφέρει το θέμα της εγγύησης σε περίπτωση που σου χρειαστεί και ο χρόνος αναμονής πηγαινελα στην Κίνα, σίγουρα συμφέρει. Βέβαια υπάρχει και η περίπτωση τελωνείου, που σημαίνει ότι τα 383 θα γίνουν πολύ περισσότερα αν σου κάτσει.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

παρε την 8γιγα απο εδω Α5000 επισημο

485ευρω

http://www.geekbuying.com/item/OnePlus-5-5-5-Inch-8GB-128GB-Smartphone---Midnight-Black-380883.html

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Το ζήτημα με το jelly ποικίλοι. Άλλοι έχουν πρόβλημα έντονο και άλλοι όχι. Εγώ προσωπικά μάλλον δεν το έχω και αν το έχω, δεν το βλέπω πουθενα.

 

Δε νομίζω πως διορθώνεται με update για οσους το έχουν. Από τις καινούριες παρτίδες όμως αν το έχουν φτιάξει και δεν λένε κάτι, τότε δε θα έχεις θεμα.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

εγω πιστευα οτι με το καινουργιο χρωμα θα το ειχαν διορθωσει,αναμενουμε εαν καποιος αγορασε το gold.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά απο παρα πολλες φωτογραφίες λόγο διακοπών η καμερουλα του τη μέρα είναι συμπαθεστατη και πολυ κοντινή σε αυτα που βγάζει το s7 edge της γυναίκας μου!!

Ισως να έχει και πιο σωστά χρώματα του 1+.

Σε χαμηλό φωτισμό είναι απλά μέτρια!

Κατα τ'αλλα ξαναλέω οτι το τηλέφωνο είναι απίστευτο σε όλα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά απο παρα πολλες φωτογραφίες λόγο διακοπών η καμερουλα του τη μέρα είναι συμπαθεστατη και πολυ κοντινή σε αυτα που βγάζει το s7 edge της γυναίκας μου!!

Ισως να έχει και πιο σωστά χρώματα του 1+.

Σε χαμηλό φωτισμό είναι απλά μέτρια!

Κατα τ'αλλα ξαναλέω οτι το τηλέφωνο είναι απίστευτο σε όλα.

 

Επισης ειναι πολυ δυνατο και στην αυτονομια.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Όντως σήμερα 2μιση ώρες οθόνη,όλο 4G, όλο τέρμα φωτεινότητα γιατί ήμουν στον ήλιο, πολύ 4Κ βίντεο και 200 φωτογραφίες 50% υπόλοιπο!!
Link to comment
Share on other sites

για οποιον θελει:

oneplus 5 απο tomtop στα 386

 

 

Κωδικός

DSONEPLS58

 

Ευχαριστώ φίλε μου. Η τιμή ειναι πολύ χαμηλή. Έχει έρθει η ώρα να αλλάξω το s6 και ήθελα το s8. Αλλά με αυτή την τιμή, ψήνομαι...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ φίλε μου. Η τιμή ειναι πολύ χαμηλή. Έχει έρθει η ώρα να αλλάξω το s6 και ήθελα το s8. Αλλά με αυτή την τιμή, ψήνομαι...
σε αυτην την τιμη να υπολογίσεις και τελωνείο κανα 100 ευρω. Αρα θα σου βγει κοντα στα χρήματα που ειναι να το αγορασεις απο το επίσημο ευρωπαϊκό κατάστημα και φυσικά κανα 50 ρικο διαφορα απο το s8

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Το τελωνείο δεν είναι στανταρ. Θεωρητικά επιλέγοντας priority shipping δεν περνάει λένε, δεν ξέρω αν ισχύει και για tomtop αυτό, θα μπορούσε να ρωτήσει κάποιος πριν παραγγείλει.

Επίσης το συγκεκριμένο από tomtop έρχεται με US plug φορτιστή, οπότε πρακτικά δεν θα μπορείς να τον χρησιμοποιήσεις εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελωνείο; Είχα την αίσθηση ότι δεν θα περάσει (παρεμπιπτόντως Ολλανδία μένω).

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Edit βρήκα αυτό

 

https://www.eglobalcentral.nl/oneplus-5-dual-sim-4g-64gb-a5000-sim-free-unlocked-grijs-flashed-os.html?gclid=Cj0KCQjw8b_MBRDcARIsAKJE7lmNWm32s3YEYPi9ZClar59J_4o6_cYX74SxwxUfYiB0djCJn8Hon_YaAlMTEALw_wcB#/product/21091

 

 

Λεει ότι έχει κινεζική rom και δεν μπαίνει στο Google play store. Έτσι είναι όλα;

Link to comment
Share on other sites

Έλα Άγιο Νικόλαο...που διακοπευω..

Μπας και το δεις εσύ , μία και γω δε βλέπω ...πραμαα.. :)

Link to comment
Share on other sites

αν κρατησεις το υπαρχον κινητο σου αναποδα, ισως το δεις... εγω το βλεπω παντως στο Nexus, αλλα αμιδρα και με δυσκολια.
Link to comment
Share on other sites

θα ερθω να κανω διακοπες και εγω χαχ.στο δικο μου το κινητο ακομα και αναποδα δεν μπορω να πω οτι φενεται τοσο πολυ,δηλαδη πρεπει να το κανεις συνεχομενα για λιγη ωρα
Link to comment
Share on other sites

Τελωνείο; Είχα την αίσθηση ότι δεν θα περάσει (παρεμπιπτόντως Ολλανδία μένω).

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Edit βρήκα αυτό

 

https://www.eglobalcentral.nl/oneplus-5-dual-sim-4g-64gb-a5000-sim-free-unlocked-grijs-flashed-os.html?gclid=Cj0KCQjw8b_MBRDcARIsAKJE7lmNWm32s3YEYPi9ZClar59J_4o6_cYX74SxwxUfYiB0djCJn8Hon_YaAlMTEALw_wcB#/product/21091

 

 

Λεει ότι έχει κινεζική rom και δεν μπαίνει στο Google play store. Έτσι είναι όλα;

 

και εγω Ολλανδια μένω φιλε. Δεν ειχα ποτε προβλημα. και απο ολους που γραφουν καθε φορα για τελωνειο ζητημα να υπαρχει 1 που εχει ποτε πληρώσει κάτι. Ποτε και κανεις δεν εχει αναφερει πληρωμες σε τελωνεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

σε αυτην την τιμη να υπολογίσεις και τελωνείο κανα 100 ευρω. Αρα θα σου βγει κοντα στα χρήματα που ειναι να το αγορασεις απο το επίσημο ευρωπαϊκό κατάστημα και φυσικά κανα 50 ρικο διαφορα απο το s8

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

έχεις πληρώσει ποτε ή ξέρεις κάποιον προσωπικα που πλήρωσε ποτε τελωνείο? Γιατί αυτη η λασπολογία για να αποτρέψετε καποιον απο μια προσφορα? έιναι η αντιδραση του τυπου "το πηρα 500, να το παρεις και εσυ 500!"? Το πρώτο πραγμα δηλαδή ειναι να φοβισεις καποιον οτι θα πληρώσει αναγαστικα τελωνείο? και χωρις καποιο διαπιστευτήριο? Δεν σας καταλαβαινω...

ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!

 

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ: 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/se-ellipsis-prosopikou-ofilonte-kathysterisis-ton-dematon-mas-sto-telonio-video/

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αγω προσπαθώ να βοηθήσω ενα παιδι που ρωτάει για κινητό απο κινα μερια και τελωνείο. θα μπορουσα να ψαξω και αλλα φορουμ που συζητάμε και λεμε τις εμπειρίες απο τελωνείο . και απο προσωπική εμπειρία ο κολλητός μου 2 μηνες περιμένει το κινητό που παράγγειλε και ειναι ακομα τελωνείο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

https://techmaniacs.gr/se-ellipsis-prosopikou-ofilonte-kathysterisis-ton-dematon-mas-sto-telonio-video/

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αγω προσπαθώ να βοηθήσω ενα παιδι που ρωτάει για κινητό απο κινα μερια και τελωνείο. θα μπορουσα να ψαξω και αλλα φορουμ που συζητάμε και λεμε τις εμπειρίες απο τελωνείο . και απο προσωπική εμπειρία ο κολλητός μου 2 μηνες περιμένει το κινητό που παράγγειλε και ειναι ακομα τελωνείο.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

το αρθρο ομως που εστειλες αναφερετε στην καθυστερηση των δεμάτων. Επίσης το αρθρο αναφερει "λήξη των συμβάσεων, το κέντρο αεροπορικού ταχυδρομείου, έμεινε στην ουσία χωρίς προσωπικό.". Αρα το αρθρο δεν αναφερετε μονο στο τελωνειο αλλα και στις υπηρεσιες του ταχυδρομιου στα αεροδρομια. Αυτο λοιπον δεν επηρεαζει ΜΟΝΟ τα προιοντα εκτός ευρώπης αλλα και τα ΕΝΤΟΣ ευρώπης. Άρα η τοποθέτηση σου και το αρθρο σου ειναι αστοχα... Αυτο που προσπαθώ να πω ειναι πως αν καποιος μπορει να γλιτώσει 100+ ευρω δεν υπαρχει λογος να τον τρομοκρατείτε χωρις καν να εχετε εμπειρια και χρησιμοποιώντας ενα αστοχο αρθρο. Το αν και σε ποιον θα συμβει ειναι καθαρα θεμα τυχης.

 

και για να αστειευτώ λιγο... Κ ο τσιπρας ελεγε τελος τα μνημονια και ο παπανδρεου ελεγε "λεφτα υπαρχουν". και ερωτω¨υπαρχει κανεις που ειχε προσωπικη εμπειρια με τελωνειο και του ζητηθηκε να πληρωσει κατι η απλα αναφερομαστε ολοι σε αρθρα?

Edited by teof95

ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!

 

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ: 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

Link to comment
Share on other sites

και ερωτω¨υπαρχει κανεις που ειχε προσωπικη εμπειρια με τελωνειο και του ζητηθηκε να πληρωσει κατι η απλα αναφερομαστε ολοι σε αρθρα?

 

Εγώ, με ένα Xiaomi Redmi 4X - την εμπειρία την κατέθεσα σε άλλο site...

Έκαστος βγάζει τα συμπεράσματα του - εκτιμώ (μετά από δεκάδες δέματα "Κίνας" / και 4-5 κινητά τον χρόνο) ότι είναι λαχείο!

Edited by asot

[Αντώνης] small break on Android: iPhone 13 Pro - in the past: OP10Pro, OP9Pro, OP7TPro, OP7, OP6, OP3, OP2, OP1

 

Link to comment
Share on other sites

έχεις πληρώσει ποτε ή ξέρεις κάποιον προσωπικα που πλήρωσε ποτε τελωνείο? Γιατί αυτη η λασπολογία για να αποτρέψετε καποιον απο μια προσφορα? έιναι η αντιδραση του τυπου "το πηρα 500, να το παρεις και εσυ 500!"? Το πρώτο πραγμα δηλαδή ειναι να φοβισεις καποιον οτι θα πληρώσει αναγαστικα τελωνείο? και χωρις καποιο διαπιστευτήριο? Δεν σας καταλαβαινω...

 

Παραγγελία από tomtop και με priority line πήγε καρφί τελωνείο.

Πληρώνεις το ΦΠΑ μόνο + DHL για να σου κάνει τα χαρτιά και να έρθει σε σένα...ευτυχώς δεν πλήρωσα και μέρες σε αποθήκη....αν δεν πιστεύεις πάμε στοίχημα και σου δείχνω τα χαρτιά που ήρθε σήμερα!

Είναι αυτό που πουλάω του κουτιού...και ας χάνω....αν το θέλει κανείς το πέρνει άμεσα..πήρα και ωραίο ανταπτοράκι για τον φορτιστή, θηκούλα ήρθε σήμερα πολύ ωραία σαν χρωματάκι όχι ανοικτό κόκκινο αλλά σκούρο...και το τηλέφωνο το έχω ακόμη κλειστό...αν μου την δώσει και μέχρι Παρασκευή αν δεν βρεθεί κανένας να το αγοράσει μάλλον θα το ενεργοποιήσω και θα το απολαύσω... τηλεφωνάρα με μια πρώτη εξωτερική ματιά...πολύ θα ήθελα να πατήσω το κουμπί της ενεργοποίησης!!!!!!

Υ.Γ. Ποτέ δεν πλήρωσα τελωνείο στην ζωή μου 10 χρόνια τώρα σε χιλιάδες συσκευές..κάτι 3/ευρα τον τελευταίο καιρό αρχίζουν και μου την δίνουν...πχ. η θηκούλα είχε από την τιμή της +3 ευρώ, +2 ευρώ το ανταπτοράκι για τον φορτιστή! Συσκευασία κορυφή...άλλα δεν ξέρω να νας πω για το τηλ. γιατί δεν το άγγιξα από την θέση του!

Άσε που τρώγομαι να πάρω και τα xiaomi Mi pro HD για ακουστικά και να πάει και το παλιάμπελο...για να δούμε!

Edited by Oneplus2017
Link to comment
Share on other sites

εχω παραγγειλει 3 φορες κινητο απο tomtop και καθε εβδομαδα εχω παραλαβες απο ebay για spare parts. ποτε δεν μου ζητηθηκε κατι απο τελωνειο. Περιμενω το 1+5 απο tomtop στην Ολλανδια... Lets see

ΖΕΙΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ! ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΑΛΛΑΞΕ ΧΩΡΑ. ΑΝ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΧΩΡΑ ΑΛΛΑΞΕ ΕΣΥ Ο ΙΔΙΟΣ ΓΙΑΤΙ ΕΣΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΣ ΧΩΡΑΣ!

 

ΜΕΓΙΣΤΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΕΙΚΟΝΑΣ ΥΠΟΓΡΑΦΗΣ: 420 x 150 pixels και 16,3 KB.

Link to comment
Share on other sites

"Μέχρι πρόσφατα, γινόταν μόνο ένας δειγματοληπτικός έλεγχος και στη συνέχεια προωθούνταν όλα τα δέματα, με αποτέλεσμα να είχαμε και τεράστια απώλεια εσόδων. Με μια τελευταία προσπάθεια που έγινε από το Υπουργείο Υποδομών, προσλήφθηκαν εκτελωνιστές και βρισκόμαστε στο αρχικό στάδιο εκτελωνισμού όλων των αντικειμένων που μπαίνουν από τρίτες χώρες."

 

παλια φίλε μου γινόταν μερικός έλεγχος. τωρα τα τσεκαρουν πιο πολυ οποτε η πιθανότητες να μην σε πιασουν εχουν μικρύνει. αν εσυ και οποιος αλλος θελουν να ρισκάρουν εγω δεν εχω πρόβλημα αλλα θα πω απο αυτα που διαβάζω και απο την εμπειρία μου σε καποιον να το προσέξει. και οχι δεν εχω μαγαζι και οχι δεν διαβαζω μονο τον τιτλο ενός άρθρου.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Google Pixel 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρα κι απο μενα παιδες. Νεος κατοχος κι εγω ενος OnePlus 5 6/64. Το βρηκα τυχαια 400€ στις αγγελιες διπλανου site και το τσιμπησα αμεσα. Τι να πω. Οι τελευταιες συσκευες που ειχα ηταν S7 Edge / iPhone 7 Plus. Παρολα αυτα, πιο γρηγορο "πραγμα" απο το OnePlus 5 δεν εχω πιασει στα χερια μου. Ολα λειτουργουν σε κλασματα του δευτερολεπτου. Δεν παιζει ιχνος απο lag. Η οθονη αψογη αν και ισως να ηθελα ενα κλικ περισσοτερη φωτεινοτητα χωρις φυσικα να με ενοχλει η ηδη υπαρχουσα. Δακτυλικο αποτυπωμα πολυβολο. Οι φωτογραφιες πολυ δυνατες. Το portrait mode 1-2 επιπεδα κατω απο το iPhone αλλα την δουλεια του την κανει οπως πρεπει. Οσο για το OxygenOS απλο, καθαρο, σχεδον stock android με πολλες δυνατοτητες ομως, πραγμα που μ'αρεσει πολυ. Δεν ξερω τι αλλο να σχολιασω. Γενικοτερα ολα λειτουργουν σαν Ελβετικο ρολοι. Η συσκευη φοραει ακομη το εργοστασιακο screen protector το οποιο αμφιβαλλω αν το αλλάξω διοτι ολως περιεργως βλεπω πως η αισθηση στο χερι ειναι αψογη παροτι ζελατινα. Ισα ισα του εβαλα μια θηκη τυπου Spigen και τελος. Για την ωρα πολυ χαρουμενος με την αγορα μου.

 

ΥΣ: Σχετικα με το γνωστο Jelly Effect, εγω που ειμαι ψειρας σε βαθμο αηδιας μπορω να πω οτι θελει ΠΟΛΥ κοπο για να το παρατηρησω οταν τριγυρναω σε καμια σελιδα. Κι αν δεν διαβαζα απο πριν σχετικα με το θεμα, αμφιβαλλω αν το καταλαβαινα ποτε.

Edited by Rottweiler
If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...