Jump to content

OnePlus 5


dragonmaster
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καθώς είμαι root:

1) Πέρασα την camera της Google που είχατε δώσει εδώ μέσα... οι φωτό είναι καλύτερες από την κανονική της Oneplus! Ίσως να είναι το HDR+

2) Πέρασα το Mod stereo και νομίζω ότι ο ήχος βελτιώθηκε ακόμη περισσότερο..και ταυτόχρονα και το Mod Spotify...

3) Το Νο 1 προσόν του κινητού είναι το WiFi Mu-Mimo, ακολουθούν ταχύτητα, φωτό, φόρτιση, δακτυλικό αποτύπωμα ... και κυρίως δεν έχει κάτι που να σου την σπάει...ούτε jelly ούτε άλλες Π@π@ριές.. Μπράβο δεν περίμενα το copy-paste (του iphone) κινητό να τα πάει έτσι....άλλα πίστευα διαβάζοντας εσάς εδώ μέσα!!

4) Αγόρασα και ένα καλώδιο όχι μανίσιο περίπου 2$ το οποίο είναι φοβερό, έγχρωμο (κόκκινο-μαυρο), στιβαρό και 1,5μ και κάνω την δουλειά μου και στο γραφείο...(κρίμα που δεν κράτησα το λινγκ τους)!

Εκτός από αγορές .... που λέμε εδώ μέσα, μπορούν να μας πουν την εμπειρία τους κάποιοι που έχουν βάλει και άλλη ρομ??

Υπάρχει κάποια εφαρμογή της εταιρίας ή άλλο σχετικό που μπορώ να βάλω θέματα...χωρίς να αλλάξω launcher??

Κάτι για Callection θα ανακοινώσουν....

Edited by Oneplus2017
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι είναι αυτό.....https://forum.xda-developers.com/oneplus-one/themes-apps/cm13-stereo-audio-mod-t3359232 μπορεί και όχι!

Δεν κράτησα λίνγκ....το έχω όμως το zipάκι... Το πέρασα με TWRP σε μορφή ZIP!

Αυτό νομίζω... https://forum.xda-developers.com/oneplus-5/themes/stereo-speaker-mod-oos-t3632980

 

και εδώ το [MOD] HEVC/H.265 Video Recording V2.1 .... https://forum.xda-developers.com/oneplus-5/themes/mod-hevc-h-265-recording-t3638930

Edited by Oneplus2017
Link to comment
Share on other sites

Σωστός. Αργει ο 836 αρα αργει και το 5t η δεν ερχεται καθολου.

Να βγαλει το 5t με τι? Μονο με μεγαλυτερη μπαταρια?

κιεγω το ίδιο θέλω να πιστεύω αν και μπορεί να μας τη σπάσουν με πράγματα οπως μεγαλύτερη μπαταρία, ois και στερεο σπικερς!

 

Sent from my Pixel XL using Tapatalk

Tech Junkie - not curable
Link to comment
Share on other sites

Στα 325€ στο gearbest με το κουπόνι gboneplusgr και με priority line (eu express) χωρίς τελωνείο πάει λίγο κάτω από 350€

Screenshot_2017-09-13-15-14-30.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τι θα έχει στις 19;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Δεν λειτουργουν τα λινκς απο το gearbest. Ημουν ετοιμος να το αγορασω σε αυτη τιμη..

 

Παντως σιγουρα κατι παιζει.. Το αποθεμα με τα 8gb ram φαινεται να τελειωνει σιγα-σιγα, και εδω και 1 μηνα βγαζουν συνεχεια σε προσφορες την εκδοση με τα 6gb ram για να φυγει ολο το στοκ και απο αυτη.. Και εγω νομιζω θα δουμε το 5t με καποιες διορθωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αφού 8/128 βγήκε και σε άλλα χρώματα αν δεν κάνω λάθος.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Απο την στιγμη που δεν υπαρχει καινουριο cpu (πχ 836) και εγω δυσκολο το κοβω να δουμε φετος OnePlus 5T η κατι αντιστοιχο με αυτο που εγινε με το 3/3Τ. Εκτος αν χρησιμοποιησουν cpu αλλης εταιριας. Παντως και εγω πιστευω οτι δεν θα δουμε 5T φετος και θα παμε κατευθειαν απο του χρονου στο 6. Ισως να παρουσιασουν παλι κατι μικροτερο, οπως ειχε γινει με το OnePlus X και ισως κανενα bezel less αλλα με πιο αδυναμο cpu.

 

Δε θα με χαλούσε ένα one+5 bezeless, αδιάβροχο και με καλύτερη κάμερα έστω στα σημεία ως 5Τ

Έτσι κι αλλιώς και το 3Τ που είχε ''άλλο CPU'' σιγά τις διαφορές που είχε με το 3άρι.

Link to comment
Share on other sites

Το νέο pixel θα έχει τον 836

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά θα έλεγα.. Ο φορτιστής είναι ο κινέζικος να υποθέσω?

 

Ναι αλλά στέλνει ανταπτορα, και με 5 ευρώ παίρνεις τον Ευρωπαϊκό...

signaturegif.gif.db6a042404483db25bb662dad73cd036.gif

Link to comment
Share on other sites

Δε θα με χαλούσε ένα one+5 bezeless, αδιάβροχο και με καλύτερη κάμερα έστω στα σημεία ως 5Τ

Έτσι κι αλλιώς και το 3Τ που είχε ''άλλο CPU'' σιγά τις διαφορές που είχε με το 3άρι.

 

Μακαρι να βγει κατι καλυτερο αλλα με την προυποθεση πως δεν θα ξεπερναει κατα πολυ την τιμη του ηδη υπαρχοντος.

Παντως και το Slate Grey δεν ειναι ασχημο χρωματακι, για οποιον ψαχνει αναγκαστικα εκδοση 8/128.

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

Ομάδα καλημέρα απο εχτές είπα να δοκιμάσω το τηλέφωνο και μπορώ να πω ότι πραγματικά είναι πολύ γρήγορο και σίγουρα vfm.

Έχω το εξής ερώτημα θέλω έναν 2ο φορτιστή που το στέλεχος της μπρίζας ok το έχω βρει, το καλώδιο πρέπει να είναι μόνο το δικό του ή μπορώ να βάλω και από samsung note 7 που έχω σε type C???

Αν πρέπει να πάω στο official προτείνετε καμία λύση αρκεί να μην είναι ebay.

Ευχαριστώ.........

Link to comment
Share on other sites

αν και βγαίνουμε offtopic, βασικά οι διαφορές είναι γνωστές

το προτιμάς

 

vs mix 2

Γιατί θες amoled οθόνη

Εμπειρία κοντά σε pure android

~150€ φθηνότερο από Κίνα

 

 

Το mix 2 έχει amoled οθόνη οπότε άστοχο το επιχείρημα

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

6 ίντσες και πάνω με ois f1.6-1

7

Αν ειναι και αδιάβροχο ακόμα καλύτερα.

Το αν έχει 836 η 660, 6 η 8 εμένα δεν με νοιάζει.

Μπαταρία να έχει σίγουρα, amoled ευπρόσδεκτη.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Ομάδα καλημέρα απο εχτές είπα να δοκιμάσω το τηλέφωνο και μπορώ να πω ότι πραγματικά είναι πολύ γρήγορο και σίγουρα vfm.

Έχω το εξής ερώτημα θέλω έναν 2ο φορτιστή που το στέλεχος της μπρίζας ok το έχω βρει, το καλώδιο πρέπει να είναι μόνο το δικό του ή μπορώ να βάλω και από samsung note 7 που έχω σε type C???

Αν πρέπει να πάω στο official προτείνετε καμία λύση αρκεί να μην είναι ebay.

Ευχαριστώ.........

Αν ο φορτιστής δίνει μονο 2Α μπορείς με ενα απλό καλώδιο και samsung ακομα.

Παρε ενα γνήσιο.

 

Βασικα δες με το samsung φορτιστή και το μαμα καλώδιο για αρχή με ποσα Α φορτίζει (εφαρμογή Ampere στο playstore)

Αν φορτίζει με κατω απο 2Α πάρε ενα γνήσιο samsung που είναι φτηνό και καλό.

Προσωπικά εχω ένα Anker.

Link to comment
Share on other sites

Το mix 2 έχει amoled οθόνη οπότε άστοχο το επιχείρημα

Ta spec sites και τα hands on αναφέρουν ότι δεν είναι OLED, οπότε άστοχο αυτό που έγραψες

 

Έχω το εξής ερώτημα θέλω έναν 2ο φορτιστή που το στέλεχος της μπρίζας ok το έχω βρει, το καλώδιο πρέπει να είναι μόνο το δικό του ή μπορώ να βάλω και από samsung note 7 που έχω σε type C???

Αν πρέπει να πάω στο official προτείνετε καμία λύση αρκεί να μην είναι ebay.

Ευχαριστώ.........

Χρειάζεται το δικό του καλώδιο για να κάνει dash φόρτιση

Επίσης κι εγώ είμαι σε αναζήτηση car charger, μόνο από το official site παίζουν στα 37€;

Πιο φτηνά δεν παίζουν από αλλού;

Στο ebay είδα παίζουν κάτι 3rd party, γύρω στα 17€ μαζί με καλώδιο

Ενδεικτικά

http://www.ebay.com/itm/VOOC-Dash-Charge-LED-Display-Car-Charger-For-Oneplus-5-3T-Car-OPPO-R7-R9s-R11-/182519666757?var=&hash=item2a7f051845:m:mmvBuLqvRnhsLQMVK1ao3DA

Λέτε να αξίζουν;

 

 

ΥΓ. Αν βγει 5Τ να το περιμένουμε στα 539/599;:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Κάποια ειδική έκδοση του 5 θα είναι πιθανότατα όπως το 3T colette edition.

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5000 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μοναξιά από εκείνη του Σαμουράι...εκτός, ίσως από την μοναξιά του τίγρη μέσα στη ζούγκλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to OnePlus 5

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...