Jump to content

Ποια είναι τα καλύτερα ακουστικά-«ψείρες»;


saroy1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έψαξα στις προηγούμενες σελίδες αλλά δεν βρήκα κάτι συγκεκριμένο οπότε...Here I go!

 

Θέλω να πάρω in-ear ακουστικά με όσο πιο καλή απόδοση γίνεται! Θα προτιμήσω να θυσιάσω πρίμα για μπάσα αν αξίζει. Επίσης με ενδιαφέρει να ΜΗΝ έχουν το σύστημα που αποκλείουν τους εξωτερικούς ήχους.

Καθώς δεν ξέρω και πολλά και ούτε έχω ιδιαίτερη εμπειρία στα ακουστικά,σας εμπιστεύομαι να μου προτείνετε κάτι εσείς που τα έχετε ψάξει.

Η τιμές που κοιτάζω είναι 40-70 ευρώ.

Καλό θα ήτανε να είχανε και κάτι για να πιάνονται στο σβέρκο ή κάπως να στερεώνονται.

 

Ευχαριστώ πολύ!

no sig...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Έψαξα στις προηγούμενες σελίδες αλλά δεν βρήκα κάτι συγκεκριμένο οπότε...Here I go!

 

Θέλω να πάρω in-ear ακουστικά με όσο πιο καλή απόδοση γίνεται! Θα προτιμήσω να θυσιάσω πρίμα για μπάσα αν αξίζει. Επίσης με ενδιαφέρει να ΜΗΝ έχουν το σύστημα που αποκλείουν τους εξωτερικούς ήχους.

Καθώς δεν ξέρω και πολλά και ούτε έχω ιδιαίτερη εμπειρία στα ακουστικά,σας εμπιστεύομαι να μου προτείνετε κάτι εσείς που τα έχετε ψάξει.

Η τιμές που κοιτάζω είναι 40-70 ευρώ.

Καλό θα ήτανε να είχανε και κάτι για να πιάνονται στο σβέρκο ή κάπως να στερεώνονται.

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

 

Τσέκαρε αυτά :

 

http://www.shure.com/PersonalAudio/Products/Earphones/ESeries/us_pa_E2c_content

 

Ή την συνέχειά τους.

 

Έχουν noise isolation, αλλά δεν είναι "active", απλά βασίζονται στην καλή εφαρμογή με το αυτί. Απότι έχω διαβάσει, δεν υπάρχουν καλύτερα αυτή τη στιγμή.

http://card.mygamercard.net/sig/shodangr.jpg

New York, Neeeeeeeeeeeeeeeeeew York!

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να τα βρω πουθενά Ελλάδα...αλλά τα βρίσκω καλά.

Τίποτα σε πιο φτηνό όμως δεν έχουμε? Είδα τα CREATIVE EP-635 αλλά θα ήθελα κάτι με καλύτερο μπάσο...

no sig...
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να τα βρω πουθενά Ελλάδα...αλλά τα βρίσκω καλά.

Τίποτα σε πιο φτηνό όμως δεν έχουμε? Είδα τα CREATIVE EP-635 αλλά θα ήθελα κάτι με καλύτερο μπάσο...

 

Σου είπα ότι έχουν καλό μπάσο ρε greg γιατί ζαλίζεις τον κόσμο;

Πιο φθηνά αποκλείεται να βρεις σε in-ear.

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Εγω θα επαιρνα ακουστικα apple.Ειναι πολυ μπροστα σε θεματα ποιοτητας.

Ποιοτητας δεν θα το ελεγα :down: προσωπικη παντα αποψη,εχω ipod και τα "μαμα" τα ακουστικα αμεσως χαλασαν,αν ειναι ετσι η ποιοτητα..:whistle:

Ασε που η τιμη τους ειναι "τσιμπημενη" και σε αυτα τα χρηματα παιρνεις καλυτερα ακουστικα :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε αυτά :

 

http://www.shure.com/PersonalAudio/Products/Earphones/ESeries/us_pa_E2c_content

 

Ή την συνέχειά τους.

 

Έχουν noise isolation, αλλά δεν είναι "active", απλά βασίζονται στην καλή εφαρμογή με το αυτί. Απότι έχω διαβάσει, δεν υπάρχουν καλύτερα αυτή τη στιγμή.

 

Φίλε εννοείς τα se110 ή τα ακριβότερα se210 (135 ευρώ περίπου ).Αξίζουν ?Από μπάσο τι λένε ?Ευχαριστώ .

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να τα βρω πουθενά Ελλάδα...αλλά τα βρίσκω καλά.

Τίποτα σε πιο φτηνό όμως δεν έχουμε? Είδα τα CREATIVE EP-635 αλλά θα ήθελα κάτι με καλύτερο μπάσο...

 

 

Koss Spark Plag!

Δοκιμασε τα! Καλυτερο μπασο, αλλα συνολικα ενα κλικ πιο κατω!

Επεισης δεν ειναι τοσο βολικα, αλλα θα ευχαριστηθεις ΜΠΑΣΟ! :)

 

ΥΓ. Ειναι και φτηνοτερα!

Link to comment
Share on other sites

ακουστικα V-Moda Remix.. 32 ευρω

 

http://www.expansys.com.gr/p.aspx?i=156522

(χρωματα υπαρχουν διαφορα..)

οτι και να πω ειναι λιγο.. μαγεια..

ανοιχτου τυπου.. να ακουσουμε κανενα τηλ. που χτυπαει.. συνιστανται ανεπιφυλακτα..

Creek A50i R | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | Kenwood DP-2050 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
ρε παιδια τι λετε για αυτα CREATIVE EP-380 HEADPHONES http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.500693 ?τα ειχει δοκιμασει καποιος?δεν θελω inear γιατι με ενοχλουν πολυ οσα εχω δοκιμασει!εχετε να προτινετε κατι αντιστοιχο σε αυτην την κατηγορια?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια τι λετε για αυτα CREATIVE EP-380 HEADPHONES http://www.e-shop.gr/show_per.phtml?id=PER.500693 ?τα ειχει δοκιμασει καποιος?δεν θελω inear γιατι με ενοχλουν πολυ οσα εχω δοκιμασει!εχετε να προτινετε κατι αντιστοιχο σε αυτην την κατηγορια?

Πολυ λιγα db εχουν αυτα :blink:

επελεξε..κανενα με περισσοτερα db.γνωμη μου :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας παιδιά έχω πάρει τα sennheiser omx50 vc είναι καλά έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλα, θέλω να παίζουν πολύ δυνατα, να έχουν καλό μπάσο και να μην ακούγετε τπτ απο έξω και να είνια σαν αυτα που έχουν τα sony ericsson walkman στο κουτι τους !!:)

*αν γείνετε να μου κάθονται καλά στα αυτια γιατι ε΄νω αυτα που έχω τωρα είναι πολύ καλά δεν κάθοντα καλά στα αυτία μου!!

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρε αυτά :

 

http://www.shure.com/PersonalAudio/Products/Earphones/ESeries/us_pa_E2c_content

 

Ή την συνέχειά τους.

 

Έχουν noise isolation, αλλά δεν είναι "active", απλά βασίζονται στην καλή εφαρμογή με το αυτί. Απότι έχω διαβάσει, δεν υπάρχουν καλύτερα αυτή τη στιγμή.

επειδη τα εχω,ναι μεν ειναι κορυφαια,αλλα δεν εχουν πολυ μπασο

Επειδη ο φιλος θελει μπασα δεν κανουν αυτα τα shure

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά έχω πάρει τα sennheiser omx50 vc είναι καλά έχετε να μου προτείνετε κάποια άλλα, θέλω να παίζουν πολύ δυνατα, να έχουν καλό μπάσο και να μην ακούγετε τπτ απο έξω και να είνια σαν αυτα που έχουν τα sony ericsson walkman στο κουτι τους !!:)

*αν γείνετε να μου κάθονται καλά στα αυτια γιατι ε΄νω αυτα που έχω τωρα είναι πολύ καλά δεν κάθοντα καλά στα αυτία μου!!

Εγω φιλε μου δεν την αλλαζω την sennheiser.καταλαβα και τι ακουστικα ψαχνεις και σου προτεινω αυτα.δοκιμασμενα και καλα,εχει δυνατότητα επιλογής μεγέθους ακουστικού για τέλεια προσαρμογή.:music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολύ απο ήχο καλά?:)

εγω που το φορεσα και ακουσα ambient μου αρεσαν πολυ.αλλα ειμαι και "κολλημενος" με την sennheiser.:dance:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οκ φίλε σε ευχαριστώ πολύ πάντως σε αυτα που έχω βρήκα πως να τα προσαρμόζω καλά στο αυτι και είναι μια χαρά αλλά και πάλι δεν με ικανοποιουν !!:)

Ο ΠΛΑΝΗΤΗΣ ΕΚΠΕΜΠΕΙ S.O.S !!! ΑΣ ΒΟΗΘΗΣΟΥΜΕ ΟΛΟΙ!!!

;)

Link to comment
Share on other sites

οκ φίλε σε ευχαριστώ πολύ πάντως σε αυτα που έχω βρήκα πως να τα προσαρμόζω καλά στο αυτι και είναι μια χαρά αλλά και πάλι δεν με ικανοποιουν !!:)

Τοτε αλλαξε mp3 player.αν το mp3 που εχεις ειναι απλο..τι περιμενεις να σου κανει ενα σετ ακουστικων.παρε apple και θα κουφαθεις.:music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για In Ear Phones

ας δοκιμάσει αυτά :up:http://www.akg.com/personal/cproducts/powerslave,id,964,pcategory,5,nodeid,11,_language,EN.html:this:

είναι καλύτερα απο τα Sennheiser CX300 και Creative EP630 (τα είχα όλα).

Τιμή στη Θεσ/νίκη 40 Euro .

Για όσους δε ξέρουν την AKG (no comment), απλά καιρός να τη μάθουν :dance: ...

Link to comment
Share on other sites

Όποιος ενδιαφέρεται για In Ear Phones

ας δοκιμάσει αυτά :up:http://www.akg.com/personal/cproducts/powerslave,id,964,pcategory,5,nodeid,11,_language,EN.html:this:

είναι καλύτερα απο τα Sennheiser CX300 και Creative EP630 (τα είχα όλα).

Τιμή στη Θεσ/νίκη 40 Euro .

Για όσους δε ξέρουν την AKG (no comment), απλά καιρός να τη μάθουν :dance: ...

Ναι απο μια γρηγορη ματια ειναι ωραια.

ομως που τα βρισκεις??? προτεινε κανενα e-shop :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι απο μια γρηγορη ματια ειναι ωραια.

ομως που τα βρισκεις??? προτεινε κανενα e-shop :)

 

Για e-shop δεν έχω ψάξει, από Θεσ/νίκη τα πήρα ...

Link to comment
Share on other sites

Για e-shop δεν έχω ψάξει, από Θεσ/νίκη τα πήρα ...

Εμ ειναι λιγο δυσκολο να τα βρεις εκτος θεσσαλονικης.τα ακουστικα εχουν καλα χαρακτηριστικα,αλλα απο θεμα marketing ειναι πισω.:confused:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Για e-shop δεν έχω ψάξει, από Θεσ/νίκη τα πήρα ...

 

Aπό ποιο κατάστημα στην Θεσ/νίκη??

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

kalispera se olous!!!!!!

mia voitheia tha ithela....!!!!!

psaxnw akoustika me agistro pou na min vgainoun apo ta autia "me tipota"....exei dokimasei kapoios tetoia montela.....i exei na mou proteinei kati......?????

euxaristw poli!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...