Jump to content

Ποια είναι τα καλύτερα ακουστικά-«ψείρες»;


saroy1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Xiaomi hybrid. Κάτι παραπάνω από πρόχειρα

 

Sent from my MI 3W using Tapatalk

 

Τα έχω στα υπ όψη μου, αλλά διάβασα πως δεν είναι πολύ καλύτερα από τα Pistons 3. Εσύ τι λες; Τα έχεις; Και γιατί hybrid; Επίσης, θα μπορούσες να προτείνεις και κάτι από εδώ, γιατί βιάζομαι; (αν αξίζει βέβαια περιμένω και 1 μήνα)

Θάνος :)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά, καμία καλή πρόταση στα 15-20€ για πρόχειρα;

Καλησπέρα, τα xiaomi pistons3 & hybrid τα έχω και με αρκετές ώρες χρήσης σε κινητό με viper 4 και doldy atmos, έχουν πολύ μικρές αποκλίσεις και ίσως να κερδίζουν στα σημεία τα 3, σίγουρα αξιόλογα και για τα χρήματα τους εξαιρετική επιλογή.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, καμία καλή πρόταση στα 15-20€ για πρόχειρα;

http://www.skroutz.gr/s/4869630/Soundmagic-ES18.html

 

send from my cave using smoke signals

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Καλησπέρα, τα xiaomi pistons3 & hybrid τα έχω και με αρκετές ώρες χρήσης σε κινητό με viper 4 και doldy atmos, έχουν πολύ μικρές αποκλίσεις και ίσως να κερδίζουν στα σημεία τα 3, σίγουρα αξιόλογα και για τα χρήματα τους εξαιρετική επιλογή.
σε αυτα τα χρηματα και τα δυο ειναι πολυ καλα! τα hybrid εχουν τρομερα μπασα!!αυτη ειναι και η διαφορα πιστευω
Link to comment
Share on other sites

Έχω τα hybrids της xiaomi και είναι φοβερά!!! Απλά θέλει πολύ καλή κάρτα ήχου στο κινητό να αποδωσουν σωστά μέχρι τώρα τα καλύτερα αποτελέσματα είχα στο iPhone 6 και m10 της htc και παραδόξως στο redmi note pro έπαιζαν απλά μέτρια όπως και στο s6 edge και σχετικά καλά (όχι τέλεια) στο p8
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Γειά σας

Ψάχνω για in ear ακουστικά κατά προτίμηση με flat καλώδιο και καλή ποιότητα ήχου μέχρι 15€. Έχω ψάξει αρκετά σε σκρουτζ και αλλού αλλά δεν φαίνονταν και τόσο καλής ποιότητας. Είχα υπόψη τα Xiaomi v3 αλλά λόγω καπιταλ κοντρολς δεν είμαι σίγουρος αν γίνεται να αγοράσεις κάτι σε αυτή την τιμή. Το ίδιο με κάποια Razer Hammerhead (δεν ξέρω αν είναι αυθεντικά σε αυτή την τιμή που τα είδα) που βρήκα στο eBay. Αν έχετε κάποια καλή πρόταση θα βοηθούσε πολύ.

EDIT: Βρέθηκαν

Edited by loran
Your Dream Is To Catch Me
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γειά σας

Ψάχνω για in ear ακουστικά κατά προτίμηση με flat καλώδιο και καλή ποιότητα ήχου μέχρι 15€. Έχω ψάξει αρκετά σε σκρουτζ και αλλού αλλά δεν φαίνονταν και τόσο καλής ποιότητας. Είχα υπόψη τα Xiaomi v3 αλλά λόγω καπιταλ κοντρολς δεν είμαι σίγουρος αν γίνεται να αγοράσεις κάτι σε αυτή την τιμή. Το ίδιο με κάποια Razer Hammerhead (δεν ξέρω αν είναι αυθεντικά σε αυτή την τιμή που τα είδα) που βρήκα στο eBay. Αν έχετε κάποια καλή πρόταση θα βοηθούσε πολύ.

EDIT: Βρέθηκαν

Καλά κάνεις και σκέφτεσαι τα xiaomi pistons, λογικά θα σε αφήσει μέσω paypal.. Και να μην σε αφήσει το banggood δέχεται ελληνικές κάρτες..

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παιδιά καλησπέρα, θα ήθελα να μου προτείνετε κανένα ζευγάρι ακουστικών in ear που να έχουν κοντό καλώδιο, ή κάποια άλλα που έχω δει που είναι με προέκταση, αλλά να είναι οικονομικά (θα χρησιμοποιηθούν με το bluetooth sbh20 της sony γιατί τα δικά του χαλάσανε...μην μου πάει πιο ακριβά η αντικ/ση των ακουστικών από το να πάρω νέο b/t!)...από ποιότητα θα ήθελα να είναι καλύτερα από της μάνας του, αλλά δεν απαιτώ κάτι τρελό, άλλωστε μουσική μέσω a2dp και φωνητικές κλήσεις θα κάνω!

Παίζει τίποτα στα υπ' όψη ή θα τη βγάλω με κανένα μακριναρίκι!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδια διαβασα για τα hybrid και το εψαξα λιγο και στο head-fi και γραφουν καλα λογια για τα λεφτα τους μαλιστα ειναι vfm

 

το θεμα ειναι πως ειναι 32 Ohm και φοβαμαι οτι ενα κινητο θα ειναι δυσκολο να τα οδηγησει χωρις εξωτερικο ενισχυτη πχ filo, κλπ.

 

το κινητο μου ειναι το motorola moto G3. πως μπορω να βρω σε τι φαση θα παιζουν? δε θελω να τα αγορασω για δοκιμη και να βγει μλκια.

 

ευχαριστω

 

UPDATE

 

Αφηστε το βρηκα!

 

http://www.phonearena.com/phones/Motorola-Moto-G-2015_id9513/benchmarks

 

με 0.377 Volt output θελει οπωσδηποτε amp :p

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Επιστρεφω για να σας πω οτι απο το ebay μπορεις να βρεις καλα διαμαντακια σε καλες τιμες!

 

ψαχνομουν να κανω μια ανανεωση και να παρω κατι καλο και τσιμπησα τα denon C700 για 25 ευρω

 

τουμπανο!

 

http://www.denon.gr/gr/product/pages/product-detail.aspx?catid=headphones&subid=inearheadphones&productid=ahc700

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα σας,σκέφτομαι να αγοράσω ένα σετ ψείρες γιατί δεν μπορώ να είμαι παντού με την κουμούτσα το headset(Kingston HyperX Cloud 2)

Σκέφτομαι τα Razer Hammerhead Pro v2 επειδή είμαι λάτρης του βαθύ μπάσου,και ακούω πολύ EDM.Τίποτα σε Sennheiser να προτιμήσω? Έχω βάλει ως ταβάνι τα 90 ευρώ max

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,σκέφτομαι να αγοράσω ένα σετ ψείρες γιατί δεν μπορώ να είμαι παντού με την κουμούτσα το headset(Kingston HyperX Cloud 2)

Σκέφτομαι τα Razer Hammerhead Pro v2 επειδή είμαι λάτρης του βαθύ μπάσου,και ακούω πολύ EDM.Τίποτα σε Sennheiser να προτιμήσω? Έχω βάλει ως ταβάνι τα 90 ευρώ max

 

Sennheiser cx 3.00 και 5.00 δες. Είναι για bass heads. Αν μπορείς να τα βρείς να τα ακούσεις. Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά ταιριάζουν με ότι γράφεις από ότι διάβασα

 

https://www.headphone.com/products/sennheiser-cx-3-00?variant=964699708

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,σκέφτομαι να αγοράσω ένα σετ ψείρες γιατί δεν μπορώ να είμαι παντού με την κουμούτσα το headset(Kingston HyperX Cloud 2)

Σκέφτομαι τα Razer Hammerhead Pro v2 επειδή είμαι λάτρης του βαθύ μπάσου,και ακούω πολύ EDM.Τίποτα σε Sennheiser να προτιμήσω? Έχω βάλει ως ταβάνι τα 90 ευρώ max

Sennheiser momentum in ear αν γουστάρεις μπάσο. 100 ευρω τα εχω Και γι'αυτό στα προτείνω

ΥΓ Κυκλοφορούν σε δύο εκδόσεις για android και για iphone

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχω χαλασει 2 sennheiser (mx 365 και mx 375) ειδικα το δευτερο μεσα σε 3-4 μηνες, αρχισα να σκεφτομαι για ασυρματες ψειρες.

Το μπατζετ ειναι χαμηλο (το πολυ 25 ευρω) μπορει καποιος να προτεινει κατι καλο? Ο ηχος που ειχαν τα sennheiser μου αρεσε παρα πολυ. Σε samsung smartphone τα χρησιμοποιω. Αν ειναι απιθανο να βρεθει κατι καλο σε αυτα τα χρηματα για ασυρματα, προτεινετε και με καλωδιο.

Edit:

Αυτα υπαρχει περιπτωση να τα δοκιμασε κανεις?

https://www.amazon.co.uk/Bluetooth-Headphones-SoundPEATS-Wireless-Earphones/dp/B00STP86G8/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1477384384&sr=8-1&keywords=soundpeats+qy7

Edited by Wintersun
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα αν θες και τα ακουστικά της OVEVO εδώ-> https://www.amazon.co.uk/OVEVO-SH03B-Capacitive-Waterproof-Shockproof/dp/B019RSL1W6/ref=sr_1_18?ie=UTF8&qid=1477733094&sr=8-18&keywords=OVEVO

 

τα έχω έναν χρόνο και πέρα από την πραγματικά εξαιρετική τους απόδοση, με α μαξιλαράκια αυτά και στην βροχή τα φοράς και δεν έχουν θέμα για υγρασία.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,σκέφτομαι να αγοράσω ένα σετ ψείρες γιατί δεν μπορώ να είμαι παντού με την κουμούτσα το headset(Kingston HyperX Cloud 2)

Σκέφτομαι τα Razer Hammerhead Pro v2 επειδή είμαι λάτρης του βαθύ μπάσου,και ακούω πολύ EDM.Τίποτα σε Sennheiser να προτιμήσω? Έχω βάλει ως ταβάνι τα 90 ευρώ max

 

Sennheiser cx 3.00 και 5.00 δες. Είναι για bass heads. Αν μπορείς να τα βρείς να τα ακούσεις. Δεν έχω προσωπική εμπειρία αλλά ταιριάζουν με ότι γράφεις από ότι διάβασα

 

https://www.headphone.com/products/sennheiser-cx-3-00?variant=964699708

 

Sennheiser momentum in ear αν γουστάρεις μπάσο. 100 ευρω τα εχω Και γι'αυτό στα προτείνω

ΥΓ Κυκλοφορούν σε δύο εκδόσεις για android και για iphone

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

 

μιας που αναφερθηκαν και τα momentum μπορεις να δεις ενα συγκριτικο review εδω

 

 

εχουν ακριβως ιδιο frequency response

 

http://reference-audio-analyzer.pro/report/hp/sennheiser/sennheiser-cx-3.00/Sennheiser_CX%203.00_All_-_-_SIEC_-_90_20-20k_-_fr_impedance.png

 

http://reference-audio-analyzer.pro/report/hp/sennheiser/sennheiser-momentum-in-ear-2/Sennheiser_Momentum%202.0%20In-Ear%20(M2%20IEi%20IEG)_All_-_-_SIEC_-_90_20-20k_-_fr_impedance.png

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...
Sennheiser momentum in ear αν γουστάρεις μπάσο. 100 ευρω τα εχω Και γι'αυτό στα προτείνω

ΥΓ Κυκλοφορούν σε δύο εκδόσεις για android και για iphone

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

 

Τα momentum παιδιά είναι κορυφαία για τα χρήματα τους

Τα έχει ένας φίλος και τα έχω δοκιμάσει

Στα 100€ κάνουν τίμια την δουλειά τους

Εγώ όμως για εμένα πήρα τα Rha ma750i

Τα ήθελα για επαγγελματική χρήση in ear monitor και ήμουν μεταξύ sennheiser momentum, shure se215 ή se425, Beyer dynamic idx 160 ie, και rha t20i

 

Μίλησα με κάποιον στο κατάστημα Ωδές που άκουσα ότι είναι αρκετά γνώστης

Μου είπε ότι τα Rha είναι κορυφαία σε in ear monitor και για live είναι ότι πρέπει

Αποφάσισα και πήρα τα ma750 με 100€

 

Για τα momentum μου είπε δεν κάνουν τόσο για επαγγελματική χρήση in ear monitor παρά μόνο για χρήση σε κινητά και λοιπά

 

Τα rha παντως μια εβδομάδα που τα έχω δείχνουν πολύ καλά. Και ποιοτικά και από ήχο πολύ καλά. Δεν πέφτουν με τίποτα από το αυτί. Έχουν 6-7 ανταλλακτικά ζευγάρια λάστιχα για να βρεις ποιο ταιριάζει στο αυτι σου

Πηρ; την έκδοση για iPhone και τα χρησιμοποιώ και στο κινητό. Αρχικά είμαι ευχαριστημένος

Nokia 8800 Scirocco
Link to comment
Share on other sites

Παίδες τι λέτε για τα xiaomi hybrid hd pro

Έχω ακούσει ότι έχουν καλή απόδοση και ποιοτικό ήχο ακόμα και κάτω από συνθήκες εξωτερικού θορύβου. Δεν τα έχω δοκιμάσει προσωπικά. Σκέφτομαι να παραγγείλω όμως.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει ότι έχουν καλή απόδοση και ποιοτικό ήχο ακόμα και κάτω από συνθήκες εξωτερικού θορύβου. Δεν τα έχω δοκιμάσει προσωπικά. Σκέφτομαι να παραγγείλω όμως.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Λέω να τα πάρω τώρα έχω τα hybrids σκέτο

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...