Jump to content

Ποια είναι τα καλύτερα ακουστικά-«ψείρες»;


saroy1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματι ειναι πολυ αξιοπιστος σε ολα του απλα λιγο αργη η αποστολη.Βεβαια για δεκα ευρω απο Ρωσια κ ευχαριστω να λεμε.

:)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παιδιά ULTIMATE EARS απλά....Η πέννα μου ωχριά!

 

Καλές γιορτές για την ώρα...Πρέπει να σκουπίσω τα δάκρυα :Ή

 

Δε θ'αποφύγεις έτσι εύκολα τη σκόπελο του review :p

 

Περιμένουμε τις εντυπώσεις σου αναλυτικά.

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αγορασα το fiio e1 για μια μικρη αναβαθμισουλα στον ηχο μεσω line out περισσοτερο αλλα δυστυχως μεχρι στιγμης (κανα 2ωρο) δεν καταλαβαινω διαφορα, σε Α-Β testing με τα westone 3. Το μονο καταλαβα ειναι λιγο καλυτερο control σε υψηλες εντασεις αλλα δεν ακουω τοσο δυνατα μουσικη. Θα δω τι θα γινει με το στρωσιμο αλλα δεν εχω ελπιδες, και θα δοκιμασω αργοτερα παλι για να ηρεμησουν τα αυτια μου :lol:. Τελοσπαντων για 12 ευρω δεν θα σκασω :p
Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

Δε θ'αποφύγεις έτσι εύκολα τη σκόπελο του review :p

 

Περιμένουμε τις εντυπώσεις σου αναλυτικά.

 

Οδυσσέα είμαι εκστασιασμένος και θέλω να αποφύγω τη διθυρραμβολογία και τους υπερβολικούς χαρακτηρισμούς γι'αυτό και το καθυστερώ. Θέλω -όσο είναι δυνατόν- να καθίσει ο ενθουσιασμός μου και μετά θα γράψω όσο μπορώ πιο αναλυτικά ό,τι προκύπτει από τις ακροάσεις και εντυπώσεις μου.

 

ΞΕΧΝΑ τα eterna.Δεν γίνεται απολύτως καμία σύγκριση.Νομίζω μάλιστα πως είναι άδικο να τα συγκρίνουμε με τα eterna.Τα eterna είναι πολύ τίμια και πραγματικά πολύ ΚΑΛΑ ακουστικά.Το πιστεύω και το έζησα. Είναι πολλές κλάσεις ανώτερα τα TF10.Σε όλα τα επίπεδα.

 

Οφείλω να πω ότι εντυπωσιάστηκα ευθύς αμέσως right out of the box.Ούτε burn in ούτε τίποτα! Η πέννα μου ωχριά!Τα λέει όλα.

 

Αρνητικά είναι ότι είναι μεγάλα, βαριά και εξέχουν πολύ από τ'αφτιά.Τα flangs που φοράνε είναι για τη χωματερή και σίγουρα δυσκολεύει το fit σε κάποιον που τα πιάνει πρώτη φορά.Εγώ τελικά βολεύτηκα over the ear και με τα μικρά foam tips.Αρνητικό επίσης είναι ότι το πρώτο κομμάτι καλωδίου που φεύγει από τα μονιτοράκια είναι δύσκαμπτο έτσι ώστε να παιζει το ρόλο ear hook.Αυτό δεν ξέρω τελικά κατά πόσο εξυπηρετεί ή όχι.

 

Μου ήρθε η έκδοση στο μαύρο κουτί, έκαναν 8 μέρες από τη στιγμή που απεστάλησαν και πλήρωσα δασμούς 'τρεις και εξήντα' (κυριολεκτικά) :D

 

Αναλυτικές εντυπώσεις ακολουθούν σύντομα αφού...ηρεμήσω :)

Link to comment
Share on other sites

Τα iBeats ( http://beatsbydre.com/products/Products.aspx?pid=B5933&cat=2# ) είναι συμβατά με το iPod Nano 4th Gen. ? και επειδή δεν είμαι σίγουρος ποιό iPod έχω, για να σας βοηθήσω είναι το πρώτο μοντέλο iPod Nano που κυκλοφόρησε με "μακρουλό" σχήμα. Δεν είναι το παρόν Nano, ούτε το προηγούμενο αλλά το πιό προηγούμενο...

 

Ευχαριστώ

 

υ.γ. Εαν μπορείτε πείτε μου πού μπορώ να σιγουρευτώ για τη "γενιά" iPod που χρησιμοποιώ.

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει όλη την ιστορία του ipod με φώτος

 

Ευχαριστώ. Τεικά, ναι, πράγματι έχω το iPod Nano 4G 8GB :rolleyes:

 

Ξέρει κανείς να μου απαντήσει, όμως, εαν τα iBeats είναι συμβατά με το iPod μου;

 

 

Ευχαριστώ

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες συμβατα τι ακριβως εννοεις ;

Αν θα ακους μουσικη η αν θα μπορεις να χρησιμοποιεις και τα κουμπια για ενταση και επομενο προηγουμενο τραγουδι κλπ ;

Μουσικη θα ακους σιγουρα.

Για τα υπολοιπα μονο αν τα υποστηριζει το ipod σου.

Παντως σε αυτα τα λεφτα εγω δε θα διαλεγα αυτα.

Τα εχει ο αδελφος μου και τα εχω ακουσει στο 3GS μου.

Δε μου αρεσαν καθολου.

Πολυ μπασο που πνηγει πολυ τα φωνητικα.

Αυτα τα ακουστικα ειναι μονο για RnB, Hip Hop και Rap αντε και λιγο Drum n Bass αλλα και παλι

κουραζουν μετα απο καποια ωρα.

Αν ακους Rock, Metal, Alternative, Indie, Jazz, Blues, Electronica, Brit Pop η κλασικη ουτε κατα διανεια ...

 

Γενικα πιστευω μπορεις να βρεις καλυτερα με αυτα τα λεφτα ακομη κι αν θες τοσο υπερενισχυμενο μπασο.

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες συμβατα τι ακριβως εννοεις ;

Αν θα ακους μουσικη η αν θα μπορεις να χρησιμοποιεις και τα κουμπια για ενταση και επομενο προηγουμενο τραγουδι κλπ ;

Μουσικη θα ακους σιγουρα.

Για τα υπολοιπα μονο αν τα υποστηριζει το ipod σου.

Παντως σε αυτα τα λεφτα εγω δε θα διαλεγα αυτα.

Τα εχει ο αδελφος μου και τα εχω ακουσει στο 3GS μου.

Δε μου αρεσαν καθολου.

Πολυ μπασο που πνηγει πολυ τα φωνητικα.

Αυτα τα ακουστικα ειναι μονο για RnB, Hip Hop και Rap αντε και λιγο Drum n Bass αλλα και παλι

κουραζουν μετα απο καποια ωρα.

Αν ακους Rock, Metal, Alternative, Indie, Jazz, Blues, Electronica, Brit Pop η κλασικη ουτε κατα διανεια ...

 

Γενικα πιστευω μπορεις να βρεις καλυτερα με αυτα τα λεφτα ακομη κι αν θες τοσο υπερενισχυμενο μπασο.

 

Ναι, αναρωτιέμαι αν θα μπορω να ακούω μουσική γιατί πολλοί λενε πως δεν μπορούν να ακούσουν μουσική από τα μπλακμπερυ τους κλπ. Όταν μιλάς για υπερενισχυμένο μπάσο κάτι σαν τα Klipsch S4 εννοείς;

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Οχι, το μπάσο του s4 είναι πολύ καλο. Αυτο που λεει είναι οτι αυτά τα ακουστικά είναι κλασσικό παράδειγμα μαρκετινγκ. Απο την εμφάνιση μεχρι τον ήχο. Επιδή κάποιος που δεν ξέρει πολλά πολλά απο ήχο, νομίζει οτι αν είναι γεμάτα μπάσο είναι και καλά. Τα γεμίζουν λοιπον μπάσο και δεν τους πολυνοιαζει οτι αλλοιώνεται ο ήχος.

Και δίνεις και 20 ευρώ για να πληρωθεί και ο dr.Dre.

Με άλλα λόγια μακρια.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Ναι, αναρωτιέμαι αν θα μπορω να ακούω μουσική γιατί πολλοί λενε πως δεν μπορούν να ακούσουν μουσική από τα μπλακμπερυ τους κλπ.

Αλλο τα Blackberry κι αλλα κινητα που δεν ειναι της Apple, μπορει αυτα να εχουν λιγο διαφορετικους κονεκτορες γι αυτο συμβαινει αυτο.

Αυτα απο τη στιγμη και μονο που εχουν το (i) μπροστα iBeats, καταλαβαινεις οτι ειναι συμβατα με τo iPhone, για τις επιπλεον λειτουργιες σου εξηγησα παραπανω οτι θα τις εχεις μονο αν τις υποστηριζει και το iPod σου.

Μουσικη παντως θα ακους σιγουρα.

Τωρα πως θα την ακους δε ξερω :lol: αλλα αυτο ειναι και θεμα προσωπικου γουστου

απο ενα σημειο και μετα.

π.χ. υπαρχει και η γνωστη φυλη των καφρων καγκουραδων που γουσταρει να κυκλοφορει με αμαξι με τα μπασα τερμα μεχρι να τριζουν τα τζαμια ολων των σπιτιων της περιοχης απο οπου περνανε :p.

 

 

Όταν μιλάς για υπερενισχυμένο μπάσο κάτι σαν τα Klipsch S4 εννοείς;

 

Με καλυψε απολυτα ο AngeloDion

Οχι, το μπάσο του s4 είναι πολύ καλο. Αυτο που λεει είναι οτι αυτά τα ακουστικά είναι κλασσικό παράδειγμα μαρκετινγκ. Απο την εμφάνιση μεχρι τον ήχο. Επιδή κάποιος που δεν ξέρει πολλά πολλά απο ήχο, νομίζει οτι αν είναι γεμάτα μπάσο είναι και καλά. Τα γεμίζουν λοιπον μπάσο και δεν τους πολυνοιαζει οτι αλλοιώνεται ο ήχος.

Και δίνεις και 20 ευρώ για να πληρωθεί και ο dr.Dre.

Με άλλα λόγια μακρια.

και επαυξανω με μια λεξη μονο

ΜΑΚΡΙΑ:!:

 

Η για να στο πω κι αλλιως αυτα ειναι ακουστικα προσανατολισμενα προς ενα συγκεκριμενο ειδος μουσικης.

Το "by Dr. Dre" δε θα εμπαινε αν δεν ηταν ετσι.

Αν ακους μονο Hip Hop παρτα θα ενθουσιαστεις.

Αλλα αν ακους κι αλλα ηδη μουσικης μακρια.

Θα στο πω αναποδα, αν ακουγες Hip Hop υπηρχε ποτε περιπτωση να

σκεφτεις να παρεις ακουστικα "by Ozzy Osbourne" ;;;;;;

Edited by neove_1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας και κατάλαβα ακριβώς τί θέλετε να πείτε. Προσωπικά μου αρέσει το μπάσο γενικότερα όταν το δοκιμάζω στα ηχεία του σπιτιού μου που είναι marantz και όχι να το πενευτώ αλλά τα βρίσκω εκπληκτικά. Απλώς επειδή πρόκειται να ξοδέψω μια μικρή περιουσία για τα ακουστικά και δεν θέλω να είναι των άκρων (ούτε πολύ μπάσο ούτε υπεραναλυτικά) για να είναι περισσότερες οι πιθανότητες να μου αρέσουν ( μιάς και δεν έχω και πολύ εμπειρία. Προς στιγμήν έχω τα cx300 επειδή τα βρήκα στην ελλάδα ενώ και παλαιότερα ενδιαφερόμουν για αγορά IEMs απ'το εξωτερικό αλλά δεν είχα εύκαιρη πιστωτική).Θέλω το μπάσο να γλυκαίνει τον ήχο χωρίς όμως να τον κάνει αποθητικό. Θα μου προτείνατε τα s4 και αν ναι πού μπορώ να τα βρω φθηνότερα και αν είναι δυνατό σε λευκό χρώμα;

 

υ.γ. 1) Φοβάμαι για τα s4 μήπως είναι πολύ μπάσα

2) Επίσης φοβάμαι μήπως δεν είναι βολικά στα αυτιά επειδή απ' ό,τι διαβασα δεν έχουν τα τυπικά eartips

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Τα S4 δε τα εχω ακουσει ποτε και δε ξερω αν βγαινουν σε ασπρο χρωμα.

Αν θελεις ασπρα γιατι δε ριχνεις μια ματια στα καινουργια Apple In Ear ;

Αυτα με τους 2 drivers ;

Τα εχουν αρκετοι φιλοι μου και τα εχω ακουσει πολυ.

Μου φανηκαν πολυ καλα με ωραιο μπασο ακριβως οσο χρειαζεται χωρις να γινεται υπερβολικο και με πολυ ευκρινεις μεσαιες και υψηλες επισης στο φορεμα ειναι πολυ βολικα γιατι ειναι πολυ μικρα και ελαφρια με εντελως ουδετερο σχημα.

Τα θεωρω καλη επιλογη και μπορεις να τα βρεις ευκολα και σε καλες τιμες.

Καλο θα ηταν να μπορουσες να τα δοκιμαζες γιατι παροτι δεν εχουν λαβει εκθιαστικες κριτικες εμενα προσωπικα που αρεσαν πολυ.

Εδω ειναι μια δοκιμη σχετικα αντικειμενικη

http://www.ilounge.com/index.php/reviews/entry/apple-in-ear-headphones-with-remote-and-mic/

αν προσεξεις τελικα τα χαρακτηριζουν Recommended με βαθμο Β

μια χαρα θα ελεγα

Edited by neove_1
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες καινούρια; Πότε βγήκαν; Από πού μπορώ να τα προμηθευτώ; Ίσως ήρθαν και στην Ελλάδα;
:dance:
Link to comment
Share on other sites

Με το καινουργια εννοω τα τελευταια που εβγαλε η apple

το 2008 και εχουν 2 balanced armature drivers ανα ακουστικο.

Ειναι αυτα που δοκιμαζουν στο review που εγραψα παραπανω.

Τα πρωτα in ear που ειχε βγαλει η apple ηταν απαραδεκτα

και ειχαν 1 dynamic driver σε καθε ακουστικο και ειχαν εντελως

διαφορετικο σχημα.

Edited by neove_1
Link to comment
Share on other sites

υ.γ. 1) Φοβάμαι για τα s4 μήπως είναι πολύ μπάσα

2) Επίσης φοβάμαι μήπως δεν είναι βολικά στα αυτιά επειδή απ' ό,τι διαβασα δεν έχουν τα τυπικά eartips

1) Δεν θα τα χαρακτηριζα πολυ μπασα...νομιζω ειναι ιδανικα σε αυτο που ψαχνεις!

2) Στο θεμα εφαρμογης στο αφτι αν τα βαθμολογουσα με αριστα το 10 θα τους εβαζα 10' με τονο.

Πραγματικα τα πιο βολικα ακουστικα ψειρες που εχω δοκιμασει...και εχω δοκιμασει αρκετα.

Υπαρχουν σε λευκο χρωμα,προσωπικα πηρα τα λευκα με το μικροφωνο (s4i δηλαδη) γιατι τα χρησιμοποιω μονο στο iphone.

Τα πηρα απο την αντιπροσωπεια της Αθηνας.Αν θες στα στελνουν και με αντικαταβολη.

καλυτερη τιμη μπορεις να χτυπησεις απεξω φυσικα...

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

1) Δεν θα τα χαρακτηριζα πολυ μπασα...νομιζω ειναι ιδανικα σε αυτο που ψαχνεις!

2) Στο θεμα εφαρμογης στο αφτι αν τα βαθμολογουσα με αριστα το 10 θα τους εβαζα 10' με τονο.

Πραγματικα τα πιο βολικα ακουστικα ψειρες που εχω δοκιμασει...και εχω δοκιμασει αρκετα.

Υπαρχουν σε λευκο χρωμα,προσωπικα πηρα τα λευκα με το μικροφωνο (s4i δηλαδη) γιατι τα χρησιμοποιω μονο στο iphone.

Τα πηρα απο την αντιπροσωπεια της Αθηνας.Αν θες στα στελνουν και με αντικαταβολη.

καλυτερη τιμη μπορεις να χτυπησεις απεξω φυσικα...

 

Πώς μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους; Έχουν site? Και για τί τιμή μιλάμε (στο εσωτερικό) ;

 

Ευχαριστώ

 

υ.γ. Με χάλαν πολύ ου μαύρες λεπτομέρεις πάνω στο λευκό ακουστικό:mad:

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να επικοινωνήσω μαζί τους; Έχουν site? Και για τί τιμή μιλάμε (στο εσωτερικό) ;

 

Ευχαριστώ

 

υ.γ. Με χάλαν πολύ ου μαύρες λεπτομέρεις πάνω στο λευκό ακουστικό:mad:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3371051#post3371051

 

79 Mε μεταφορικα...

αλλα τα s4i

 

τα s4 τα ειχαν 49

 

Παρε τηλ και ρωτα για τιμη...

 

απο εξωτερικο γλυτωνες κανα 20αρι το πολυ, αν θυμαμαι καλα...

υγ λεπτομερειες :p

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3371051#post3371051

 

79 Mε μεταφορικα...

αλλα τα s4i

 

τα s4 τα ειχαν 49

 

Παρε τηλ και ρωτα για τιμη...

 

απο εξωτερικο γλυτωνες κανα 20αρι το πολυ, αν θυμαμαι καλα...

υγ λεπτομερειες :p

 

49€ !;!;!; Στα καταστήματα εκτός Ελλάδας είναι πολύ πιο ακριβά!!! Γύρω στα 60€ .... Είσαι σίγουρος;

:dance:
Link to comment
Share on other sites

49€ !;!;!; Στα καταστήματα εκτός Ελλάδας είναι πολύ πιο ακριβά!!! Γύρω στα 60€ .... Είσαι σίγουρος;

Δεν κανω λαθος...49 μου ειχαν πει...βασικα στις αρχες τα ειχαν 59.

 

ακομα και εκτος αντιπροσωπειας τα βρισκεις σε καλη τιμη,(τα s4 )

 

http://www.pixmania.gr/gr/gr/06931751/art/klipsch/%CE%91%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B5%CF%82--image-s4---%CE%BB%CE%B5%CF%85%CE%BA%CE%B1.html

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Δεν κανω λαθος...49 μου ειχαν πει...βασικα στις αρχες τα ειχαν 59.

 

ακομα και εκτος αντιπροσωπειας τα βρισκεις σε καλη τιμη,(τα s4 )

 

http://www.pixmania.gr/gr/gr/06931751/art/klipsch/%CE%91%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B5%CF%82--image-s4---%CE%BB%CE%B5%CF%85%CE%BA%CE%B1.html

 

Το pixmania τί κατάστημα είναι; Είναι όλα του τα προιόντα του αυθεντικά;

Ρωτάω συγκεκριμένα για τα Klipsch που προανάφερες και γι αυτά : http://www.pixmania.gr/gr/gr/08960143/art/monster-cable/%CE%91%CE%BA%CE%BF%CF%85%CF%83%CF%84%CE%B9%CE%BA%CE%B1-%CF%88%CE%B5%CE%B9%CF%81%CE%B5%CF%82--ibeats-avec-controltalk---%CE%BB%CE%B5%CF%85%CE%BA%CE%B1.html που μ'ενδιέφεραν απ'την αρχή

 

Ευχαριστώ

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Το pixmania τί κατάστημα είναι; Είναι όλα του τα προιόντα του αυθεντικά;

 

 

Ευχαριστώ

Ειναι ενα αξιοπιστο online καταστημα..εχουν παραγγειλει αρκετοι γνωστοι μου!

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Ειναι ενα αξιοπιστο online καταστημα..εχουν παραγγειλει αρκετοι γνωστοι μου!

 

Αλλιώς από την εταιρεία γνωρίζετε πόσο περίπου πληρώνω για τα iBeats?

:dance:
Link to comment
Share on other sites

Εφόσον διαθέτεις προυπολογισμό ~50 ευρώ,εγώ θα συμβούλευα να εξετάσεις και τις περιπτώσεις των Fischer Audio Eterna/Genesis,Brainwavz M2,Fischer Audio Silver Bullets,που ενω διαθέτουν συγγενή ηχητική υπογραφή με τα S4 αξιολογούνταιως ανώτερες προτάσεις.Με μειονεκτήματα την αγορά απο το εξωτερικό και το 1 έτος εγγύησης.
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...