Jump to content

Ποια είναι τα καλύτερα ακουστικά-«ψείρες»;


saroy1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

guys τα genesis ήρθαν πάλι στα gd audiobase.όποιος θέλει να τα δοκιμάσει ας τα πάρει. υποτίθεται ότι είναι upgrade σε όσους έχουν τα ετέρνα
technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

visang R02 στα 40 δολαρια με μεταφορικα ειναι καλη τιμη?

 

Ειναι η κλασσική τιμή στο ebay. Δεν πιστευω να τα βρεις πιο φτηνά πάντως. Μόνο απο mp4nation βρίσκεις σε καλύτερη τιμή τα brainwavz pro alpha που είναι τα ίδια.

Εγώ περίμενα λίγο καιρό και πέτυχα σε προσφορά τα brainwavz M1 25$:whistle:

Μέχρι τα χριστουγεννα έχουν πολύ καλές προσφορές. Απο το κλασσικο κουπόνι των 5$ μέχρι combo deals που παίρνεις ένα ζευγάρι δώρο αναλογως τι θα πάρεις.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω να αγορασω ακουστικα in-ear για το ipod nano.

Ακουω κυριως hip-hop μουσικη και τα θελω κυριως για την βολτα μου...οχι τοσο μεσα στο σπιτι...

Δινω μεχρι 40Ε

 

Ευχαριστω

Device 1: Galaxy S6 | Rom: Stock 5.1.1 | Launcher: Apex launcher

Device 2: Galaxy S | Rom: CyanogenMod 10 | Kernel: Semaphore JB | Launcher: Apex launcher

Device 3: Galaxy Tab 10.1 P7510 | Rom: Stock 4.0.4

 

Follow me

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κανα καλο σετ που να εχει κ μικρόφωνο υπάρχει για το htv Μου? Γιατι Mono gia iphone εχω βρει.

Κ σε λογικό κόστος

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

γιατί η τιμή είναι σχεδόν διπλή....ίσως αν βρω μεταχειρισμένα....

 

Τωρα θυμηθηκα κατι,που μου ειχε πει ενας φιλος,οταν υπηρχε ενα τετοιο διλημμα.Φτηνα,και τωρα αμεσως,ή ακριβα,και μετα απο λιγο.

Μου ειπε λοιπον,οτι αμα παρεις τα ακριβα,θα ζοριστεις ,αλλα στη διαρκεια,θα ξεχασεις τα λεφτα που θαχεις δωσει,και θα χαιρεσαι αυτα οιυ εχεις στο χερι.(Εδω,στο αυτι).

Αν ομως,παρεις τα φτηνα,θα βριζεις μια ζωη,γιατι τα πηρες,και δεν εχεις τα καλυτερα,που ποσο αραγε καλυτερα θα ακουγονταν,και δε συμμαζευεται.

Αυτα...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Τωρα θυμηθηκα κατι,που μου ειχε πει ενας φιλος,οταν υπηρχε ενα τετοιο διλημμα.Φτηνα,και τωρα αμεσως,ή ακριβα,και μετα απο λιγο.

Μου ειπε λοιπον,οτι αμα παρεις τα ακριβα,θα ζοριστεις ,αλλα στη διαρκεια,θα ξεχασεις τα λεφτα που θαχεις δωσει,και θα χαιρεσαι αυτα οιυ εχεις στο χερι.(Εδω,στο αυτι).

Αν ομως,παρεις τα φτηνα,θα βριζεις μια ζωη,γιατι τα πηρες,και δεν εχεις τα καλυτερα,που ποσο αραγε καλυτερα θα ακουγονταν,και δε συμμαζευεται.

Αυτα...

 

Αυτο το διλημα ειχα και εγω για αυτο δεν θα ασχολουμε με αγορα ακουστικων, παρακολουθω μονο τις εξελιξεις, αν μου χαλασουν και ειναι εκτος εγγυησης θα αγορασω το ιδιο η αλλο ζευγαρι high end.

Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

Τωρα θυμηθηκα κατι,που μου ειχε πει ενας φιλος,οταν υπηρχε ενα τετοιο διλημμα.Φτηνα,και τωρα αμεσως,ή ακριβα,και μετα απο λιγο.

Μου ειπε λοιπον,οτι αμα παρεις τα ακριβα,θα ζοριστεις ,αλλα στη διαρκεια,θα ξεχασεις τα λεφτα που θαχεις δωσει,και θα χαιρεσαι αυτα οιυ εχεις στο χερι.(Εδω,στο αυτι).

Αν ομως,παρεις τα φτηνα,θα βριζεις μια ζωη,γιατι τα πηρες,και δεν εχεις τα καλυτερα,που ποσο αραγε καλυτερα θα ακουγονταν,και δε συμμαζευεται.

Αυτα...

 

Το αδιευκρίνιστο μέρος στην προτροπή του φίλου σου,που μου προκαλεί σύγχυση είναι η σχετικότητα των χαρακτηρισμών "φτηνά" και "ακριβά".Κι εστιάζω στο δεύτερο.Ακριβά όπως λέμε "TF10P ακριβά",ή "JH16P ακριβά"? :p

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Καλώς τα δεχτήκαμε

 

Announcing The Next Level: The Worldʼs First Four Driver Universal Fit Earphone

 

Westone 4 True-Fit Earphone

Westone 4 Quad Driver

 

Quad-Driver, True Three-Way Earphone. Welcome to the Next Level!

 

The pinnacle of the Westone Series, the quad-driver

Westone 4 earphone will take your listening experience

to an entirely different level. Four balanced armature

drivers and a three-way crossover network deliver

breathtaking clarity and realism. Westone’s True-Fit

technology provides superior ergonomics and comfort.

 

Coming Soon - First Quarter of 2011!! - $449.00

 

 

 

 

 

Westone 4 Specifications

Sensitivity: 118 dB SPL/mW

Frequency response: 10 Hz -18 kHz

Impedance: 31 ohms

Driver: Four balanced armature drivers with a passive three-way crossover

Features: Premium comfort tips, Travel Case Cleaning Tool, one-year parts and labor warranty on internal components, 25 dB average acoustic separation, user manual

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

A πολυ ωραια, να δω το διπλο μπασο πως θα το αξιοποιησουν καθως τα westone 3 εχουν αρκετη ποσοτητα μπασου (και ειναι και μεγαλου μεγεθους, σε σχεση με τα 4αρια που λογικα θα ειναι δυο διπλα μικροτερου μεγεθους). Aν και πιστευω οτι θα αλλαξουν την ηχητικη υπογραφη τους οπως εγινε με τα westone 2 για να μην επιρρεαστουν οι πωλησεις του 3, τουλαχιστον στην πορεια καθως τωρα πολλοι θα σπευσουν να το αγορασουν. Edited by Godfavor777
Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πριν προβώ στην παραγγελία των ue triple fi 10, θα ήθελα να ξέρω τη γνώμη σας για τα μοντέλα που κυκλοφορούν στο ebay.Βλέπω πως μπορείς να τα 'χτυπησεις' καινούρια σε μια τιμή 180-190 μαζί με τα μεταφορικά από φαινομενικά αξιόπιστους sellers...Κάποιος ίσως θα μου πει 'πάρ'τα από το επίσημο σαιτ της logitech 250 ευρω και με δωρεάν μεταφορικά'.Το ζήτημα είναι όμως ότι αυτή η διαφορά των 60-70 ευρώ δεν είναι αμελητέα.Άλλωστε όλοι ξέρουμε πως βιώνουμε καιρούς χαλεπούς.... Edited by G_T_J
Link to comment
Share on other sites

A πολυ ωραια, να δω το διπλο μπασο πως θα το αξιοποιησουν καθως τα westone 3 εχουν αρκετη ποσοτητα μπασου (και ειναι και μεγαλου μεγεθους, σε σχεση με τα 4αρια που λογικα θα ειναι δυο διπλα μικροτερου μεγεθους). Aν και πιστευω οτι θα αλλαξουν την ηχητικη υπογραφη τους οπως εγινε με τα westone 2 για να μην επιρρεαστουν οι πωλησεις του 3, τουλαχιστον στην πορεια καθως τωρα πολλοι θα σπευσουν να το αγορασουν.

 

Είναι όντως δύσκολο να προεξοφλήσουμε την ηχητική υπογραφή των W4.Εξυπακούεται βέβαια οτι περισσότεροι drivers συνεπάγονται μεγαλύτερες δυνατότητες fine tuning,οπότε στη θεωρία αναμένουμε τεχνική απόδοση ανώτερη των W3.

 

Παιδιά πριν προβώ στην παραγγελία των ue triple fi 10, θα ήθελα να ξέρω τη γνώμη σας για τα μοντέλα που κυκλοφορούν στο ebay.Βλέπω πως μπορείς να τα 'χτυπησεις' καινούρια σε μια τιμή 180-190 μαζί με τα μεταφορικά από φαινομενικά αξιόπιστους sellers...Κάποιος ίσως θα μου πει 'πάρ'τα από το επίσημο σαιτ της logitech 250 ευρω και με δωρεάν μεταφορικά'.Το ζήτημα είναι όμως ότι αυτή η διαφορά των 60-70 ευρώ δεν είναι αμελητέα.Άλλωστε όλοι ξέρουμε πως βιώνουμε καιρούς χαλεπούς....

 

Είναι πράγματι,υπολογίσιμη διαφορά αλλα για μένα δεν αξίζει την αγωνία μέχρι να παραλάβεις και να τα κάνεις register.Κάτι συγκεκριμένο δεν έχω ν'αναφέρω για τους sellers-ως συνήθως το ρίσκο καθορίζεται με βάση το ποσό της αγοράς.

Edited by NTROPIC
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Οδυσσέα τα παρήγγειλα τα UE triple fi από seller από HΠΑ(top rated) στην εξαιρετική -νομίζω- τιμή των 140 ευρώ. (139+45 αποστολή=$184)

 

Εννοείται ότι μιλάμε για σφραγισμένη καινούρια συσκευασία(not refurbished) με 1 χρόνο επίσημη εγγύηση.Ακόμη δικαιολογεί επιστροφή χρημάτων για τρεις μέρες μετά την παραλαβή της παραγγελίας από τον πελάτη εφόσον το προϊόν δεν είναι ακριβώς έτσι όπως περιγράφεται στο listing.

 

Σημειωτέον ότι το στέλνει με την ένδειξη 'gift' και με αξία αναγραφόμενη πολύ μικρότερη της πραγματικής του πακέτου. Με διαβεβαίωσε πως οι πιθανότητες να χρειαστεί να πληρώσω custom rates είναι σχεδόν μηδενικές.Ακόμη, η αποστολή γίνεται με τη USPS EXPRESS mail και ύστερα από έρευνα που έκανα, ποτέ κανείς Έλληνας παραλήπτης δεν πλήρωσε δασμούς για κάτι απεσταλμένο με USPS.Τους δασμούς είναι σχεδόν αδύνατο να τους αποφύγεις όταν το πακέτο έχει σταλεί μέ οποιαδήποτε ιδιωτική courier...

 

Παρέλαβα ήδη tracking number και έχω estimated delivery time 24-28/12...

 

Κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα.. :happy:

Edited by G_T_J
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν Οδυσσέα τα παρήγγειλα τα UE triple fi από seller από HΠΑ(top rated) στην εξαιρετική -νομίζω- τιμή των 140 ευρώ. (139+45 αποστολή=$184)

 

Εννοείται ότι μιλάμε για σφραγισμένη καινούρια συσκευασία(not refurbished) με 1 χρόνο επίσημη εγγύηση.Ακόμη δικαιολογεί επιστροφή χρημάτων για τρεις μέρες μετά την παραλαβή της παραγγελίας από τον πελάτη εφόσον το προϊόν δεν είναι ακριβώς έτσι όπως περιγράφεται στο listing.

 

Σημειωτέον ότι το στέλνει με την ένδειξη 'gift' και με αξία αναγραφόμενη πολύ μικρότερη της πραγματικής του πακέτου. Με διαβεβαίωσε πως οι πιθανότητες να χρειαστεί να πληρώσω custom rates είναι σχεδόν μηδενικές.Ακόμη, η αποστολή γίνεται με τη USPS EXPRESS mail και ύστερα από έρευνα που έκανα, ποτέ κανείς Έλληνας παραλήπτης δεν πλήρωσε δασμούς για κάτι απεσταλμένο με USPS.Τους δασμούς είναι σχεδόν αδύνατο να τους αποφύγεις όταν το πακέτο έχει σταλεί μέ οποιαδήποτε ιδιωτική courier...

 

Παρέλαβα ήδη tracking number και έχω estimated delivery time 24-28/12...

 

Κάθομαι σε αναμμένα κάρβουνα.. :happy:

 

Μπράβο,πολύ καλή αγορά!

Καλές ακροάσεις εύχομαι!

 

Κι εγώ δεν πιστεύω να έχεις πρόβλημα με custom fee.

 

Αλλά γιατί 1 χρόνο εγγύηση?Είναι η UE branded έκδοση?

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!!! :)

 

Χμ...Ναι είναι η UE έκδοση όχι η Logitech.Nα σου παραθέσω το listing.

 

http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&rt=nc&nma=true&item=220711053968&si=NbWeWQgtujoYCnTJj%252BueuuR5aRU%253D&viewitem=&sspagename=ADME:L:OU:US:1123#ht_5591wt_932

Edited by G_T_J
Link to comment
Share on other sites

Καλου-κακου πάντως,μόλις τα παραλάβεις δοκίμασε να τα καταχωρήσεις στη Logitech,για να επωφεληθείς απο τη διετή εγγύηση. ;)
"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή θέλω να πάρω τα Eterna Rev.2 , αλλά δεν υπάρχουν εδώ http://www.bugdenaudio.com/store/fischer-audio-eterna-rev2.html , γνωρίζεται κάποιο άλλο μαγαζί που μπορώ να τα πάρω?

 

 

Thank you

Link to comment
Share on other sites

Καλου-κακου πάντως,μόλις τα παραλάβεις δοκίμασε να τα καταχωρήσεις στη Logitech,για να επωφεληθείς απο τη διετή εγγύηση. ;)

 

Διάβασα πως οποιοδήποτε προϊόν της UE/Logitech εντός Ευρωπαϊκής Ένωσης έχει αυτόματα 2 χρόνια εγγύηση όπως προβλέπει η αντίστοιχη ευρωπαϊκή νομοθεσία. Στις ΗΠΑ αντίθετα προβλέπεται εγγύηση ενός έτους. Έχω την εντύπωση μάλιστα, πως οι ισχύουσες νομοθεσίες περί εγγυήσεων έχουν να κάνουν με όλα τα προϊόντα που κυκλοφορούν στην αγορά(πχ τα τελευταία χρόνια ΚΑΙ όλα τα κινητά τηλέφωνα υπόκεινται υποχρεωτικά σε 2 χρόνια εγγύηση ανεξαρτήτως μάρκας κλπ)

 

Σκοπεύω να προσπαθήσω πρώτα στο site της Logitech. Στο αντίστοιχο της UE υπάρχει πάντως 'δυνατότητα-επιλογή' registration για Ελλάδα. Πιθανολογώ ότι εκεί θα καταφέρω να τα καταχωρήσω τελικά και η εγγύηση θα διπλασιαστεί αυτόματα αφού πρόκειται για κράτος μέλος της Ευρωζώνης. Μένει τώρα να δω στην πράξη τι ισχύει.

 

Επειδή θέλω να πάρω τα Eterna Rev.2 , αλλά δεν υπάρχουν εδώ http://www.bugdenaudio.com/store/fischer-audio-eterna-rev2.html , γνωρίζεται κάποιο άλλο μαγαζί που μπορώ να τα πάρω?

 

 

Thank you

 

Ο gd_audiobase στο ebay έχει δυνατότητα προπαραγγελίας στα rev.1 με αναμενόμενη άφιξη στις αρχές Γενάρη. Τα '2' δεν τα έχω δει πουθενά.Με το συμπάθιο αλλά γιατί ψάχνεις τα '2'? Οι κριτικές που ωριμάζουν και διαβάζουμε πλέον δεξιά κι'αριστερά τα παρουσιάζουν αρκετά κατώτερα εν συγκρίσει με την πρώτη τους έκδοση.

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Ο gd_audiobase στο ebay έχει δυνατότητα προπαραγγελίας στα rev.1 με αναμενόμενη άφιξη στις αρχές Γενάρη. Τα '2' δεν τα έχω δει πουθενά.Με το συμπάθιο αλλά γιατί ψάχνεις τα '2'? Οι κριτικές που ωριμάζουν και διαβάζουμε πλέον δεξιά κι'αριστερά τα παρουσιάζουν αρκετά κατώτερα εν συγκρίσει με την πρώτη τους έκδοση.

 

Δηλαδή ποιά είναι η πρώτη έκδοση? Δέν έχω κανένα πρόβλημα να πάρω αυτήν που μου λές.

 

 

Σε ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε:

http://cgi.ebay.co.uk/Fischer-Audio-Eterna-rev-1-in-ear-monitors-PRE-ORDER-/110620572982?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19c17ffd36#ht_5266wt_940

:)

 

Αυτή την έκδοση έχω κι εγώ αλλά και κάποια παιδιά ακόμη εδώ μέσα και νομίζω πως όλοι είμαστε ιδιαιτέρως ευχαριστημένοι. Εγώ μάλιστα τα αγόρασα και από το συγκεκριμένο ebay seller.

 

EDIT: Εναλλακτικά τώρα βλέπω πως στο site του τα προσφέρει πιο φθηνά

http://www.gd-audiobase.com/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=27&category_id=4&option=com_virtuemart&Itemid=2

Edited by G_T_J
Link to comment
Share on other sites

Ορίστε:

http://cgi.ebay.co.uk/Fischer-Audio-Eterna-rev-1-in-ear-monitors-PRE-ORDER-/110620572982?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19c17ffd36#ht_5266wt_940

:)

 

Αυτή την έκδοση έχω κι εγώ αλλά και κάποια παιδιά ακόμη εδώ μέσα και νομίζω πως όλοι είμαστε ιδιαιτέρως ευχαριστημένοι. Εγώ μάλιστα τα αγόρασα και από το συγκεκριμένο ebay seller.

 

 

ΟΚ. Σε ευχαριστώ πολύ φίλε μου και καλές γιορτές

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλα! Τις καλύτερες μου ευχές και σε σένα για καλές γιορτές με υγεία και κάθε ευτυχία! :happy:

 

Ξέρει κανείς από που μπορώ να πάρω τα Sony Hybrid Tips? Δεν τα βρίσκω ούτε στο ebay αλλά ούτε και στο Amazon UK.

 

Φαντάζομαι ταιριάζουν και με τα eterna και με τα TF10. Έτσι δεν είναι;

 

EDIT: Μήπως είναι αυτά; http://www.amazon.co.uk/gp/product/B0024NZ6J6/ref=ord_cart_shr?ie=UTF8&m=A1F8YGP86NG3IP

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - παρακαλώ να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Ο gd_audiobase στο ebay έχει δυνατότητα προπαραγγελίας στα rev.1 με αναμενόμενη άφιξη στις αρχές Γενάρη. Τα '2' δεν τα έχω δει πουθενά.Με το συμπάθιο αλλά γιατί ψάχνεις τα '2'? Οι κριτικές που ωριμάζουν και διαβάζουμε πλέον δεξιά κι'αριστερά τα παρουσιάζουν αρκετά κατώτερα εν συγκρίσει με την πρώτη τους έκδοση.

 

Τα 2,τα πηρα εγω,γιατι πριν απο κανα δυο μηνες,δεν γινοταν ακομη λογος για αναβιωση των 1.

Και τα πηρα κι εγω,απο τον ιδιο,και μια χαρα ειναι ο ανθρωπος.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...