Jump to content

Ποια είναι τα καλύτερα ακουστικά-«ψείρες»;


saroy1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες,μοιράζομαι αυτο μαζι σας επιδή είμαι καλος πολίτης. Οποιος σκεφτόταν να αγοράσει τα meelectronics M6 για σήμερα μόνο είναι προσφορά απο 50 δολάρια μόνο 20 απο την αντιπροσωπεια.

Και για ;όσους ψάχνουν ακουστικά με μικροφωνο και τηλεχειριστήριο είναι καλή προταση.

 

Coupon code: TWITTER_M6

http://www.meelec.com/MEElectronics_M6_Stylish_In_Ear_Headphone_p/earphone-m6-mee.htm

 

να σε καλά φίλος!

technoholic maniac reviewer
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες,μοιράζομαι αυτο μαζι σας επιδή είμαι καλος πολίτης. Οποιος σκεφτόταν να αγοράσει τα meelectronics M6 για σήμερα μόνο είναι προσφορά απο 50 δολάρια μόνο 20 απο την αντιπροσωπεια.

Και για ;όσους ψάχνουν ακουστικά με μικροφωνο και τηλεχειριστήριο είναι καλή προταση.

 

Coupon code: TWITTER_M6

http://www.meelec.com/MEElectronics_M6_Stylish_In_Ear_Headphone_p/earphone-m6-mee.htm

Aυτα ειναι καλυτερα απο τα

Klipsch® Image S4 ;;;:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,μοιράζομαι αυτο μαζι σας επιδή είμαι καλος πολίτης. Οποιος σκεφτόταν να αγοράσει τα meelectronics M6 για σήμερα μόνο είναι προσφορά απο 50 δολάρια μόνο 20 απο την αντιπροσωπεια.

Και για ;όσους ψάχνουν ακουστικά με μικροφωνο και τηλεχειριστήριο είναι καλή προταση.

 

Coupon code: TWITTER_M6

http://www.meelec.com/MEElectronics_M6_Stylish_In_Ear_Headphone_p/earphone-m6-mee.htm

 

 

Αυτα που παράθεσες δεν είναι με μικρόφωνο για να γίνει hands free

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που παράθεσες δεν είναι με μικρόφωνο για να γίνει hands free

 

http://www.meelec.com/M6_Series_earphones_s/246.htm

 

ολα στο section Μ6 έιχαν έκπτωση 60%. και τα M6 και τα M6P (με μικρόφωνο).

 

Η προσφορα εληξε πάντως. Αλλα βγάζουν καθε μήνα. Αυτη ομως ήταν μεγαλη εκπτωση. Συνήθως βάζουν 25%

Edited by AngeloDion
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν πλέων. Δε τη βλέπω.

Κ όσα έχουν μικρόφωνο αλλα χωρίς διακοπτη ρυθμισης έντασης ήχου.

:(

"LG V30 + Samsung A72"

 

"Η όραση ανήκει σε όλους, αλλά η αντίληψη σε λίγους"

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν πλέων. Δε τη βλέπω.

Κ όσα έχουν μικρόφωνο αλλα χωρίς διακοπτη ρυθμισης έντασης ήχου.

:(

 

εληξε απο εψες τη νύχτα αρα πάλι δε θα προλαβαινες. Αν θες βάλε το email σ στην εφημεριδα τους, να σου στέλνουν τις προσφορές

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόλαβα και παρήγγειλα τα M6p.

Όταν τα παραλάβω και διαμορφώσω άποψη θα σας ενημερώσω.

Τα πήρα για να αντικαταστήσω το συνδυασμό

Sennheiser CX550 & Shure MPA γιατί προκύπτει πολύ μεγάλο

καλώδιο που μπερδεύεται και σχετικά εύκολα λόγω διαφορετικού τύπου και σκληρότητας/πάχους μεταξύ των δύο διαφορετικών τμημάτων.

Τα προορίζω για χρήση με κινητό τηλέφωνο αποκλειστικά, περιμένω να είναι σε απόδοση κοντά στα Sennheiser CX550 κυρίως λόγω κόστους, αν είναι πιο πάνω ή πιο κάτω θα δείξει ...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πρόλαβα και παρήγγειλα τα M6p.

Όταν τα παραλάβω και διαμορφώσω άποψη θα σας ενημερώσω.

Aυτα ειναι καλυτερα απο τα

Klipsch® Image S4 ;; αν ξερεις τα s4 θα ηθελα να ξερω ποια ειναι καλυτερα,,,,οταν με το καλο τα παραλαβεις:)

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω βοηθεια να επιλεξω ακουστικα ψειρες αλλα οχι αυτα του νεου τυπου που βυθιζονται μεσα στο αυτι σαν ωτο-ασπιδες.

 

Τα κλασσικα, ξερετε πια εννοω. Υπαρχει κατι σε αυτον τυπο?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια ιδέα απο αυτο το multi review.

 

http://www.inearmatters.net/p/earbuds-roundup.html

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Aυτα ειναι καλυτερα απο τα

Klipsch® Image S4 ;; αν ξερεις τα s4 θα ηθελα να ξερω ποια ειναι καλυτερα,,,,οταν με το καλο τα παραλαβεις:)

Τα Klipsch Image S4i φαντάζομαι εννοείς (i είναι για το μοντέλο με το ενσωματωμένο μικρόφωνο).

Ναι τα “ξέρω” αλλά δυστυχώς δεν τα έχω ακούσει ποτέ, οπότε ακόμη κι όταν παραλάβω τα M6P δε θα μπορώ να εκφέρω άποψη …

Πάντως χωρίς ακόμη να τα έχω ακούσει (κανένα από τα δύο ζευγάρια κιόλας :X) διαισθητικά και μόνο, δε περιμένω να είναι καλύτερα τα M6P από τα Image S4i, όσο κουλό :luck:

κι αν αυτό ακούγεται.

 

BTW

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον AngeloDion για το tip σχετικά με την έκπτωση, έψαχνα καιρό κάτι φτηνό και σχετικά αξιοπρεπές για να αντικαταστήσω το

combo που μέχρι τώρα χρησιμοποιώ στα κινητά (Sennheiser CX550 & Shure MPA), το οποίο παρ’ ότι σαν απόδοση με ικανοποιούσε, από άποψη πρακτικότητας δεν ήταν και ότι καλύτερο.

Αν τελικά από τα M6P “πάρω” την ίδια ηχητική απόδοση, τότε θα είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ, ιδιαίτερα αν αναλογιστώ το κόστος (28$=20euro, συμπεριλαμβανομένων των μεταφορικών !!! :X), πιστεύω θα ήμουν παράλογος αν ζητούσα κάτι περισσότερο :wacko: ...

Edited by dbekia
Link to comment
Share on other sites

Teλικα,μετα απο καποιες ακροασεις με τα Ετερνα,καταλαβα οτι το συστημα με τα κωνικα λαστιχα που μπαινουν στ'αυτι,δεν ειναι και ο,τι καλυτερο για μενα,και οτι μετα απο λιγο,αρχιζουν να με τρωνε τ αυτια μου,κατι που δεν ειναι και τοσο καλο.

Ετσι,μαλλον θα ψαξω να βρω καποια ακουστικα,που να ειναι καλυτερα απο τα Ετερνα,αλλα ταυτοχρονα να μην ειναι του τυπου αυτου.Να μην μπαινουν μεσα στ αυτια δηλαδη.

Διαβασα για τα Yuin PK1,οτι ειναι καλα.

Εγω,θελω προς το παρον,να τα ακουω με το W995,με προπτικη αργοτερα να παρω καποιο MP3 player,αμα βρω ποιο ειναι καλο,που να παιζει και FLAC αρχεια.

Ετσι,αν καποιος γνωριζει,ας πει κατι για τα ακουστικα που εγραψα,και για το ποιο player αξιζει να αγορασει κανεις.Αν ειναι πολυ καλο,η τιμη παει σε δευτερη μοιρα.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον AngeloDion για το tip σχετικά με την έκπτωση, έψαχνα καιρό κάτι φτηνό και σχετικά αξιοπρεπές για να αντικαταστήσω το

combo που μέχρι τώρα χρησιμοποιώ στα κινητά (Sennheiser CX550 & Shure MPA), το οποίο παρ’ ότι σαν απόδοση με ικανοποιούσε, σαν πρακτικότητα δεν ήταν και ότι καλύτερο.

Αν τελικά από τα M6P “πάρω” την ίδια ηχητική απόδοση, τότε θα είμαι ΑΠΟΛΥΤΑ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ, ιδιαίτερα αν αναλογιστώ το κόστος (28$=20euro, συμπεριλαμβανομένων των μεταφορικών !!! :X), πιστεύω θα ήμουν παράλογος αν ζητούσα κάτι περισσότερο :wacko: ...

 

Παρακαλώ:cool:. Αμα δεν μοιράζεσαι, δεν νιώθεις την ίδια χαρά.

Και γω περιμένω με ανυπομονησία να τα παραλάβεις να μας πεις γνώμη γιατί δεν μπορούσα να πάρω και τα brainwavz M1 και αυτά.

Οσο για τα Klipsch που λες, μπορεί να νιώθεις έτσι, επιδή έχουν όνομα, αλλά αναμεσα σαυτούς που τα ψάχνουν πολύ τα Μ6 είναι πολύ αναγνωρισμένα.

 

αμα βρω ποιο ειναι καλο,που να παιζει και FLAC αρχεια.

Ετσι,αν καποιος γνωριζει,ας πει κατι για τα ακουστικα που εγραψα,και για το ποιο player αξιζει να αγορασει κανεις.Αν ειναι πολυ καλο,η τιμη παει σε δευτερη μοιρα.

Ευχαριστω εκ των προτερων.

 

Εγώ φίλε το έψαχνα εδω και καιρό και θα πάρω το cowon j3. To cowon s9 που πάνω κάτω είναι το ίδιο χωρίς κάρτα είναι ακομα πιο φθηνό γύρω στα 140 ευρώ.

Υπάρχουν και άλλες προτάσεις πάντως, ακόμα πιο οικονομικές. Παράδειγμα, τα δοκιμασμένα sansa fuze και clip+ που μπορείς να τα βρεις και κάτω απο 50ευρώ

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Οσο για τα Klipsch που λες, μπορεί να νιώθεις έτσι, επιδή έχουν όνομα, αλλά αναμεσα σαυτούς που τα ψάχνουν πολύ τα Μ6 είναι πολύ αναγνωρισμένα.

Σίγουρα, η "διαίσθηση" άλλωστε είναι καθαρά υποκειμενική υπόθεση και βασίζεται μόνο σε συναισθηματικά κριτήρια, ΑΠΛΑ στο HeadFi (αν εννοείς αυτούς, όταν αναφέρεσαι σε "αυτούς που το ψάχνουν πολύ") γενικότερα έχουν τη τάση να υπερβάλουν όταν "ανακαλύπτουν" κάποιο καινούργιο και φτηνό ζευγάρι :lol:, άλλες φορές λιγότερο άλλες περισσότερο.

Μέχρις ένα βαθμό βέβαια αυτό είναι αναμενώμενο ... όλοι ενθουσιαζόμαστε όταν παίρνουμε κάτι καινούργιο και σχετικά καλό που συνάμα είναι και πάμφθηνο, αισθανόμαστε σαν να ανακαλύψαμε κάτι πραγματικά αξιόλογο ένα ακατέργαστο διαμαντάκι :w00t:, ένα "μικρό θυσαυρό", ή σα να αναδείξαμε ένα κρυμένο ταλέντο :D που θα χανόταν αν δεν "επεμβέναμε" προσωπικά :p ...

Edited by dbekia
Link to comment
Share on other sites

:lost: Προς το παρων όλο το myphone περιμένει να τα παραλαβεις για να πεις την γνώμη σου σε μας που δεν μπορούμε να αγοράσουμε hi fidelity ήχο.

Βάζω στοίχημα μεσα σε 7 μερες θα φτάσουν.

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Επέλεξα USPS International Mail (για να μη μπλέξω με τελωνεία κ.τ.λ. ), οπότε δε νομίζω τόσο γρήγορα, εγώ υποθέτω γύρω στο 15νθήμερο ... θα δείξει βέβαια ...

Σίγουρα πάντως θα τα ακούσω ιδιαίτερα προσεκτικά γιατί πολύ hype βλέπω για τα συγκεκριμένα, επιπλέον θέλω και να διαπιστώσω τελικά αν και πόσο αξιόπιστοι είναι όλοι αυτοί που γράφουν (κυρίως στο HeadFi) για να διαμορφώσω άποψη για την αντικειμενικότητά τους, για το μέλλον ...

 

Πάντως αν ηχητικά είναι εφάμιλα, ή έστω πολύ κοντά, στο συνδυασμό Sennheiser CX550 (70 euro) & Shure MPA (30 euro) που κοστίζει "σε κανονικές συνθήκες" το λιγότερο 100 euro (καμία σχέση βέβαια με όσο τελικά πλήρωσα εγώ γι' αυτά τα δύο, πάντα βρίσκεις ευκαιρίες όταν ψάχνεις ;)), τότε θα πρόκειται για πραγματικό εύρημα ! Και τα εύσημα θα ανήκουν στον AngeloDion φυσικά :shifty:

Θα δούμε ...

Edited by thief
Συνεχόμενα μηνύματα - μπορείς να χρησιμοποιείς την "τροποποίηση" κάτω από το αρχικό μήνυμα
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω.

Διαβασα μερικες καλες κρισεις για το παραπανω ζευγαρι,δηλαδη,ακουστικα Yuin PK1 και ενισχυτη Minibox-ES.

Ξερετε τιποτα γι αυτα;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Έχω νέα σχετικά με τα meelectronics m6p που παρήγγειλα 14 του μήνα. Το απόγευμα που γύρισα σπίτι με περίμεναν.

Έφτασαν δηλαδή από Καλιφόρνια σε λιγότερο από μία εβδομάδα ! Ήδη δηλαδή μετράω μία θετική έκπληξη αφού τα περίμενα πολύ αργότερα ...

Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι, τα έχω βάλει να παίζουν για burn in, αύριο μεθαύριο κάποια στιγμή θα αρχίσω να κάνω τις πρώτες ακροάσεις ...

Edited by dbekia
Link to comment
Share on other sites

Εγω,την εκανα την κουτουραδα,και παρηγγειλα τα Yuin PK1,και ο Θεος βοηθος.

Τωρα να δειτε που θα παω και για βαρβατο ενισχυτη,(γιατι αυτα τα ρημαδια,εχουν αντισταση 150Ωμ+/-20Ωμ),και mp3/flac player,αλλα απο τη στιγμη που γλυτωσα τα λεφτα,για αλλαγη τηλεορασης,(μιας και η Φιλιπς ανεστηθη,γιατι δεν ηταν βλαβη αλλα ρυθμιση),οποτε δινω το ελευθερο στον εαυτο μου,να παω σε πολυ καλη ποιοτητα.

Το ηξερα εγω,οτι απο τη στιγμη που με βαλατε στο τριπακι,θα τα χωσω ως συνηθως,γι αυτο σας καθιστω υπευθυνους για το ξεψιλισμα μου.(Πλακα κανω βεβαια,μην το παρετε στα σοβαρα).

H ερωτηση που θα κανω τωρα,ειναι.

Υπαρχουν ενισχυτες,με ενσωματωμενο upscaler,οπως οι pico amp/DAC,και οι i-Qube amp/DAC,οι οποιοι κυκλοφορουν και ως απλοι ενισχυτες.

Κερδιζει κανεις τιποτα,παιρνοντας εναν τετοιο συνδυασμο,ή ειναι πεταμενα λεφτα;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

-Προπαραγγελία για τα FA Genesis,με προβλεπόμενη παράδοση το Νοέμβριο

 

http://treoo.com/store/fischer-audio-genesis-iem.html

"When grubbing for necessities man is still an animal. He becomes uniquely human when he reaches out for the superfluous and extravagant."- Eric Hoffer.
Link to comment
Share on other sites

Έχω νέα σχετικά με τα meelectronics m6p που παρήγγειλα 14 του μήνα. Το απόγευμα που γύρισα σπίτι με περίμεναν.

Έφτασαν δηλαδή από Καλιφόρνια σε λιγότερο από μία εβδομάδα ! Ήδη δηλαδή μετράω μία θετική έκπληξη αφού τα περίμενα πολύ αργότερα ...

Ελπίζω να συνεχίσουμε έτσι, τα έχω βάλει να παίζουν για burn in, αύριο μεθαύριο κάποια στιγμή θα αρχίσω να κάνω τις πρώρες ακροάσεις ...

:w00t:Ωραίος, για να δουμε το mini review σου!:shifty::whistle:

-Προπαραγγελία για τα FA Genesis,με προβλεπόμενη παράδοση το Νοέμβριο

 

http://treoo.com/store/fischer-audio-genesis-iem.html

 

αααααα! ωραία είδηση, μας θυμήθηκες ntropic. Tα animation δεν κολακευουν καθόλου τα γενεσις, στη φωτογραφία είναι πολύ πιο όμορφα.

Πάντως οι τιμές του trεοo είναι εξωφρενικές!:confused:

Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Οδυσσέα πιστεύεις πως τα genesis μπορεί να είναι πραγματιά καλύτερα από τα eterna? :shifty: Χμμ... Αναρωτιέμαι αν τα DBA-02 είναι η πραγματικά 'καλύτερη' επιλογή,το επόμενο σκαλί.
Link to comment
Share on other sites

Ενα εχω να πω για το αψογο customer servise της westone!

Eστειλα τα W3 για service καθως το καλωδιο ξετυλιγε, αφου μου τα στειλανε πισω αρκετα γρηγορα (ολη η καθυστερηση εγινε στην Ελλαδα), μου ειπε η fedex (οπου συνεργαζεται η westone) οτι θα περασουν τελωνειο... Τους παιρνω τηλεφωνο και μου ειπαν οτι εχει αναγραφωμενο ποσο 100$, τους ειπα οτι τα εστειλα για service αλλα δεν μπορουσε να γινει κατι. Μετα απο 4-5 ωρες μου ερχεται email με το ποσο που θα πληρωσω και ητανε 125 ευρω!!!! Εφαγα κεραμυδα lol!

Τους ενημερωνω οτι δεν θα το λαβω και στελνω email στη westone οτι θα το επιστρεψω πισω και να μου το στειλουν με usps. Μου απαντανε οτι θα πληρωσουν οι ιδιοι το τελωνειο!!! H westone συννενοηθηκε με τη fedex και επειτα απο 2 μερες μου ηρθαν σπιτι. Δευτερη εκπληξη ητανε οτι μου στειλανε καινουργια!!!

Μετα απο αυτο πραγματικα θα με εχουν πελατη τους, αυτα να τα βλεπουν αλλες εταιριες του χωρου! Επισης μου καλυψαν την εγγυηση παρολο που τα αγορα απο πωλητη στο ebay μη εξουσιοδοτημενο.

Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

Ενα εχω να πω για το αψογο customer servise της westone!

Eστειλα τα W3 για service καθως το καλωδιο ξετυλιγε, αφου μου τα στειλανε πισω αρκετα γρηγορα (ολη η καθυστερηση εγινε στην Ελλαδα), μου ειπε η fedex (οπου συνεργαζεται η westone) οτι θα περασουν τελωνειο... Τους παιρνω τηλεφωνο και μου ειπαν οτι εχει αναγραφωμενο ποσο 100$, τους ειπα οτι τα εστειλα για service αλλα δεν μπορουσε να γινει κατι. Μετα απο 4-5 ωρες μου ερχεται email με το ποσο που θα πληρωσω και ητανε 125 ευρω!!!! Εφαγα κεραμυδα lol!

Τους ενημερωνω οτι δεν θα το λαβω και στελνω email στη westone οτι θα το επιστρεψω πισω και να μου το στειλουν με usps. Μου απαντανε οτι θα πληρωσουν οι ιδιοι το τελωνειο!!! H westone συννενοηθηκε με τη fedex και επειτα απο 2 μερες μου ηρθαν σπιτι. Δευτερη εκπληξη ητανε οτι μου στειλανε καινουργια!!!

Μετα απο αυτο πραγματικα θα με εχουν πελατη τους, αυτα να τα βλεπουν αλλες εταιριες του χωρου! Επισης μου καλυψαν την εγγυηση παρολο που τα αγορα απο πωλητη στο ebay μη εξουσιοδοτημενο.

 

Οταν σας ειπα εγω,οτι μακρυα απο Fedex και UPS...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Οταν σας ειπα εγω,οτι μακρυα απο Fedex και UPS...

 

Δεν ηταν στη δικαιοδοσια μου να επιλεξω τη μεθοδο αποστολης, οταν τα εστειλα, τα εστειλα με usps trucking number με κοστος 5 ευρω, οπως ειπα η westone συνεργαζεται με fedex για αποστολες δεματων.

Letv x800 + Neutron + Westone W30:music:
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...