Jump to content

Ποια είναι τα καλύτερα ακουστικά-«ψείρες»;


saroy1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω ειμαι φανατικος της Sennheiser! τωρα το συγκεκριμενο ακουστικο της sony δεν το εχω δοκιμασει..αλλα θα το παρω να το τσεκαρω και αυτο.με χαλαει λιγο τα 108db :blink:

επισης εχω βρει ενα καλο site με ακουστικα,εχει σχεδον ολες τις μαρκες..και αναλυτικη παρουσιαση ---> apothema.gr :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επισης εχω βρει ενα καλο site με ακουστικα,εχει σχεδον ολες τις μαρκες..και αναλυτικη παρουσιαση ---> apothema.gr :)

 

Όντως έχει μεγάλη ποικιλία.

Με λιγότερα μοντέλα (αλλά αρκετά sony) υπάρχει το shopcenter.gr, που στέλνει σε όλη την ελλάδα με αντικαταβολή, χωρίς έξοδα αποστολής.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει μεγάλη ποικιλία.

Με λιγότερα μοντέλα (αλλά αρκετά sony) υπάρχει το shopcenter.gr, που στέλνει σε όλη την ελλάδα με αντικαταβολή, χωρίς έξοδα αποστολής.

καλο μαγαζι και καλες τιμες ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

για τα sony mdr-e931lp και τα mdr-ex71slb, τι εχετε να πειτε;..

 

μου αρεσει ο ηχος απο τα earphones της apple.. ειναι γρηγορος, δυνατος και αρκετα καθαρος.. ψαχνω κατι με λιγο περισσοτερο μπασο και ενταση, χωρις να χανει σε κατι..

 

πηρα τα mx-70, mx-55 senn.. και δεν μου αρεσαν καθολου..

επισης και τα ΑΚG K14 δεν μου αρεσαν..

 

αν οντως οπως ακουγεται, τα μανισια στο ιποντ ειναι sony..

τοτε ποια μου προτεινετε; σε σονυ φυσικα..

 

για διαφορους λογους ΔΕΝ θελω να παρω in-ear, με την εννοια του να απομονωνουν εντελως τους γυρω ηχους..

 

αυτα ελπιζω να με βοηθησετε..

 

υγ: @piratX: αν μπορεις δωσε απευθειας συνδεσμο, για το αφιερωμα στα ακουστικα που εχεις στο site σου.. ευχαριστω..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

για τα sony mdr-e931lp και τα mdr-ex71slb, τι εχετε να πειτε;..

 

 

Τα mdr-ex71slb είναι τύπου in-ear, δεν τα έχω δοκιμάσει αλλά απ,ότι διάβασα σε reviews, έχουν πολύ δυνατό μπάσο, αλλά χάνονται κάπου στο δρόμο οι μεσαίες συχνότητες.. βέβαια αφού είναι in-ear, μάλλον δεν σε ενδιαφέρουν.

 

Τα mdr-e931lp έχουν το σχέδιο ακριβώς των mdr-e888lp, κι έχουν μανγήτη νεοδυμίου 16mm όπως και τα e888lp, οπότε υποθέτω ότι είναι μια πιο φτηνή και απλή έκδοση τους, βέβαια άλλο 65 ευρώ κι άλλο 18 ευρώ που ζητάνε τα e931lp, διάβασε παραπάνω αν θες, να δεις τι λέω για τα e888lp.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την ενημερωση.. :)

οποτε τι να παρω απο sony ως 50 ευρω..

υποψην οτι αν παρω πχ αυτα με τα 10 ευρω, εμενα θα μου βγουν 30 λογω δυσπροσιτης, πλην speedex/ΕΛΤΑ περιοχης..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω για την ενημερωση.. :)

οποτε τι να παρω απο sony ως 50 ευρω..

υποψην οτι αν παρω πχ αυτα με τα 10 ευρω, εμενα θα μου βγουν 30 λογω δυσπροσιτης, πλην speedex/ΕΛΤΑ περιοχης..

 

Είναι δύσκολη επιλογή, καθώς προέρχεσαι από καλά ακουστικά, και το πιο πιθανό είναι να μην σε καλύπτουν τα φτηνά sony.

Τα Ε828LP στα 10 ευρώ θα σε ικανοποιήσουν σε ένταση, αλλά σίγουρα χάνουν σε ποιότητα και μπάσο από τα apple earphones.

Δεν έχω δοκιμάσει τα Ε931LP ακόμα, αν και ψήνομαι, αλλά πολύ φοβάμαι ότι παρά τον καθαρό τους ήχο, αν είναι σαν τα Ε888LP, θα υστερούν σε ένταση.

Αυτό το έργο το έχω ξαναδεί...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν πιστεύω την γκαντεμιά μου, μετά από ατύχημα μου χάλασαν (δε φταίγαν αυτά, είπαμε ατύχημα) το ένα από τα 2 ακουστικά του hpm-70 handsfree μου που έχει το w810i, και ήταν μόνο 2 ημερών και θέλω να τα αντικαταστήσω... Αναρωτιέμαι αν είναι καλή ιδέα να πάρω τα ίδια -τιμή 23 ευρώ περίπου) ή να πάρω ξεχωριστά ακουστικά-ψειρούλες. Ιδιαίτερες απαιτήσεις ήχου δεν έχω και όσο πρόλαβα να χαρώ τα HPM-70 καλά μου φάνηκαν. Τι λέτε να πάρω τα ίδια ή αξίζει να πάρω κάποια άλλα ακουστικάκια; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν πιστεύω την γκαντεμιά μου, μετά από ατύχημα μου χάλασαν (δε φταίγαν αυτά, είπαμε ατύχημα) το ένα από τα 2 ακουστικά του hpm-70 handsfree μου που έχει το w810i, και ήταν μόνο 2 ημερών και θέλω να τα αντικαταστήσω... Αναρωτιέμαι αν είναι καλή ιδέα να πάρω τα ίδια -τιμή 23 ευρώ περίπου) ή να πάρω ξεχωριστά ακουστικά-ψειρούλες. Ιδιαίτερες απαιτήσεις ήχου δεν έχω και όσο πρόλαβα να χαρώ τα HPM-70 καλά μου φάνηκαν. Τι λέτε να πάρω τα ίδια ή αξίζει να πάρω κάποια άλλα ακουστικάκια; Ευχαριστώ.

Να μην παρεις τα ακουστικα της sony ericsson.θα παρεις αλλα...και θα με θυμηθεις ;) καμια σχεση η ποιοτητα.και θα κερδισεις και ενταση.εγω σου προτεινω να παρεις και με λιγοτερα χρηματα Sennheiser MX-51 STREET ,η και καποιο αλλο της ιδιας μαρκας.:music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

τελικα βλεπω και αυτα της v-moda:

remix m-class..

http://www.v-moda.com/Home/collection/modaphones/remix%20mclass/reviews.aspx

http://www.ilounge.com/index.php/ipod/review/v-moda-remix-m-class-earphones

http://gear.ign.com/articles/737/737094p1.html

http://playlistmag.com/products/complete/367-detail.php

 

πολυ καλα σχολια..

μπορω να τα παρω αντικαταβολη;;..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ψάχνω για ακουστικά in-ear με μπάσο και τιμή 15-20€ (γιατί τα χαλάω κάθε 6μηνο).

 

Ποιά μου προτείνετε???

 

:blink: αυτά.:)

 

Δεν είναι in-ear...

Με τέτοια λεφτά δεν παίρνεις in-ear αν δώσεις παραπάνω

παίρνεις τα creative ep-630 αλλά αν θες να δώσεις τόσα

πήγαινε στο Ακτίνιο που είναι στην πατησίων κοντά στην ομόνοια.

Εκεί έχει και με 15 ευρώ in-ear αλλά μάπα...

 

:rolleyes: εχεις δικιο,λαθος λινκ.αυτα ομως σε ποια κατηγορια ανηκουν??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:blink: αυτά.:)

 

Δεν είναι in-ear...

Με τέτοια λεφτά δεν παίρνεις in-ear αν δώσεις παραπάνω

παίρνεις τα creative ep-630 αλλά αν θες να δώσεις τόσα

πήγαινε στο Ακτίνιο που είναι στην πατησίων κοντά στην ομόνοια.

Εκεί έχει και με 15 ευρώ in-ear αλλά μάπα...

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από ενδελεχή μελέτη και έρευνα στο διαδίκτυο κατέληξα στα SE 530 της Shure. Εντάξει, η τιμή τους είναι εξωφρενική αλλά τέτοια ακουστική δεν περίμενα ότι υπάρχει. Για τους πραγματικούς λάτρεις της μουσικής, αξίζουν και το τελευταίο ευρώ. Είναι εξαιρετικά άνετα με πολύ ηχομόνωση και λεπτομέρεια ακουστικής από άλλο πλανήτη. Το κιτ με το οποίο έρχονται είναι πληρέστατο-αυτό έλειπε να μην έιναι με τέτοια τιμή-και επιπλέον έχουν και 2 χρόνια εγγύηση.Για να αντιληφθείτε τη διαφορά και τις δυνατότητες των ακουστικών, κάντε εγγραφή των mp3 αρχείων σε bit rate 320Kbps και θα πάθετε πλάκα. Αυτό ισχύει για όσους διαθέτουν ακριβά ακουστικά.
Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από ενδελεχή μελέτη και έρευνα στο διαδίκτυο κατέληξα στα SE 530 της Shure. Εντάξει, η τιμή τους είναι εξωφρενική αλλά τέτοια ακουστική δεν περίμενα ότι υπάρχει. Για τους πραγματικούς λάτρεις της μουσικής, αξίζουν και το τελευταίο ευρώ. Είναι εξαιρετικά άνετα με πολύ ηχομόνωση και λεπτομέρεια ακουστικής από άλλο πλανήτη. Το κιτ με το οποίο έρχονται είναι πληρέστατο-αυτό έλειπε να μην έιναι με τέτοια τιμή-και επιπλέον έχουν και 2 χρόνια εγγύηση.Για να αντιληφθείτε τη διαφορά και τις δυνατότητες των ακουστικών, κάντε εγγραφή των mp3 αρχείων σε bit rate 320Kbps και θα πάθετε πλάκα. Αυτό ισχύει για όσους διαθέτουν ακριβά ακουστικά.

ευγε!!!!κανεις ισως μια απο τις καλυτερες επιλογες

εγω εχω τα 3αρια της shure

Οτι και να πεις για αυτα ειναι λιγο

Εννοειται βεβαια 320kbps,τιποτα λιγοτερο δεν λεει

Τι μουσικη ακους?

ποιο mp3 εχεις?

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση. τα sennheiser cx-300 δεν βγαινουν με κορδονι πισω απο το λαιμο ? θα ηταν πιο βολικα με κορδονι! ετσι λεω να προτιμησω τα creative EP635 που φαινονται πολυ βολικα..

 

τα βρηκα 30 ευρω στο acornoshop.gr !

 

επισης τα sennheiser CX-300 τα βρηκα 34 ευρω στο perfectshop.gr ..

 

υπαρχουν τα sennheiser με κορδονι πισω απ το λαιμο ?????????

Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση. τα sennheiser cx-300 δεν βγαινουν με κορδονι πισω απο το λαιμο ? θα ηταν πιο βολικα με κορδονι! ετσι λεω να προτιμησω τα creative EP635 που φαινονται πολυ βολικα..

 

τα βρηκα 30 ευρω στο acornoshop.gr !

 

επισης τα sennheiser CX-300 τα βρηκα 34 ευρω στο perfectshop.gr ..

 

υπαρχουν τα sennheiser με κορδονι πισω απ το λαιμο ?????????

 

:rolleyes: Υπαρχουν αυτα :worry: Sennheiser MXL-51 STREET στα 24 ευρο.επισης τα εχω και ειναι πολυ δυνατα.:music:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ευγε!!!!κανεις ισως μια απο τις καλυτερες επιλογες

εγω εχω τα 3αρια της shure

Οτι και να πεις για αυτα ειναι λιγο

Εννοειται βεβαια 320kbps,τιποτα λιγοτερο δεν λεει

Τι μουσικη ακους?

ποιο mp3 εχεις?

 

Ακούω τα πάντα αλλά μου αρέσουν πολύ τα ορχηστικά κομμάτια, η κλασσική μουσική αλλά και μου αρέσει και το Ελληνικό έντεχνο και το ελαφρύ ρόκ.Δηλαδή αχταρμάς!!!! Ακούω μουσική στο ipod touch, ipod nano και από το ηχοσύστημα της Β&Ο! Πάντως, ειλικρινά όταν τα αγόρασα ήμουν πολύ αμφιβολος αν αξίζουν τα λεφτά τους, αλλά μόλις τα δοκίμασα, τα έπαιξα.Κατάλαβα τι θα πεί τρικάναλος ήχος σε ακουστικά. Και τα 3άρια είναι πολύ καλά αλλά με όχι τόσο καλή λεπρομέρεια. Να σημειώσω ότι πριν χρησιμοποιούσα τα Α8 της Βang&Olufsen, τα οποία είναι πολύ καλά, αλλά αισθάνθηκα τη διαφορά αμέσως μόλις δοκίμασα τα Shure. Τώρα τα Α8 τα χρησιμοποιώ σε αθλητικές δραστηριότητες.Ειλικρινά, για όποιον θέλει να διαθέσει αρκετά χρήματα για την απόκτηση εξαιρετικών ακουστικών, τα συγκεκριμένα αξίζουν και το τελευταίο ευρώ. Έχω βρει ένα κομμάτι του Βάγκνερ, που κάθε φορά που το ακούω χάνομαι...

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα από ενδελεχή μελέτη και έρευνα στο διαδίκτυο κατέληξα στα SE 530 της Shure. Εντάξει, η τιμή τους είναι εξωφρενική αλλά τέτοια ακουστική δεν περίμενα ότι υπάρχει. Για τους πραγματικούς λάτρεις της μουσικής, αξίζουν και το τελευταίο ευρώ. Είναι εξαιρετικά άνετα με πολύ ηχομόνωση και λεπτομέρεια ακουστικής από άλλο πλανήτη. Το κιτ με το οποίο έρχονται είναι πληρέστατο-αυτό έλειπε να μην έιναι με τέτοια τιμή-και επιπλέον έχουν και 2 χρόνια εγγύηση.Για να αντιληφθείτε τη διαφορά και τις δυνατότητες των ακουστικών, κάντε εγγραφή των mp3 αρχείων σε bit rate 320Kbps και θα πάθετε πλάκα. Αυτό ισχύει για όσους διαθέτουν ακριβά ακουστικά.

 

Για ποια τιμη μιλαμε Χalk?

ƒ
Link to comment
Share on other sites

Για ποια τιμη μιλαμε Χalk?

θα σου απαντησω εγω!το κοστος αυτων των ακουστικων αρχιζει απο 450 ευρο και ανω!!! :cold: εγω προσωπικα και να ειχα αυτα τα λεφτα δεν θα τα αγοραζα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

XALK εκανες μακραν την κορυφαια επιλογη....τα κοιτουσα και για εμενα αλλα το κοστος ανεβαινε αρκετα...οποτε αρκεστηκα σε 2καναλα της ultimate ears..

επαναλαμβανω,παντως,οποιος δεν εχει ακουσει μουσικη μεσα απο in-ear ακουστικα συνδεδεμενα με μια καλη πηγη πχ ipod , πραγματικα δεν ξερει τι χανει

με γεια XALK!!!

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

XALK εκανες μακραν την κορυφαια επιλογη....τα κοιτουσα και για εμενα αλλα το κοστος ανεβαινε αρκετα...οποτε αρκεστηκα σε 2καναλα της ultimate ears..

επαναλαμβανω,παντως,οποιος δεν εχει ακουσει μουσικη μεσα απο in-ear ακουστικα συνδεδεμενα με μια καλη πηγη πχ ipod , πραγματικα δεν ξερει τι χανει

με γεια XALK!!!

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε Chameleon. Και η UE είναι κορυφαία στο χώρο.Για παράδειγμα έχει κάτι ακουστικά, τα οποία στα φτιάχνει μόνο για τα δικά σου αυτιά και για αυτό στην αρχή πηγαίνεις σε γικό τους γιατρό ΩΡΛ που βλέπει την ανατομία του αυτιού σου!Βεβαία η τιμή τους είναι κοντά στα 700 ευρώ.Πάντως στην απόσβεση του ήχου και στην άνεση, εκτός από τον ήχο, είναι πολύ καλά και ανατομικά.

 

Για τον φίλο που ενδιαφέρθηκε για τις τιμές, όντως είναι στα 500 ευρώ.Το ξέρω είναι πολλά, αλλά είναι απλά κορυφή.

 

Για τον φίλο με τα Shure της σειράς 3, θα του προτείνα να πάρει τα καινούργια σφουγγαράκια (foam sleeves), που έχουν πολύ καλή ηχομόνωση, κορυφαία άνεση, αλλά είναι λιγότερο μπασαριστά και περισσότερο πριμαριστά. Εγώ τα 5 ζευγάρια τα πήρα 21 ευρώ. Αν ενδιαφέρεσαι μπορώ να σου πώ.

 

Υ.Γ.: Φιλέ, Χαμελέων θυμήθηκα ότι μου είχες στείλει ένα Ρ.Μ. για το serene της Β&Ο και δε σου απάντησα. Ζητάω ταπεινά συγνώμη,έστω και μετά από τόσο χρόνο που είναι πιθανό να μην το θυμάσαι καλά, αλλά δεν ήξερα τους κανόνες του forum τότε και τη δυνατότητα Ρ.Μ. Ακόμα το έχω το serene και δεν πρόκειται να το πουλήσω. Εχώ βαλθεί να χαλάσω το μηχανισμό ανοίγματος αλλά δεν τα έχω καταφέρει ακόμα:mad::mad::p.Πάντως ταυτόχρονα χρησιμοποιώ και το Ν95 8Gb, το οποίο είναι πολύ καλό.Και πάλι συγνώμη...

Link to comment
Share on other sites

πω....τι θυμηθηκες τωρα....τελικα το πηρα,οποτε μην εχεις τυψεις:P

το οτι δε μπορεσες να μου απαντησεις δεν λειτουργησε ανασταλτικα

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω , ποια ειναι καλυτερα τα sennheiser cx-300 η τα

Sony MDR-NX1/B ??? αν ξερει καποιος ας απαντησει γιατι μαλλον θα αγορασω ενα απο τα δυο . ευχαριστω !!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...