Jump to content

Ποια είναι τα καλύτερα ακουστικά-«ψείρες»;


saroy1982
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθαν σήμερα τα E10.ty Angel για τις προτάσεις :)

 

Δεν πρόλαβα ακόμα να τα δοκιμάσω πολύ αλλα σε γενικές γραμμές φαίνονται πολύ ωραία τα ακούστικά όπως τα σχολιάζετε.

Το μόνο που θα προτιμούσα είναι άλλο καλώδιο πιο ανθεκτικό, στο στυλ που ήταν τα παλιά μου Altec Lansing-UHP 306.

 

Επίσης να πω για τη fedex όλα καλά χωρίς να μου ζητήσουν extra λεφτά όπως διάβασα τελευταία σε forums.

Και "fast food" delivery :)

Ship date May 30, 2012

Delivery date Jun 1, 2012 11:25 AM

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μου ήρθαν σήμερα τα E10.ty Angel για τις προτάσεις :)

 

Δεν πρόλαβα ακόμα να τα δοκιμάσω πολύ αλλα σε γενικές γραμμές φαίνονται πολύ ωραία τα ακούστικά όπως τα σχολιάζετε.

Το μόνο που θα προτιμούσα είναι άλλο καλώδιο πιο ανθεκτικό, στο στυλ που ήταν τα παλιά μου Altec Lansing-UHP 306.

 

Επίσης να πω για τη fedex όλα καλά χωρίς να μου ζητήσουν extra λεφτά όπως διάβασα τελευταία σε forums.

Και "fast food" delivery :)

Ship date May 30, 2012

Delivery date Jun 1, 2012 11:25 AM

Αμα κανουν πολυ φτηνα,προφανως δεν σου βαλανε τιποτα.Ποσο ειναι ,κατω απο 40 δολλαρια;

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Tι λέτε γι'αυτά; .Σκέφτομαι να τα πάρω για backup

 

 

Φίλε μου, στη low cost κατηγορία (για backup και όχι μόνο) τα Brainwavz Beta παίζουν μόνα τους κατά τη γνώμη μου...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, στη low cost κατηγορία (για backup και όχι μόνο) τα Brainwavz Beta παίζουν μόνα τους κατά τη γνώμη μου...

 

Συμφωνώ απόλυτα. Τίμια στην τιμή τους και πολύ καλά σε ήχο. Όχι τόσο μπάσα, αλλά πρίμα καθαρα. :O

You're a Time Lord, let's call me the Dream Lord.
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω εδώ και μήνες και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος, ειδικά για την τιμή τους.
مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! Θα κάνω ένα μικρό review για τα παραπάνω ακουστικά!

 

Η συσκευασία

 

Ξεκινάμε με τη συσκευασία. Εξωτερικά όχι και κάτι τρομερό, στο πίσω μέρος οι πληροφορίες για τα ακουστικά και μπροστά βλέπουμε τα ακουστικά. Περιέχει τα ακουστικά, τα μαξιλαράκια, τις οδηγίες και μια θήκη..

 

Προχωρώντας προς τα μέσα!

 

Ανοίγοντας τη συσκευασία βλέπουμε τα ακουστικά μαζί με κάποια 'μαξιλαράκια' που τοποθετούνται πάνω τους και είναι τόσα που κάνουν για κάθε τύπο αυτιού.. Μεγάλη ποικιλία κάτι το οποίο είναι εξαιρετικό!! Τα μαξιλαράκια

 

Η θήκη

 

Η θήκη δίνει μια καλή αίσθηση στο χέρι και δεν ανοίγει καθόλου εύκολα! Με έχει βολέψει απίστευτα μιας και την τοποθετώ μαζί με το κινητό και δεν ψάχνω τα ακουστικά!!

 

Και πάμε στο θέμα που απασχολεί τους πάντες φαντάζομαι! Τα ακουστικά

 

Η σύγκριση θα γίνει με τα ακουστικά ψείρες της SE γιατί μόνο από αυτά έχω εμπειρία. Βασικά, ποιά σύγκριση; Δεν υπάρχει σύγκριση. Με τις συγκεκριμένες ρυθμίσεις στο Equalizer, τα ακουστικά της SE όταν έπαιζε το μπάσο, έριχνε όλες τις άλλες συχνότητες για να ακουστεί το μπάσο. Όταν οι 2 πρώτες μπάρες κατεβαιναν στο κέντρο ακούγοταν η μουσική και το μπάσο μαζί. Πλέον δεν υπάρχει αυτό το πρόβλημα.. ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟ μπάσο και πολύ καθαρή η μουσική!!

Όσον αφορά τη δύναμη που έχουν, φοβάμαι να το πάω στο τέρμα!:p Με ικανοποιεί πλήρως 2 κλικ κάτω από το τέρμα!!

 

Ακόμα να πω και για την ποιότητα κατασκευής και το καλώδιο! Το καλώδιο δεν μπερδεύεται για κανένα λόγο όσο και να το γυρνάς και η ποιότητα κατασκευής των ακουστικών είναι αρκετά καλή!! Γενικά δε τα φοβάσαι ότι θα πάθουν κάτι εύκολα!!

 

Κλείνοντας να πω ότι τα ακουστικά μου ήρθαν συστημένα από Σιγκαπούρη και στην ώρα τους!! Έμεινα απόλυτα ικανοποιημένος!

 

Ξέχασα να πω. Τελική τιμή στα 31 και κάτι ευρώ. Τα αξίζουν 1000%!

 

*Ένα μεγάλο ευχαριστώ στον φίλο AngeloDion για την πρόταση του!! Είσαι φοβερός φίλε!!:)

Edited by alkis_7
Link to comment
Share on other sites

ωραίες εντυπώσεις! ευχαρίστηση μου να μοιράζομαι πραγματα εδώ στο φορουμ.. Γενικά τα ακουστικά γινονται ολο και πιο καλά με τον καιρό.. και τα ακουστικά που αγοράζεις με 30-50 ευρώ σύγκρίνονται ευκολα με πολύ πιο ακριβα..
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

παντως τα καλα ακουστικα δε θελουν equaliser. να το ξερετε. πρεπει να ειναι flat για να εχεις παρθενο ηχο
Link to comment
Share on other sites

παντως τα καλα ακουστικα δε θελουν equaliser. να το ξερετε. πρεπει να ειναι flat για να εχεις παρθενο ηχο

 

Καλα εξαρτάται και από τις ρυθμίσεις στο ΕQ. Αν παίξεις χειροκίνητα και έχεις «αυτί» μπορείς να φτιάξεις ανώτερα επίπεδα ακουστικής. Στο λέω λόγω εμπειρίας (music mixing etc).

regged - always
Link to comment
Share on other sites

παντως τα καλα ακουστικα δε θελουν equaliser. να το ξερετε. πρεπει να ειναι flat για να εχεις παρθενο ηχο

 

Εγώ το χρησιμοποιώ επειδή είμαι fan του μπάσου και μιας και τα ακουστικά μπορούν να πάνε εκεί πάνω χωρίς να πατάει το μπάσο τις άλλες συχνότητες, το χρησιμοποιώ!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...
Γεια σας παιδιά!!Σκέφτομαι να αγοράσω in ear ακουστικά τιμή 150-200e το μονο που θέλω είναι να υπάρχουν σε κατάστημα στην αθηνα και όχι κατόπιν παραγγελίας .Τi έχετε να μου προτείνεται και που μπορώ να τα βρω????
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!!Σκέφτομαι να αγοράσω in ear ακουστικά τιμή 150-200e το μονο που θέλω είναι να υπάρχουν σε κατάστημα στην αθηνα και όχι κατόπιν παραγγελίας .Τi έχετε να μου προτείνεται και που μπορώ να τα βρω????

 

Με $160.00,παιρνεις απο τη Ρωσια , τα Fischer Audio DBA-02,που ειναι πολυ καλα,αλλα απο τη Ρωσια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι από ελλάδα δεν έχεις να μου προτείνεις????http://store.istorm.gr/b2c_istorm/b2c/pd.do?pg=E11430BDCED25BF18AA41CC1DE74FFB5&pa=05C938B024F07E4C8260701883C4D4EA

αυτά εδώ πως τα βλέπεις???

Link to comment
Share on other sites

Κάτι από ελλάδα δεν έχεις να μου προτείνεις????http://store.istorm.gr/b2c_istorm/b2c/pd.do?pg=E11430BDCED25BF18AA41CC1DE74FFB5&pa=05C938B024F07E4C8260701883C4D4EA

αυτά εδώ πως τα βλέπεις???

Κατ αρχας,μη βιαζεσαι.Πηγαινε στο Headfi.org,και διαβασε ,και μετά να αποφασισεις τι θα παρεις.Με τη βιασυνη,δεν θα κανεις τιποτα.Το μονο κακο ειναι οτι ετσι και μπλεξεις με

το περι ου ο λογος σαιτ,μαλλον θα βαλεις βαθυτερα το χερι στην τσεπη,απο οσο εχεις προγραμματισει.

Ετσι την επαθα κι εγω,εξ ου και τα ακουστικα που βλεπεις στο κατω μερος του σχολιου μου.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ πολύ για το site και για τις γρήγορες απαντήσεις βρήκα αυτό site http://www.audioshow.gr/index.php?option=com_virtuemart&category_id=38&page=shop.browse&Itemid=65&limit=10&limitstart=120 θα πάω μια βόλτα να δώ τι παίζει και μάλλον θα πάρω τα Sennheiser IE 80 Edited by hems
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά!!Σκέφτομαι να αγοράσω in ear ακουστικά τιμή 150-200e το μονο που θέλω είναι να υπάρχουν σε κατάστημα στην αθηνα και όχι κατόπιν παραγγελίας .Τi έχετε να μου προτείνεται και που μπορώ να τα βρω????

 

http://www.audioshow.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=1074&option=com_virtuemart&Itemid=65

 

 

 

ανευ παραγγελιας

 

http://www.odes.gr/index.php?option=com_virtuemart&Itemid=5&page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&product_id=1042&category_id=82

Edited by Voltron
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι οτι πρέπει αλλά θα είναι καλύτερα απο τα άλλα?

 

Πριν 2 μήνες είχα τις ψειρες του dre η τιμή 120e κ το αποτέσμα αδιάφορο μεχρι που χάλασαν και ούτε καν για service δεν τα έχω πάει

Edited by hems
Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι οτι πρέπει αλλά θα είναι καλύτερα απο τα άλλα?

 

Πριν 2 μήνες είχα τις ψειρες του dre η τιμή 120e κ το αποτέσμα αδιάφορο μεχρι που χάλασαν και ούτε καν για service δεν τα έχω πάει

Ma,γιατι δεν πας στο σαιτ που σου εβαλα,Ηead-fi.org,να βρεις κατι που να το προτεινουν πολλοι εκει;Αμα ειναι πολλοι που ψηφιζουν θετικα,τοτε η πιθανοτητα να την πατησεις,ειναι μικρη,η δε ποικιλία,τεραστια.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

okkk.Έκατσα κ έψαξα λίγο και θα παραγγείλω σε λίγο αυτά

http://www.amazon.com/Ultimate-Ears-TripleFi-Isolating-Earphones/dp/tech-data/B0019RBJOE/ref=de_a_smtd

Ελπίζω να κάνουν για το htc evo 3d

Link to comment
Share on other sites

okkk.Έκατσα κ έψαξα λίγο και θα παραγγείλω σε λίγο αυτά

http://www.amazon.com/Ultimate-Ears-TripleFi-Isolating-Earphones/dp/tech-data/B0019RBJOE/ref=de_a_smtd

Ελπίζω να κάνουν για το htc evo 3d

 

προσεξε το μπορει να χρειαστεις και φορητο ενισχυτη με αυτα εαν δεν αποδιδουν τα αναμενομενα. αυτα που σου εδωσα εγω εχουν 16 και δεν εχουν προβλημα με τα κινητα

 

 

Impedance - 32 ohms

Link to comment
Share on other sites

Ta UE10 μπορει να μην σε βολέψουν σε άνεση.. Ειναι μεγάλα και αν τα αυτια σου ειναι μικρά μπορει να μη σε βολεψουν.. Τα ΙΕ80 ειναι πάντως πολύ καλά.. 247 ευρώ στο κατάστημα που εδειξες ειναι καλή τιμή.. Στο amazon.de ομως έχουν 195
Κλόουν τη Τετάρτη τη Κυριακή νεκρός:cat:
Link to comment
Share on other sites

Ta UE10 μπορει να μην σε βολέψουν σε άνεση.. Ειναι μεγάλα και αν τα αυτια σου ειναι μικρά μπορει να μη σε βολεψουν..

 

και τα καλωδια σπανε ευκολα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...