Jump to content

[S8 / S8+] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία


kountoura
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με εξοικονόμηση ενέργειας βγάζω συνήθως 7 με 7μιση ώρες οθόνη και 18 με 23 ώρες με μπαταρία πιο πολύ με WiFi ευχαριστημένος μέχρι τώρα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 718
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Με εξοικονόμηση ενέργειας βγάζω συνήθως 7 με 7μιση ώρες οθόνη και 18 με 23 ώρες με μπαταρία πιο πολύ με WiFi ευχαριστημένος μέχρι τώρα

 

Με εξοικονόμηση εγώ στις 6μιση πάνω κάτω!ειδικά αν το έχω συνέχεια σερί στο χέρι!ίσως φταίει που δεν την έστρωσα εγώ την μπαταρία εξ αρχής αλλά μετά από δύο μήνες ηρθε στην κατοχή μου

Link to comment
Share on other sites

Είπα να μην το λιώσω από την στιγμή που θα βγει από την φόρτιση,αλλά να το πάω low low και όπως βγει! Ιουλιου η συσκευή, χωρίς να το έχω στρώσει εγώ μιας και στην κατοχή μου ήρθε Σεπτέμβρη! Τι λέτε?be09e0ef35f1ec98d6130a75a566731e.jpg133f0114b0c6d9fa2d428d113aebc7aa.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά κομπλέ είσαι. Κομπλέ η μπαταρία απτό s8 plus σημασία έχει Ναμη σε κρεμάει μέσα στη μέρα κ να γυρίζεις σπίτι χωρίς να έχει κλείσει κ τα πάει μια χαρά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Ναι μια χαρά κομπλέ είσαι. Κομπλέ η μπαταρία απτό s8 plus σημασία έχει Ναμη σε κρεμάει μέσα στη μέρα κ να γυρίζεις σπίτι χωρίς να έχει κλείσει κ τα πάει μια χαρά

 

Αυτό μπορεί να συμβεί αν ξεκινήσω να χειρίζομαι απευθείας όταν βγει από φόρτιση και το πάω σερι με σοσιαλ και browser ξέρεις με στοιχηματα!αν το πάω έτσι μπορεί να πέσει κάνα 10αρι % με 6ωρο οθόνης πολύ πρίν κοιμηθω! Σε standby κάνει παπάδες πάντως!

Link to comment
Share on other sites

Οντως και σε μένα η μπαταρία 7 μηνες μετά είναι όπως την πρώτη μέρα.

Καμία πτώση και άψογο stand by.

Συνήθως με βγάζει άνετα 1 μιση μερα κάποτε και 2.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Να ρωτήσω κάτι; Σε σχέση με το Nexus 5x πώς είναι η μπαταρία του s8+; Ξέρω πως είναι καλύτερη. Το θέμα είναι πόσο καλύτερη θα είναι;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά. Να ρωτήσω κάτι; Σε σχέση με το Nexus 5x πώς είναι η μπαταρία του s8+; Ξέρω πως είναι καλύτερη. Το θέμα είναι πόσο καλύτερη θα είναι;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είναι σχετικό αυτό που ρωτάς.

Πρέπει να βρεις κάποιον χρήστη που είχε/έχει και τα 2 και κάνει την ίδια χρήση και στα 2.

Αλλά γενικά μια διαφορά πάνω κάτω 30%-35% την έχουν.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είναι σχετικό αυτό που ρωτάς.

Πρέπει να βρεις κάποιον χρήστη που είχε/έχει και τα 2 και κάνει την ίδια χρήση και στα 2.

Αλλά γενικά μια διαφορά πάνω κάτω 30%-35% την έχουν.

Έχω ταλαιπωρηθεί πολύ με το 5χ για αυτό το ψάχνω αυτή τη φορά τόσο διεξοδικά. Ευχαριστώ πάντως φίλε μου

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το 1+ 5Τ έχει εξαιρετική μπαταρία όμως αμ σε ενδιαφέρει πολύ η κάμερα και η αρκετά καλή μπαταρία τότε το s8 plus πιστεύω θα σε αφήσει απόλυτα ευχαριστημένο...καμιά σχέση με το nexus που αναφέρεις ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το 1+ 5Τ έχει εξαιρετική μπαταρία όμως αμ σε ενδιαφέρει πολύ η κάμερα και η αρκετά καλή μπαταρία τότε το s8 plus πιστεύω θα σε αφήσει απόλυτα ευχαριστημένο...καμιά σχέση με το nexus που αναφέρεις ;)
Ευχαριστημένη. Χαχα. Τα φοβάμαι αυτά τα OnePlus. Έχω διαβάσει ότι σου κλέβουν τα λεφτά από την κάρτα που κάνεις την αγορά. Ισχύει;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ουπς :) όντως υπήρξε θέμα με χρήση- υποκλοπή στοιχειων καρτών κλπ , αυτό όμως δεν παύει να καθιστά μια αξιόλογη περίπτωση κινητού το 5Τ.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ουπς :) όντως υπήρξε θέμα με χρήση- υποκλοπή στοιχειων καρτών κλπ , αυτό όμως δεν παύει να καθιστά μια αξιόλογη περίπτωση κινητού το 5Τ.
Γνωρίζεις αν υπάρχει ακόμη θέμα με υποκλοπή;

 

Στάλθηκε από το Nexus 5X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αλεξ αλεξ πες μας τι χρηση κανεις περίπου να σου πούμε διαφορες.
Social ως επί των πλείστων. Κάνα μισάωρο κλήσεις και youtube...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με το s8 plus Δεν μπορώ να πιάσω με τπτ πάνω από 4:30 ώρες οθόνη!!! Συνήθως μου βγάζει μια μέρα και λίγο παραπάνω .Σε αντίθεση με το 8 plus iPhone, από το οποίο προέρχομαι ,που μου έβγαζε σχεδόν πάντα 8:30-9 ώρες οθόνη.ιδιες εφαρμογές,ίδια χρήση,με μόνη διαφορά όπου στο iPhone ήμουν αρκετές ώρες μέσα στην ημέρα με wificalling. Στο s8 plus Δεν πήγα να βάλω το firmware της cosmote ακόμη για να βάλω αυτή την υπηρεσία.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ με το s8 plus Δεν μπορώ να πιάσω με τπτ πάνω από 4:30 ώρες οθόνη!!! Συνήθως μου βγάζει μια μέρα και λίγο παραπάνω .Σε αντίθεση με το 8 plus iPhone, από το οποίο προέρχομαι ,που μου έβγαζε σχεδόν πάντα 8:30-9 ώρες οθόνη.ιδιες εφαρμογές,ίδια χρήση,με μόνη διαφορά όπου στο iPhone ήμουν αρκετές ώρες μέσα στην ημέρα με wificalling. Στο s8 plus Δεν πήγα να βάλω το firmware της cosmote ακόμη για να βάλω αυτή την υπηρεσία.

Το σήμα σου δεν είναι καλο? Αφού έχεις wifi για δεδομένα, δοκίμασε να το γυρίσεις σε 3g auto και να δεις αν έχει διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι το έχω ,3g auto .Και Ναι,τις περισσότερες ώρες μέσα στην ημέρα Δεν έχω καλό σήμα. Να τονίσω ότι το κιν είναι περίπου 3 μηνών. Στα + της συσκευής είναι το stand by που κοντράρει το iPhone που είχα.
Link to comment
Share on other sites

Έτσι το έχω ,3g auto .Και Ναι,τις περισσότερες ώρες μέσα στην ημέρα Δεν έχω καλό σήμα. Να τονίσω ότι το κιν είναι περίπου 3 μηνών. Στα + της συσκευής είναι το stand by που κοντράρει το iPhone που είχα.

Σε ποια περιοχή είσαι? Τόσο χάλια σήμα? Και σε 3g και σε 4g είναι το ίδιο?

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη,δυτικά. Σε 3g έχω 2 γραμμές. Σε 4g 1 .Μόνο για όση ώρα Είμαι στο σπίτι αυτές οι λήψεις(συνήθως 10-12 ώρες την μέρα). Έξω φουλ 4g+.

Αυτή τη στιγμή έχω 65% με οθόνη 2 ώρες

Edited by joe4
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονίκη,δυτικά. Σε 3g έχω 2 γραμμές. Σε 4g 1 .Μόνο για όση ώρα Είμαι στο σπίτι αυτές οι λήψεις(συνήθως 10-12 ώρες την μέρα). Έξω φουλ 4g+.

 

Τότε είναι λογικό. Σου τρώει πολλή μπαταρία αυτή η κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω να ανεβάσω φωτο απο την χρηση το βραδυ πριν το φορτισω για να την δείτε.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή την στιγμή έχω 65% με 2 ώρες και 5 λεπτά οθόνη,με Wi-Fi ,περίπου 20 λεπτά τηλέφωνα,Και surfάρισμα.και AOD πάντα on

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Η εμπειρία σας με τη μπαταρία

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...