Jump to content

[S8 / S8+] Φωτογραφίες & Βίντεο


hrc_thanos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω ενα προβλημα με την πισω καμερα του s8.Το προβλημα ειναι οτι οταν στοχευω καπου να βγαλω φωτο και εχω σταθερο το κινητο κουνιεται η εικονα δηλαδη σαν να παιzει κατι με το ois.Αυτο δεν γινεται σε μεγαλο βαθμο αλλα υστερα απο πολλες δοκιμες το παρατηρησα.Π.χ εχω σταθερο το κινητο και παω να βγαλω φωτο αμα το στρεψω δεξια η αριστερα και το κρατησω παλι σταθερο για 1,2 δευτερολεπτα βλεπω την εικονα να κουνιεται.Κατι τετοιο εννοω https://www.youtube.com/watch?v=pN2f6POLdJw

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 194
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Screenshot_20171121_234858.jpg' alt='ScrΕχω διαπιστωσει ενα προβλημα,οταν τραβαω βιντεο με φλας.Μερικες φορες(οχι συνεχεια) εκει που τραβαει βιντεο φαινεται σαν να περνα μια διαφανη μπαλιτσα (μπορεις να το πεις κ σαν συννεφο στρογγυλο)>Πιθανολογω (κ κανα 2 ακομα αυτο ειπαν) οτι ειναι η αντανακλαση απο το φλας σε αλλα φωτα που υπαρχουν.Εχω βγαλει κ μια screenshot απο το βιντεο που τραβηξα (σε δωματιο με φως) οπου νομιζω φαινεται αυτο.Μπορει καποιος να με βοηθησει τι ακριβως ειναι?Κ τι ρυθμιση πρεπει να κανω για να μην εμφανιζεται?

https://ibb.co/jNg4A6

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,,μια απορια εχω με την σελφοκαμερα! καθε φορα που την ενεργοποιω συνηθως σε κλειστο χωρο δειχνει κανα 2 τονους τουλαχιστον ποιο ασπρο και χλωμο και αναγκαζομαι τις περισσοτερες φορες να ρολαρω αριστερα την οθονη για να παω στα πλαισια και να βαζω το αυτοματο που ερχεται ποιο κοντα στα φυσικα και ανθρωπινα χρωματα! συμβαινει και σε σας ειναι δηλ ετσι ολες οι συσκευες? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω διαπιστωσει ενα προβλημα,οταν τραβαω βιντεο με φλας.Μερικες φορες(οχι συνεχεια) εκει που τραβαει βιντεο φαινεται σαν να περνα μια διαφανη μπαλιτσα (μπορεις να το πεις κ σαν συννεφο στρογγυλο)>Πιθανολογω (κ κανα 2 ακομα αυτο ειπαν) οτι ειναι η αντανακλαση απο το φλας σε αλλα φωτα που υπαρχουν.Εχω βγαλει κ μια screenshot απο το βιντεο που τραβηξα (σε δωματιο με φως) οπου νομιζω φαινεται αυτο.Μπορει καποιος να με βοηθησει τι ακριβως ειναι?Κ τι ρυθμιση πρεπει να κανω για να μην εμφανιζεται?

https://ibb.co/jNg4A6

 

Το έχεις μέσα σε θήκη; Αν ναι έχεις δοκιμάσει χωρίς αυτή;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια,,μια απορια εχω με την σελφοκαμερα! καθε φορα που την ενεργοποιω συνηθως σε κλειστο χωρο δειχνει κανα 2 τονους τουλαχιστον ποιο ασπρο και χλωμο και αναγκαζομαι τις περισσοτερες φορες να ρολαρω αριστερα την οθονη για να παω στα πλαισια και να βαζω το αυτοματο που ερχεται ποιο κοντα στα φυσικα και ανθρωπινα χρωματα! συμβαινει και σε σας ειναι δηλ ετσι ολες οι συσκευες? ευχαριστω

 

Κάποιος μάγκες? γιατί το j5 της κοπέλας μου τραβαει νορμάλ και γήινο χρώμα λίγο θολω λόγω μικροτερων megapixel αλλά και πάλι είναι ποιο χρωματιστό ενώ το δικό μου αρκετά χλωμό και άσπρο!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά υπάρχει apk google hdr+ που απ' οτι λένε βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από την μαμά εφαρμογή για exynos?
Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Τελικά υπάρχει apk google hdr+ που απ' οτι λένε βγάζει καλύτερες φωτογραφίες από την μαμά εφαρμογή για exynos?

Kατι εχουν βγαλει αλλα το δοκιμασα και κολαει...σε μενα. Ισως θελει καποιες βασικες ρυθμισεις πρωτα.Ας ενημερωσει καποιο αλλο παληκαρι που την χρησιμοποιει, να μας πει.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Kατι εχουν βγαλει αλλα το δοκιμασα και κολαει...σε μενα. Ισως θελει καποιες βασικες ρυθμισεις πρωτα.Ας ενημερωσει καποιο αλλο παληκαρι που την χρησιμοποιει, να μας πει.

Δοκιμάστε αυτή: https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/themes/apps-googles-cameras-ports-t3778837

 

Είναι ''plug n' play'', δηλαδή δε χρειάζεται να αλλάξεις κάποια ρύθμιση.

Δε ξέρω αν βγάζει καλύτερες αλλά προσωπικά τη χρησιμοποιώ για το portrait mode και μόνο.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάστε αυτή: https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/themes/apps-googles-cameras-ports-t3778837

 

Είναι ''plug n' play'', δηλαδή δε χρειάζεται να αλλάξεις κάποια ρύθμιση.

Δε ξέρω αν βγάζει καλύτερες αλλά προσωπικά τη χρησιμοποιώ για το portrait mode και μόνο.

Αυτη: V8.3b Base την εκδοση φιλε;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Αυτη: V8.3b Base την εκδοση φιλε;

Ναι, αυτή χρησιμοποιώ. Ακολούθησε τις οδηγίες εγκατάστασης στη σελίδα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτή χρησιμοποιώ. Ακολούθησε τις οδηγίες εγκατάστασης στη σελίδα.

Την εβαλα και μετα καθαρισα την μνημη της εφαρμογης...Σωστα; Θελει κατι αλλο φιλε; Ευχαριστω.

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ναι, αυτή χρησιμοποιώ. Ακολούθησε τις οδηγίες εγκατάστασης στη σελίδα.

Καλημέρα μια ερώτηση για να μην σβήνω την εφαρμογή για να περάσω αυτή που δεν χρειάζεται να κάνω τις ρυθμίσεις για να δουλεύει σωστά, έχει και αυτή πρόβλημα με την ram που πιάνει παρα πολύ όπως και η άλλη??

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα μια ερώτηση για να μην σβήνω την εφαρμογή για να περάσω αυτή που δεν χρειάζεται να κάνω τις ρυθμίσεις για να δουλεύει σωστά, έχει και αυτή πρόβλημα με την ram που πιάνει παρα πολύ όπως και η άλλη??

Απ' ότι βλέπω 75mb κρατάει στη μνήμη...αλλά να σου πω την αλήθεια δε μ απασχολεί και πολύ μιας και την έχω στις αδρανείς εφαρμογές κι έτσι κλείνει εντελώς όταν δε τη χρησιμοποιώ.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω 75mb κρατάει στη μνήμη...αλλά να σου πω την αλήθεια δε μ απασχολεί και πολύ μιας και την έχω στις αδρανείς εφαρμογές κι έτσι κλείνει εντελώς όταν δε τη χρησιμοποιώ.

έχει μεγάλη διαφορα από 1.3 που έχω ελευθερα μου πάει στα 886 θα την σβήσω και θα περάσω αυτή που έδωσες

την έβαλα αλλα γιατί στο portrait μου τις βγάζει ροζ τις φωτογραφίες??

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

έχει μεγάλη διαφορα από 1.3 που έχω ελευθερα μου πάει στα 886 θα την σβήσω και θα περάσω αυτή που έδωσες

την έβαλα αλλα γιατί στο portrait μου τις βγάζει ροζ τις φωτογραφίες??

Για δοκίμασε να βάλεις τη προηγούμενη έκδοση απο τη τελευταία. Κι εμένα με τη τελευταία το ίδιο έκανε. Με clean install πάλι.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Για δοκίμασε να βάλεις τη προηγούμενη έκδοση απο τη τελευταία. Κι εμένα με τη τελευταία το ίδιο έκανε. Με clean install πάλι.

Δυστυχώς το ίδιο μου κάνει δεν πειράζει σε ευχαριστώ έβαλα αυτή που είχα πάλι

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Την εβαλα και μετα καθαρισα την μνημη της εφαρμογης...Σωστα; Θελει κατι αλλο φιλε; Ευχαριστω.

Όχι τη μνήμη της εφαρμογής αλλά της συσκευής. Θα πας Ρυθμίσεις > Διαχείριση συσκευής > Μνήμη και θα πατήσεις ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ. Είναι το 2ο βήμα που αναφέρει εδώ...

How to Install

- Uninstall your current version of Gcam

- From smart manager clean up the memory (YES, sometimes it's needed beacuse after i tried a lots of different verisons of Gcams i messed up something more then the app cache itself)

- Install the app

- After the first setup close (or better force close) the app to apply all the settings

- Done!

την έβαλα αλλα γιατί στο portrait μου τις βγάζει ροζ τις φωτογραφίες??

Δεν έχεις ακολουθήσει ακριβώς τα παραπάνω βήματα εγκατάστασης σύμφωνα με εδώ...

FAQ - Frequently Asked Questions

Q: Why i have still pink potrait mode?

A: Follow the Install instructions.

Link to comment
Share on other sites

Όχι τη μνήμη της εφαρμογής αλλά της συσκευής. Θα πας Ρυθμίσεις > Διαχείριση συσκευής > Μνήμη και θα πατήσεις ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΗ. Είναι το 2ο βήμα που αναφέρει εδώ...

How to Install

- Uninstall your current version of Gcam

- From smart manager clean up the memory (YES, sometimes it's needed beacuse after i tried a lots of different verisons of Gcams i messed up something more then the app cache itself)

- Install the app

- After the first setup close (or better force close) the app to apply all the settings

- Done!

 

Δεν έχεις ακολουθήσει ακριβώς τα παραπάνω βήματα εγκατάστασης σύμφωνα με εδώ...

FAQ - Frequently Asked Questions

Q: Why i have still pink potrait mode?

A: Follow the Install instructions.

Το περίεργο με μένα είναι ότι οι 2 τελευταίες εκδόσεις στη δική μου συσκευή δείχνουν μαύρο! Έχω ακολουθήσει κατά γράμμα τις οδηγίες εγκατάστασης αλλά μόνο η έκδοση 2.6 δουλεύει. :/

Σε άλλα s8+ δεν υπάρχει πρόβλημα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου S8 δουλεύει άψογα η τελευταία έκδοση 2.9.2

Διάβασε το νήμα (26 σελίδες είναι μόνο!) να δεις μήπως έχει αναφερθεί ξανά, διαφορετικά κάνε ποστ εκεί με το πρόβλημά σου.

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου S8 δουλεύει άψογα η τελευταία έκδοση 2.9.2

Διάβασε το νήμα (26 σελίδες είναι μόνο!) να δεις μήπως έχει αναφερθεί ξανά, διαφορετικά κάνε ποστ εκεί με το πρόβλημά σου.

 

Έχω κάνει την ερώτηση αλλά απάντηση δε πήρα:)

Δε πειράζει, κάνω τη δουλειά μου και με τη προηγούμενη έκδοση.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Με την 2.9.2 οταν βγαζω portrait μου επεξεργαζετε την φωτο και μου την κανει μωβ.Πολυ κουφο...

Τις κανονικες τις βγαζει μια χαρα.

Samsung S23 Ultra - Samsung Tab S9+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, παιδια επειδη θα κανω αγορα κινητου και μ ενδιαφερει η καμερα με αποδοση σε ημερα αλλα και με συνθηκες χαμηλου φωτισμου πιο να προτιμησω: Samsung S8 ή Huawei Mate 10 Pro?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, παιδια επειδη θα κανω αγορα κινητου και μ ενδιαφερει η καμερα με αποδοση σε ημερα αλλα και με συνθηκες χαμηλου φωτισμου πιο να προτιμησω: Samsung S8 ή Huawei Mate 10 Pro?

Παρακάτω θα βρεις ένα συγκριτικό:

 

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Φωτογραφίες & Βίντεο

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...