Jump to content

[S8 / S8+] Διαθεσιμότητα και αγορά


mkbhd
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αυτό και εγώ πήρα το S8 plus από το αγγλικό eBay ολοκαίνουριο στα 570 μαζί με μεταφορικά . Βέβαια είναι το duos με ένα χρόνο εγγύηση του καταστήματος αλλά δεν με πειράζει γιατί το κινητό είναι αψεγάδιαστο! Παρασκευή βράδυ το παράγγειλα και Τρίτη μεσημέρι το είχα! Για όσους θέλουν σαν και εμένα μόνο δικαρτο νομίζω είναι η καλύτερη επιλογή!

 

Στάλθηκε από το SM-G955FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δωσε μας φιλεμου το link που το πηρες. ευχαριστω

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 326
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ το αγόρασα από το phonegallery.gr, αλλά όχι από το ηλεκτρονικό κατάστημα, τους πήρα τηλέφωνο και ζήτησα να περάσω από το κατάστημα τους (είναι στον Πειραιά), και μου είπαν ότι μετά την αγορά μπορώ να το ανοίξω για να δω αν είναι οκ (δεν έχει red tint, κλπ), και αν έχει πρόβλημα μπορούν να το αντικαταστήσουν επιτόπου. Όντος και έτσι έγινε, το άνοιξα και ήταν τέλειο, δεν χρειάστηκε αλλαγή και έφυγα πολύ ευχαριστημένος. :p

 

Μόνο μια κακή εμπειρία είχα, πριν λίγα χρόνια αγοράσαμε (από ένα σκρουτζομάγαζο) στην δουλειά πολλά iPhone για τους πωλητές και λίγο καιρό μετά μας πήραν από την ασφάλεια να τα επιστρέψουμε γιατί ήταν κλεμμένα από ένα κατάστημα της vodafone. Το ηλεκτρονικό κατάστημα που μας τα πούλησε μας τα αντικατέστησε με νέα και τα κλεμμένα τα δώσαμε στην ασφάλεια, μαζί με τα τιμολόγια αγοράς.

 

Επειδή μέσα στις επόμενες μέρες θα Αγοράσω το s8 plus από Σκρουτζ και επειδή έχω μια ανασφάλεια με αυτά τα κατάστηματα θα παρακαλούσα όποιον έχει εμπειρία να μου πει εδώ η Με πμ κάποιο κατάστημα που θεωρείτε πιο αξιόπιστο σε θέματα doa η γενικότερα

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό και εγώ πήρα το S8 plus από το αγγλικό eBay ολοκαίνουριο στα 570 μαζί με μεταφορικά.

 

Έχεις κάποιο link γιατί δεν βλέπω να παίζει σε αυτή την τιμή ούτε για πλάκα...

Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο link γιατί δεν βλέπω να παίζει σε αυτή την τιμή ούτε για πλάκα...
Η αλήθεια είναι ότι ανέβηκαν λίγο οι τιμές. Δες εδώ https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.co.uk%2Fulk%2Fitm%2F302366165601

 

Ορίστε και οι τιμή που το τσίμπησα εγώ πριν μια βδομάδα

 

9157367f31f716c3e8bbcf29bdfed33a.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G955FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tryf3
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το αγόρασα από το phonegallery.gr, αλλά όχι από το ηλεκτρονικό κατάστημα, τους πήρα τηλέφωνο και ζήτησα να περάσω από το κατάστημα τους (είναι στον Πειραιά), και μου είπαν ότι μετά την αγορά μπορώ να το ανοίξω για να δω αν είναι οκ (δεν έχει red tint, κλπ), και αν έχει πρόβλημα μπορούν να το αντικαταστήσουν επιτόπου. Όντος και έτσι έγινε, το άνοιξα και ήταν τέλειο, δεν χρειάστηκε αλλαγή και έφυγα πολύ ευχαριστημένος. :p

 

Μόνο μια κακή εμπειρία είχα, πριν λίγα χρόνια αγοράσαμε (από ένα σκρουτζομάγαζο) στην δουλειά πολλά iPhone για τους πωλητές και λίγο καιρό μετά μας πήραν από την ασφάλεια να τα επιστρέψουμε γιατί ήταν κλεμμένα από ένα κατάστημα της vodafone. Το ηλεκτρονικό κατάστημα που μας τα πούλησε μας τα αντικατέστησε με νέα και τα κλεμμένα τα δώσαμε στην ασφάλεια, μαζί με τα τιμολόγια αγοράς.

u

Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση , αυτό το κατάστημα σκεφτόμουν και εγώ και αφού σου είπαν έτσι μάλλον και εγώ θα πάω από κει να παραλάβω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ επέλεξα το coral blue.

Ομορφο,ξεφεύγει από τα συνηθισμένα ασημί,γκρι,μαύρο.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σε χρυσό το πήρα και είναι άπαιχτο! Καμία σχέση με το s6 edge plus που είχα. Είναι σαν σαμπανιζε. Κάτι μεταξύ χρυσού και ασημί.

 

Στάλθηκε από το SM-G955FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα πράγματα έχουν ξεφύγει στο Σκρουτζ, όποιος θέλει δικαρτο S8 PLUS με εγγύηση ενός χρόνου από κατάστημα και σταλμένο από Ευρώπη ας κοιτάξει αυτό στα 530 https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.es%2Fulk%2Fitm%2F252918788402

 

Από εκεί το πήρα και εγώ και είναι πολύ ευχαριστημένος! Το είχα σε 5 μέρες σε άψογη κατάσταση!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by tryf3
Link to comment
Share on other sites

Επειδή τα πράγματα έχουν ξεφύγει στο Σκρουτζ, όποιος θέλει δικαρτο S8 PLUS με εγγύηση ενός χρόνου από κατάστημα και σταλμένο από Ευρώπη ας κοιτάξει αυτό στα 530 https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.es%2Fulk%2Fitm%2F252918788402

 

Από εκεί το πήρα και εγώ και είναι πολύ ευχαριστημένος! Το είχα σε 5 μέρες σε άψογη κατάσταση!

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σφραγισμένο ήταν;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Σφραγισμένο ήταν;
Όχι. Λένε ότι τα ανοίγουν για να δουν ότι είναι όλα εντάξει. Το κινητό όμως ήταν πένα με τις ζελατίνες του με τα όλα του και ανέγγιχτο. Μόνο η ταινία που κρατάει το κουτί ήταν κομμένη. Με το phone info που το έλεγξα έλεγε ότι δεν ήταν refurbished και ό,τι ήταν original.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G955FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια ερώτηση για εσάς που ψωνίζετε κινητά χωρίς ευρωπαϊκή εγγύηση. Αν πχ σας πέσει και σπάσει η οθόνη ή χαλάσει το μικρόφωνο μετά το 1 έτος εγγύησης κτλ, που το φτιάχνετε; η αντιπροσωπία δεν αναλαμβάνει καν. Υπάρχουν ανεξάρτητα καταστήματα που μπορούν πχ να παραγγείλουν και να σας βάλουν οθόνη;
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά μια ερώτηση για εσάς που ψωνίζετε κινητά χωρίς ευρωπαϊκή εγγύηση. Αν πχ σας πέσει και σπάσει η οθόνη ή χαλάσει το μικρόφωνο μετά το 1 έτος εγγύησης κτλ, που το φτιάχνετε; η αντιπροσωπία δεν αναλαμβάνει καν. Υπάρχουν ανεξάρτητα καταστήματα που μπορούν πχ να παραγγείλουν και να σας βάλουν οθόνη;
Υπάρχουν μετά τον χρόνο εκτός αντιπροσωπείας πολλές λύσεις! Βέβαια θα πληρώσεις. Μπορείς να παραγγείλεις και μόνος σου ανταλλακτικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G955FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν μετά τον χρόνο εκτός αντιπροσωπείας πολλές λύσεις! Βέβαια θα πληρώσεις. Μπορείς να παραγγείλεις και μόνος σου ανταλλακτικά.

 

Στάλθηκε από το SM-G955FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι ζαριά από ότι καταλαβαίνω με τα μη ευρωπαϊκά. Για λίγο φθηνότερα εγώ προσωπικά αποφάσισα να μην το ρισκάρω.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ζαριά από ότι καταλαβαίνω με τα μη ευρωπαϊκά. Για λίγο φθηνότερα εγώ προσωπικά αποφάσισα να μην το ρισκάρω.
Εμένα πάντως έκατσε η ζαριά. Το έχω ασφαλίσει για ένα χρόνο κιόλας. Αξίζει για οποίον θέλει δικαρτο. Με τα 132 διάφορα που έχει αυτή τη στιγμή το ασφαλίζεις, παίρνεις whitestone dome glass, θήκη spigen, ασύρματο φορτιστή και σου μένουν και ρέστα. Εγώ έτσι ακριβώς έκανα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως έκατσε η ζαριά. Το έχω ασφαλίσει για ένα χρόνο κιόλας. Αξίζει για οποίον θέλει δικαρτο. Με τα 132 διάφορα που έχει αυτή τη στιγμή το ασφαλίζεις, παίρνεις whitestone dome glass, θήκη spigen, ασύρματο φορτιστή και σου μένουν και ρέστα. Εγώ έτσι ακριβώς έκανα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ασφάλισες για θραύση οθόνης αλλά αν (χτυπά ξύλο:)) σπασει που θα το πας; το επίσημο service δεν το αναλαμβάνει...

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Το ασφάλισες για θραύση οθόνης αλλά αν (χτυπά ξύλο:)) σπασει που θα το πας; το επίσημο service δεν το αναλαμβάνει...
Έχει πάνω από 3 μεγάλα καταστήματα που αναλαμβάνουν!

 

Στάλθηκε από το SM-G955FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γενικώς το χουν παραχ@@@ στο σκρουτζ με την άνοδο.

Είχε πάει 616 το plus τον Σεπτέμβρη και να είναι τώρα 661. Η κατάλληλη στιγμή να πουλήσουν όλοι οι φραγκοφονιάδες στις αγγελίες τα μεταχειρισμένα τους σε τιμή που έβρισκες σφραγισμένα.

Link to comment
Share on other sites

Τώρα μιλάμε για ένα 40αρι στα 600+ ευρώ ρε παιδιά??

Ανέβηκε λίγο η τιμή με την αύξηση στον φόρο, οκ.

Η συσκευή έκανε βουτιά στα σκρουτζομάγαζα από τα 930 αν θυμάμαι καλά στα 630 (πάνω κάτω) μέσα σε λιγότερο από 4 μήνες.

Εκεί γύρω είναι και το σημείο που θα ομαλοποιηθεί η πτώση και θα συνεχίσει πιο αργά για τον υπόλοιπο χρόνο.

Τι περιμένατε εσείς; Να συνεχίσει για άλλο τόσο η γρήγορη κάθοδος στην τιμή?

Η ξαφνικά δεν αξίζει η συσκευή τα χρήματα της για κάποιο λόγο?

Ειλικρινά ρωτάω, δεν ειρωνεύομαι.

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μιλάμε για ένα 40αρι στα 600+ ευρώ ρε παιδιά??

Ανέβηκε λίγο η τιμή με την αύξηση στον φόρο, οκ.

Η συσκευή έκανε βουτιά στα σκρουτζομάγαζα από τα 930 αν θυμάμαι καλά στα 630 (πάνω κάτω) μέσα σε λιγότερο από 4 μήνες.

Εκεί γύρω είναι και το σημείο που θα ομαλοποιηθεί η πτώση και θα συνεχίσει πιο αργά για τον υπόλοιπο χρόνο.

Τι περιμένατε εσείς; Να συνεχίσει για άλλο τόσο η γρήγορη κάθοδος στην τιμή?

Η ξαφνικά δεν αξίζει η συσκευή τα χρήματα της για κάποιο λόγο?

Ειλικρινά ρωτάω, δεν ειρωνεύομαι.

Αξίζει αλλά όσο πιο κάτω τόσο καλύτερα!

 

Στάλθηκε από το SM-G955FD μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για ποια αυξηση φορου μιλατε..?Εχετε καταλαβει τι ακριβως εχει συμβει και πανω σ αυτο βρισκουν δικαιολογια τα μεγαλα μαγαζια απο το σκρουτζ να κανουν καρτελ...? Μιλαμε αυτο που εχει αλλαξει ειναι ο χρονος της αποδοση του ΦΠΑ στο κρατος απο το μαγαζι που την αποδιδει..Δεν εχει γινει καμια αυξηση φορου...Δεν εχει γινει καμια διαφορα στις τιμες...Απλως να το πω χονδρικα εκει που το μαγαζι εδινε 1000 ευρω φορο στο κρατος,1000 δινει κ τωρα απλως τα δινει πιο γρηγορα...Αυτα για να μη μας περνανε για αμερικανακια...
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μιλάμε για ένα 40αρι στα 600+ ευρώ ρε παιδιά??

Ανέβηκε λίγο η τιμή με την αύξηση στον φόρο, οκ.

Η συσκευή έκανε βουτιά στα σκρουτζομάγαζα από τα 930 αν θυμάμαι καλά στα 630 (πάνω κάτω) μέσα σε λιγότερο από 4 μήνες.

Εκεί γύρω είναι και το σημείο που θα ομαλοποιηθεί η πτώση και θα συνεχίσει πιο αργά για τον υπόλοιπο χρόνο.

Τι περιμένατε εσείς; Να συνεχίσει για άλλο τόσο η γρήγορη κάθοδος στην τιμή?

Η ξαφνικά δεν αξίζει η συσκευή τα χρήματα της για κάποιο λόγο?

Ειλικρινά ρωτάω, δεν ειρωνεύομαι.

 

Μιλάμε για 50 ευρώ αύξηση χωρίς κανέναν λόγο. Δηλαδή στο μυαλό σου, είτε θα έπρεπε να πέφτει ασταμάτητα ή εκεί που χε πέσει σε κάποιο ποσό να αρχίζει να ανεβαίνει και πάλι ενώ σε όλο το κόσμο συνεχίζει να πέφτει;

Τα σκρουτζομαγαζάκια στην Ελλάδα ξέχασαν ότι ο κόσμος έτσι όπως έμαθε σιγά σιγά αυτά και ξεκόλλησε απ'τα μεγάλες εταιρείες, έτσι ολο ένα μαθαίνει περισσότερο τις αγορές απ'το εξωτερικό και θα προτιμάει αυτά πλέον.

Edited by adversus
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αγόρασε ο αδερφος μου ενα S8 απο το amazon το ίδιο και οχι τρίτο πωλητή και δεν εχει απόδειξη μεσα τι γίνεται σε αυτην την περίπτωση ωστε να εχει εγγύηση? Προσπάθησα μεσα απο ο site αλλα δεν εβγαλα άκρη.
Link to comment
Share on other sites

Αγόρασε ο αδερφος μου ενα S8 απο το amazon το ίδιο και οχι τρίτο πωλητή και δεν εχει απόδειξη μεσα τι γίνεται σε αυτην την περίπτωση ωστε να εχει εγγύηση? Προσπάθησα μεσα απο ο site αλλα δεν εβγαλα άκρη.

 

απο ποιο αμαζον?

 

καταρχας δεν υπαρχει ανωτερο μαγαζι απο το αμαζον, 2 η αποδειξη βγαινει ηλεκτρονικα σε pdf θα την βρεις εκει που λεει my orders.

 

3 αν ειναι ευρωπαικο εχει 2 χρονια εγγυηση

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Διαθεσιμότητα και αγορά

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...