Jump to content

Huawei P10 Plus


Abdalis_3k60
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίμενε λίγο όπως σου λέει ο φίλος, το emui 8 βασίζεται σε AI, υποτίθεται ότι μαθαίνει από τη χρήση σου με αποτέλεσμα να προσαρμόζει την κατανάλωση ανάλογα. Άσε που σε λίγο καιρό θα πάρει αναβάθμιση GPU turbo που αν παίζεις παιχνίδια θα μειώσει την κατανάλωση κατά 30% σύμφωνα με τα λεγόμενα.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

 

Απλά για να ξερετε, στο xda που διαβάζω, όταν πρωτοβγηκε το mate 9 είχε και εκείνο θέματα με την μπαταρία του και αυτό έχει να κάνει ξεκαθα με το software. Όμως έστρωσε με τα updates. Στο ίδιο στάδιο πιστεύω βρίσκεται και το p10 plus πιστεύω. Εδώ στο forum θα έπρεπε να μπαίνουν πολλά άτομα που το έχουν το κινητό από πέρσι που βγήκε να μας πούνε πως έχει "γερασει" το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 371
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εγώ που το έχω δε θυμάμαι και πως ήταν στην αρχή... Εσείς κρατάτε και Excel?? :P είχα αναφέρει κάποια sot πριν λίγες μέρες. Κατά τ άλλα θεωρώ ότι ίσως έχει πέσει ένα κλικ σε κάποια πράγματα, ίσως όμως να είναι και λόγω εφαρμογών. Με 3750 μπαταρία πάντως λίγα κινητά έχουν μεγαλύτερη και δύσκολα θα έχεις μεγάλη διαφορά σε ναυαρχίδες. Αν πας τώρα σε νέα ναυαρχίδα στα 10nm τότε οκ. Ίσως έχεις διαφορά στην απόδοση, αλλά θα έχεις κ διαφορά σ αυτά που θα σκάσεις. Για τα λεφτά που έχει τώρα πάντως, εγώ θα πήγαινα σε honor 10 με τον νέο επεξεργαστή. Τέλος έχω μια επιφύλαξη για αυτό που λέει ο zananiro. Νμζ η turbo φάση θέλει τον 970 χωρίς όμως να βάζω το χέρι μου στη φωτιά.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ που το έχω δε θυμάμαι και πως ήταν στην αρχή... Εσείς κρατάτε και Excel?? :P είχα αναφέρει κάποια sot πριν λίγες μέρες. Κατά τ άλλα θεωρώ ότι ίσως έχει πέσει ένα κλικ σε κάποια πράγματα, ίσως όμως να είναι και λόγω εφαρμογών. Με 3750 μπαταρία πάντως λίγα κινητά έχουν μεγαλύτερη και δύσκολα θα έχεις μεγάλη διαφορά σε ναυαρχίδες. Αν πας τώρα σε νέα ναυαρχίδα στα 10nm τότε οκ. Ίσως έχεις διαφορά στην απόδοση, αλλά θα έχεις κ διαφορά σ αυτά που θα σκάσεις. Για τα λεφτά που έχει τώρα πάντως, εγώ θα πήγαινα σε honor 10 με τον νέο επεξεργαστή. Τέλος έχω μια επιφύλαξη για αυτό που λέει ο zananiro. Νμζ η turbo φάση θέλει τον 970 χωρίς όμως να βάζω το χέρι μου στη φωτιά.

 

Εννοειται πως ένας πιο καινούργιος επεξεργαστής θα κάνει την διαφορά στην κατανάλωση. Αλλά το θέμα είναι ότι το έχω δουλέψει το honor 10 και ειλικρινά το θεωρώ midrange και όχι flagship και αυτό φαίνεται πάρα πολύ στις κάμερες του. Τώρα για το gpu turbo η Huawei έβγαλε μια λίστα με τις συσκευές που θα πάρουν αναβάθμιση σε αυτό και το p10 plus είναι μέσα. Και η αλήθεια είναι ότι εγώ με 262€ που έδωσα που είναι το 1/3 της κανονικής τιμής του φυσικά και δεν θα έπρεπε να παραπονιεμαι.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος παραλάβει,ας ενημερώσει τι κωδικό μοντέλου έχει. Το περιμένω κι εγώ σε μπλε χρώμα.

 

Παρέλαβα σήμερα από το Gearbest με Belgium σε 15 μέρες. Η έκδοση είναι VKY-L29C636B172 Emui 5.1.

 

Όταν κάνω check for updates δεν βρίσκει. Δεν έπρεπε να βρει την EMUI του Oreo ?

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από το Gearbest με Belgium σε 15 μέρες. Η έκδοση είναι VKY-L29C636B172 Emui 5.1.

 

Όταν κάνω check for updates δεν βρίσκει. Δεν έπρεπε να βρει την EMUI του Oreo ?

 

15 μέρες όταν λες εννοείς εργασημες η όχι. Εμένα έχουν περάσει 10 εργασημες και ακόμα δεν έχει ξεκινήσει το πακέτο που το έχω με priority line. Αποτι φαίνεται έπρεπε να μην είχα παραγγείλει με priority γιατί έχει αργήσει πάρα πολύ. Πως γίνεται τώρα με δωρεάν μεταφορικά και εσάς σας ήρθε τόσο γρήγορα ρε παιδιά δεν ξέρω. Αυτό που φοβόμουν πιο πολύ ήταν το τελωνείο και γιαυτό διάλεξα και priority. Αλλά απ'οτι φαίνεται θα αργήσει αρκετά....

Edited by Butera
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα σήμερα από το Gearbest με Belgium σε 15 μέρες. Η έκδοση είναι VKY-L29C636B172 Emui 5.1.

 

Όταν κάνω check for updates δεν βρίσκει. Δεν έπρεπε να βρει την EMUI του Oreo ?

 

Βάλε sim card

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

15 μέρες όταν λες εννοείς εργασημες η όχι. Εμένα έχουν περάσει 10 εργασημες και ακόμα δεν έχει ξεκινήσει το πακέτο που το έχω με priority line. Αποτι φαίνεται έπρεπε να μην είχα παραγγείλει με priority γιατί έχει αργήσει πάρα πολύ. Πως γίνεται τώρα με δωρεάν μεταφορικά και εσάς σας ήρθε τόσο γρήγορα ρε παιδιά δεν ξέρω. Αυτό που φοβόμουν πιο πολύ ήταν το τελωνείο και γιαυτό διάλεξα και priority. Αλλά απ'οτι φαίνεται θα αργήσει αρκετά....

 

13 ημέρες ημερολογιακές.Έγινε shipped 7/7

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

13 ημέρες ημερολογιακές.Έγινε shipped 7/7

 

Όχι με priority αυτό αργεί αρκετά τώρα τελευταία ίσως να κάνει και ενα μήνα. Με Belgium post χωρίς τελωνείο σε 13 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα,παραγγελια 6/7.Πρωτη φορα με Huawei,εντυπωσιασμενος απο ποιοτητα κατασκευης. Edited by mixalisnaf
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Έμπειρια τρίτης μέρας......

 

Το τηλεφωνο είναι κορυφή σε όλα του ....

Οι κάμερες δε.....

Τι να πω.....Τρομερες

Με 2-3 κολπακια και η απλώς καλή μπαταρία του κινητου βγάζει 5-5.5 ώρες SOT....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

13 ημέρες ημερολογιακές.Έγινε shipped 7/7

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι με priority αυτό αργεί αρκετά τώρα τελευταία ίσως να κάνει και ενα μήνα. Με Belgium post χωρίς τελωνείο σε 13 ημέρες

 

Όχι ρε γ@μωτο. Και να σκεφτείς ότι άλλαξα τον τρόπο αποστολής γιατί φοβόμουν τελωνείο. Βλακεια έκανα μάλλον. Όπως και να έχει θα περιμένω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερα παρελαβα,παραγγελια 6/7.Πρωτη φορα με Huawei,εντυπωσιασμενος απο ποιοτητα κατασκευης.

 

Και εσύ με Belgium?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, οσοι πηρατε απο κινα, αναβαθμισεις πηρε κανονικα?

Ηρθε σφραγισμενο?

Ειναι ολα πληρως συμβατα με την ευρωπη?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Παιδια, οσοι πηρατε απο κινα, αναβαθμισεις πηρε κανονικα?

Ηρθε σφραγισμενο?

Ειναι ολα πληρως συμβατα με την ευρωπη?

Ευχαριστω

 

Ναι σε όλα

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα έρχεται το πακέτο. Να ρωτήσω, έχει τύχει σε εσαν με priority από hk να σας περάσει τελωνείο γιατί αυτό είναι που φοβάμαι πάρα πολύ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 59 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδια, οσοι πηρατε απο κινα, αναβαθμισεις πηρε κανονικα?

Ηρθε σφραγισμενο?

Ειναι ολα πληρως συμβατα με την ευρωπη?

Ευχαριστω

 

Επειδή είδα τα στοιχεία της παραγγελίας μου νομίζω ο φορτιστής είναι κινεζικος αλλά βάζουν και ένα αντάπτορακο ευρωπαϊκό

Link to comment
Share on other sites

Με Belgium η priority το παρήγγειλες?

 

με belgium ναι..ειχα και εγω την αμφιβολια αλλα μετα απο λιγο ψαξιμο εμαθα οτι τo belgium ηταν η καλυτερη επιλογη

Link to comment
Share on other sites

GPU turbo τελικά θα πάρει; σε μια λίστα που είδα δεν το βρήκα μέσα... εγω το εχω 1 χρόνο είναι η έκδοση 6g ram 124giga....Μια λέξη.... ΠΕΤΆΕΙ.... καλοριζικο σε όσους το τσίμπησαν στα 270€....κλοπη όντως.... υγ... αν βρεί χρόνο κάποιος ας ποσταρει ποιες μνήμες φοράει το κινητό που παραλάβατε;..

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

edit sorry... 6 μήνες το εχω

Link to comment
Share on other sites

GPU turbo τελικά θα πάρει; σε μια λίστα που είδα δεν το βρήκα μέσα... εγω το εχω 1 χρόνο είναι η έκδοση 6g ram 124giga....Μια λέξη.... ΠΕΤΆΕΙ.... καλοριζικο σε όσους το τσίμπησαν στα 270€....κλοπη όντως.... υγ... αν βρεί χρόνο κάποιος ας ποσταρει ποιες μνήμες φοράει το κινητό που παραλάβατε;..

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

edit sorry... 6 μήνες το εχω

 

Ναι θα πάρει

Το Νοέμβριο

https://cdn57.androidauthority.net/wp-content/uploads/2018/07/android-authority-huawei-gpu-turbo-release-schedule-2.jpg

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, 3η μέρα χρήσης... Δηλώνω λίγο απογοήτευση για την μπαταρία. Με την οθόνη σε fhd ανάλυση,περίμενα να με βγάλει ξεκούραστα την μέρα, αλλά δεν... Με μέτρια προς βαριά χρήση, χωρίς παιχνίδια όμως.

Επίσης λίγο περίπλοκο βρήκα το πως λειτουργεί ο αναγνώστης, σαν πλοηγός... Σε ένα Z2 play που έχω είναι πολύ πιο απλή διαδικασία.

Κάμερα ακόμα δεν έχω πολυχρησιμοποιησει.

Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, 3η μέρα χρήσης... Δηλώνω λίγο απογοήτευση για την μπαταρία. Με την οθόνη σε fhd ανάλυση,περίμενα να με βγάλει ξεκούραστα την μέρα, αλλά δεν... Με μέτρια προς βαριά χρήση, χωρίς παιχνίδια όμως.

Επίσης λίγο περίπλοκο βρήκα το πως λειτουργεί ο αναγνώστης, σαν πλοηγός... Σε ένα Z2 play που έχω είναι πολύ πιο απλή διαδικασία.

Κάμερα ακόμα δεν έχω πολυχρησιμοποιησει.

 

αστο να κανει 4-5-6 φορτισεις

θα δεις διαφορα

επισης παιξε λιγο με τις ρυθμισεις μπαταριας....

εμενα βγαζει τη μερα με 5-5.5 ωρες sot

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Χτες ειδα,οτι ηταν η τελευταια μερα,που μπορουσε καποιος να ζητησει,και να παρει κωδικο απο την huawei,ωστε να μπορει να φλασαρει την συσκευη του.Πηρε κανεις?εγω προσπαθησα,αλλα το id μου η huawei,δεν το αναγνωριζε σαν αυτο της χωρας προελευσης της συσκευης.Πηρε κανεις τον κωδικο?
Oneplus One to rule them all!
Link to comment
Share on other sites

Βλακεια αυτό.. Τώρα αν θέλει κάποιος αργότερα να ροοταρει και να αλλάξει ρομ τι κάνει?? Παρέλαβα σήμερα το πρωί και εγώ σε μπλε. Ολα μια χαρά Μια χαρά μέχρι στιγμής.. Στο στήσιμο είμαι..το κινητό νόμιζα ότι είχε tempered glass εγκατεστημένο.. Το δικό μου ζελατινα έχει.. Έχω την αίσθηση ότι με μετά την αναβάθμιση σε oreo δεν είναι όσο γρήγορο όσο πριν.. Edited by tsakalos125
Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς τι είναι οι έξυπνες ειδοποιήσεις;

 

Screenshot_20180724_213116.jpg

 

Έχω την εντύπωση ότι εμφανίστηκε αυτή η επιλογή με την τελευταία αναβάθμιση.

Edited by philpi
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου προβάλει την μίνι οθόνη, φυσικά αφού την έχω ενεργοποιημένη. Ξέρει κάποιος κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...