Jump to content

Huawei P10 Lite


strldb
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα.

 

Την αγόρασε τη συσκευή ο αδερφός μου προχτές, από Kaizer (Hondos, Ομόνοια), 4/32, δίκαρτο (για το δείγμα).

 

Τον έφαγα να πάρει "τζάμι", αφού το θεωρώ απαραίτητο.

 

Λοιπόν, του παρήγγειλα αυτό, θεωρόντας πως Nilkin είναι, γάντι θα μπαίνει.

 

Ήρθε σήμερα να του το περάσω...και απογοητεύθηκα.

 

Αριστερά κ δεξιά, έχει τεράστιο κενό, όχι τα bezels δεν καλύπτει (που έχει την κούρμπα), ούτε καν την οθόνη.

 

Σε όσα άλλα κινητά έχω βάλει "τζάμι", είτε Nilkin είτε άλλη μάρκα, εφάρμοσε άψογα. Εδώ, δεν βεντουζάρισε στην οθόνη, έχει αφήσει θύλακες αέρα, οι οποίοι δεν απομακρύνονται με τίποτα. Επιπλέον, οι άκρες του τζαμιού συνεχώς ξεκολλάνε από τη συσκευή, φαίνεται αέρας/κενό από κάτω.

 

Έτσι είναι το κανονικό ή έχει γίνει λάθος στο κουτί και θα πρέπει να κυνηγιέμαι με το κατάστημα μπας και το αλλάξουν ως λάθος?

 

Εννοείται πως από έξω γράφει For Nova, P10 lite

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 824
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.

 

Την αγόρασε τη συσκευή ο αδερφός μου προχτές, από Kaizer (Hondos, Ομόνοια), 4/32, δίκαρτο (για το δείγμα).

 

Τον έφαγα να πάρει "τζάμι", αφού το θεωρώ απαραίτητο.

 

Λοιπόν, του παρήγγειλα αυτό, θεωρόντας πως Nilkin είναι, γάντι θα μπαίνει.

 

Ήρθε σήμερα να του το περάσω...και απογοητεύθηκα.

 

Αριστερά κ δεξιά, έχει τεράστιο κενό, όχι τα bezels δεν καλύπτει (που έχει την κούρμπα), ούτε καν την οθόνη.

 

Σε όσα άλλα κινητά έχω βάλει "τζάμι", είτε Nilkin είτε άλλη μάρκα, εφάρμοσε άψογα. Εδώ, δεν βεντουζάρισε στην οθόνη, έχει αφήσει θύλακες αέρα, οι οποίοι δεν απομακρύνονται με τίποτα. Επιπλέον, οι άκρες του τζαμιού συνεχώς ξεκολλάνε από τη συσκευή, φαίνεται αέρας/κενό από κάτω.

 

Έτσι είναι το κανονικό ή έχει γίνει λάθος στο κουτί και θα πρέπει να κυνηγιέμαι με το κατάστημα μπας και το αλλάξουν ως λάθος?

 

Εννοείται πως από έξω γράφει For Nova, P10 lite

 

Εγώ με τα από πολλά τζαμακια στο τέλος το άφησα σκέτο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα

Το πήρα σημερα απο public 3/32

Δώρο για τη γυναίκα και παραγγελία

Άμεσα απο μιστερ γκάτζετ θήκη και τζαμάκι

Έρχεται η μαντάμ απο iPhone 5s που πια της φαίνεται μικρή η οθόνη

Ειμαι έτοιμος πως η φωτο θα τη στραβώσει

 

Τίποτε αλλο που πρεπει να προσέξω;

 

Ευχαριστώ

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Για να το σώσεις τόνιζέ της "εεε κι εσυ τώρα... συγκρίνεις high rage με mid rage που και πάλι είναι η πιο αξιόλογη της κατηγορίας" :p
Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Για mirrorlink δεν ξέρω αλλά αν κρίνω απο το οτι για το mirrorshare που υποστηρίζει έχει συντόμευση στην μπάρα ενω για το mirrorlink οχι, τότε μάλλον δεν το υποστηρίζει. Βέβαια υποστηρίζει otg οπότε ίσως αν το συνέδεες με καλώδιο να γινόταν αυτό που θέλεις... :/

 

Κατά τα άλλα για την συσκευή σε μπλέ, όντως, απο τις πιο αξιοπρόσεκτες πλάτες τηλεφώνου ever! Μόνο και μόνο λόγω χρώματος.

 

Γενικά η Huawei είναι master σε design πίσω πλευράς τηλεφώνων κρίνοντας απο το μπλέ p10 lite, την σειρά mate 10 και παλιότερα τα p8 lite, p8, p7(μπρός/πίσω)...

Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

Εγω πηρα θηκη σιλικονης με 4 ευρω απο το e-click γαλατσιου και ταιριαζει αψογα. Ειναι και λεπτη και πολυ διακριτικη.
Link to comment
Share on other sites

Μετά από καιρό κατάφερα και έβαλα το full tempered glass noziroh που είχα πάρει από Ιταλία και είναι τέλειο!

Πάει σχεδόν από άκρη σε άκρη(όχι σαν αυτά που κυκλοφορούν και αφήνουν ένα στρέμμα οθόνη)και δεν αφήνει δαχτυλιές και η αίσθηση της αφής είναι πολύ καλή.

Μέχρι τώρα είχα το nillkin h+Pro,πολυ καλό αλλά με μεγάλα κενά! 10e00ecedc261d73fb1af056e3e6c00e.jpg

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω παράγγειλα απο μιστερ γκάτζετ

Και περιμενω να δω τι θα ειναι απο Τρίτη πια

Αυτο το emui θα το καταλάβει η γυναίκα μου;

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Μετά από καιρό κατάφερα και έβαλα το full tempered glass noziroh που είχα πάρει από Ιταλία και είναι τέλειο!

Πάει σχεδόν από άκρη σε άκρη(όχι σαν αυτά που κυκλοφορούν και αφήνουν ένα στρέμμα οθόνη)και δεν αφήνει δαχτυλιές και η αίσθηση της αφής είναι πολύ καλή.

Μέχρι τώρα είχα το nillkin h+Pro,πολυ καλό αλλά με μεγάλα κενά! 10e00ecedc261d73fb1af056e3e6c00e.jpg

 

Στάλθηκε από το WAS-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Οπότε απαντήθηκε η ερώτησή μου για το Nilkin...

 

Μπαίνει σε λίστα προς αντικατάσταση το συγκεκριμένο, αν καταφέρω να το βρω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας και χρόνια πολλά, απόψε πήγα και αγόρασα το συγκεκριμένο κινητό, το πήρα σε χρυσαφί χρώμα μιας και το public δεν είχε το μπλε. Εντυπώσεις από αύριο...
Νίκας - Μανίκας - Λιας - Καραμπαλίκας - Γενικολλιάς - Βουρδουμπάς - Κεντρικόπουλος και μπροστά μόνος του ο Νίκωνας :p
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια

το τηλεφωνο στο λιγο που το επιασα φυσαει

ειδα πως υπαρχει emui 8 ενω ειμαστε με το 5,1

 

προβλεπεται αναβαθμιση και ποτε?

α ειναι με την 192 αν ειδα καλα

 

πολυ καλη συσκευη για τα φραγκα της

 

επισης

αλλαζει χρωματα το led ειδοποιησεων?

Edited by PETTROS
κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα θα αναβαθμιστεί σε android 8, πρώτα θα αναβαθμιστούν όμως οι ναυαρχίδες όπως P10, Mate9 και μετά οι μικρές εκδοχές τους, λογικό είναι. Εικασίες κάνουν λόγο για Φλεβάρη μεριά...

 

Το led είναι μόνο πράσινο. Στο P8 lite άναβε σε χρώμα ανάλογο της εφαρμογής στην οποία αναφερόταν η ειδοποίηση, λογικά λοιπόν μπορεί εδω να προσαρμόζεται το χρώμα μέσω ανάλογης εφαρμογής απο το Play store(δεν το 'χω δοκιμάσει).

Ό,τι είμαστε, είναι αποτέλεσμα του πως σκεφτόμαστε.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη χρονια

το τηλεφωνο στο λιγο που το επιασα φυσαει

ειδα πως υπαρχει emui 8 ενω ειμαστε με το 5,1

 

προβλεπεται αναβαθμιση και ποτε?

α ειναι με την 192 αν ειδα καλα

 

πολυ καλη συσκευη για τα φραγκα της

 

επισης

αλλαζει χρωματα το led ειδοποιησεων?

 

 

Καλησπέρα, θα αναβαθμιστεί σε Android 8 πιστεύω μέσα στο πρώτο 6 μηνο του έτους.

Το λαμπάκι Led αλλάζει χρώμα ανάλογος με την εφαρμογή π.χ για αναπάντητη είναι πράσινο, για viber είναι μωβ, όταν τελειώνει η μπαταρία είναι κόκκινο...

 

Κατι που θέλω να πω είναι ότι δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου αλλά μετά το τελευταίο update οι φωτογραφίες έχουν γίνει αρκετά καλύτερες και ειδικά σε χαμηλό φωτισμό! Αν κάποιος έχει παρατήρησει το ίδιο ας το αναφέρει..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Κάτοχος εδώ και λίγες μέρες του κινητού! Πραγματικά είναι value For money! άφησα το g4 μετά από παρολίγον 3χρονια χρήσης.

Το μόνο που κλαίω και ήξερα θα κλαίω όπου και να πάω ήταν η μοναδική κάμερα που είχε!

Τεσπα έχει πολύ όμορφα υλικά κατασκευής το p10 lite απλό μενού με τεράστιες δυνατότητες παραμετροποίησης! Γρήγορο καταπληκτική οθόνη (αγαπάω ips)τα χρώματα είναι Καθαρά και σωστά ρυθμισμένα στον κορεσμο και στην θερμοκρασία τους. Μπαταρία 30μηα που βγάζουν κοντά 6 ωρες με αναμμένη οθόνη. Όλα καλά μέχρι που αναρωτιέμαι γιατί το ΛΟΓΙΣΜΙΚΌ ΈΧΕΙ ΠΙΟ ΜΕΓΆΛΗ ΚΑΤΑΝΆΛΩΣΗ ΜΠΑΤΑΡΊΑΣ ΑΠΌ ΤΟ ΥΛΙΚΌ?

ΤΙ ΦΆΣΗ? μήπως κάτι δεν έχω κάνει καλά?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ

Βέβαια μιλούσα για emiui 8 όχι για android

Το interface με νοιάζει

 

Θα παίξω με το led σήμερα

κουκουρουκου
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ

Βέβαια μιλούσα για emiui 8 όχι για android

Το interface με νοιάζει

 

Θα παίξω με το led σήμερα

 

Μαζί με το Android 8 θα έρθει και το emui 8..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγορασα πρόσφατα συγκεκριμένο τηλέφωνο, και αντιμετώπιζω ένα '' πρόβλημα '', όταν με παίρνουν τηλέφωνο εμφανίζεται πρωτα το όνομα και έπειτα το επίθετο αυτού που με καλεί, υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξω την σειρά εμφάνισης? Έρχομαι από wp και δεν αντιμετώπιζα αυτό το πρόβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγορασα πρόσφατα συγκεκριμένο τηλέφωνο, και αντιμετώπιζω ένα '' πρόβλημα '', όταν με παίρνουν τηλέφωνο εμφανίζεται πρωτα το όνομα και έπειτα το επίθετο αυτού που με καλεί, υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξω την σειρά εμφάνισης? Έρχομαι από wp και δεν αντιμετώπιζα αυτό το πρόβλημα.

 

Έχω την εντύπωση πως αυτό είναι θέμα android και όχι συγκεκριμένου τηλέφωνου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγορασα πρόσφατα συγκεκριμένο τηλέφωνο, και αντιμετώπιζω ένα '' πρόβλημα '', όταν με παίρνουν τηλέφωνο εμφανίζεται πρωτα το όνομα και έπειτα το επίθετο αυτού που με καλεί, υπάρχει κάποιος τρόπος να αλλάξω την σειρά εμφάνισης? Έρχομαι από wp και δεν αντιμετώπιζα αυτό το πρόβλημα.

Εαν πας επαφες-περισσοτερα-ρυθμισεις εχει επιλογη αν θα εμφανιζεται πρωτα το ονομα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Έχω ενα μεγάλο δίλημμα ανάμεσα σε Huawei p1p Lite και. Samsung galaxy S7 edge. Γνωρίζω οτι είναι 2 τελείως διαφορετικές κατηγορίες αλλά το ένα υστερεί απο το αλλο ακόμα και αν της Samsung είναι διετίας κινητό. Τι να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Έχω ενα μεγάλο δίλημμα ανάμεσα σε Huawei p1p Lite και. Samsung galaxy S7 edge. Γνωρίζω οτι είναι 2 τελείως διαφορετικές κατηγορίες αλλά το ένα υστερεί απο το αλλο ακόμα και αν της Samsung είναι διετίας κινητό. Τι να κανω;

 

Το s7 edge είναι 2 χρόνων και επίσης είναι και 200 ευρώ ακριβότερο..

Όπως λες και εσύ αλλού υπερτερεί το P10 lite και αλλού το s7, εγώ το έχω 3 μήνες τώρα και το μόνο που θα ήθελα και θα το άλλαζα κάποια στιγμή είναι για να έπαιρνα λίγο μεγαλύτερη οθόνη. Κατά τα αλλά κανένα πρόβλημα πουθενά.

Στα συν βέβαια ότι το P10 είναι δικαρτο..

Και φυσικά το s7 έχει αυτή την amoled

Οθόνη η οποία είναι θέμα γούστου αν σ αρέσει η όχι.

Κατά τα άλλα το P10 έχει μια τέλεια οθόνη κατά την γνώμη μου για ips με πολύ ωραία χρώματα..

--------------------------------------

S 20 +

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Εχω κι εγω το p10 lite γενικά ευχαριστημένος . Απλά δεν μου βγάζει τη φωτογραφία αυτού που καλεί. Τα έχω μεταφέρει στο τηλ, τα εχω μεταφέρει στη sim, τα έχω και στα δυο δεν μου κάνει την χάρη. Έχει κανείς καμία ιδέα, γιατί προφανώς κάτι μου διαφεύγει, δεν θεωρώ οτι ειναι πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...