Jump to content

[S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απο που μπορω να αγορασω το Whitestone Dome? Απο που προτεινεται? Και αν καποια στιγμη θελω να την βγαλω απο το κινητο βγαινει ευκολα ?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

υπαρχει κανεις που να φοραει whitestone?

@ Rottweiler : η Nilkin γιατι δε σου αρεσε

Ενω αρχικα φαινοταν μια χαρα, τελικα πανω πανω κυριως το touch ηταν αθλιο γιατι απλα δεν κολληθηκε καλα. Το πατουσες με το χερι και ακουγοταν το τζαμι. Το δευτερο προβλημα εχει να κανει με το οτι το συγκεκριμενο τζαμι ταιριαζει κυριως με Nillkin θηκες και με αλλες πολυ λεπτες γενικοτερα. Η δικια μου Spigen το πετουσε τσακ μπαμ.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απο που μπορω να αγορασω το Whitestone Dome? Απο που προτεινεται? Και αν καποια στιγμη θελω να την βγαλω απο το κινητο βγαινει ευκολα ?

https://www.amazon.co.uk/Whitestone-Dome-Glass-Sensitivity-Anti-Fingerprint/dp/B06ZXWRGT1/ref=sr_1_2?ie=UTF8&qid=1504706595&sr=8-2&keywords=dome+whitestone

 

Ναι βγαινει ευκολα...

If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

φίλε το έχεις φορεμένο εσύ??? μπορείς να βαλεις μερικες φώτο?? αν το εχεις κ με spigen θήκη ακόμα καλύτερα
οχι φιλε δεν το εχω φορεμενο αλλα δεν υπαρχει περιπτωση τζαμακι με κολλα μονο στα πλαινα να μην σου δημιουργησει θεμα καποια στιγμη ειτε να ξεκολησει η αποκριση κλπ γιαυτο το ανεφερα
Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε δεν το εχω φορεμενο αλλα δεν υπαρχει περιπτωση τζαμακι με κολλα μονο στα πλαινα να μην σου δημιουργησει θεμα καποια στιγμη ειτε να ξεκολησει η αποκριση κλπ γιαυτο το ανεφερα

 

όχι φίλε εννοούσα αν έχεις το whitestone...λάθος το διατύπωσα

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχεις παρατηρήσει να εξασθενεί το σήμα όταν φοράς τη συγκεκριμένη θήκη;
Τι εννοείς να εξασθενεί το σημα. Εγω φοράω αυτη με το carbon αλλα εχω παρατηρήσει γενικά μη σταθερο Wi-Fi στο χώρο μου σε σχέση με κάποιες άλλες συσκευές που υπάρχουν. Αλλα δεν ξερω αν παίζει ρόλο το router διοτι οταν το σύγκρινα

σε καποιο μαγαζί σε καλυτερο router ήταν σταθερό. Απλά το περίεργο ειναι οτι δυο xiaomi που εχω σπιτι εχουν καλυτερο και σταθεροτερο σημα απο το s8+ το οποιο ανεβοκατεβαίνει συχνά. Αλλα να φταιει η θήκη? Παλι περιεργο μου φαίνεται. Γενικά έχω διαβάσει θεματάκια με το wifi στο συγκεκριμένο τηλ.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

όχι φίλε εννοούσα αν έχεις το whitestone...λάθος το διατύπωσα
δεν το εχω η αληθεια ειναι οτι σκεφτομουν να το παρω αλλα μια η τιμη του ,μια που με βολεψε η ζελατινα της samsung δεν το πηρα,να φανταστεις εχω δωσει περιπου 70 ευρω για παρελκομενα θηκες ,ζελατινες κλπ χωρια η ασφαλεια ειναι αρκετα τα λεφτα δεν θελω να δοσω αλλα ,αν τα βαλεις κατω αλλο ενα κινητο παιρνεις...
Link to comment
Share on other sites

δεν το εχω η αληθεια ειναι οτι σκεφτομουν να το παρω αλλα μια η τιμη του ,μια που με βολεψε η ζελατινα της samsung δεν το πηρα,να φανταστεις εχω δωσει περιπου 70 ευρω για παρελκομενα θηκες ,ζελατινες κλπ χωρια η ασφαλεια ειναι αρκετα τα λεφτα δεν θελω να δοσω αλλα ,αν τα βαλεις κατω αλλο ενα κινητο παιρνεις...
είναι κ ο φόβος να παει κάτι στραβά :eek: :eek: :eek:

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

είναι κ ο φόβος να παει κάτι στραβά :eek: :eek: :eek:
δεν μπορω να ζω με τον φοβο,το επομενο βημα θα ειναι πεταμα της ζελατινας:)
Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω να ζω με τον φοβο,το επομενο βημα θα ειναι πεταμα της ζελατινας:)
πρέπει μάλλον να φύγουμε για dome glass

IPhone 15 Pro 

 

 

Link to comment
Share on other sites

πρέπει μάλλον να φύγουμε για dome glass
εγω εχω ασφαλεια,αν γρατζουνιτσει ισως καποια στιγμη πεσει κατω κατα λαθος και σπασει η οθονη:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

παίδες, διάβασα πολλές σελίδες και έχω κάποιες απορίες. είμαι τρομερά ικανοποιημένος χρήστης Note3 με θήκη Spigen Slim Armor και tempered glass και περιμένω το S8 που έχω παραγγείλει. προφανώς, θα επιλέξω ξανά Spigen για θήκη, όμως με όσα διαβάζω προβληματίζομαι για το tempered. στο ποιο και αν θα έχω θέμα με τη Spigen που θα επιλέξω (μάλλον Slim Armor). To γυαλάκι της Spigen θαναι συμβατό; και αν ναι, με ποια Spigen θηκη περισσότερο; διαβάζω πολλά ποστς για μεμβράνες, αλλά απόσα ξερω ή ηξερα δεν εχει σχεση προστασία απλης μεμβρανης vs γυαλιού (ούτε σε κόστος αλλά δεν νομιζω να μαι ανετος χωρις γυαλι πια)
Link to comment
Share on other sites

ασχετο παιδια πηγα σημερα στα τζαμπο και βλεπω ειχε 2 ηχεια μπλουτουθ στα 7,5 ευρω και λεω δεν το παιρνω ...τρομερο vfm επαθα πλακα αν εγραφε μπροστα σαμσουμγκ θα ειχε 30 ευρω
Link to comment
Share on other sites

Μολις εγινε παραγγελια Whitestone Dome Glass και μια θηκη Caseology Vault II ετσι για δοκιμη και για μια αλλαγη απο τις Spigen που φοραω παντα. Δεν σας κρυβω οτι με πονεσαν ασχημα οι 40 λιρες του Whitestone + τα μεταφορικα... Ομως λιγο το οτι ειναι το μοναδικο τζαμι προστασιας που αν το τοποθετησεις καλα λειτουργει αψογα, λιγο το οτι μπροστα στα 550 ευρω που δωσαμε για το κινητο, τα 50 για την προστασια της οθονης δεν φαινονται τοσο τρομακτικα.. Ε ειναι μια παρηγορια κι αυτο! :D Το προβλημα βεβαιως ξεκιναει για ανθρωπους σαν και μενα οταν ΠΡΙΝ απο αυτη την παραγγελια, δωσαμε ηδη πολλα χρηματα για αλλου ειδους tempered glass που τελικα δεν βοηθησανε καθολου. Γι'αυτο συμβουλη προς τους φρεσκους με S8. Αγοραστε απευθειας Whitestone Dome, κοψτε τον πωπο σας να το τοποθετησετε οπως πρεπει.........και τελος!
If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

βασικα μου ηρθε φλασια ,αν ξεραμε τι υλικο ειναι η κολλα που εχει το whitestone ισως μπορουμε να τοποθετησουμε και αλλο τζαμι στο κινητο με πολυ λιγοτερα χρηματα βεβαια δεν ξερω κατα ποσο μπορει να γινει αυτο
Link to comment
Share on other sites

βασικα μου ηρθε φλασια ,αν ξεραμε τι υλικο ειναι η κολλα που εχει το whitestone ισως μπορουμε να τοποθετησουμε και αλλο τζαμι στο κινητο με πολυ λιγοτερα χρηματα βεβαια δεν ξερω κατα ποσο μπορει να γινει αυτο

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/accessories/screen-tempered-glass-manualy-applied-t3624450

Edited by Rottweiler
If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το έχει κανείς; θα κάνει δουλειά; https://spaceboy.io/store/spigen-f300w-sgp11480-wireless-charging-pad/

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

LOCA glue βαζουν αλλα δεν ειναι τοσο απλη διαδικασία για εναν αρχαριο

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά το έχει κανείς; θα κάνει δουλειά; https://spaceboy.io/store/spigen-f300w-sgp11480-wireless-charging-pad/

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

δουλεια θα κανει αλλα fast charge μαλλον Δεν θα κανει.

για fast charge η ιδια εταιρια εβγαλε αυτο https://www.spigen.com/products/essential-f301w-wireless-charger-ultra-slim το οποιο και ακριβο ειναι και δεν ειναι βολικο (της σαμυ εχει και οριζοντια θεση)

Live2Di3 <FFvsSK>

UK burN 4 Me

Link to comment
Share on other sites

το Whitestone Dome Glass ειναι συμβατο με την Spigen Rugged Armor Extra ? Ξερει η εχει δοκιμασει καποιος?

 

https://www.spigen.com/collections/galaxy-s8-plus/products/galaxy-s8-rugged-armor-extra

Link to comment
Share on other sites

το Whitestone Dome Glass ειναι συμβατο με την Spigen Rugged Armor Extra ? Ξερει η εχει δοκιμασει καποιος?

 

https://www.spigen.com/collections/galaxy-s8-plus/products/galaxy-s8-rugged-armor-extra

Με την απλη Rugged Armor σιγουρα ΔΕΝ ειναι συμβατο. Για την Extra θα σε γελασω...

If God is for us... Who can be against us?
Link to comment
Share on other sites

LOCA glue βαζουν αλλα δεν ειναι τοσο απλη διαδικασία για εναν αρχαριο

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

δουλεια θα κανει αλλα fast charge μαλλον Δεν θα κανει.

για fast charge η ιδια εταιρια εβγαλε αυτο https://www.spigen.com/products/essential-f301w-wireless-charger-ultra-slim το οποιο και ακριβο ειναι και δεν ειναι βολικο (της σαμυ εχει και οριζοντια θεση)

Δεν με ενδιαφέρει το fast charge για το βράδυ το θέλω. Απλά δεν ξέρω αν θα ολοκληρώνει την φόρτιση στο 100.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [S8 / S8+] Αξεσουάρ (Θήκες, screen protectors κ.λπ.)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...