Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν εχω push στο gmail, μονο οταν μπω κι κανω ανανέωση εγω τοτε τα κατεβάζει, το εχει αυτο το πρόβλημα κάποιος άλλος?
Link to comment
Share on other sites

#Nikos_mpl

Νίκο για να κατεβάζεις την notification bar υπάρχει gesture στο Nova prime όπως και εφαρμογές αν θες να κρατήσεις το μαμά launcher που δουλεύουν στην nougat κανονικά σε αντίθεση με ότι ίσχυε στη marshmallow οπότε δεν υπάρχει καν αυτό το θέμα για μένα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω push στο gmail, μονο οταν μπω κι κανω ανανέωση εγω τοτε τα κατεβάζει, το εχει αυτο το πρόβλημα κάποιος άλλος?

 

Όχι δεν έχω αντίστοιχο θέμα.

 

Αν επιλέξω βελτιστοποίηση χρήση μπαταρίας σε όλα τι θα γίνει; Με σβηστεί οθόνη δεν θα έρχεται καμία ειδοποίηση ακόμα και μήνυμα στο messenger η Viber αν είναι επιλεγμένα και αυτα; Το έχει ενεργοποίησή κάποιος; Τι ακριβώς κάνει;

 

Καλύτερα μην βάλεις οτιδήποτε βελτιστοποίηση ειδικά σε social media app και app επικοινωνίας Watch App,Viber κλπ.

 

Θα έχεις προβλήματα σε ειδοποιήσεις.

 

Προσωπικά το θεωρώ το πιο άχρηστο feature του Android μετατρέποντας τη συσκευή σε dumbphone συσκευή.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

#Nikos_mpl

Νίκο για να κατεβάζεις την notification bar υπάρχει gesture στο Nova prime όπως και εφαρμογές αν θες να κρατήσεις το μαμά launcher που δουλεύουν στην nougat κανονικά σε αντίθεση με ότι ίσχυε στη marshmallow οπότε δεν υπάρχει καν αυτό το θέμα για μένα.

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τι εννοείς ?σε έχασα . Ότι και με τον μαμά υπάρχει λύση ? Launcher δεν αλλάζω, δε θέλω να βάζω οτιδήποτε πρόσθετο, όποτε έβαλα εκτός ότι είδα αύξηση στην κατανάλωση δεν είδα καμία διαφορά. Προσωπικά το αφήνω πολύ απλό και λιτό το κινητό. 5 εφαρμογές μπροστά και 3 επαφές αρχική, και άλλη μια με 3 φακέλους και εφαρμογές. Τίποτα άλλο.

Από εκεί και πέρα η μπάρα πάνω είναι πολύεργαλειο και με την αναλογία οθόνης που έδωσαν μας το χάλασαν. Γιαυτό έριξα παραγγελία στο μεγάλο αφού έτσι και αλλιώς το πλάτος το φτάνω, το ύψος δεν το φτάνω σε κανένα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

#Νίκο

Βέβαια υπάρχει εφαρμογή με απλό αλλά και floating εικονίδιο που σου κατεβάζει την μπάρα άνετα και χωρίς κόπο.

Για μένα είναι κάτι που δε μπορώ να ζήσω χωρίς αυτό από τότε που βγήκε το Android τι χρησιμοποιώ καθώς η ευχρηστία είναι πάνω απ όλα για μένα.

Βέβαια εγώ το κάνω με χειρονομίες με το Nova χρόνια τώρα δε τον αλλάζω.

Ρίξε μια ματιά και σε ένα βίντεο που έχω φτιάξει για προσωπική χρήση με ένα απ τα S7 που είχα πέρυσι τον Απρίλη ήταν αν θυμάμαι καλά.

Στο 55" έχει αυτό με την μπάρα.

 

https://youtu.be/87dCAs66bPw

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ παρέλαβα εχθές και σε arctic silver και εδώ δίπλα δίπλα με orchid gray.

 

b356a8681e79983f534432884adb09cc.jpg

 

af17ca1a5114f49ebed5d699a72de50c.jpg

 

 

Με swipe down στην οθόνη δεν κατεβαίνουν οι ειδοποιήσεις με τον μαμά launcher;

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

 

Όχι...........

Είτε third party launcher είτε με gestures του fingerprint reader είτε με Bixby button remapping όπως το έχω εγώ.

 

3e91ec7585332aada31e8d318bf0813a.jpg

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ παρέλαβα εχθές και σε arctic silver και εδώ δίπλα δίπλα με orchid gray

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Ποιό από τα 2 χρώματα σ'αρέσει περισσότερο?

Ποιό θεωρείς ότι του πάει πιό πολύ?

κάνε ένα vs,

Έχω προβληματιστεί πολύ ανάμεσα σε αυτά τα 2 χρώματα.

Link to comment
Share on other sites

Ποιό από τα 2 χρώματα σ'αρέσει περισσότερο?

 

Ποιό θεωρείς ότι του πάει πιό πολύ?

 

κάνε ένα vs,

 

Έχω προβληματιστεί πολύ ανάμεσα σε αυτά τα 2 χρώματα.

 

 

Περισσότερο μου αρέσει το orchid gray.

Είναι πιο πιασάρικο και ζωντανό από την αποψη ότι υπό γωνία είτε σε φως δωματίου είτε σε εξωτερικές συνθήκες μεταβάλλεται από σκούρο μωβ σε πιο ανοιχτό και τούμπαλιν.

 

Πάντως υπόψη δεν είναι pure μωβ είναι μια μιξη μωβ με γκρι.

 

Πάντως σε ευθεία αν το κοιτάζεις είναι ολίγων μουντό.

 

Από την άλλη το άλλο δεν είναι pure silver αλλά μια μίξη silver με ψυχρό λευκό που του δίνει μια πολύ ιδιαίτερη αίσθηση.

 

Δεν έχει το φαινόμενο του orchid όπου να μεταβάλλεται η απόχρωση υπό γωνία.

 

Πάντως και περιμετρικά το orchid gray δένει καλύτερα με το μαύρο μπροστά πιο γλυκιά αντίθεση που να τονίσω έχει πιο μωβ απόχρωση από ότι πίσω και του ταιριάζει πολύ.

 

Αντίθετα στο arctic silver περιμετρικά είναι λίγο περισσότερο έντονο το χρωμα σε εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει η συγκεκριμένη αντίθεση με το μαύρο μπροστά.

 

Πάντως οποίο και να κρατήσω στο τέλος αργά η γρήγορα θα μπει skin άρα το χρωμα θα πάει περίπατο.

 

Ακόμα και naked skin να εβαζα που έχω που δεν θα κρύβει το χρωμα κάποια στιγμή θα εβαζα κάτι διαφορετικό για αλλαγή παράστασης.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

#Νίκο

Βέβαια υπάρχει εφαρμογή με απλό αλλά και floating εικονίδιο που σου κατεβάζει την μπάρα άνετα και χωρίς κόπο.

Για μένα είναι κάτι που δε μπορώ να ζήσω χωρίς αυτό από τότε που βγήκε το Android τι χρησιμοποιώ καθώς η ευχρηστία είναι πάνω απ όλα για μένα.

Βέβαια εγώ το κάνω με χειρονομίες με το Nova χρόνια τώρα δε τον αλλάζω.

Ρίξε μια ματιά και σε ένα βίντεο που έχω φτιάξει για προσωπική χρήση με ένα απ τα S7 που είχα πέρυσι τον Απρίλη ήταν αν θυμάμαι καλά.

Στο 55" έχει αυτό με την μπάρα.

 

https://youtu.be/87dCAs66bPw

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραίος. Θα το παλεψω μαμά και μετά ίσως το βάλω αν δε μπορώ όπως ο αλεξ με το κουμπί. Ελπίζω να μην μας το κλείσουν. Προς το παρόν αναμονή.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, δεν ηξερα που να απευθυνθώ κ αν ειναι λάθος το νημα που γραφω ας μεταφερθει. Στα τελη του μηνα ενας ξαθερφος μου θα παει για δουλεια στη ν.κορεα. θα μπορουσα να του πω να μου φερει s8 κ αν ναι , αξιζει απο χρηματικη διαφορα κ θα μπορεσει να δουλέψει με ελληνικη sim?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, δεν ηξερα που να απευθυνθώ κ αν ειναι λάθος το νημα που γραφω ας μεταφερθει. Στα τελη του μηνα ενας ξαθερφος μου θα παει για δουλεια στη ν.κορεα. θα μπορουσα να του πω να μου φερει s8 κ αν ναι , αξιζει απο χρηματικη διαφορα κ θα μπορεσει να δουλέψει με ελληνικη sim?

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βρες έναν φίλο σου που έχει μαγαζί και πάρε το από amazon στα 520...και με εγγύηση κανονικά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Και τα δύο έχουν γυαλιστερό περίγραμμα στα rails;

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Ναι και τα 2.

Και το μαύρο εξίσου που έπιασα σε μαγαζί.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βρες έναν φίλο σου που έχει μαγαζί και πάρε το από amazon στα 520...και με εγγύηση κανονικά

Απλα ελεγα μηπως εκει παιζει καμια σουπερ τιμη κ ας μην εχει εγγύηση.

 

Στάλθηκε από το LG-H815 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ καλό το "μικρο" δεν περίμενα ειδικά να μου βγάζει τόσο καλή μπαταρία, βλέπω συνέχεια 6-7 ώρες, αύριο θα το δω σε συνθήκες δουλειάς.. Συμφωνώ ότι το Orchid Grey προσωπικά το βρίσκω το πιο όμορφο χρώμα, το μαύρο στο οποίο έχω το μικρό τώρα το βρίσκω αδιάφορο.. Πάντως πλέον ειμαι σε δίλημμα αν θα ήθελα να έχω το μικρό ή να παραμείνω στο μεγάλο.. Ίσως κρατήσω τώρα το μεγάλο και όταν έχω διακοπές παίρνω το μικρό να βολεύει και στις βόλτες, θάλασσα κτλ

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πολύ καλό το "μικρο" δεν περίμενα ειδικά να μου βγάζει τόσο καλή μπαταρία, βλέπω συνέχεια 6-7 ώρες, αύριο θα το δω σε συνθήκες δουλειάς.. Συμφωνώ ότι το Orchid Grey προσωπικά το βρίσκω το πιο όμορφο χρώμα, το μαύρο στο οποίο έχω το μικρό τώρα το βρίσκω αδιάφορο.. Πάντως πλέον ειμαι σε δίλημμα αν θα ήθελα να έχω το μικρό ή να παραμείνω στο μεγάλο.. Ίσως κρατήσω τώρα το μεγάλο και όταν έχω διακοπές παίρνω το μικρό να βολεύει και στις βόλτες, θάλασσα κτλ

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Πεθαμενι πφφφφφφ

Μαυρο και τα μυαλα στα καγκελα! :D :D :D :D

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Το είδα χθες σε ένα voda store και μ' εντυπωσίασε το σχεδόν τέλειο άσπρο της οθόνης του.

Έβαλα δίπλα το δικό μου S7 που παρεμπιπτόντως το έχω πειράξει και με τις ρυθμίσεις ισορροπίας λευκού, αλλά η διαφορά υπέρ του 8 ήταν εμφανέστατη! Δεν πρόλαβα να δω πολλά, παρά μόνο μια φώτο που έβγαλα και με τα 2 που μου φάνηκαν σχεδόν ίδιες στο ζουμ που έκανα και τα έβαλα δίπλα.

Link to comment
Share on other sites

Το είδα χθες σε ένα voda store και μ' εντυπωσίασε το σχεδόν τέλειο άσπρο της οθόνης του.

Έβαλα δίπλα το δικό μου S7 που παρεμπιπτόντως το έχω πειράξει και με τις ρυθμίσεις ισορροπίας λευκού, αλλά η διαφορά υπέρ του 8 ήταν εμφανέστατη! Δεν πρόλαβα να δω πολλά, παρά μόνο μια φώτο που έβγαλα και με τα 2 που μου φάνηκαν σχεδόν ίδιες στο ζουμ που έκανα και τα έβαλα δίπλα.

 

Είσαι τυχερός μάλλον διότι εγώ τα περισσότερα s8/s8 Plus που είδα είχα θερμό λευκό.

Στα δικά μου(3 s8) μόνο το 1 ένα έχει ψυχρό λευκό που προτιμώ τα αλλά 2 θερμό που λιγότερο προτιμώ.

 

Αντίθετα σε s6/7 edge και Axon 7 είχαν όλα άψογο ψυχρό λευκό με την 1(στον κινέζο μάλιστα σε τρεις συσκευές όλα είχαν ψυχρό και ίδιο λευκό)

 

Σε Samsung ουδέποτε θα βρεις ίδιο λευκό.

Όλο και θα διαφέρουν από λίγο έως πολύ.

 

Άρα θέμα τύχης τι θα σου κάτσει.

Παιδιά πολύ καλό το "μικρο" δεν περίμενα ειδικά να μου βγάζει τόσο καλή μπαταρία, βλέπω συνέχεια 6-7 ώρες, αύριο θα το δω σε συνθήκες δουλειάς.. Συμφωνώ ότι το Orchid Grey προσωπικά το βρίσκω το πιο όμορφο χρώμα, το μαύρο στο οποίο έχω το μικρό τώρα το βρίσκω αδιάφορο.. Πάντως πλέον ειμαι σε δίλημμα αν θα ήθελα να έχω το μικρό ή να παραμείνω στο μεγάλο.. Ίσως κρατήσω τώρα το μεγάλο και όταν έχω διακοπές παίρνω το μικρό να βολεύει και στις βόλτες, θάλασσα κτλ

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

Και εγώ σε ίδια φάση είμαι Ευθύμη :lol:

Θα τα δουλέψω και τα 2 για να κρίνω στην πράξη με πιο θα μείνω.

 

Για την μπαταρία συμφωνώ το μικρό τα πάει θαυμάσια που δεν το περίμενα προτού το δουλέψω.

 

Με εξέπληξε ευχάριστα.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Βρες έναν φίλο σου που έχει μαγαζί και πάρε το από amazon στα 520...και με εγγύηση κανονικά

Πως γίνεται αυτό ρε φιλε;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και γω μετά από κάποιες βόλτες από OnePlus 3t ,7plus και g6.

Βασικά λόγω μεγέθους έδωσα το iPhone και το g6 δε μου έκανε κλικ. Το OnePlus δεν είχε καθόλου καλό ήχο, για τα γούστα μου, μέσω Bluetooth και ακουστικών.

Προς το παρόν ευχαριστημένος από το κινητό αν και δεν έχει τη σβελτάδα του OnePlus.

Πολύ καλό πιάσιμο, οθόνη, και προπάντων για μένα ήχος από τα ακουστικά και μέσω Bluetooth.

Όντως τα ακουστικά που προσφέρουν στη συσκευασία είναι άψογα

Τώρα όσον αφορά το smoothness, δεν είναι iPhone, που όντως η ποιότητα των εφαρμογών είναι πολύ καλή, αλλά ούτε OnePlus που είναι έχει την απόλυτη ομαλότητα σε android.

Μακάρι να κάτσω σε αυτή τη συσκευή και να μην πετάω τα λεφτά μου...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Πως γίνεται αυτό ρε φιλε;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

τωρα παει. Το ειχε χθες προσφορα στα 699 (το Plus) και αντιστοιχα το μικρο, οποτε αν ειχες επαγγελματικο ΑΦΜ και δηλωμενο για εισαφωγες (δεν ειναι τιποτα σπουδαιο αρκει να ρωτησεις εναν λογιστη) μπορουσες να το χτυπησεις χωρις φπα (αρα 20% κατω περιπου). εμενα μου βγηκε 580 το plus περιπου.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Στην οθόνη,ποια ρύθμισή προτιμάτε;

Εχετε δει κάποια αξιοσημείωτη διαφορά στην κατανάλωσή της μπαταρίας αν επιλέξετε full ανάλυσή;

Σήμερα το έβαλα στο full...αλλά δεν έχω ακόμα άποψη.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...