Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το οτι οφείλεται σε συνεχείς εναλλαγές μεταξύ 3G - 2G μου το ανέφερε ο υπάλληλος στο κατάστημα, δεν ξέρω αν ειναι όντως αυτό το πρόβλημα.

 

Πάντως λες σου κάνει και εσένα διακοπές, δηλ. να μην σε ακούν οι άλλοι, ε;

 

Ναι αλλα ειναι σπάνιο

Link to comment
Share on other sites

ποσες φωτο εχεις? εχω καρτα μνημης με μερικες χιλιαδες φωτογραφιες και δεν εχω το παραμικρο κομπιασμα.

Οσο για την καμερα, η δυσκολη αυτη συνθηκη που περιγραφεις ειναι κατι που συμβαινει στα πιο πολλα κινητα, και μονο με χειροκινητες ρυθμισεις μπορεις να το παλεψεις ή απλα αν ριξεις την εκθεση χειροκινητα ενω εισαι στο αυτοματο ή αν απλα κανεις ταπ στο πιο φωτεινο σημειο οπου θα κανει φωτομετρηση με βαση αυτο και θα σκοτεινιασει αρκετα την εικονα ωστε να μην υπερφωτιστει.

 

Έχω σαφώς λιγότερες από σένα. Ίσως να έχουμε συνηθίσει διαφορετικό smoothness στο σκρολάρισμα σε πλήρη οθόνη. Για δοκίμασε αν δεν βαριέσαι και το quickpic και πες μου αν νιώθεις το ίδιο smoothness στην κύλιση των φωτογραφιών σε πλήρη οθόνη και επίσης να δεις την ταχύτητα του rendering ( πόσο γρήγορα η φωτογραφία παρουσιάζεται πεντακάθαρη ).

 

Στις συνθήκες ιδιαίτερα χαμηλού φωτισμού ( είσαι πχ σε ένα ύψωμα τη νύχτα και τραβάς κάτω τη φωτισμένη πόλη ) θα ήθελα απλά το λογισμικό στο αυτόματο να μη δίνει τόσο φως. Να μη χρειάζεται ο χρήστης να πειράξει καμία ρύθμιση. Το ίδιο και για τον απογευματινό ουρανό που τον τραβά όπως ήταν μια ώρα πριν ( όταν φωτογραφίζει τοπίο ) . Ακριβώς αυτό που αναφέρω το λέει και στο αναλυτικό review του το pocketnow :

Να το πω ακόμα πιο απλά, ας στρέψει όποιος θέλει την κάμερα προς τα πάνω τη νύχτα και ας βγάλει μόνο ουρανό. Τίποτα άλλο. Αντί για μια μαύρη φωτογραφία θα πάρει μια σκούρα γκρι με κόκκο γιατί το λογισμικό θα έχει δώσει εντολή να δοθεί φως.

Για να μη παρεξηγηθώ, δεν λέω πως άλλες κάμερες τα καταφέρνουν καλά στο αυτόματο σε βραδινά landscapes. Απλά επειδή εκτιμώ πολύ το λογισμικό μετεπεξεργασίας της Samsung, περίμενα ότι θα ήταν τόσο έξυπνο ώστε να καταλαβαίνει να μη δίνει περισσότερο φως από αυτό που χρειάζεται. Η κάμερα είναι θαυμάσια στο 90% των περιπτώσεων.:)

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Έχω σαφώς λιγότερες από σένα. Ίσως να έχουμε συνηθίσει διαφορετικό smoothness στο σκρολάρισμα σε πλήρη οθόνη. Για δοκίμασε αν δεν βαριέσαι και το quickpic και πες μου αν νιώθεις το ίδιο smoothness στην κύλιση των φωτογραφιών σε πλήρη οθόνη και επίσης να δεις την ταχύτητα του rendering ( πόσο γρήγορα η φωτογραφία παρουσιάζεται πεντακάθαρη ).

 

Στις συνθήκες ιδιαίτερα χαμηλού φωτισμού ( είσαι πχ σε ένα ύψωμα τη νύχτα και τραβάς κάτω τη φωτισμένη πόλη ) θα ήθελα απλά το λογισμικό στο αυτόματο να μη δίνει τόσο φως. Να μη χρειάζεται ο χρήστης να πειράξει καμία ρύθμιση. Το ίδιο και για τον απογευματινό ουρανό που τον τραβά όπως ήταν μια ώρα πριν ( όταν φωτογραφίζει τοπίο ) . Ακριβώς αυτό που αναφέρω το λέει και στο αναλυτικό review του το pocketnow :

Να το πω ακόμα πιο απλά, ας στρέψει όποιος θέλει την κάμερα προς τα πάνω τη νύχτα και ας βγάλει μόνο ουρανό. Τίποτα άλλο. Αντί για μια μαύρη φωτογραφία θα πάρει μια σκούρα γκρι με κόκκο γιατί το λογισμικό θα έχει δώσει εντολή να δοθεί φως.

Για να μη παρεξηγηθώ, δεν λέω πως άλλες κάμερες τα καταφέρνουν καλά στο αυτόματο σε βραδινά landscapes. Απλά επειδή εκτιμώ πολύ το λογισμικό μετεπεξεργασίας της Samsung, περίμενα ότι θα ήταν τόσο έξυπνο ώστε να καταλαβαίνει να μη δίνει περισσότερο φως από αυτό που χρειάζεται. Η κάμερα είναι θαυμάσια στο 90% των περιπτώσεων.:)

 

Απλός κατέβασε το iso στο 50 για τον νυχτερινό ουρανό

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, θα ήθελα μια όσο το δυνατόν αντικειμενική απάντηση στο εξής ερωτημα: όσοι ήρθατε από s7 edge το μετάνιωσατε;;;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη φορά που γράφω τις εντυπώσεις μου για κάποιο κινητό.

Πολλά χρόνια με Samsung βλέπε 2000...

Κάθε νέο κινητο ήταν και μια αποκάλυψη εκτός από κανά 2 περιπτώσεις. Μια από αυτές και το S8.

1η μέρα στα χέρια μου ύστερα από το S7edge (το οποίο πουληθηκε).

Στα θετικά

Δείχνει πολύ πιο γρήγορο από τον προκάτοχό του.

Καλύτερο software κάμερας.

Μπαταρία καλές εντυπώσεις ως στιγμής. Παρόμοιες με το 13μηνών S7e

Όμορφο, κομψό, βασικά ένα κόσμημα.

Στα αρνητικά

Η οθόνη στα χαρτιά είναι μεγαλύτερη λειτουργικά όμως δείχνει μικρότερη.

Το πλάτος δεν βοηθάει καθόλου στο πληκτρολόγιο. Νιώθω πως έχω το S6edge στα χέρια μου

Τα κρυφά 3 πλήκτρα δεν βολεύουν να είναι κρυφά εάν χρησιμοποιείς το κινητό συχνά με αποτελεσμα οταν τα εχεις μονιμα ενεργα στην ουσια η οθόνη σου να είναι, αν οχι μικρότερη, στα ιδια επιπεδα με το S7 edge. Η μέγιστη κοροϊδία κατά την γνώμη μου απο Samsung και δεν θυμάμαι ξανά κάτι τόσο έντονο στο παρελθόν.

Και φυσικά δεν θα θέσω θέμα των δακτυλικών αποτυπωμάτων το οποίο έχει πολύ ειπωθεί.

Δεν θεωρώ πως το S8 έχει κάτι να προσφέρει περισσότερο από τον προκάτοχό του. Για να μην πω πως το θεωρώ κατώτερο.

Δυστυχώς δεν είδα το S8 plus μιας και είχα την εντύπωση πως θα είναι αρκετά μεγάλο για τα γούστα μου. Ίσως θα έπρεπε να το είχα πιάσει στα χέρια μου και που ξέρεις να άλλαζε τις γενικότερες εντυπώσεις μου.

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Είναι η πρώτη φορά που γράφω τις εντυπώσεις μου για κάποιο κινητό.

Πολλά χρόνια με Samsung βλέπε 2000...

Κάθε νέο κινητο ήταν και μια αποκάλυψη εκτός από κανά 2 περιπτώσεις. Μια από αυτές και το S8.

1η μέρα στα χέρια μου ύστερα από το S7edge (το οποίο πουληθηκε).

Στα θετικά

Δείχνει πολύ πιο γρήγορο από τον προκάτοχό του.

Καλύτερο software κάμερας.

Μπαταρία καλές εντυπώσεις ως στιγμής. Παρόμοιες με το 13μηνών S7e

Όμορφο, κομψό, βασικά ένα κόσμημα.

Στα αρνητικά

Η οθόνη στα χαρτιά είναι μεγαλύτερη λειτουργικά όμως δείχνει μικρότερη.

Το πλάτος δεν βοηθάει καθόλου στο πληκτρολόγιο. Νιώθω πως έχω το S6edge στα χέρια μου

Τα κρυφά 3 πλήκτρα δεν βολεύουν να είναι κρυφά εάν χρησιμοποιείς το κινητό συχνά με αποτελεσμα οταν τα εχεις μονιμα ενεργα στην ουσια η οθόνη σου να είναι, αν οχι μικρότερη, στα ιδια επιπεδα με το S7 edge. Η μέγιστη κοροϊδία κατά την γνώμη μου απο Samsung και δεν θυμάμαι ξανά κάτι τόσο έντονο στο παρελθόν.

Και φυσικά δεν θα θέσω θέμα των δακτυλικών αποτυπωμάτων το οποίο έχει πολύ ειπωθεί.

Δεν θεωρώ πως το S8 έχει κάτι να προσφέρει περισσότερο από τον προκάτοχό του. Για να μην πω πως το θεωρώ κατώτερο.

Δυστυχώς δεν είδα το S8 plus μιας και είχα την εντύπωση πως θα είναι αρκετά μεγάλο για τα γούστα μου. Ίσως θα έπρεπε να το είχα πιάσει στα χέρια μου και που ξέρεις να άλλαζε τις γενικότερες εντυπώσεις μου.

 

Φίλε μου επειδή πιστεύω δεν θα το συνηθίσεις το μέγεθος και θα σε στεναχωρεί αφού είχες το s7 edge βρες ένα τρόπο να πας στο μεγαλύτερο s8 + και θα το ευχαριστηθείς περισσότερο σαν μέγεθος

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Απλός κατέβασε το iso στο 50 για τον νυχτερινό ουρανό

 

To γνωρίζω και το είπα εξαρχής στο review. Απλά θα ήθελα να το καταλαβαίνει το λογισμικό στο auto. :)

Link to comment
Share on other sites

Έχω σαφώς λιγότερες από σένα. Ίσως να έχουμε συνηθίσει διαφορετικό smoothness στο σκρολάρισμα σε πλήρη οθόνη. Για δοκίμασε αν δεν βαριέσαι και το quickpic και πες μου αν νιώθεις το ίδιο smoothness στην κύλιση των φωτογραφιών σε πλήρη οθόνη και επίσης να δεις την ταχύτητα του rendering ( πόσο γρήγορα η φωτογραφία παρουσιάζεται πεντακάθαρη ).

 

Στις συνθήκες ιδιαίτερα χαμηλού φωτισμού ( είσαι πχ σε ένα ύψωμα τη νύχτα και τραβάς κάτω τη φωτισμένη πόλη ) θα ήθελα απλά το λογισμικό στο αυτόματο να μη δίνει τόσο φως. Να μη χρειάζεται ο χρήστης να πειράξει καμία ρύθμιση. Το ίδιο και για τον απογευματινό ουρανό που τον τραβά όπως ήταν μια ώρα πριν ( όταν φωτογραφίζει τοπίο ) . Ακριβώς αυτό που αναφέρω το λέει και στο αναλυτικό review του το pocketnow :

Να το πω ακόμα πιο απλά, ας στρέψει όποιος θέλει την κάμερα προς τα πάνω τη νύχτα και ας βγάλει μόνο ουρανό. Τίποτα άλλο. Αντί για μια μαύρη φωτογραφία θα πάρει μια σκούρα γκρι με κόκκο γιατί το λογισμικό θα έχει δώσει εντολή να δοθεί φως.

Για να μη παρεξηγηθώ, δεν λέω πως άλλες κάμερες τα καταφέρνουν καλά στο αυτόματο σε βραδινά landscapes. Απλά επειδή εκτιμώ πολύ το λογισμικό μετεπεξεργασίας της Samsung, περίμενα ότι θα ήταν τόσο έξυπνο ώστε να καταλαβαίνει να μη δίνει περισσότερο φως από αυτό που χρειάζεται. Η κάμερα είναι θαυμάσια στο 90% των περιπτώσεων.:)

 

κοιτα, για το smoothness Που λες, εμενα ολα ανοιγουν ακαριαια, και οι φωτο παντα ειναι καθαρες, αυτο που λες οτι ξεθολωνουν μετα απο λιγο μου το εκανε το τελευταιο σονυ που ειχα πχ. Εδω πραγματικα η εμπειρια ειναι σαν τα αι φον που ειναι κορυφη σε αυτο το θεμα. Θα το δοκιμασω το προγραμμα που λες το βραδυ και θα σου πω.

Επισης, μηπως τρεχεις κανα antivirus ή γενικα κατι αλλο που τρωει πορους και βλεπεις τετοια?ακομα και αυτη η βλακεια που εχει η ιδια η συσκευη για προστασια, της cleanermaster ειναι για κλωτσες, εγω δεν το ενεργοποιω ποτε και ας λεει στη συντηρηση 90/100 ποντους (αν με πιανεις τι εννοω).

 

Καλησπέρα, θα ήθελα μια όσο το δυνατόν αντικειμενική απάντηση στο εξής ερωτημα: όσοι ήρθατε από s7 edge το μετάνιωσατε;;;

 

 

Είναι η πρώτη φορά που γράφω τις εντυπώσεις μου για κάποιο κινητό.

Πολλά χρόνια με Samsung βλέπε 2000...

Κάθε νέο κινητο ήταν και μια αποκάλυψη εκτός από κανά 2 περιπτώσεις. Μια από αυτές και το S8.

1η μέρα στα χέρια μου ύστερα από το S7edge (το οποίο πουληθηκε).

Στα θετικά

Δείχνει πολύ πιο γρήγορο από τον προκάτοχό του.

Καλύτερο software κάμερας.

Μπαταρία καλές εντυπώσεις ως στιγμής. Παρόμοιες με το 13μηνών S7e

Όμορφο, κομψό, βασικά ένα κόσμημα.

Στα αρνητικά

Η οθόνη στα χαρτιά είναι μεγαλύτερη λειτουργικά όμως δείχνει μικρότερη.

Το πλάτος δεν βοηθάει καθόλου στο πληκτρολόγιο. Νιώθω πως έχω το S6edge στα χέρια μου

Τα κρυφά 3 πλήκτρα δεν βολεύουν να είναι κρυφά εάν χρησιμοποιείς το κινητό συχνά με αποτελεσμα οταν τα εχεις μονιμα ενεργα στην ουσια η οθόνη σου να είναι, αν οχι μικρότερη, στα ιδια επιπεδα με το S7 edge. Η μέγιστη κοροϊδία κατά την γνώμη μου απο Samsung και δεν θυμάμαι ξανά κάτι τόσο έντονο στο παρελθόν.

Και φυσικά δεν θα θέσω θέμα των δακτυλικών αποτυπωμάτων το οποίο έχει πολύ ειπωθεί.

Δεν θεωρώ πως το S8 έχει κάτι να προσφέρει περισσότερο από τον προκάτοχό του. Για να μην πω πως το θεωρώ κατώτερο.

Δυστυχώς δεν είδα το S8 plus μιας και είχα την εντύπωση πως θα είναι αρκετά μεγάλο για τα γούστα μου. Ίσως θα έπρεπε να το είχα πιάσει στα χέρια μου και που ξέρεις να άλλαζε τις γενικότερες εντυπώσεις μου.

 

παιδες, μεταξυ μας, γιαυτο υπαρχει το φορουμ. Και εγω θεωρητικα ελεγα τελειο το σ8 αλλα στα 5 λεπτα που το ειδα, δεν το ξανα επιασα. ΤΟ τονιζαμε οτι ειναι μικρη η συσκευη, οποτε αν δεν μπορουσες να πας να το δεις, το αναφεραμε εδω συνεχεια. Δεν ειναι κακο τηλεφωνο αλλα λογω μεγεθους θα το ειχα ειτε για 2ο ειτε για επαγγελματικο που θα εκανα μονο τηλεφωνα και λιγη χρηση απο τα υπολοιπα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

To γνωρίζω και το είπα εξαρχής στο review. Απλά θα ήθελα να το καταλαβαίνει το λογισμικό στο auto. :)

 

δεν ειναι αναγκη να κανεις κατι σημαντικο, απλα ενα ταπ στο πιο φωτεινο σημειο, αν ειναι σουρουπο. Αν ειναι νυχτα δε νομιζω να τη βγαζει γκρι, αν δεν εχει φεγγαρι, αν εχει φεγγαρι, κανε ταπ σε αυτο εφοσον το βλεπεις αρκετα στην οθονη και θα σκοτεινιασει τα υπολοιπα.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδια επειδη θελω πολυ να παρω το s8 θελω να ρωτησω κατι αν μπορει να απαντηθει βεβαια..Ειδα ενα s8 plaisio κ ουτε ειχα περασει μηνας που το εφερε κ ειχε κανει burn in στα κουμπια κατω κ στην μεση της οθονης φαινοταν η ωρα..Απο το always on display..Κ επισης κατω καποια widget σε λευκο φοντο φαινοντουσαν στην οθονη εστω κ αχνα..Τι να κανω να το φοβαμαι;Ειδικα το home button..
Link to comment
Share on other sites

Έχω σαφώς λιγότερες από σένα. Ίσως να έχουμε συνηθίσει διαφορετικό smoothness στο σκρολάρισμα σε πλήρη οθόνη. Για δοκίμασε αν δεν βαριέσαι και το quickpic και πες μου αν νιώθεις το ίδιο smoothness στην κύλιση των φωτογραφιών σε πλήρη οθόνη και επίσης να δεις την ταχύτητα του rendering ( πόσο γρήγορα η φωτογραφία παρουσιάζεται πεντακάθαρη ).

 

Στις συνθήκες ιδιαίτερα χαμηλού φωτισμού ( είσαι πχ σε ένα ύψωμα τη νύχτα και τραβάς κάτω τη φωτισμένη πόλη ) θα ήθελα απλά το λογισμικό στο αυτόματο να μη δίνει τόσο φως. Να μη χρειάζεται ο χρήστης να πειράξει καμία ρύθμιση. Το ίδιο και για τον απογευματινό ουρανό που τον τραβά όπως ήταν μια ώρα πριν ( όταν φωτογραφίζει τοπίο ) . Ακριβώς αυτό που αναφέρω το λέει και στο αναλυτικό review του το pocketnow :

Να το πω ακόμα πιο απλά, ας στρέψει όποιος θέλει την κάμερα προς τα πάνω τη νύχτα και ας βγάλει μόνο ουρανό. Τίποτα άλλο. Αντί για μια μαύρη φωτογραφία θα πάρει μια σκούρα γκρι με κόκκο γιατί το λογισμικό θα έχει δώσει εντολή να δοθεί φως.

Για να μη παρεξηγηθώ, δεν λέω πως άλλες κάμερες τα καταφέρνουν καλά στο αυτόματο σε βραδινά landscapes. Απλά επειδή εκτιμώ πολύ το λογισμικό μετεπεξεργασίας της Samsung, περίμενα ότι θα ήταν τόσο έξυπνο ώστε να καταλαβαίνει να μη δίνει περισσότερο φως από αυτό που χρειάζεται. Η κάμερα είναι θαυμάσια στο 90% των περιπτώσεων.:)

 

ισχυει αυτο που λες για την καμερα ...στο αυτοματο σε βραδυνες φωτο η καμερα δινει παραπανω εκθεση απο την κανονικη.

Αμα υπαρχουν φωτεινες πηγες στο πλανο θα βγουν καμμενες.

Link to comment
Share on other sites

Εχω πσρατηρησει οτι οταν ειναι το κινητο standby με πεφτει πολυ η μπαταρια.Δηλαδη το βραδυ χανει 8 με 10%.Εφαρμογες δεν τρεχουν και βασικα το ιδιο προβλημα ειχα με το s7 μεχρι που το ρουταρα και περασα custom rom.Eιναι γενικο το προβλημα στο s8 η μονο το δικο μου χανει τοσο πολυ μπαταρια?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Μέχρι πρότινος, κάθε φορά που έκανα επανεκκίνηση στην συσκευή μου ζητούσε μετά το λογότυπο της Samsung να βάλω ένα pattern γιατί το τηλέφωνο ήταν encrypted ή κάτι τέτοιο και έδειχνε ένα λουκέτο που ξεκλείδωνε. Κατόπιν ζητούσε το pin της sim. Εκανα μια επανεκκίνηση μόλις τώρα και με πάει κατευθείαν στο pin. Συνέβη κάτι; Δεν βρίσκω κάποια επιλογη.
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου επειδή πιστεύω δεν θα το συνηθίσεις το μέγεθος και θα σε στεναχωρεί αφού είχες το s7 edge βρες ένα τρόπο να πας στο μεγαλύτερο s8 + και θα το ευχαριστηθείς περισσότερο σαν μέγεθος

Με βλέπω να δίνω το S6 edge 128Gb της γυναίκας, να της δώσω το S8 μιας και είναι στα μέτρα της και θα γουστάρει φωτό για τα μικρά μας και να πέρνω το S8 plus.

Έτσι φεύγουν τα 600 αρια....

Κάποια γνώμη (έστω με pm) για το τι τιμή μπορεί να πιάσει το S6e 128Gb με ολόφρεσκια μπαταρία?

Ευχαριστώ παιδιά.

~~~ Νίκος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι το έχετε είστε σίγουροι ότι δεν έχετε red tint; φαίνεται μόνο υπό γωνία αν κοιτάξετε τη συσκευή και μόνο σε λευκό φόντο.

 

Στάλθηκε από το Nexus 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όσοι το έχετε είστε σίγουροι ότι δεν έχετε red tint; φαίνεται μόνο υπό γωνία αν κοιτάξετε τη συσκευή και μόνο σε λευκό φόντο.

 

Άνοιξα τη λευκή homepage του browser, κοίταξα το λευκό υπό όλες τις γωνίες και δεν υπάρχει καθόλου red tint στο δικό μου. Καθόλου μα καθόλου ( ξέρω να ξεχωρίζω αποχρώσεις, πίστεψέ με) . Η συσκευή αγοράστηκε από το γνωστό κατάστημα στη Θηβών. Τώρα αν όλα τα τεμάχια κάθε παρτίδας που φέρνει είναι δίχως red tint, αυτό δεν το ξέρω.

 

Εχω πσρατηρησει οτι οταν ειναι το κινητο standby με πεφτει πολυ η μπαταρια.Δηλαδη το βραδυ χανει 8 με 10%.Εφαρμογες δεν τρεχουν και βασικα το ιδιο προβλημα ειχα με το s7 μεχρι που το ρουταρα και περασα custom rom.Eιναι γενικο το προβλημα στο s8 η μονο το δικο μου χανει τοσο πολυ μπαταρια?

 

Αν σκεφτείς ότι είχες το ίδιο πρόβλημα και στο S7 ενώ τέτοιο θέμα δεν υπάρχει σε καμία από τις δυο συσκευές, καταλαβαίνεις ότι κάποια εφαρμογή σου ξυπνά το κινητό από το deep sleep. Πρέπει να βρεις ποια είτε με κάποια εφαρμογή μπαταρίας είτε με απεγκατάσταση μιας μιας των εφαρμογών και τσεκάρισμα ενδιάμεσα του deep sleep. Eστίασε πρώτα στις εφαρμογές που τρέχουν συνεχώς στο background για να λαμβάνουν περιοδικά ειδοποιήσεις. Επίσης βάλε ως launcher τον Nova αν δεν το έχεις κάνει ήδη.

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Εχω πσρατηρησει οτι οταν ειναι το κινητο standby με πεφτει πολυ η μπαταρια.Δηλαδη το βραδυ χανει 8 με 10%.Εφαρμογες δεν τρεχουν και βασικα το ιδιο προβλημα ειχα με το s7 μεχρι που το ρουταρα και περασα custom rom.Eιναι γενικο το προβλημα στο s8 η μονο το δικο μου χανει τοσο πολυ μπαταρια?

 

να μην τρεχουν εφαρμογες και να χανει λιγο δυσκολο. και μαλιστα να συμβαινει και στην προηγουμενη συσκευη σου και σε αυτη. ΚΑτι κανεις λαθος, τωρα το στησιμο ειναι, καποια εφαρμογη ειναι? δεν ξερω. μπορει να το εχεις βαλει να παιρνει και back up καθε τρεις και λιγο, χωρις να το καταλαβες πχ, δεν ειναι μονο θεμα εφαρμογων. Δες τι φταιει ψαχνοντας μια μια τις ρυθμισεις που δημιουργουν τετοια θεματα και τις εφαρμογες σου. Εμενα με ολα ανοιχτα, μονο με 4G τη νυχτα και δεν εχανε ουτε το s7 Ουτε αυτο πανω απο 4% και αλλαξα πολλες συσκευες, δε γινεται να χανεις τοσο εσυ και στα 2.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

παίδες η κάμερα η σελφη σε σχέση με s7 εχουν διαφορές???

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

να μην τρεχουν εφαρμογες και να χανει λιγο δυσκολο. και μαλιστα να συμβαινει και στην προηγουμενη συσκευη σου και σε αυτη. ΚΑτι κανεις λαθος, τωρα το στησιμο ειναι, καποια εφαρμογη ειναι? δεν ξερω. μπορει να το εχεις βαλει να παιρνει και back up καθε τρεις και λιγο, χωρις να το καταλαβες πχ, δεν ειναι μονο θεμα εφαρμογων. Δες τι φταιει ψαχνοντας μια μια τις ρυθμισεις που δημιουργουν τετοια θεματα και τις εφαρμογες σου. Εμενα με ολα ανοιχτα, μονο με 4G τη νυχτα και δεν εχανε ουτε το s7 Ουτε αυτο πανω απο 4% και αλλαξα πολλες συσκευες, δε γινεται να χανεις τοσο εσυ και στα 2.[/QUO

 

εκανα καποιες ρυθμισεις με τα backup και θα δω.Αν τρεχουν εφαρμογες πως τι καταλαβαινω?Εγω απλως παταω το αριστερο κουμπι και βλεπω ποιες τρεχουν και τις καθαριζω.Υπαρχει αλλος τροπος?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Αν τρεχουν εφαρμογες πως τι καταλαβαινω?Εγω απλως παταω το αριστερο κουμπι και βλεπω ποιες τρεχουν και τις καθαριζω.Υπαρχει αλλος τροπος?

 

Υπάρχουν εφαρμογές που τρέχουν στο background χωρίς να εμφανίζονται στο αριστερό κουμπί. Κάποια ή κάποιες από αυτές τις εφαρμογές ξυπνούν τη συσκευή σου από το βαθύ ύπνο ( wakelock ). Για να δεις ποια/ποιες εφαρμογές είναι αυτές που προκαλούν τα περισσότερα wakelocks , ακολούθησε τα βήματα που θα δεις στο παρακάτω video από το 2:05 και μετά :

Edited by ipred
Link to comment
Share on other sites

Το αγορασα και εγω πριν μειρκες μερες αλλα εχω τεραστιο θεμα με την μπαταρια. Χρησιμοποιω συνεχεια το 3g-4g αλλα δεν δικαιολογειτα να βγαζει με το ζορι 5ωρο... Και φωτεινοτητα σε χαμηλα επιπεδα. Προσπαθω να το περιορισω με το 360 αλλα τιποτα. Επισης μου βγαζει συνεχεια οτι χρησιμοποιειται το 76+% και φτανει στο 90 με πολυ απλες εφαρμογες(εκτος απο insta snap και face)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εφαρμογές που τρέχουν στο background χωρίς να εμφανίζονται στο αριστερό κουμπί. Κάποια ή κάποιες από αυτές τις εφαρμογές ξυπνούν τη συσκευή σου από το βαθύ ύπνο ( wakelock ). Για να δεις ποια/ποιες εφαρμογές είναι αυτές που προκαλούν τα περισσότερα wakelocks , ακολούθησε τα βήματα που θα δεις στο παρακάτω video από το 2:05 και μετά :

 

Ευχσριστω θσ το κανω και θα δω

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν εφαρμογές που τρέχουν στο background χωρίς να εμφανίζονται στο αριστερό κουμπί. Κάποια ή κάποιες από αυτές τις εφαρμογές ξυπνούν τη συσκευή σου από το βαθύ ύπνο ( wakelock ). Για να δεις ποια/ποιες εφαρμογές είναι αυτές που προκαλούν τα περισσότερα wakelocks , ακολούθησε τα βήματα που θα δεις στο παρακάτω video από το 2:05 και μετά :

 

Μπορώ να το κάνω χωρίς ρουτ; θέλω να το. Κάνω κ γω γιατί το μόνο μ θέμα σε όλα τα σαμι είχα θέμα με την μπαταρία

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ να το κάνω χωρίς ρουτ; θέλω να το. Κάνω κ γω γιατί το μόνο μ θέμα σε όλα τα σαμι είχα θέμα με την μπαταρία

 

Ο οδηγός είναι ακριβώς για συσκευές χωρίς root. Αν είχες ρουταρισμένη συσκευή απλά θα ήταν πιο γρήγορη η διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...