Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

 

 

Μια ερωτηση βρε παιδια σε ολους εσας που κανετε επαναφορα γιατι ποτε δεν καταφερα αυτο που θελω και δεν ξερω αν γινεται.

Οταν κανω επαναφορα απο backup (backup απο smartswitch) ερχονται ολα ρυθμισεις, κωδικοι wifi, applications κλπ αλλα παντα πρεπει να καθομαι να κανω login και configuration σε ολα τα apps μετα. Υπαρχει τροπος να επαναφερθουν ολα αυτουσια χωρις να καθομαι να σεταρω εφαρμογες?

Μηπως πρεπει να κανω διαφορετικα το backup?

 

ΥΓ: Εχω παρατηρησει οτι οταν κανω backup δεν μου τραβαει τις φωτο που εχω σε folders με αρχειο .nomedia μεσα

 

Κανενας?

Link to comment
Share on other sites

Το ιταλικό branded tim s8 μου Ακόμα να πάρει αναβάθμιση όποτε περιμένω ένα φίλο σε λίγο να φλασαρουμε την ελληνική ρομ....
Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση για οσους ξερουν η εχουν Cosmote FW.

Θελω να το βαλω για να ενεργοποιησω το wifi calling. Εχει καποιες διαφορες η ROM της cosmote απο αυτην της EUR?

Πχ κατα το ανοιγμα της συσκευης δειχνει σημα (boot logo) Cosmote κλπ?

Επισης οι αναβαθμισεις ερχονται σχεδομ μαζι με αυτες τις EUR?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να κάνω μια ερώτηση ειδικά σε όσους έρχονται από galaxy s7 edge: σας φάνηκε ότι πιάνετε στα χέρια σας μικρότερο κινητό; (σε σχέση με το edge που είχατε πριν). Δηλαδή από μέγεθος οθόνης (και μόνο) σας κάλυψε το μικρό s8;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να κάνω μια ερώτηση ειδικά σε όσους έρχονται από galaxy s7 edge: σας φάνηκε ότι πιάνετε στα χέρια σας μικρότερο κινητό; (σε σχέση με το edge που είχατε πριν). Δηλαδή από μέγεθος οθόνης (και μόνο) σας κάλυψε το μικρό s8;

 

Έχει γραφτεί πολλές φορές. Σαφώς και όχι. Η οθόνη του S8 είναι μικρότερη σε συνολική επιφάνεια από αυτή του S7 Edge...

Link to comment
Share on other sites

εγινε η αλλαγη ρομ μεσω odin απο τον φιλο μου

απεκτησα και csc code που πριν ηταν κενο

μετα την αλλαγη εβαλα την σιμ και αμεσως μου εβγαλε αυτο το μνμ που γραφατε εδω μεσα

μου βρηκε και την τελευταια αναβαθμιση και την εκανα

αφου την εκανα εκανα ξανα hard reset και εστησα τη συσκευη απο την αρχη

74b98a44dd8749eb5255c69442ab0d3a.jpg

Edited by bujinkan
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να κάνω μια ερώτηση ειδικά σε όσους έρχονται από galaxy s7 edge: σας φάνηκε ότι πιάνετε στα χέρια σας μικρότερο κινητό; (σε σχέση με το edge που είχατε πριν). Δηλαδή από μέγεθος οθόνης (και μόνο) σας κάλυψε το μικρό s8;

 

Η αναλογία οθόνης δυστυχώς μόνο προβλήματα δημιουργεί. Όντως παρόλο που έχει 5.8 ιντσες οθόνης έχεις την αίσθηση ότι είναι μικρότερη και από OnePlus 3 (5.5 inch) και από 6p (5.7 inch). Έχει ουσιαστικά λιγότερη πληροφορία στην οθόνη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να κάνω μια ερώτηση ειδικά σε όσους έρχονται από galaxy s7 edge: σας φάνηκε ότι πιάνετε στα χέρια σας μικρότερο κινητό; (σε σχέση με το edge που είχατε πριν). Δηλαδή από μέγεθος οθόνης (και μόνο) σας κάλυψε το μικρό s8;

 

Ήταν το πρώτο που διαπίστωσα και που είπαμε γενικά. Μπορεί να μεγάλωσε η διαγωνιος αλλά αυτό δε σημαίνει ότι έχουμε μεγαλύτερη οθόνη. Το ότι έκαναν ένα μακροστενο κινητό λοιπόν σημαίνει ότι σε εμβαδόν οθόνης έχουμε αναλογικά μικρότερο από ότι αν είχαμε 5.8 σε 16:9 και γιαυτό το μικρό s8 δεν προσφέρεται για χρήση οθόνης. Καλύτερο πιασιμο έχει αλλά μόνο για τηλέφωνο αξίζει κατά τη γνώμη μου. Χρήση οθόνης κτλ είναι αβολο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, ήθελα να κάνω μια ερώτηση ειδικά σε όσους έρχονται από galaxy s7 edge: σας φάνηκε ότι πιάνετε στα χέρια σας μικρότερο κινητό; (σε σχέση με το edge που είχατε πριν). Δηλαδή από μέγεθος οθόνης (και μόνο) σας κάλυψε το μικρό s8;

 

 

Έχει γραφτεί πολλές φορές. Σαφώς και όχι. Η οθόνη του S8 είναι μικρότερη σε συνολική επιφάνεια από αυτή του S7 Edge...

 

 

Κι εμένα το s8 μου φάνηκε μικρό. Το ίδιο και το s7 edge. Στο s8 plus δεν νιώθω ότι μου λείπει οθόνη, την βρήκα και πιο βολική από του mate 8.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ από την άλλη από 5μισή Op3T σε 5.8 πηγα αλλά σε μικρότερη συσκευή :cool:

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα κι εγω κατοχος του S8 εδω και 8 μερες περιπου μετα απο 2.5 και βαλε χρονια με ενα HTC M8 , σαφως ανώτερο τηλ.

Εχει κανεις την ενημερωση που βγαζει...??? Μπορει να μας πει τι ''παιζει'' με αυτη...???

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Καλως σας βρηκα κι εγω κατοχος του S8 εδω και 8 μερες περιπου μετα απο 2.5 και βαλε χρονια με ενα HTC M8 , σαφως ανώτερο τηλ.

Εχει κανεις την ενημερωση που βγαζει...??? Μπορει να μας πει τι ''παιζει'' με αυτη...???

Ευχαριστω εκ των προτερων.

Τι να παίζει ? Ενημέρωση είναι να την κάνεις

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν ξέρω ...αλλα που κολλάς ? Γιατί δεν την περνάς?

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χθες ειδα το S8,και αναθεωρησα ολα οσα σκεφτομουνα και οσα ειχα διαβασει...Ποσο αληθεια ειναι οτι δεν πρεπει να βγαζουμε συμλερασματα αν δεν εχουμε δει κατι.

Λοιπον ειναι ισως το πιο ομορφο κινητο που 2χω δει,πολυ γρηγορο,εγω το δουλευα ανεφα με ενα χερι,μου αρεσε η φωτογραφικη του,γενικα απο εκει που ελεγα οτι δεν με ενδιεφερε αρχισα να το σκεφτομαι...

Το δαχτυλικο δεν μου φανηκε και τοσο αβολο,το δοκιμασα πολλες φορες και καμια δεν το μπερδεψα με την καμερα...

Πιστευω οτι ειναι μια πολυ καλη συσκευη με μονο μειον ισως τα 4GB ram,και για να μην παρεξηγηθω οχι οτι δεν ειναι αρκετα,α9λα καξ μονο για το γ@μ@το και καθαρα λογο ανταγωνισμου επρεπε να το ειχε βγαλει με 6....

Τελος παντων,επειδει βλεπ ω και τιμες και το εχω βρει και σφραγισμενο ακομα και 560€ αρχιζω και το σκεφτομαι....

Παντος απο το S7 θα εκανα την μεταβαση στο S8 και ισως στο S8+ ,αν και αυτο ακομα δεν το εχω δει,αλλα περιμενω να ανακοινωθει το 1+5 και τοτε θα πραξω αναλογα....

Αν δεν ειναι αδιαβροχο,απλα θα το προσπερασω,μιας και πιστευω οτι αυτο το χαρακτηριστικο πρεπει ολες οι εταιριες να το δινουν στις ναυαρχιδες τογς....Δεν γντ να βγαζεις τοσο ακριβες συζκευες και να μην εχουν μια αντοχη τουλαχιστον στο νερο....

Τα 8GB ram μου ειναι αδιαφορα,αλλα η αντοχη στο νερο ειναι σημαντικη....

Link to comment
Share on other sites

Μετά και το τελευταίο update,το s8 junior,τα πάει ακόμα καλύτερα...

Προς το παρόν δηλώνω πολύ ευχαριστημένος.

Στην αρχή πάντως με ξένισε το μέγεθος της οθόνης.

Στο χέρι σαφώς μικρότερό από το s7 edge.

Πάντως είναι θέμα συνήθειας η αναλογία της οθόνης.

το μεγάλο s8 από την άλλη,δεν μου άρεσε καθόλου στο χέρι,πολύ μακρυναρι και άσχημο γι αυτό και πήρε πόδι γοργά.

Επίσης,Το δαχτυλικο αποτύπωμά τελικά,μία χαρά βολεύει.

f14427b5c53aafcd7887b8cb7e80f021.jpg1023a73a83b5fe74937f253caa06bfe2.jpgf66ac070425b9d1b8cd03bd91305c71b.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Συνήθως οι ΟΤΑ αναβαθμίσεις έρχονται γρηγορότερα. Εγώ προτιμώ να περιμένω και να κάνω αναβαθμίσεις μέσω smart switch. Η καθυστέρηση είναι πολύ μικρή γύρω στην 1 μέρα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως και στο S7 Edge αλλά και τώρα στο S8, μια χαρά της έβγαλε στο smart switch όλες. Δεν έκανα τίποτα συγκεκριμένο... τί να πω...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την εβαλα δεν του ειχα κανει ποτε αναβαθμιση και ηταν μονο 500κατι mb δεν εγραφε για καμερα τιποτα ομως
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια? σκεφτομαι να αγορασω το s8 το απλο οχι το plus λογω μεγεθους.θα ηθελα να ρωτησω για την μπαταρια του και αν βγαζει μια μερα με βαρια χρηση υστερα απο τα updates .επισης σε αυτο μπαινει tempered glass η υπαρχει προβλημα οπως το s7 edge?
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια? σκεφτομαι να αγορασω το s8 το απλο οχι το plus λογω μεγεθους.θα ηθελα να ρωτησω για την μπαταρια του και αν βγαζει μια μερα με βαρια χρηση υστερα απο τα updates .επισης σε αυτο μπαινει tempered glass η υπαρχει προβλημα οπως το s7 edge?

Tempered απλά το ξεχνάς

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...