Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως το ότι έχουμε φτάσει να λέμε κινητά με 5.8 ίντσες μικρά αυτό με ξεπερνάει. Μάλλον εδώ στο φόρουμ έχουμε γεμίσει μπασκετμπολίστες.. Και εγώ μάλλον στο μικρο θα πήγαινα για μεγαλύτερη ευκολία στο πιάσιμο και καλύτερο ξεκλείδωμα. Α και πιο οικονομικό βέβαια.. Edited by filkatsxlt
:respect:
Link to comment
Share on other sites

Και γω το "μικρό" πήρα μετά από το iPhone 7 plus .πολύ βολικό ειδικά τώρα το καλοκαίρι .αλλά να ακούω μερικούς ότι δεν τους φτάνει η οθόνη του και καλά που δεν το πήραν και πήγαν στο μεγαλο μου φαίνεται περίεργο:)το iPhone πήρα το μεγάλο γιατί έλειπαν πολλά από το μικρό .αλλά τώρα αν δεν θες την παραπάνω οθόνη δεν υπάρχει άλλος λόγος .φυσικά μερικοί γουστάρουν οθοναρες και καλά κάνουν .
Γιαννης
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ότι έχουμε φτάσει να λέμε κινητά με 5.8 ίντσες μικρά αυτό με ξεπερνάει. Μάλλον εδώ στο φόρουμ έχουμε γεμίσει μπασκετμπολίστες.. Και εγώ μάλλον στο μικρο θα πήγαινα για μεγαλύτερη ευκολία στο πιάσιμο και καλύτερο ξεκλείδωμα. Α και πιο οικονομικό βέβαια..

 

Μην το λες. Αν δουλέψεις και τα 2 θα καταλάβεις ότι πέρα από λίγο καλύτερο πιάσιμο που έχει το μικρό, σε πολλά άλλα είναι πιο εύχρηστο το μεγάλο. Πχ θέαση φώτο, browsing, γράψιμο κειμένου που στο μικρό το πληκτρολόγιο δεν χωράει και μπερδεύεις κουμπιά κτλ. Το μικρό θα ήταν ιδανικό αν ήταν και πιο κοντό να φτάνεις πάνω. Τώρα που δεν φτάνεις είναι το ίδιο δυχρηστο με το μεγάλο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μην το λες. Αν δουλέψεις και τα 2 θα καταλάβεις ότι πέρα από λίγο καλύτερο πιάσιμο που έχει το μικρό, σε πολλά άλλα είναι πιο εύχρηστο το μεγάλο. Πχ θέαση φώτο, browsing, γράψιμο κειμένου που στο μικρό το πληκτρολόγιο δεν χωράει και μπερδεύεις κουμπιά κτλ. Το μικρό θα ήταν ιδανικό αν ήταν και πιο κοντό να φτάνεις πάνω. Τώρα που δεν φτάνεις είναι το ίδιο δυχρηστο με το μεγάλο.

 

Νίκο στο μικρό το θέμα είναι το μικρο πλάτος ,όχι το μήκος.

Αν είχε το πλάτος έστω του g6 θα ήταν ιδανικό η παρόμοιο με του plus.

Το μήκος του s8 είναι πιο εύχρηστο να φτάσεις πάνω στην μπαρα ειδοποιήσεων ακόμα και χωρίς gestures από το plus.

149 το μικρό ύψος με 159 το μεγάλο δεν κάνουν και τα 2 δύσχρηστα στο ίδιο βαθμό.

 

Το μεγάλο είναι πιο άβολο να φτάσεις μπάρα.

 

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση λιγο off topic και συγνωμη κιολας...

αξιζει η μεταβαση απο one plus 3T σε s8?

ειμαι πολυ ευχαριστημενος απλα ετσι για αλλαγη

ΥΓ δεν βγαζω φωτογραφιες οποτε δεν με ενδιαφερει η καμερα

φοβαμαι οτι εχω συνηθισει απιστευτα το dash charge και θα ξενερωσω οτι δεν θα εχω ασταπιαια φορτιση

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση λιγο off topic και συγνωμη κιολας...

αξιζει η μεταβαση απο one plus 3T σε s8?

ειμαι πολυ ευχαριστημενος απλα ετσι για αλλαγη

ΥΓ δεν βγαζω φωτογραφιες οποτε δεν με ενδιαφερει η καμερα

φοβαμαι οτι εχω συνηθισει απιστευτα το dash charge και θα ξενερωσω οτι δεν θα εχω ασταπιαια φορτιση

 

Γνώμη μου είναι για το μεγάλο αξίζει κ καλό είναι να τα δεις και τα δύο πρώτα από κοντά για το θέμα της οθόνης . Αφού είσαι ευχαριστημένος μήπως να περιμένεις για το Note 8? Γρήγορα θα φορτίζουν και τα s 8

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι για το μεγάλο αξίζει κ καλό είναι να τα δεις και τα δύο πρώτα από κοντά για το θέμα της οθόνης . Αφού είσαι ευχαριστημένος μήπως να περιμένεις για το Note 8? Γρήγορα θα φορτίζουν και τα s 8

 

ζητησα συγκεκριμενα για το απλο

το μεγαλο δεν μου κανει

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα χτύπησα και εγώ το s8 το μικρό δλδ.Μέχρι τώρα οι εντυπώσεις μου είναι θετικοτατες.Μαζεμένο μέγεθος με μεγάλη οθονη.Φυσικά από εμφάνιση σκιζει.Λεπτομέρειες σε λιγες μερες....
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή το home button είναι μόνιμα ανοικτό και το κάτω bezel ουσιαστικά απειροελάχιστο, όσοι το έχουν, μπορείτε να πιάσετε το κινητό από το κάτω μέρος; Πχ αν είναι σε ένα τραπέζι. Ή αυτό λόγω των παραπάνω δεν γίνεται και πρέπει να βρεις άλλο τρόπο...; Συγγνώμη που ρωτάω κάτι τέτοιο, αλλά με το lg g3 που έχω, έχει ήδη ένα σχετικά μικρό κάτω bezel και καμία φορά πατάω κατά λάθος τα κουμπιά όπως πάω να πιάσω το κινητό. Με το s8 νομίζω θα είναι ακόμα πιο challenging καθώς έχει ακόμα μικρότερο bezel.

Ρωτάω γιατί βλέπω τη τιμή να πέφτει πολύ και μου φαίνεται ότι ψήνομαι. Απλά δεν υπάρχει πουθενά κοντά μου να το περιεργαστώ.

 

 

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφου αγορασα και εγω σαμσουγκ που ποτε δεν ειχα και δηλωνα οτι ποτε δεν θα παρω ...μπορειτε πλεον να κλεισετε το νημα χαχαχα

Αντε μεγεια μου ...με τραβηξε το μικρο του μεγεθος

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφου αγορασα και εγω σαμσουγκ που ποτε δεν ειχα και δηλωνα οτι ποτε δεν θα παρω ...μπορειτε πλεον να κλεισετε το νημα χαχαχα

Αντε μεγεια μου ...με τραβηξε το μικρο του μεγεθος

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με υγεία να το χαρείς η σαμι έκανε πάλι έξυπνη κίνηση που εγώ δεν το καταλάβαινα.. Το μικρότερο είναι μικρό για μένα και η τιμή άρχισε να γίνεται αρκετά καλύτερη στα 650 από 830 στο αψε σβήσε.. Σου λέει οποίος θέλει μεγάααλη οθόνη ας πάρει το plus απλά αυτή τη στιγμή η διαφορά στην τιμή στο σκρουτζ είναι μεγάλη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήμουν σχεδόν έτοιμος για τη μετάβαση στο s8+ μέχρι που το είδα από κοντά σε ένα φίλο μου και ισως αν δεν ισχύουν τα ίδια να πάω στο s8. Ενταξει για design δεν το συζητώ, δεν υπάρχει άλλο αντάξιο του. Όπως και τα χρώματα και η ανάλυση της οθόνης.ΟΘΟΝΑΡΑ! Πάμε όμως τώρα σε αυτά που δεν μου άρεσαν..Η αναλογία της οθόνης είναι πολύ περίεργη έως αλλόκοτη θα έλεγα. Στο YouTube πχ αφήνει μαύρα κενά αριστερά και δεξιά του βίντεο με αποτέλεσμα να να έχεις στην ουσία πιο μικρή οθόνη. Τι ίδιο και στις φωτογραφίες. Επίσης το fingerprint με το ένα χέρι δε φτάνει με τίποτα με αποτέλεσμα να μην το χρησιμοποιεί καθόλου ο φίλος μου και να έχει pattern. Επίσης ο ήχος δεν με εντυπωσίασε πολύ. Τι λέτε; Στο s8 ισχύουν τα ίδια ή είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα;

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήμουν σχεδόν έτοιμος για τη μετάβαση στο s8+ μέχρι που το είδα από κοντά σε ένα φίλο μου και ισως αν δεν ισχύουν τα ίδια να πάω στο s8. Ενταξει για design δεν το συζητώ, δεν υπάρχει άλλο αντάξιο του. Όπως και τα χρώματα και η ανάλυση της οθόνης.ΟΘΟΝΑΡΑ! Πάμε όμως τώρα σε αυτά που δεν μου άρεσαν..Η αναλογία της οθόνης είναι πολύ περίεργη έως αλλόκοτη θα έλεγα. Στο YouTube πχ αφήνει μαύρα κενά αριστερά και δεξιά του βίντεο με αποτέλεσμα να να έχεις στην ουσία πιο μικρή οθόνη. Τι ίδιο και στις φωτογραφίες. Επίσης το fingerprint με το ένα χέρι δε φτάνει με τίποτα με αποτέλεσμα να μην το χρησιμοποιεί καθόλου ο φίλος μου και να έχει pattern. Επίσης ο ήχος δεν με εντυπωσίασε πολύ. Τι λέτε; Στο s8 ισχύουν τα ίδια ή είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα;

 

Le X829 4/64 tele23s

 

Διάβασε τις προηγούμενες σελίδες εδώ και στο plus, Θα δεις ότι αυτό ακριβώς λέω.. Και θα πάρεις απαντήσεις αν διαβάσεις λίγο.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα σας!

Έχω 2 ερωτήσεις και ελπίζω να με βοηθήσετε!

 

1) Η διαδικασία αλλαγή firmware μεσώ Odin παραμένει η ίδια όπως και το s7 edge ή υπάρχει κάποια ιδιαιτερότητα?

2) Έχω το S8 G950F ποιό firmware (ποιασ χώρας) να χρησιμοποιήσω έτσι ώστε να παίρνω τα update νωρίτερα?

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το φειςμπου τα περισσοτερα μου τα βγαζει ετσι. Ειναι προβλημα της εφαρμογης η εχει να κανει τπτ με την αναλογια της οθονης? Δε θυμαμαι αν ηταν ετσι εξαρχης.

https://ibb.co/hVjJfv

Edited by Chef_George_
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το φειςμπου τα περισσοτερα μου τα βγαζει ετσι. Ειναι προβλημα της εφαρμογης η εχει να κανει τπτ με την αναλογια της οθονης? Δε θυμαμαι αν ηταν ετσι εξαρχης.

https://ibb.co/hVjJfv

 

Δες μήπως έχεις αλλάξει τις ρυθμίσεις στο μέγεθος γραμματοσειράς. Αυτό μοιάζει μεγέθυνση.

Link to comment
Share on other sites

Δε θυμαμαι καθολου αν το χω πειραξει. Μπορεις να μου πεις ποιες ειναι οι default ρυθμισεις στο ζοομ οθονης και στη γραμματοσειρα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα ακουστικά του S8 ( ή του S8+ φαντάζομαι ίδια είναι ) πωλούνται ξεχωριστά και αν ναι από που μπορεί κανείς να τα πάρει και αν γνωρίζουμε το κόστος τους;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ήμουν σχεδόν έτοιμος για τη μετάβαση στο s8+ μέχρι που το είδα από κοντά σε ένα φίλο μου και ισως αν δεν ισχύουν τα ίδια να πάω στο s8. Ενταξει για design δεν το συζητώ, δεν υπάρχει άλλο αντάξιο του. Όπως και τα χρώματα και η ανάλυση της οθόνης.ΟΘΟΝΑΡΑ! Πάμε όμως τώρα σε αυτά που δεν μου άρεσαν..Η αναλογία της οθόνης είναι πολύ περίεργη έως αλλόκοτη θα έλεγα. Στο YouTube πχ αφήνει μαύρα κενά αριστερά και δεξιά του βίντεο με αποτέλεσμα να να έχεις στην ουσία πιο μικρή οθόνη. Τι ίδιο και στις φωτογραφίες. Επίσης το fingerprint με το ένα χέρι δε φτάνει με τίποτα με αποτέλεσμα να μην το χρησιμοποιεί καθόλου ο φίλος μου και να έχει pattern. Επίσης ο ήχος δεν με εντυπωσίασε πολύ. Τι λέτε; Στο s8 ισχύουν τα ίδια ή είναι κάπως καλύτερα τα πράγματα;

 

Le X829 4/64 tele23s

Κοιτα να δεις για τον αισθητήρα θα μπορούσε να ήτανε όντως αλλού.Εγω όμως ήδη σε μία μερα χρήσης εκεί που στην αρχή πάντα κοιτούσα πίσω τώρα πάει το χέρι μόνο του χωρίς βεβαίως να το ανοίγω με τη πρώτη.Οσον αφορά τα Βίντεο στο YouTube δεν έχεις θέματα διότι τα κάνει full screen μόνο του.Το ίδιο και σε αυτά που τραβάς εσύ.Εκει που δεν έχω βρει τρόπο ακόμα είμαι στα βίντεο που βλέπεις στον browser όπως και σε φωτογραφιες εκτός αν τις έχει τραβήξει εσύ σε 18.5:9 ρατιο.

Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δε θυμαμαι καθολου αν το χω πειραξει. Μπορεις να μου πεις ποιες ειναι οι default ρυθμισεις στο ζοομ οθονης και στη γραμματοσειρα?

Το δικό μου έτσι είναι

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 112 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το δικό μου έτσι είναι

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ae9163cf932b86cce416d9cb146804ee.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα να δεις για τον αισθητήρα θα μπορούσε να ήτανε όντως αλλού.Εγω όμως ήδη σε μία μερα χρήσης εκεί που στην αρχή πάντα κοιτούσα πίσω τώρα πάει το χέρι μόνο του χωρίς βεβαίως να το ανοίγω με τη πρώτη.Οσον αφορά τα Βίντεο στο YouTube δεν έχεις θέματα διότι τα κάνει full screen μόνο του.Το ίδιο και σε αυτά που τραβάς εσύ.Εκει που δεν έχω βρει τρόπο ακόμα είμαι στα βίντεο που βλέπεις στον browser όπως και σε φωτογραφιες εκτός αν τις έχει τραβήξει εσύ σε 18.5:9 ρατιο.

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι το είδα το full screen αλλά μου φαίνεται ότι κόβει οθόνη. Βλέπω πολύ YouTube για αυτο με καίει τόσο.

 

Le X829 4/64 tele23s

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα ακουστικά του S8 ( ή του S8+ φαντάζομαι ίδια είναι ) πωλούνται ξεχωριστά και αν ναι από που μπορεί κανείς να τα πάρει και αν γνωρίζουμε το κόστος τους;

Ευχαριστώ.

Είναι μέσα στη συσκευασία

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατά τα άλλα πρώτη φόρτιση ...Πολύ καλά 0e7931793a7fbbfb6d1e91d4df09e654.jpgb9add153cf50a68e7f7b4f7de8b94370.jpg

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι το είδα το full screen αλλά μου φαίνεται ότι κόβει οθόνη. Βλέπω πολύ YouTube για αυτο με καίει τόσο.

 

Le X829 4/64 tele23s

Οχι φαινεται σε προβολη infinity στο youtube δεν εχει καθολου κενα.Απλα ζουμαρει ελαφρως το original βιντεο για να το φερει σε αυτο το aspect ratio.
Στα Τρικαλα στα δυο στενα σκοτωσανε τον Σακαφλια!!!!![sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...