Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε 2-3 περιοχες που εχω κανει τεστ με cosmote το 4g+,πανω απο 18-20 δεν παει το speedtest..

πρεπει να κανω κατι αλλο..?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αγ. Άννα club Β. Εύβοια 4g (όχι plus φυσικά) διακοπές πριν λίγες μέρες με wind...απρόσμενα καλά... 56 download , 7 upload δεν νομίζω να φτάει η συσκευή σου , για κάνε μερικές δοκιμές ακόμα
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

σε 2-3 περιοχες που εχω κανει τεστ με cosmote το 4g+,πανω απο 18-20 δεν παει το speedtest..

πρεπει να κανω κατι αλλο..?

Έχεις λογικά καρτοκινητό και πακέτο που στα speedtest και μόνο, έχει κόφτη στα 20mbps

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Αγ. Άννα club Β. Εύβοια 4g (όχι plus φυσικά) διακοπές πριν λίγες μέρες με wind...απρόσμενα καλά... 56 download , 7 upload δεν νομίζω να φτάει η συσκευή σου , για κάνε μερικές δοκιμές ακόμα

 

εαν θυμαμαι καλα,με το Xiaomi που ειχα πριν λιγες ημερες και δεν ηταν lte,επιασε κοντα στα 40...

μηπως καποια ενεργοποιηση για 4g+ στο νουμερο μου(καρτοκινητο με τα 7gb της προσφορας)ή η συσκευη..?

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχεις λογικά καρτοκινητό και πακέτο που στα speedtest και μόνο, έχει κόφτη στα 20mbps

 

Sent from my SM-G930F

 

οπα..!!τι σημαινει αυτο..?

οτι το speedtest Καταλαβανει οτι εχω καρτοκινητο και κοβει..?

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ παιδια..

δικιο ειχατε-το speed test εφταιγε..

τωρα το τεσταρα με το speedcheck και μου εδωσε εδω στον Αγιο Δημητριο 133mbps και upload 10,70...αρα λογικα ειμαι οκ..

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

κατι αλλο...

επειδη βλεπω οτι το always on αν και πολυ ωραιο καταπινει αρκετη μπαταρια,το εκλεισα..

θελω ομως να εχω το Homebutton Και να το παταω συνεχεια για ξεκλειδωμα χωρις ομως να εχω καμια ασφαλεια κλειδωματος.

γινεται?

Edited by dp8
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να βρήκε και να εγκατέστησε ported gcam με ενεργό hdr+ με επιλογή πορτρέτου;

Αν ναι, ας επισυναψει ένα link.

Ευχαριστώ.

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που να βρήκε και να εγκατέστησε ported gcam με ενεργό hdr+ με επιλογή πορτρέτου;

Αν ναι, ας επισυναψει ένα link.

Ευχαριστώ.

Βάλε google cam v8.2, νομίζω από default είναι έτοιμο, αλλιώς συνθέτες ρυθμίσεις - config camera hdr+ σε nexus

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Μοιάζει να δουλεύει ικανοποιητικά.

Αύριο θα το τεσταρω καλύτερα.

1000 ευχαριστώ!

"Never make anyone a priority in your life when you're only an option in theirs..."
Link to comment
Share on other sites

Μοιάζει να δουλεύει ικανοποιητικά.

Αύριο θα το τεσταρω καλύτερα.

1000 ευχαριστώ!

Στις κανονικές φωτό θέλει να παίζεις με την έκθεση, πρέπει να κατεβάζεις την έκθεση ειδικά τα βράδια, επίσης και την ημέρα όταν έχεις έντονες αντιθέσεις σκιάς - ήλιου στο κάδρο σου, αλλιώς θα βλέπεις αρκετό θόρυβο

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει κανει καποιος το S8 (με Exynos) root; Σκεφτομαι να το κανω καθαρά και μονο επειδη δεν υπάρχει Samsung Pay στην Ελλάδα οποτε δεν χάνουμε τιποτα απο το root. Σκεφτηκα, γιατι να τρεχουν τοσα services του Bixby πχ; Υπάρχει root σε Exynos; Εχει θεματα;
Link to comment
Share on other sites

επειδη βλεπω οτι το always on αν και πολυ ωραιο καταπινει αρκετη μπαταρια,το εκλεισα..

θελω ομως να εχω το Homebutton Και να το παταω συνεχεια για ξεκλειδωμα χωρις ομως να εχω καμια ασφαλεια κλειδωματος.

γινεται?

 

Το κουμπί είναι κάτω απο την οθόνη. Είτε κλείσεις την ένδειξη του από την AOD, είτε κλείσεις την AOD γενικότερα, εξακολουθεί να βρίσκεται στην ίδια θέση και προφανώς είναι πλήρως λειτουργικό.

Περισσότερο μπαταρία θα καις με τα άνοιξε κλείσε στην οθόνη βέβαια αν έχεις αρκετές ειδοποιήσεις, παρά με την AOD.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κουμπί είναι κάτω απο την οθόνη. Είτε κλείσεις την ένδειξη του από την AOD, είτε κλείσεις την AOD γενικότερα, εξακολουθεί να βρίσκεται στην ίδια θέση και προφανώς είναι πλήρως λειτουργικό.

Περισσότερο μπαταρία θα καις με τα άνοιξε κλείσε στην οθόνη βέβαια αν έχεις αρκετές ειδοποιήσεις, παρά με την AOD.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

κααααλαα....!!

εντελως κουκουρουκου..:wacko::wacko:

οντως εκει ειναι και δεν μπηκα στον κοπο ουτε καν να το δοκιμασω...

αρε μεγαλωσαμε..

ευχαριστω Νικολα..:O

Link to comment
Share on other sites

Κράτα το ελαφρώς πατημένο κι ενεργοποιείται με την μια ;)

 

ναι μωρε.

απλο πραγμα που ουτε καν το τεσταρα..

γεραματα λεμε..!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εχει κανει καποιος το S8 (με Exynos) root; Σκεφτομαι να το κανω καθαρά και μονο επειδη δεν υπάρχει Samsung Pay στην Ελλάδα οποτε δεν χάνουμε τιποτα απο το root. Σκεφτηκα, γιατι να τρεχουν τοσα services του Bixby πχ; Υπάρχει root σε Exynos; Εχει θεματα;

 

Samsung Pay μπορεί να μην έχουμε αλλά να ξέρεις ότι θα σταματήσουν να δουλεύουν οι εφαρμογές για ανέπαφες πληρωμές των διαφόρων τραπεζών (αν έχεις). Συγκεκριμένα το winbank wallet της Πειραιώς αλλά και το Alpha wallet της Alpha δεν δουλεύουν με root. Επίσης νομίζω ότι απενεργοποιείται και το αποτύπωμα ως μέθοδος εισόδου για τις απλές εφαρμογές ebanking. Αν δε σε ενδιαφέρουν αυτά τότε ναι δεν έχεις να χάσεις κάτι (πέρα από την εγγύηση και τα γνωστά δηλαδή).

Link to comment
Share on other sites

Samsung Pay μπορεί να μην έχουμε αλλά να ξέρεις ότι θα σταματήσουν να δουλεύουν οι εφαρμογές για ανέπαφες πληρωμές των διαφόρων τραπεζών (αν έχεις). Συγκεκριμένα το winbank wallet της Πειραιώς αλλά και το Alpha wallet της Alpha δεν δουλεύουν με root. Επίσης νομίζω ότι απενεργοποιείται και το αποτύπωμα ως μέθοδος εισόδου για τις απλές εφαρμογές ebanking. Αν δε σε ενδιαφέρουν αυτά τότε ναι δεν έχεις να χάσεις κάτι (πέρα από την εγγύηση και τα γνωστά δηλαδή).

 

Καλημέρα..πάντως στο δικό μου χωρίς ροοτ και πάλι η εφαρμογή της winbank wallet Δεν ανοίγει..με πετάει στη σελίδα με τις υπηρεσίες Google...

Link to comment
Share on other sites

Βάλε google cam v8.2, νομίζω από default είναι έτοιμο, αλλιώς συνθέτες ρυθμίσεις - config camera hdr+ σε nexus

 

Sent from my SM-G930F

 

Δοκιμασε την τελευταια εκδοση του IDan

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε την τελευταια εκδοση του IDan

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

Και γιατί δεν βάζεις το link κατευθείαν για να μην χαθεί ο άνθρωπος μέσα στο κατεβατό;;;

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/Mod8.3b_IDan_v3.2.9_Exy.apk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..πάντως στο δικό μου χωρίς ροοτ και πάλι η εφαρμογή της winbank wallet Δεν ανοίγει..με πετάει στη σελίδα με τις υπηρεσίες Google...

 

Περίεργο. Κάνε ένα clear data μπας και στρώσει.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχει αγοράσει κανείς από e-shop; Οι συσκευές είναι ελληνικής αντιπροσωπείας;

Phone History:

1) Sony Ericsson K700 2) Sony Ericsson W610 3) Sony Ericsson C902 4) Sony Ericsson Xperia Ray 5) Nokia Lumia 925 6) Samsung Galaxy S5+ 7) Samsung Galaxy S9

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έτσι πρέπει, όμως ρώτησε τους καλύτερα τηλεφωνικός ;) .

Τα τελευταία χρόνια έχει "χαλάσει " πάντως (προσωπική μου άποψη) το e-shop. Καλύτερα επέλεξε κάποιο Σκρουτζομάγαζο με καλές κριτικές ή από γνωστές αλυσίδες εφόσον έχουν κάποια προσφορά ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα..πάντως στο δικό μου χωρίς ροοτ και πάλι η εφαρμογή της winbank wallet Δεν ανοίγει..με πετάει στη σελίδα με τις υπηρεσίες Google...

 

Ουτε εμενα, δεν αφηνει να βαλω καρτα :(

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Και γιατί δεν βάζεις το link κατευθείαν για να μην χαθεί ο άνθρωπος μέσα στο κατεβατό;;;

https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/f/Mod8.3b_IDan_v3.2.9_Exy.apk

 

ειναι η νεοτερη εκδοση της gcam? δηλ μετα την 8,2?

Link to comment
Share on other sites

Περίεργο. Κάνε ένα clear data μπας και στρώσει.

 

Το δοκίμασα και κάνει τα ίδια... Ευχαριστώ πολύ πάντως

Link to comment
Share on other sites

ειναι η νεοτερη εκδοση της gcam? δηλ μετα την 8,2?

Εδώ είναι το thread για την έκδοση αυτής της εφαρμογής από τον IDan...

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/themes/apps-googles-cameras-ports-t3778837

Η νεώτερη έκδοση είναι η 8.3b Base (v3.2.9) [27-06-2018]

Edited by xalaros
Link to comment
Share on other sites

Εδώ είναι το thread για την έκδοση αυτής της εφαρμογής από τον IDan...

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8/themes/apps-googles-cameras-ports-t3778837

Η νεώτερη έκδοση είναι η 8.3b Base (v3.2.9) [27-06-2018]

 

Η αλήθεια είναι πως δεν τα πάω και πολύ καλά με αυτά!και χάρη δύο παιδιών από εδώ μέσα μου έστειλαν και έδειξαν πως θα το εγκαταστήσω και ποίο ακριβώς apk να κατεβάσω! Ψιλοχαθηκα μέσα σε αυτό που μου έστειλες ομως ;) !την έχεις δοκιμάσει αυτή την έκδοση,έχεις δει διάφορες από την 8,2? Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...