Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θεωρείται πως είναι αναγκαίο μετά την αναβάθμιση στην oreo να γίνεται factory reset στη συσκευή?
:protest: Λέω ΟΧΙ...!!! στα Greeklish
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θεωρείται πως είναι αναγκαίο μετά την αναβάθμιση στην oreo να γίνεται factory reset στη συσκευή?

Αναγκαίο όχι αν μετά λειτουργούν όλα καλά. Είναι όμως καλό να γίνεται μετά από τόσο μεγάλες αναβαθμίσεις.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σας κολλάει καθόλου με Oreo το Viber messenger και τα υπόλοιπα? Στο άνοιγμα της εφαρμογής κάνει κάποια Δευτέρα να ανοίξει.
Link to comment
Share on other sites

Σας κολλάει καθόλου με Oreo το Viber messenger και τα υπόλοιπα? Στο άνοιγμα της εφαρμογής κάνει κάποια Δευτέρα να ανοίξει.

 

Ναι, το έχω παρατηρήσει κι εγώ. Ισχύει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Σας κολλάει καθόλου με Oreo το Viber messenger και τα υπόλοιπα? Στο άνοιγμα της εφαρμογής κάνει κάποια Δευτέρα να ανοίξει.

 

Ναι, το έχω παρατηρήσει κι εγώ. Ισχύει.

 

Τιποτα δεν ισχυει!

Εμενα αστραπη ανοιγουν ολα! Και χωρις εργοστασιακη επαναφορα!

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα δεν ισχυει!

Εμενα αστραπη ανοιγουν ολα! Και χωρις εργοστασιακη επαναφορα!

 

Ότι ισχύει, ισχύει. Σε μένα τουλάχιστον και στο προηγούμενο post.

Έχω κάνει επαναφορά. Βασικά καθυστερεί στο viber όταν έρχεται ένα μήνυμα και το ανοίγω από το notification bar. Είναι πιο έντονο αν τα animations (κινούμενα γραφικά) είναι στο 0.5 ή απενεργοποιημένα.

Τώρα γιατί συμβαίνει δε γνωρίζω αλλά θα το ψάξω.

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με την oreo και πριν με nougat βλέπω εδώ στο myphone μερικές φορές στο desktop mode αργεί πολύ σε μερικές σελίδες που με το s7 edge δεν θυμάμαι να το είχα...

Πήγα public η συσκευή μ είπαν είναι κομπλέ για το 500αρικο. Δεν θέλουν τπτ από τα παρελκόμενα. Μόνο συσκευή και το κουτι αλλά πρέπει να κάνω προπαραγγελια φυσικά για να το έχουν στο μαγαζί κ να γίνει η ανταλλαγή

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα!

 

Έχω συσκευή EUR/TPH ( Πορτογαλία ) και έχω περασμένη την CRAP, από τον γνωστό οδηγό που δημοσιεύτηκε εδώ πριν λίγο καιρό.

Θα μου έρθει ΟΤΑ update; Να περιμένω ή χρειάζεται να κάνω κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανα update και γω.

Θα μεινει και το βράδυ να στρώσει.

Δε του κάνω reset. Βλέπωμεν....

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Our greatest weakness lies in giving up. The most certain way to succeed is always to try just one more time -- Thomas A. Edison
Link to comment
Share on other sites

Εγω ανακαλυψα κατι αλλο.

Παω Ρυθμισεις - Εγχειριδιο χρησης , ανοιγει ο browser κανονικα οπως πριν αλλα αντι να ειναι στα Ελληνικα το manual , ειναι στα Λιθουανικα!

Το original csc της συσκευης μου ειναι AUT (Ελβετια).

Τι φαση?

Link to comment
Share on other sites

Εγω ανακαλυψα κατι αλλο.

Παω Ρυθμισεις - Εγχειριδιο χρησης , ανοιγει ο browser κανονικα οπως πριν αλλα αντι να ειναι στα Ελληνικα το manual , ειναι στα Λιθουανικα!

Το original csc της συσκευης μου ειναι AUT (Ελβετια).

Τι φαση?

και εμένα έτσι στα λιθουανικα κάποια βλακεια έχουν κανει στην EUR

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά προσπαθώ να πατήσω για προπαραγγελια το s9 plus και το πατάω κ δεν κουνιέται καθόλου η σελίδα τι γίνεται

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Εμένα παιδιά είναι σλοβενικο αλλά έχω vodafone την πήρα χθες.... το κινητό φαίνεται ένα click πιο γρήγορο δεν έκανα factory reset γιατί μία βδομάδα το έχω το κινητό αν δω κάτι περίεργο θα κάνω αλλά μέχρι στιγμής όλα πάνε τέλεια μου φαίνεται ότι έφτιαξαν μέχρι και τα notification του messenger

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουμε Πορτογαλίας (ΜΕΟ) δεν βλέπω να παίρνουμε ορεο!

 

Όλοι θα πάρουν. Σιγά σιγά θα δωθεί σε όλους οπότε υπομονή διαφορετικά χειροκινητα. Δεν υπάρχει λόγος πάντως να τρελαίνεσαι. Δεν υπάρχει και ουσιαστική διαφορά σε σχέση με πριν.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, λιγοτερο απο ενα χρονο πηρα με συμβολαιο το νεο galaxy s8+ , πριν λιγο καιρο εχω παρατηρησει οτι στην οθονη υπαρχουν καποιες σκιες , και συγκεκριμενα φαινεται να ειναι σκιες απο το facebook, ας πουμε διαβαζω ενα μυνημα στο viber και απο πισω ψηλοφαινεται σκιες απο facebook. Ξερεται αν το φιαχνουν η αν το καλυπτει η εγγυηση? αν καλυπτεται απο την εγγυηση πρεπει να το παω στην αντιπροσωπια την επισημη της samsung η απο την εταιρια που εχω συμβολαιο?

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, λιγοτερο απο ενα χρονο πηρα με συμβολαιο το νεο galaxy s8+ , πριν λιγο καιρο εχω παρατηρησει οτι στην οθονη υπαρχουν καποιες σκιες , και συγκεκριμενα φαινεται να ειναι σκιες απο το facebook, ας πουμε διαβαζω ενα μυνημα στο viber και απο πισω ψηλοφαινεται σκιες απο facebook. Ξερεται αν το φιαχνουν η αν το καλυπτει η εγγυηση? αν καλυπτεται απο την εγγυηση πρεπει να το παω στην αντιπροσωπια την επισημη της samsung η απο την εταιρια που εχω συμβολαιο?

 

Φίλε μου το έχω πάθει σε όλα τα sasmung εκτός μέχρι στιγμής στο s8 plus

Ίσως το δουλεύεις πολύ ώρα σε τέρμα φωτεινότητα η μένεις σε μέρος με πολύ κρύο αυτοί είναι 2 απτους λόγους πού το παθαίνουν αυτές οι οθόνες..

Το παίρνεις κ το πας στη σμαρτεκ και σου αλλάζουν ΔΩΡΕΑΝ μπαταρία και καινούργια οθόνη χωρίς ούτε γρατσουνιά ούτε ίχνος από σκιά κτλ..

Και έχεις 2 χρόνια ακόμα επιπλέον κάλυψη για την οθόνη.. Αν έχεις κρατημένα τα δεδομένα σου σε 1 ώρα θα είσαι έτοιμος.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, λιγοτερο απο ενα χρονο πηρα με συμβολαιο το νεο galaxy s8+ , πριν λιγο καιρο εχω παρατηρησει οτι στην οθονη υπαρχουν καποιες σκιες , και συγκεκριμενα φαινεται να ειναι σκιες απο το facebook, ας πουμε διαβαζω ενα μυνημα στο viber και απο πισω ψηλοφαινεται σκιες απο facebook. Ξερεται αν το φιαχνουν η αν το καλυπτει η εγγυηση? αν καλυπτεται απο την εγγυηση πρεπει να το παω στην αντιπροσωπια την επισημη της samsung η απο την εταιρια που εχω συμβολαιο?

 

Ειναι περίπτωση burn in effect, κλασσικη περίπτωση γι'αυτό το είδος οθόνης μετά από έκθεση συ ηθως σε υψηλή φωτεινότητα!φυσικά και το καλύπτει η εγγύηση και να πας να την αλλάξεις! Μπορείς και στα δύο να το πας ,αλλά θα σου έλεγα αντιπροσωπεία για να γίνει άμεσα μέσα σε λίγες ώρες!ενώ στην εταιρία θα πάει από χέρι με χέρι και θα σου πάρει περισσότερο χρόνο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα παίδες,όσοι έχετε περάσει την ορεο και έχετε κάποιο εύλογο χρονικό διάστημα δουλέψει την καινούρια αναβάθμιση,ας γράψετε εντυπώσεις και ειδικά σε αυτονομία αν έχετε δει κάτι διαφορετικό!

Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα μιλησα με την αντιπροσωπια ,απλα μου ειπε σε ποιο καταστημα να το στειλω για να το δει τεχνικος , οταν την ρωτησα ποσο θα κοστησει , μου απαντησε οτι δεν γνωριζουν και οτι οι τιμες δεν ειναι fixed , αρα ,μαλλον δε το καλυπτει η εγγυηση.

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα μιλησα με την αντιπροσωπια ,απλα μου ειπε σε ποιο καταστημα να το στειλω για να το δει τεχνικος , οταν την ρωτησα ποσο θα κοστησει , μου απαντησε οτι δεν γνωριζουν και οτι οι τιμες δεν ειναι fixed , αρα ,μαλλον δε το καλυπτει η εγγυηση.

Δεν υπάρχει ούτε μία στο εκατομμύριο να μη στη καλύψουν από την εγγύηση.

Αν δε στο καλύψουν στείλε εδώ να γίνει πρώτο θέμα στο myphone....

Edited by elthis

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

μολις τωρα μιλησα με την αντιπροσωπια ,απλα μου ειπε σε ποιο καταστημα να το στειλω για να το δει τεχνικος , οταν την ρωτησα ποσο θα κοστησει , μου απαντησε οτι δεν γνωριζουν και οτι οι τιμες δεν ειναι fixed , αρα ,μαλλον δε το καλυπτει η εγγυηση.
Φίλε μου δεν ξέρω με πια αντιπροσωπεία μίλησες αλλά δεν χρειάζεται να το πας σε κανένα κατάστημα και φυσικά σε καλύπτει η εγγύηση κανονικά. Θα το πας smartec Χαϊδάρι και σε 2 ώρες θα στο έχουν έτοιμο. Ακριβώς το ίδιο θέμα είχα σε note 4 και μου άλλαξαν την οθόνη επιτόπου μάλιστα οι ίδιοι μου το πρότειναν εγώ για άλλο θέμα είχα πάει το κινητό και μου είπαν θέλετε να σας αλλάξουμε και την οθόνη.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χεχε ζω στην κυπρο και μιλησα με samsung hellas. θα ρωτησω καταστηματα και θα σας πω.

ps3forums.gr

 

οτι θελετε να μαθετε για την αγαπημενη μας κονσολα... η μοναδικη κοινοτητα του ps3 στην ελλαδα...

Link to comment
Share on other sites

χεχε ζω στην κυπρο και μιλησα με samsung hellas. θα ρωτησω καταστηματα και θα σας πω.
Λογικά σου λένε πήγαινε σε καταστήματα για να σε ξεφορτωθούν.... δεν έχετε επίσημο service Samsung στην Κύπρο? να το πας εκεί, πάντως και σε κατάστημα να το πας εκεί θα το στείλουν και θα το φτιάξουν χωρίς χρέωση

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

χεχε ζω στην κυπρο και μιλησα με samsung hellas. θα ρωτησω καταστηματα και θα σας πω.

απο κυπρο και εγω φιλε!

να επικοινωνησεις με αυτους http://www.fonemaster.com.cy/index.html στο 22820868.

στο live chat με την samsung ελλαδας μου ειπαν για αυτους.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...