Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ο καλύτερος τρόπος για μένα είναι 20€/χρόνο στην google για 100GB και ανέβασμα original size pics μέσω photos.

 

Σε κάποιον ίσως φαίνονται αρκετά αν έχει πολλά έξοδα γιατί μαζεύονται ας πάρει έναν σκληρό δίσκο... Βέβαια εκεί δεν θα έχει τον φόβο να του χαλάσει ο σκληρός η το pc

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κάποιο μπέρδεμα έχει γίνει, δεν γίνεται αυτό.

Και έχει επιβεβαιωθεί εις διπλούν σε εμένα, γι'αυτό είμαι σίγουρος.

Μια πήρα την oreo όταν έγινε διαθέσιμη την πρώτη μέρα στην Γερμανία πριν ενάμιση μήνα και πριν 2 3 βδομάδες πόσο ήταν, που πήρα άμεσα και την επόμενη που βγήκε στην Γερμανία πάλι πρώτα.

Η συσκευή όπως είπα ελβετική, αλλά γύρισε σε γερμανική όταν έβαλα μέσα την γερμανική μου σιμ και ζήτησε επαναφορά!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Και εγω νομιζα οτι ειχε γινει καποιο.μπερδεμα. εκανα επαναφορα μετα 3 φορες και δοκιμες. Τιποτα. Δειχνει ql5 τελευταια. Πηρα σαμσουνγκ και μου ειπε οτι θα παρει οταν βγει στο αρχικο. Οταν ρωτησα γιατι αφου ειναι πια csc eur ελληνικο μου ειπε οτι πολλες χωρες δεν ειχαν παρςι την ql5. Μου ειπε οτι 100% θα το παρει μολις βγει για το αρχικο.

 

Ομοιως ενας φιλος παραπανω ειχε αναφερει οτι και αυτος δεν βλεπει αναβαθμιση παρολο που γυρισε eur. Απο αγγλικο και αυτος. Θα περιμενω να βγει για αγγλικο και θαντο επιβεβαιωσω.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι που παρατηρησα στο phone info τώρα δείχνει κανονικά 6.22 η οθόνη... Ενώ πριν με νουγκατινα δεν το έδειχνε έτσι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε τις photos στο pc. Ή βάλε τις στην sd card, με factory reset δεν σβήνουν τα δεδομένα στην κάρτα.

 

Sd δεν έχω και κλασικά τις πετούσα pc και μετά ξανά μάνα πέρασμα αλλιώς έμεναν στον εξωτερικό σκληρό!

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαλέγεις.

Η το Samsung cloud, ή το google photos, ή τις κάνεις αντιγραφή στον υπολογιστή σου.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Στο cloud η στο gougle photos δεν θυμάμαι ακριβώς, είχα κάνει προσπαθεια να κάνω αντιγραφή και με το που ξεκίνησε έκανε μεγάλο χρονικό διάστημα να αντιγραφει η μία μετά την άλλη και ακύρωσα την διαδικασία!

 

----- προσθήκη μηνύματος 107 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο καλύτερος τρόπος για μένα είναι 20€/χρόνο στην google για 100GB και ανέβασμα original size pics μέσω photos.

 

Είναι σίγουρα μια λύση αλλά δεν νομίζω να δώσω 20€ για να αποκτήσω 100gb το θεωρώ περιττό! παρόλαυτα σε ευχαριστώ για την απάντηση φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει προφανώς το κόστος είναι κάτι που το εκτιμά ο καθένας αν αξίζει. Εμένα με έχει βολέψει πάρα πολύ και το κόστος είναι μικρό. Στα συν ότι πλέον δεν ασχολούμαι με εσωτερική μνήμη ή θύρα sd. Και φυσικά έχω διαθέσιμες τις φωτογραφίες παντού. Αλλά όπως είπα. Στον καθένα ότι τον βολεύει. Αν θέλεις απλώς να κάνεις φορματ τότε περνάς τις φωτογραφίες στο PC και αντίστροφα μετά το format.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος κατέβασα χθες το firmware μεσω updatο.com και προσπάθησα να το περάσω μέσω odin πάτησα start δηλαδή αλλα δεν ξεκινούσε, ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια, λιγοτερο απο ενα χρονο πηρα με συμβολαιο το νεο galaxy s8+ , πριν λιγο καιρο εχω παρατηρησει οτι στην οθονη υπαρχουν καποιες σκιες , και συγκεκριμενα φαινεται να ειναι σκιες απο το facebook, ας πουμε διαβαζω ενα μυνημα στο viber και απο πισω ψηλοφαινεται σκιες απο facebook. Ξερεται αν το φιαχνουν η αν το καλυπτει η εγγυηση? αν καλυπτεται απο την εγγυηση πρεπει να το παω στην αντιπροσωπια την επισημη της samsung η απο την εταιρια που εχω

 

Εγώ φίλε μου είχα 2 κίτρινες γραμμές και φαινόντουσαν σε πλήρη φωτεινότητα. 9ηγα smartec Γέρακα. Μου άλλαξαν και μπαταρία και οθόνη. Αστοχία υλικού μου είπαν.απο ελληνικό κατάσταση το πηρα.εχει περάσει τώρα ένα 6 μήνο και βλέπω αρχίζει τα ίδια να κάνει.εινσι να μη σου τύχει.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά για να λέμε και την αλήθεια αν και η Samsung και γενικά οι oled είναι τρομερές οθόνες με διαφορά καλύτερες απο lcd το φαινόμενο burn in δεν το γλιτώνεις ειδικά αν έχεις την φωτεινότητα απο την μέση και πάνω τουλάχιστον μιλάω για δικές μου εμπειρίες, είχα 4 Samsung κινητά με oled και το nexus 6P ε και τα 5 πάθανε burn in άλλα λίγο άλλα πολύ αλλά και τα 5. Απ την άλλη ευτυχώς έχω και μια oled τηλεόραση της lg 2 χρόνια ευτυχώς χτυπά ξύλο δεν έχει πάθει τίποτα.

 

Στάλθηκε από το Galaxy S8+ μου...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά για να λέμε και την αλήθεια αν και η Samsung και γενικά οι oled είναι τρομερές οθόνες με διαφορά καλύτερες απο lcd το φαινόμενο burn in δεν το γλιτώνεις ειδικά αν έχεις την φωτεινότητα απο την μέση και πάνω τουλάχιστον μιλάω για δικές μου εμπειρίες, είχα 4 Samsung κινητά με oled και το nexus 6P ε και τα 5 πάθανε burn in άλλα λίγο άλλα πολύ αλλά και τα 5. Απ την άλλη ευτυχώς έχω και μια oled τηλεόραση της lg 2 χρόνια ευτυχώς χτυπά ξύλο δεν έχει πάθει τίποτα.

 

Στάλθηκε από το Galaxy S8+ μου...

 

 

Και γω απτό s3 κ μετα που είμαι με samsung σε όλα λίγο πολύ το ίδιο έχω πάθει. Μόνο στο s7 edge πήγα και άλλαξα οθόνη

Θα πρέπει να βρει τρόπο να το αποφύγει να γίνεται η σαμι. Εις βάρος της είναι αν κ μπορεί αυτές που έχουν burn in να τις φτιάχνει εύκολα ξανά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Το Samsung Cloud Παρασκευα είναι το "αργο" στο πρώτο backup που έχει πολλές φώτο.

Ωστόσο πέρα από το 20αρικο για τα 100 γιγα και το Samsung cloud Και το google photos δίνουν 50gb με 99 σεντ το μήνα, που θεωρώ πολύ φθηνό.

 

Για το burnin που αναφέρθηκε παραπάνω, είναι ανάλογα την χρήση παιδιά. Εγώ όσα κινητά, μόνιτορ ή πάνελ κι αν έχω χρησιμοποιήσει της Samsung, δεν είχα ποτέ burnin (ακόμα και στο πρώτο S που ακόμα έχω).

Αντίθετα στις oled της lg, είμαι 3 στα 3.. Όλες με burn in ή ghosting.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπες σε κάθε εφαρμογή ξεχωριστά από ρυθμίσεις-εφαρμογες για να δεις πόσο κατανάλωσε η κάθε μία.

Πριν μερικές μέρες είδα μια 10-15% μείωση, πράγμα που είναι αδύνατο μιας και η χρήση μου είναι στάνταρ και βγάζω 5 ώρες το λιγότερο οθόνη σε 2 γεμάτες μέρες χρήσης.

Ο ένοχος ήταν η Bixby και συγκεκριμένα το Bixby Global Action και το Bixby service.

Απενεργοποίησα το κουμπί της Bixby από τις ρυθμίσεις της, το Bixby Voice και μετά έκανα disable και τα 2 από τις ρύθμισης της συσκευής.

Η αυτονομία επανήλθε στα ίδια επίπεδα.

 

Υγ. Από το μενού της μπαταρίας γίνονται γενικεύσεις και δεν μπορείς να δεις πόσο καταναλώθηκε από μια εφαρμογή συγκεκριμένα. Εγώ έβλεπα πχ 6% android system και ~450mah να έχουν καταναλωθεί.

Από το ρυθμίσεις - εφαρμογές, μόλις άνοιξα τo Bixby global action βέβαια, είδα να δείχνει 50% κατανάλωση και ~450mah (Το ίδιο και στο Bixby service).

Έχει τα εργαλεία για μια τυπική διάγνωση η Samsung, αλλά σε πάει Αθήνα μέσω Ιταλίας για να τα βρεις, αντί να τα έχει όλα μαζί στο μενού της μπαταρίας που είναι και το λογικό..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, αν μπορεί να με βοηθήσει κάποιος κατέβασα χθες το firmware μεσω updatο.com και προσπάθησα να το περάσω μέσω odin πάτησα start δηλαδή αλλα δεν ξεκινούσε, ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει?

 

Ποια έκδοση του Odin χρησιμοποιείς και βασικό επίσης. Βλέπεις στο log να δείχνει ότι συνδέθηκες? Download mode μπήκες?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ποια έκδοση του Odin χρησιμοποιείς και βασικό επίσης. Βλέπεις στο log να δείχνει ότι συνδέθηκες? Download mode μπήκες?

 

Το Odin 3.13.1 και ναι κανονικά συνδέθηκε η συσκευή μου απλά δεν ξεκινούσε η διαδικασία

Link to comment
Share on other sites

Το Odin 3.13.1 και ναι κανονικά συνδέθηκε η συσκευή μου απλά δεν ξεκινούσε η διαδικασία

 

download mode το έβαλες το κινητό έτσι?

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω προσπάθησα να περάσω μέσω Odin για την ακρίβεια 3 διαφορετικές ρομ γερμανική ελληνική και ολλανδική και ενω αναγνωρίσει το Odin το κινητό και ενω ειναι download mode απλα μου κανει επανεκκίνηση το κινητό με αποτέλεσμα να το παρατήσω
My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πέρασα ελληνική Cosmote το μεσημέρι με επιτυχία. Στο απλό S8 βέβαια. Αλλά τι διαφορά να έχει...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Έχω το s8+ όταν πάω να γράψω με την φωνή με το google μου βγάζει αποτέλεσμα κάποιες πορτογαλικές λέξεις και μου ανοίγει πορτογαλικό site στον explorer.εψαξα της γλώσσες στις ρυθμίσεις βάζω αγγλικά τουλάχιστον αυτό.αλλα πάλι Πορτογαλικά απαντάει στην εκφώνηση.το έχω πάρει από Σκρουτζ μαγαζί .τι φταίει?τι μπορώ να κάνω για να περάσω ελληνική γλώσσα στο σύστημα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να διευκρινίσω ότι έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων .και έχω επιλέξει την ελληνική γλώσσα.οταν ανοίγω τον explorer μου ανοίγει μια πορτογαλική σελίδα και όχι στα αγγλικά αλλά στα Πορτογαλικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης το Emei του κινητού αρχίζει από 3515 και τελειώνει σε 844/16 .μπορώ να βρω ποια ρομ έχει το κινητό από το emei?

Link to comment
Share on other sites

Να πω και εγω τα συμπεράσματά μου μετά την αναβάθμιση το τηλέφωνο έχει γίνει ένα κλικ καλύτερο Στα πάντα η μπαταρία είναι λίγο κάτω αλλά μου φαίνεται ότι έχει περισσότερο σχέση ότι η φωτεινότητα είναι πιο επιθετική σε γενικές γραμμές ο dialer δουλεύει κανονικά πια καθώς είχα πρόβλημα Πριν μου κόλλαγε συνέχεια Μου αρέσει πολύ οι ανοιχτές εφαρμογές σε μορφή λίστας .

Νομίζω οτι αυτός είναι τελικά ο σκοπός στο κάθε update που παίρνουμε να είναι σωστό να κάνει έστω και λίγο καλύτερο το τηλέφωνο και νομίζω ότι η Samsung σεβάστηκε και το τηλέφωνο και εμας σαν καταναλωτές και αυτό είναι πολύ σημαντικό για τις επόμενες αγορές μου.

iPHONE 14 Pro Max 512GB   S24ULTRA 512GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας. Έχω το s8+ όταν πάω να γράψω με την φωνή με το google μου βγάζει αποτέλεσμα κάποιες πορτογαλικές λέξεις και μου ανοίγει πορτογαλικό site στον explorer.εψαξα της γλώσσες στις ρυθμίσεις βάζω αγγλικά τουλάχιστον αυτό.αλλα πάλι Πορτογαλικά απαντάει στην εκφώνηση.το έχω πάρει από Σκρουτζ μαγαζί .τι φταίει?τι μπορώ να κάνω για να περάσω ελληνική γλώσσα στο σύστημα?

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να διευκρινίσω ότι έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων .και έχω επιλέξει την ελληνική γλώσσα.οταν ανοίγω τον explorer μου ανοίγει μια πορτογαλική σελίδα και όχι στα αγγλικά αλλά στα Πορτογαλικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης το Emei του κινητού αρχίζει από 3515 και τελειώνει σε 844/16 .μπορώ να βρω ποια ρομ έχει το κινητό από το emei?

Σχετικά με το τηλέφωνο - πληροφορίες λογισμικού και δες τι γράφει στο csc.

Θα είναι σε μορφή ΧΧΧ/ΧΧΧ/ΥΥΥ

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...