Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα.

Σήμερα παρήγγειλα το S8+. Ημουν αναποφάσιστος ποια συσκευή θα αντικαταστήσει το LG G6. Οσο και να προσπαθησα να το συμπαθήσω το G6 μετά την πρώτη βδομάδα, δεν τα κατάφερε να με κρατήσει ενθουσιασμένο Ηθελα ενα κινητό με εντυπωσιακή οθόνη και πολυ καλή κάμερα. Ετσι κατεληξα στο S8 και τελευταια στιγμή πήρα το s8+

Στα διαταύτα τώρα.

Θα διαβάσω το μεσημέρι το φορουμ αλλά αρχικά

Οταν πάρω την συσκευή να προσέξω κάτι; αρχική φόρτιση, φορματ μετά την εγκατάσταση sim κτλ;

Απο τζαμάκια τι παίζει; κάθονται καλα;

ευχαριστω!

 

Φόρτιση: εγώ το ανοίγω και όταν πάει στο 15% φορτίζω πλήρως. Τις 5 πρώτες φορές με κλειστό τηλέφωνο.

Πριν το ανοίξεις για πρώτη φορά να έχεις την κάρτα Sim μέσα. Αν σου ζητήσει επαναφορά να την κάνεις.

Για τζαμάκι υπάρχει πρόβλημα. Το καλύτερο είναι το Whitestone dome glass αλλά πας στο 50αρικο. Μη βάλεις κάτι άλλο, εκτός αν είναι full glue adhesive. Και πάλι θα δώσεις 30 - 40 ευρώ, οπότε θα πρότεινα το 1ο. Εναλλακτικά τη γνήσια μεμβράνη της Samsung.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχω όλες τις ρυθμίσεις που προτείνει το xda αλλά δεν εντυπωσιάστηκα. Πολύς θόρυβος ειδικά σε σημεία με χαμηλό φωτισμό. Σε σύγκριση με την stock είναι αρκετά χειρότερη. Ίσως σε καλό φωτισμό τα πάει λίγο καλύτερα στο portrait mode, αλλά ως εκεί. Μάλλον θα τη σβήσω.

 

Γενικά το συγκεκριμένο app αξίζει μόνο για το portrait mode. Για όλα τα υπόλοιπα stock.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα γνωρίζει κανείς πέρα από την micro-tech στην Δωδεκανήσου (Θεσσαλονίκη) αν τα υπόλοιπα εξουσιοδοτημένα σέρβις είναι αξιόπιστα?
Link to comment
Share on other sites

και στο δικο μου εκανε το προβλημα με την θολη καμερα που εφτιαχνε αν το χτυπαγες,το εστειλα στο service,παρελαβα σημερα αφου εγινε αντικατασταση καμερας και αναβαθμιση σε G955FXXU1AQL5 EUR Greece.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες, είναι δυνατόν το screen protector να επηρεάσει κάπως την απόδοση (πχ να κάνει κάποια παράξενη επαφή και το κινητό να το βλέπει σαν δάκτυλο);

 

Σήμερα έβγαλα το screen protector και η απόδοση είναι αρκετά καλύτερη. Μήπως είναι placebo effect ;

 

Τί να πω, μου φαίνεται παράλογο

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, είναι δυνατόν το screen protector να επηρεάσει κάπως την απόδοση (πχ να κάνει κάποια παράξενη επαφή και το κινητό να το βλέπει σαν δάκτυλο);

 

Σήμερα έβγαλα το screen protector και η απόδοση είναι αρκετά καλύτερη. Μήπως είναι placebo effect ;

 

Τί να πω, μου φαίνεται παράλογο

Πολύ πιθανό. Εδώ εγώ είχα το whitestone dome που θεωρείται το καλύτερο και από χθες που το έβγαλα χαίρομαι πραγματικά την οθόνη. Πολύ καλύτερη φωτεινότητα και το κατάλαβα κάτω από τον ήλιο.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανό. Εδώ εγώ είχα το whitestone dome που θεωρείται το καλύτερο και από χθες που το έβγαλα χαίρομαι πραγματικά την οθόνη. Πολύ καλύτερη φωτεινότητα και το κατάλαβα κάτω από τον ήλιο.

 

Γιατι το έβγαλες τοσο ακριβό γυαλί;

Link to comment
Share on other sites

παιδιά σε διάφορες δωρεαν εφαρμογές οταν παω να τις κλεισω μου πεταει διαφημίσεις... μπορουν να μπλοκαριστουν αυτες;
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Γιατι το έβγαλες τοσο ακριβό γυαλί;
Ήταν πολύ χοντροκομμένο και φαινοταν πολύ. Επίσης δεν το είχα βάλει τέλεια. Είχε μαζέψει σκόνη περιμετρικά και σε κάποια σημεία φαινόταν η κόλλα. Ηρέμησα από χθες που το έβγαλα. Το είχα βάρος τόσο καιρό. Σαν τη γυμνή οθόνη τίποτα. Μόνο μια θήκη σιλικόνης, ασφάλεια και τίποτα άλλο.
Link to comment
Share on other sites

Ήταν πολύ χοντροκομμένο και φαινοταν πολύ. Επίσης δεν το είχα βάλει τέλεια. Είχε μαζέψει σκόνη περιμετρικά και σε κάποια σημεία φαινόταν η κόλλα. Ηρέμησα από χθες που το έβγαλα. Το είχα βάρος τόσο καιρό. Σαν τη γυμνή οθόνη τίποτα. Μόνο μια θήκη σιλικόνης, ασφάλεια και τίποτα άλλο.

Αμα δεν εχεις πετάξει το γυαλί.... μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σαν πατρόν και να κόβεις τις ζελατίνες τις Samsung!!

Ειναι οτι καλύτερο για λεπτή προστασία και πολυ καλη υφή στο χέρι! 8.80€ κανει με δυο τεμάχια

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν εχεις πετάξει το γυαλί.... μπορείς να το χρησιμοποιήσεις σαν πατρόν και να κόβεις τις ζελατίνες τις Samsung!!

Ειναι οτι καλύτερο για λεπτή προστασία και πολυ καλη υφή στο χέρι! 8.80€ κανει με δυο τεμάχια

Καλή ιδέα αλλά το έστειλα πίσω και πήρα αποζημίωση. Έχω πάρει την screenknight case fit για το καλοκαίρι που θα πηγαίνω παραλία. Αν δεν με ικανοποιήσει τότε θα χρησιμοποιήσω ως πατρόν εκείνη!
Link to comment
Share on other sites

Ακριβως ειναι αλλη αισθηση στην οθονη χωρις τιποτα αλλα εισαι με τον κινδυνο...εγω μια μεμβρανη samaung εχω βαλει και ειναι πολυ καλη.
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Εγω πήρα την Led View cover. Πανεμορφη θηκη και μου επιτρεπει να παρακαμπτω το μεγαλο μειονεκτημα της συσκευης. την θεση του fingerprint
Link to comment
Share on other sites

Εγω πήρα την Led View cover. Πανεμορφη θηκη και μου επιτρεπει να παρακαμπτω το μεγαλο μειονεκτημα της συσκευης. την θεση του fingerprint

 

Κι εγώ τη σκεφτόμουν αλλά δε νομίζω (τουλάχιστον δε ξέρω πως) να μπορώ να μπορώ να χρησιμοποιώ τη συσκευή στη βάση αυτοκινήτου όπως έχω συνηθίσει.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

και στο δικο μου εκανε το προβλημα με την θολη καμερα που εφτιαχνε αν το χτυπαγες,το εστειλα στο service,παρελαβα σημερα αφου εγινε αντικατασταση καμερας και αναβαθμιση σε G955FXXU1AQL5 EUR Greece.

 

Αυτή είναι με το security patch Ιανουαρίου. Άρα λογικά αύριο θα βγει και OTA.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι με το security patch Ιανουαρίου. Άρα λογικά αύριο θα βγει και OTA.
Εγώ πάντως την έχω από Δεκέμβριο αυτήν την ενημέρωση..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ. Αλλά νομίζω ότι έχεις γερμανικό όπως εγώ αν δεν κάνω λάθος.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Σωστός είσαι

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

 

Για να δούμε θα φέρει αλλαγές κ ελπίζω προς το καλύτερο αν κ την φοβάμαι λίγο μην χειροτερεψει η μπαταρία

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους.

 

Όποιος έχει τη 2καρτη έκδοση της συσκευής, μπορεί να βάλει 4G και στις 2 κάρτες στις ρυθμίσεις;

Όποια επιλέγω να έχει 4G αυτόματα η άλλη γυρνάει σε 3G.

Στο opt3 που είχα πριν μπορούσα να ρυθμίσω 4G και στις 2 κάρτες έτσι ώστε στην εναλλαγή να μη χρειάζεται να το αλλάζω.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...