Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δυστυχώς θα στεναχωρήσω τους χρήστες των G955F.

 

Η διαφορά στη λειτουργία των δύο συσκευών G9550 και G955F είναι πολύ μεγάλη.

 

Δυστυχώς στην Ευρώπη μας δουλεύουν μου φαίνεται και μας πετάνε τις δευτεράτζες.

 

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς θα στεναχωρήσω τους χρήστες των G955F.

 

Η διαφορά στη λειτουργία των δύο συσκευών G9550 και G955F είναι πολύ μεγάλη.

 

Δυστυχώς στην Ευρώπη μας δουλεύουν μου φαίνεται και μας πετάνε τις δευτεράτζες.

 

Σιγά άμα ήταν θα περνάμε το oneplus 3t η θα περιμέναμε να δούμε το 5

Βασικα εγώ από συνήθεια κλείνω τις εφαρμογές έτσι και αλλιώς

Φυσικά άμα έβγαινε εδώ το 6 Άρη θα το έπαιρνα εννοείται άλλο αυτό..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κωνσταντινος

WP7 Developer : Errorholic Developers

APPS: EZInput 2.0 Greek

TyTNii Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.1 | Rhodium Rom:AthineOS: WM6.1 , WM6.5 , WM6.5.5 | LEO ROM:AthineOS: WM6.5 , WM6.5.5\

Link to comment
Share on other sites

Σιγά άμα ήταν θα περνάμε το oneplus 3t η θα περιμέναμε να δούμε το 5

Βασικα εγώ από συνήθεια κλείνω τις εφαρμογές έτσι και αλλιώς

Φυσικά άμα έβγαινε εδώ το 6 Άρη θα το έπαιρνα εννοείται άλλο αυτό..

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Τα θέματα της κατανάλωσης και της θερμοκρασίας δεν σε απασχολούν;

 

Ίδια κινητά με άλλες επιδόσεις στα πάντα εμένα με εξοργίζουν

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα στεναχωρήσω τους χρήστες των G955F.

 

Η διαφορά στη λειτουργία των δύο συσκευών G9550 και G955F είναι πολύ μεγάλη.

 

Δυστυχώς στην Ευρώπη μας δουλεύουν μου φαίνεται και μας πετάνε τις δευτεράτζες.

 

Όντως έχει μεγάλη διαφορά στην θερμοκρασία κάτι που δε δικαιολογείται σε καμία περίπτωση. Αυτό σε βάθος χρόνο θα έχει κ σοβαρή επίπτωση στην απόδοση της μπαταρίας. Απαράδεκτο

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε απλά η βέλτιστη υλοποίηση θα ήταν οπουδήποτε στην οθόνη να δουλεύει και όχι αυστηρά στο home button όπως σε πολλές άλλες συσκευές.

 

Η η AOD υλοποίηση θα το προτιμούσα σε στυλ Motorola όπου θα μπορούσες να ορίζεις το χρονικό διάστημα που είναι ανοιχτή η να ξυπνάει(να εμφανίζει τις πληροφορίες δηλαδή) αφού σηκώσεις τη συσκευη από ακινησία η απλά περάσεις το χέρι από πάνω της και μετά να μπαίνει για ύπνο.

 

Υπάρχουν στιγμές που δεν θες να είναι συνεχεία ανοιχτή και για λόγους κατανάλωσης και λόγους που σε ενοχλεί και δεν θες να σου αποσπά την προσοχή.

 

Και ούτε φυσικά να μπαίνω στην λογική κλείσε-άνοιξε AOD.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Ναι κατάλαβα πως το εννοείς έχεις δίκιο πιστεύω θα την βελτιώσουν και άλλο την aod σε μελλοντικά updates.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung έγινε Νο1 χαρις στην μεγάλη γκάμα της στις φτηνότερες κατηγορίες αλλα και γιατι έβγαζε κάποτε κάτι φοβερές ναυαρχίδες σαν το S3 που είχαν πολυ λιγότερα λεφτά απο το iPhone και ηταν πολυ ανώτερες συσκευές σε χαρακτηριστικά και σε χρήση απο τον ανταγωνισμό.

 

καταφέρανε λοιπόν να τα καταστρέψουν ολα σε λίγα χρονια.

Φτάσανε τις τιμες πιο πανω απο τα iPhone

Αφαίρεσαν ενα σωρο τεχνικά χαρακτηριστικά που άρεσαν στο κοσμο (πχ αποσπώμενη μπαταρια, ράδιο κλπ)

Προσθέσανε ενα σωρο εφετζιδικα χαρακτηριστικά με ίριδες κλπ για να πουλήσουν μούρη χωρίς ουσία και με προβληματική υλοποίηση.

Βάλανε οθωνες edge που αντικειμενικά ειναι και δύσχρηστες και περιττές και σπάνε εύκολα με απαγορευτικό κοστος επισκευής.

Βάλανε το ξεκλείδωμα πισω ενώ για χρονια κατακρίνανε τον ανταγωνισμό για το ίδιο λάθος.

Κάνουν ενα σωρο κατασκευαστικές προχειρότητες και λάθη (μπαταρίες που σκάνε, κόκκινες οθωνες, bug κλπ) ενώ κάποτε κάναμε πλακα οταν διαβάζαμε κάτι ανακοινώσεις της Apple του στυλ "κρατάτε λάθος το κινητό"

Δώσανε τεραστεια βαρύτητα στο marketing κι όχι στην ουσία.

Φτάσαν στο σημειο να βγάζουν νεα συσκευή με την ιδια ακριβώς κάμερα με το προηγούμενη μοντέλο.

 

Είμαι σίγουρος πως το Σεπτέμβρη αν η Apple φτιάξει μια σοβαρή προταση η τιμη του s8+ Θα ειναι σχεδόν στα 500 ακομα κι απο επίσημο μαγαζι

Link to comment
Share on other sites

Η Samsung έγινε Νο1 χαρις στην μεγάλη γκάμα της στις φτηνότερες κατηγορίες αλλα και γιατι έβγαζε κάποτε κάτι φοβερές ναυαρχίδες σαν το S3 που είχαν πολυ λιγότερα λεφτά απο το iPhone και ηταν πολυ ανώτερες συσκευές σε χαρακτηριστικά και σε χρήση απο τον ανταγωνισμό.

 

καταφέρανε λοιπόν να τα καταστρέψουν ολα σε λίγα χρονια.

Φτάσανε τις τιμες πιο πανω απο τα iPhone

Αφαίρεσαν ενα σωρο τεχνικά χαρακτηριστικά που άρεσαν στο κοσμο (πχ αποσπώμενη μπαταρια, ράδιο κλπ)

Προσθέσανε ενα σωρο εφετζιδικα χαρακτηριστικά με ίριδες κλπ για να πουλήσουν μούρη χωρίς ουσία και με προβληματική υλοποίηση.

Βάλανε οθωνες edge που αντικειμενικά ειναι και δύσχρηστες και περιττές και σπάνε εύκολα με απαγορευτικό κοστος επισκευής.

Βάλανε το ξεκλείδωμα πισω ενώ για χρονια κατακρίνανε τον ανταγωνισμό για το ίδιο λάθος.

Κάνουν ενα σωρο κατασκευαστικές προχειρότητες και λάθη (μπαταρίες που σκάνε, κόκκινες οθωνες, bug κλπ) ενώ κάποτε κάναμε πλακα οταν διαβάζαμε κάτι ανακοινώσεις της Apple του στυλ "κρατάτε λάθος το κινητό"

Δώσανε τεραστεια βαρύτητα στο marketing κι όχι στην ουσία.

Φτάσαν στο σημειο να βγάζουν νεα συσκευή με την ιδια ακριβώς κάμερα με το προηγούμενη μοντέλο.

 

Είμαι σίγουρος πως το Σεπτέμβρη αν η Apple φτιάξει μια σοβαρή προταση η τιμη του s8+ Θα ειναι σχεδόν στα 500 ακομα κι απο επίσημο μαγαζι

Μπράβο τα είπες όλα. Χορτάσαμε φρου φρου και αρώματα εδώ και 2 χρόνια από τη samsung. Θελει να γίνει apple δηλαδή να έχει τα κέρδη της Apple αλλά ξέχασε ότι στο Android ο κόσμος έχει πολλές επιλογές και ο κόσμος δεν πέφτει με τα μούτρα σε ότι κινητό βγάζει.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο τα είπες όλα. Χορτάσαμε φρου φρου και αρώματα εδώ και 2 χρόνια από τη samsung. Θελει να γίνει apple δηλαδή να έχει τα κέρδη της Apple αλλά ξέχασε ότι στο Android ο κόσμος έχει πολλές επιλογές και ο κόσμος δεν πέφτει με τα μούτρα σε ότι κινητό βγάζει.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

 

Όμως, αυτή η αλλαγή πλεύσης της σάμσουγκ τα 2 τελευταία χρόνια, την έβγαλε από τις συνεχείς πτώσεις εσόδων και την έφερε στο δρόμο της ανάπτυξης πάλι. Άρα, είναι πετυχημένη τακτική και ευτυχώς για την ίδια, που ακολούθησε τη "συνταγή" της άπλ

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Όμως, αυτή η αλλαγή πλεύσης της σάμσουγκ τα 2 τελευταία χρόνια, την έβγαλε από τις συνεχείς πτώσεις εσόδων και την έφερε στο δρόμο της ανάπτυξης πάλι. Άρα, είναι πετυχημένη τακτική και ευτυχώς για την ίδια, που ακολούθησε τη "συνταγή" της άπλ
Ναι αναμφίβολα ο πολύς κόσμος χαίρεται με τα φρου φρου που βάζει η samsung και νομίζει ότι έχει και πρωτοποριακό. Δεν είναι έτσι όμως. Με τέτοια πτώση που έχουν τα s8 πάντως δεν βλέπω να έχει και αύξηση εσόδων για φέτος εκτός αν βγάλει ένα καλό note 8. Μια μέση λύση δεν μπορεί να βρεθεί? Να βγαζουν και οι εταιρείες ένα φυσιολογικό κέρδος και ο καταναλωτης να πέρνει ένα καλό προϊόν σε τιμή που αξίζει να το πάρει και να μην δίνει απλά ένα υπέρογκο πόσο για κάτι που αξίζει αρκετά λιγότερο.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτες τις οθονες edge αν δεν κανω λαθοσ θελουν να τισ χρησιμοποιησουν και οι αλλεσ εταιριες. Δηλαδη η Apple τι προσφερει με τα iphone στο κοσμο;; εγω που περασαν κορυφαιεσ συσκευές απο τα χερια μου εχω να πω οτι ειναι εξαιρετική στα παντα. Αυτη τη στιγμη το s8 plus δεν εχει ανταγωνισμό. Για να καταλάβω ποιος ο λογος που το iPhone 7 plus εχει μετα απο 10 μηνες 700 ευερω; η τεχνολογία η τοσο προηγμένη;;
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς θα στεναχωρήσω τους χρήστες των G955F.

 

Η διαφορά στη λειτουργία των δύο συσκευών G9550 και G955F είναι πολύ μεγάλη.

 

Δυστυχώς στην Ευρώπη μας δουλεύουν μου φαίνεται και μας πετάνε τις δευτεράτζες.

 

Θα στο γραψω και εδω η επιχειρηματολογια σου δεν ισχυει:

 

Λάθος και θα σου εξηγήσω γιατί:καταρχήν το ενα ειναι 6gb με τον 835 και το αλλο 4gb!η ώθηση που δίνει τα επιπλέον extra ram ειναι λογικό να ειναι ποιό γρήγορο!κανονίκά πρέπει να ειναι και τα δυο 4gb να δεις οτι ο exynos 8895 ειναι ποιο ταχυτερος εστω για λιγα δευτερολεπτα!με το πατημα που κανεις στις εφαρμογες στην αρχη ανοιγουν ολα ακαριαια,στην πορεια ομως ο 8895 φορτωνουν πολλα παιχνιδια και δεν εχει αλλο χωρο να βρει να παρει απο την ram η οποια ειναι 4gb...αντιθετως με τον 835 που εχει 6 gb εχει ποιο πολυ χωρο να κανει το reload!αρα δεν ισχυει αυτο που γραφεις οτι δεν ειναι καλος ο 8895!και αμα τρεξεις 2 απανωτα antutu θα δεις ποσο πισω θα ειναι ο 835!οι multicore m2 πυρηνες κανουν καλη δουλεια στον exynos!

Δες τα παρακατω video:

Στο μονο που συμφωνω ειναι οτι ο sony imx333 ειναι καλυτερος απο τον isocell2

Θα σου παραθεσω καποια video οχι απο εναν για να δεις οτι ο 8995 ειναι λιγο καλυτερος

Edited by ernesto1983
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Αυτες τις οθονες edge αν δεν κανω λαθοσ θελουν να τισ χρησιμοποιησουν και οι αλλεσ εταιριες. Δηλαδη η Apple τι προσφερει με τα iphone στο κοσμο;; εγω που περασαν κορυφαιεσ συσκευές απο τα χερια μου εχω να πω οτι ειναι εξαιρετική στα παντα. Αυτη τη στιγμη το s8 plus δεν εχει ανταγωνισμό. Για να καταλάβω ποιος ο λογος που το iPhone 7 plus εχει μετα απο 10 μηνες 700 ευερω; η τεχνολογία η τοσο προηγμένη;;
Το iphone δεν προσφέρει τίποτα αλλά έχει φανατικους πελάτες που ότι και να βγάλει σε ότι τιμή και αν είναι θα το παρουν με κλειστά μάτια. Pure marketing. Το S8 εννοείται πως είναι κλασεις ανώτερο από το iPhone αλλά πάλι πρόσθεσε χαρακτηριστικά που δεν χρειάζονται iris scanner αναλογία τηλεκοντρόλ και αφαίρεσε άλλα χρήσιμα όπως ir. Να σου πω την αλήθεια το s8+ αν είχε 16:9 edge οθόνη και είχε ir στα 400 450 θα το έπερνα. Αυτό το μακρόστενο πράγμα δεν το μπορώ ρε παιδί μου.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Το iphone δεν προσφέρει τίποτα αλλά έχει φανατικους πελάτες που ότι και να βγάλει σε ότι τιμή και αν είναι θα το παρουν με κλειστά μάτια. Pure marketing. Το S8 εννοείται πως είναι κλασεις ανώτερο από το iPhone αλλά πάλι πρόσθεσε χαρακτηριστικά που δεν χρειάζονται iris scanner αναλογία τηλεκοντρόλ και αφαίρεσε άλλα χρήσιμα όπως ir. Να σου πω την αλήθεια το s8+ αν είχε 16:9 edge οθόνη και είχε ir στα 400 450 θα το έπερνα. Αυτό το μακρόστενο πράγμα δεν το μπορώ ρε παιδί μου.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Το μακροστενο μου πηρε και εμενα χρονο να το συνηθισω. Και παλι με προβληματιζει για παραδειγμα που και οι αλλες εταιρείες την ιδια αναλογια θα ακολουθησουν. Απο εκει και περα εχω μα πω πωσ ειναι εμπειρία απίστευτη η οθονη και η πλοηγηση.Ειναι ατελειωτη. Προφανωσ βεβαια στο s9 πιστευω το ματι απλα θα χανεται. Γιατι μην μου πειτε οτι δεν μπορουσαν απο φετος να τα εκμηδενισουν τα bezel. Αλλα τι θα μας εδιναν μετα;;

Edited by koklas
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Το μακροστενο μου πηρε και εμενα χρονο να το συνηθισω. Και παλι με προβληματιζει για παραδειγμα που και οι αλλες εταιρείες την ιδια αναλογια θα ακολουθησουν. Απο εκει και περα εχω μα πω πωσ ειναι εμπειρία απίστευτη η οθονη και η πλοηγηση.Ειναι ατελειωτη. Προφανωσ βεβαια στο s9 πιστευω το ματι απλα θα χανεται. Γιατι μην μου πειτε οτι δεν μπορουσαν απο φετος να τα εκμηδενισουν τα bezel. Αλλα τι θα μας εδιναν μετα;;
Ναι αν το υιοθετήσουν όλες οι εταιρείες θα είναι πολύ κακό για όλους. Η συγκεκριμένη αναλογία βοηθαει μόνο σε browsing και αυτό υπό προϋποθέσεις. Σε Gaming ταινίες κτλ αφήνει περιθώρια αριστερά δεξιά οπότε πάει άχρηστη η οθόνη. Το 16:9 είναι το φυσιολογικό και ας βγάλουν ότι θέλουν.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

Τα δύο τελευταία χρόνια η Samsung τα κατέστρεψε όλα. Που έβγαλε το s7 edge και τώρα τα s8 που για πολλούς είναι τα καλύτερα κινητά των τελευταίων 2 ετών. Ενώ πριν που ήταν στα καλά της και μέχρι το s5 έβγαζε κάτι άθλιες πλαστικουρες με κάκιστο σχεδιασμο( ποιος μπορεί να ξεχάσει το υπέροχο πίσω μέρος του s5 πχ αλά μπισκότο Παπαδοπούλου...)με τον μακράν χειρότερο τότε launcher, ένα αργό, με lag τίγκα στο bloatware και με σχεδιασμό που δεν γινόταν να είναι πιο κακογουστος. Αλλά οκ μπορούσες να βγάλεις την μπαταρία....

Τώρα που προσφέρει και σχεδιασμό και ποιοτητα και ένα πολυ καλύτερο launcher, UI σε ολα(η μεγαλη αλλαγή έγινε από το s6) τα κατέστρεψε όλα. Γιατι έβγαλε το ράδιο...και το ir...τι άλλο θα διαβάσουμε ειλικρινά δηλ...

 

Όσον αφορά την αναλογία, πρέπει να αποφασισετε...ή οθόνες μέχρι 5.5 -5.7 ίντσες και την κλασική αναλογία ή οθόνες 6.2+ με αυτή την αναλογία. Εκτός και αν έχετε τα χέρια του Γιανναρου του Αντετοκουνμπο...εκει να βλέπατε παντοφλα αν το s8+ έβγαινε στην γνωστη αναλογία.

Και πόσο ευχάριστο θα ήταν στην χρήση...

Edited by kostasb13
Link to comment
Share on other sites

2 μηνες μετά την κυκλοφορία του... 110 σελίδες και εκτός από 4-5 ατόμα με πρόβλημα συσκευής hardware δεν έχουμε να γράψουμε τίποτα άλλο και απλά συζητάμε για το πως θα βόλευε τον κάθε ένα αν ήταν έτσι ή αλλιώς...

Αυτό από μόνο του δείχνει το ποσό καλή δουλειά έχει κάνει η Samsung... Εμένα πάντως δεν μου έχει ξανατυχη σε συσκευή με τέτοιες πωλήσεις να είναι το θέμα του myphone καθαρό από bugs και προβλήματα της συσκευής...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Όντως έχει μεγάλη διαφορά στην θερμοκρασία κάτι που δε δικαιολογείται σε καμία περίπτωση. Αυτό σε βάθος χρόνο θα έχει κ σοβαρή επίπτωση στην απόδοση της μπαταρίας. Απαράδεκτο

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ δεν έχω δει τέτοιες θερμοκρασίες πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω δει τέτοιες θερμοκρασίες πάντως.

Αν κανεις κ εσύ το ίδιο τεστ θα τις δεις. Καλημερα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω εχω δει τετοιες θερμοκρασίες. Αλλα πωσ βγαζετε συμπερασμα οτι θα καταστραφει η μπαταρία;;;επισης ολοκληρα τμηματα με μηχανολογους κι ειδικους που εργαζομται πανω σε αυτα δεν τα εχουν υποψιν τους; περιμεμουν εναν τυπο στο YouTube να βαλει ενα βίντεο και να κρινει τη θερμοκρασία;
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω εχω δει τετοιες θερμοκρασίες. Αλλα πωσ βγαζετε συμπερασμα οτι θα καταστραφει η μπαταρία;;;επισης ολοκληρα τμηματα με μηχανολογους κι ειδικους που εργαζομται πανω σε αυτα δεν τα εχουν υποψιν τους; περιμεμουν εναν τυπο στο YouTube να βαλει ενα βίντεο και να κρινει τη θερμοκρασία;

 

Ο gkp (Γιώργος) δεν είναι ένας "τύπος" είναι πολύ έμπειρος χρήστης που έχουν περάσει από τα χέρια του σχεδόν οτιδήποτε κυκλοφορεί...

Αυτό τον κάνει να είναι τις περισσότερες φορές λιγάκι υπερβολικός αλλά σπάνια έχει άδικο... Γιαυτό αφήστε το τι βλέπετε-διαβαζετε και απολαύστε την υπέροχη συσκευή σας....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μου κατέβασε τη τελευταία αναβάθμιση, αλλά το σκέφτομαι να την κάνω, λόγω των χρωμάτων της navigation bar (τη θέλω τελείως μαύρη). Βελτιώνει κάτι άλλο σημαντικό, ή να το αφήσω έτσι, μήπως και το διορθώσουν το θέμα (της μπάρας) σε μελλοντικό update;
[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Ο gkp (Γιώργος) δεν είναι ένας "τύπος" είναι πολύ έμπειρος χρήστης που έχουν περάσει από τα χέρια του σχεδόν οτιδήποτε κυκλοφορεί...

Αυτό τον κάνει να είναι τις περισσότερες φορές λιγάκι υπερβολικός αλλά σπάνια έχει άδικο... Γιαυτό αφήστε το τι βλέπετε-διαβαζετε και απολαύστε την υπέροχη συσκευή σας....

 

Για να μην παρεξηγηθω. Δεν μιλαω προσωπικα για ενα ατομο αλλα για το συνολο του YouTube. Γιατι υπαρχουν απειρα τετοια βίντεο.

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μου κατέβασε τη τελευταία αναβάθμιση, αλλά το σκέφτομαι να την κάνω, λόγω των χρωμάτων της navigation bar (τη θέλω τελείως μαύρη). Βελτιώνει κάτι άλλο σημαντικό, ή να το αφήσω έτσι, μήπως και το διορθώσουν το θέμα (της μπάρας) σε μελλοντικό update;

 

Η navigation bar παίρνει το χρώμα του θέματος που έχεις διαλέξει.... Ναι δεν έχει σαν επιλογή το μαύρο χρώμα αλλά αν έχεις περάσει ένα μαύρο θέμα κλικαρεις εκεί που λέει "διατήρηση χρώμα θέματος" και έτσι εμένα μου την κράτησε μαύρη...αν το ξεκλικαρω τότε θα πρέπει να διαλέξω κάποιο στάνταρ από τις αποχρώσεις του Λευκού που σου δίνει....

Τώρα αν χρησιμοποιείς το στοκ θέμα (λευκό) τότε και η μπάρα θα είναι λευκή...

Εσύ αποφασίζεις...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Η navigation bar παίρνει το χρώμα του θέματος που έχεις διαλέξει.... Ναι δεν έχει σαν επιλογή το μαύρο χρώμα αλλά αν έχεις περάσει ένα μαύρο θέμα κλικαρεις εκεί που λέει "διατήρηση χρώμα θέματος" και έτσι εμένα μου την κράτησε μαύρη...αν το ξεκλικαρω τότε θα πρέπει να διαλέξω κάποιο στάνταρ από τις αποχρώσεις του Λευκού που σου δίνει....

Τώρα αν χρησιμοποιείς το στοκ θέμα (λευκό) τότε και η μπάρα θα είναι λευκή...

Εσύ αποφασίζεις...

 

Α, πολύ ωραία, σε ευχαριστώ!

[sIGPIC][/sIGPIC]My "baby"!
Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τη θερμοκρασία ούτε εγώ έχω παρατηρήσει κάτι ιδιαίτερο. Μόνο όταν το βάζω στο gear vr αλλά εκεί είναι φυσιολογικό.

Το s7edge μου ζεσταινοταν σιγουρα περισσότερο, ειδικά με κάποιες εφαρμογες.

Επίσης για την μπαταρία η samsung λέει ότι είναι και πιο ανθεκτική και ότι κρατάει καλύτερα με το πέρασμα του χρόνου, η απόδοση της, σε σχέση με του s7. Ετσι τουλάχιστον λέει η Samsung.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...