Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά το τελευταίο update στο play Store μου δείχνει πάλι ότι η συσκευή είναι μη πιστοποιημενη... Έχω κάνει τα πάντα και δεν γυρίζει σε πιστοποιημενη.?

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερα Παιδιά...ειναι εύκολο να κοιτάξει κάποιος αν στο play store η συσκευή λέει πιστοποιημένη η μη πιστοποιημένη...ευχαριστω!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Παιδιά...ειναι εύκολο να κοιτάξει κάποιος αν στο play store η συσκευή λέει πιστοποιημένη η μη πιστοποιημένη...ευχαριστω!

 

Από public ελληνική λέει "πιστοποιημενη"

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα Παιδιά...ειναι εύκολο να κοιτάξει κάποιος αν στο play store η συσκευή λέει πιστοποιημένη η μη πιστοποιημένη...ευχαριστω!

 

Και εμένα πιστοποιημένη 7.8.74 έκδοση play store.

 

Ποιον browser χρησιμοποιείτε chrome η samsung ?

 

Dolphin browser εγώ και δεν τον αλλάζω με κανένα.

Απλά παρατήρησα ότι στην τελευταία έκδοση του ήθελε χειροκίνητα εγκατάσταση διότι στο store έλεγε ότι δεν είναι συμβατό με την συσκευή.

Πρώτη φορά το συναντώ αυτό με τρίτο browser ever σε δεκάδες συσκευές που πέρασαν από τα χέρια μου.

Μπήκα στο Galaxy app και είχα 7 αναβαθμίσεις στοκ Samsung εφαρμογών.... Εννοείται μετά το πέρασμα του τελευταίου update....

 

Και σε εμένα με Μαρτιου έκδοση μου ήρθαν εξίσου.

Είναι ανεξαρτητα της έκδοσης λογισμικού της συσκευής.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ...εμενα λέει μη πιστοποιημένη...το έλεγε και Πριν λίγο καιρό άλλα έκανα hard reset και είχε φτιάξει...τωρα ξανά το ίδιο μου λέει...του έχω κάνει τα όσα από εχθές αλλά τίποτα...δεν μπορώ να καταλάβω τι γίνεται...

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Στα seven που ρώτησα για την οθόνη, μου είπαν ότι πρέπει να το στείλω και αν έχει θέμα θα μου το αλλάξουν. Βασικά θα πάει σε service της Θεσσαλονίκης και θα αποφασίσουν εκείνη αν θα γίνει αλλαγή ή όχι.

 

Δεν φαίνεται πολύ. Ισα ίσα που το καταλαβαίνεις και πιστεύω το βλέπω επειδή το ξέρω. Αν κάποιος δηλαδή δεν το ξέρει δεν το βλέπει.

 

Εσάς που το κινητό είναι οκ. Έχετε αλλάξει τις ρυθμίσεις της οθόνης η είναι οκ out of the box?

 

 

 

Edit. Σόρρυ παίδες λάθος μου. Στις ρυθμίσεις της οθόνης τέρμα κάτω που λέει ισορροπία χρωμάτων άκρης κτλ δεν είχα ρυθμίσει την μπάρα στο ψυχρό. Η συσκευή έκανε restart και κάνα 2 3 λεπτά να ανοίξει και πλέον είναι πιο λευκή και από το γάλα. My bad sorry.

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by ntinoscrypton
Link to comment
Share on other sites

θα τρελαθω ρε παιδια....απο εχθες προσπαθω να βρω ακρη με το κινητο...εχω κανει τα παντα...μεχρι και firmware ξαναπερασα μεσω odin αλλα τιποτα....συνεχιζει να λεει μη πιστοποιημενο...δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται...μιλησα με samsung hellas με cosmote αλλα δεν ξερουν τιποτα μου λενε...τι να κανω μπορει καποιος να με βοηθησει?

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

θα τρελαθω ρε παιδια....απο εχθες προσπαθω να βρω ακρη με το κινητο...εχω κανει τα παντα...μεχρι και firmware ξαναπερασα μεσω odin αλλα τιποτα....συνεχιζει να λεει μη πιστοποιημενο...δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται...μιλησα με samsung hellas με cosmote αλλα δεν ξερουν τιποτα μου λενε...τι να κανω μπορει καποιος να με βοηθησει?

 

Μήπως να ρίξεις καρφωτα ένα apk του play store? Αλλιώς μίλα με Samsung. Περίεργο πάντως. Επίσης απορία, κανείς επαναφορά back up ή στήσιμο από το μηδέν ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ρίξεις καρφωτα ένα apk του play store? Αλλιώς μίλα με Samsung. Περίεργο πάντως. Επίσης απορία, κανείς επαναφορά back up ή στήσιμο από το μηδέν ?

 

στησιμο απο το μηδεν κανω...μου το ειχε ξανακανει πριν λιγο καιρο και με wipe recovery data το ειχα φτιαξει...με το που εκανε update προχθες στην G955FXXU1AQEB ΞΑΝΑΓΥΡΙΣΕ παλι σε μη πιστοποιημενο...αλλα αυτη την φορα δεν φτιαχνει με τιποτα...εκανα και αυτο που ειπες,εβαλα με apk google playstore αλλα τιποτα!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

θα τρελαθω ρε παιδια....απο εχθες προσπαθω να βρω ακρη με το κινητο...εχω κανει τα παντα...μεχρι και firmware ξαναπερασα μεσω odin αλλα τιποτα....συνεχιζει να λεει μη πιστοποιημενο...δεν μπορω να καταλαβω τι γινεται...μιλησα με samsung hellas με cosmote αλλα δεν ξερουν τιποτα μου λενε...τι να κανω μπορει καποιος να με βοηθησει?

έκανες "dirty flash" ή "clean flash"?

.....Φιλικά Σταύρος.....:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

και restore απο google account και samsung cloud ??

 

δεν εκανα καθολου restore...καθαρη εγκατασταση απο την αρχη και στις εφρμογες google αλλα στις samsung!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

κατεβασα την εφαρμογη safetynet attest και μου βγαζει cts profile match: false

Tι σημαινει αυτο τωρα??? οτι εχω τον bootloader ανοιχτο?

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Στα settings, about phone, status, device status τι σου δείχνει;

 

Επισημη εκδοση λεει...

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Επισημη εκδοση λεει...

Για δοκιμασε και αυτο

 

Disable play store, clear cache and enable it again.

 

Congratulations.. it is certified now

 

 

Εμενα οταν το ειχε κανει με clear cache και data ειχε φτιαξει.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Αργύρης :w00t:

"Opinions are like assholes. Everybody's got one and everyone thinks everyone else's stinks."

Link to comment
Share on other sites

Επισημη εκδοση λεει...

 

Μηπως σου κλειδωσαν κανενα λογαριασμο?Για δοκιμασε με κανενα αλλο email....

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμασε και αυτο

 

Disable play store, clear cache and enable it again.

 

Congratulations.. it is certified now

 

 

Εμενα οταν το ειχε κανει με clear cache και data ειχε φτιαξει.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Μηπως σου κλειδωσαν κανενα λογαριασμο?Για δοκιμασε με κανενα αλλο email....

Τα εχω κανει ολα παιδια...εχω ξενερωσει απιστευτα...να μην εχω κανενα προβλημα με την συσκευη και να εχω αυτη την μ@@@@@α να με ξενερωνει!

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

Τα εχω κανει ολα παιδια...εχω ξενερωσει απιστευτα...να μην εχω κανενα προβλημα με την συσκευη και να εχω αυτη την μ@@@@@α να με ξενερωνει!

 

Αυτο εμποδιζει σε καποια λειτουργία; επισης γτ δεν το πασ στο σερβισ και ασ βρουν αυτοι την ακρη.

Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

Τα εχω κανει ολα παιδια...εχω ξενερωσει απιστευτα...να μην εχω κανενα προβλημα με την συσκευη και να εχω αυτη την μ@@@@@α να με ξενερωνει!

 

Καλά σου γράφουν παραπάνω φτιάξε στο μπαμ ένα καινούργιο Gmail και βαλε τον καινούργιο λογαριασμό στο playstore να δούμε αν τον πάρει σωστά....

Ίσως να μην φταίει η συσκευή γιαυτό το θέμα αλλά να έχει να κάνει με security του Gmail σου ή του playstore ή ότι άλλο....

Αλλά για δες και λίγο τον λογαριασμό σου Gmail (ρυθμίσεις - cloud & λογαριασμοί) και άνοιξε όλους τους συγχρονισμους να δεις ότι όντως συγχρονίζει τα πάντα....

Edited by tsiglas
Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Αυτο εμποδιζει σε καποια λειτουργία; επισης γτ δεν το πασ στο σερβισ και ασ βρουν αυτοι την ακρη.

δεν μπορω να κατεβασω εφαρμογες οπως το netflix κ.α

 

Καλά σου γράφουν παραπάνω φτιάξε στο μπαμ ένα καινούργιο Gmail και βαλε τον καινούργιο λογαριασμό στο playstore να δούμε αν τον πάρει σωστά....

Ίσως να μην φταίει η συσκευή γιαυτό το θέμα αλλά να έχει να κάνει με security του Gmail σου ή του playstore ή ότι άλλο....

Αλλά για δες και λίγο τον λογαριασμό σου Gmail (ρυθμίσεις - cloud & λογαριασμοί) και άνοιξε όλους τους συγχρονισμους να δεις ότι όντως συγχρονίζει τα πάντα....

Θα δοκιμασω και θα ενημερωσω

Samsung S8 Plus midnight black

Nexus 5 red 16GB

Rom Nougat 7.1 aosp [ pixel setup ]

TWRP : 3.0.2-0

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...