Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχουμε κανενα λινκ για cosmote ROM android 9.0? Sammobile...δεν παλευεται. :p

 

https://www.google.com/amp/s/forum.xda-developers.com/galaxy-tab-s/general/tool-samfirm-samsung-firmware-t2988647/amp/

 

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s7/how-to/updato-largest-online-firmware-archive-t3413785

 

Εγώ χρησιμοποιώ το πρώτο το Sam firm 0.3.6

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Πριν από λίγο καιρό έκανα μεταφορά μαζικά ένα σωρό φωτογραφίες και βίντεο από τη συσκευή στην εξωτερική κάρτα μνήμης.

Από τότε όλα αυτά τα μεταφερθεντα αρχεία όταν πάω στη συλλογή μου τα εμφανίζει στην ίδια ημέρα (την ημέρα της μεταφοράς) και όχι την ημέρα που τραβήχτηκαν.

 

Πως αλλάζει αυτό??

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που ίσως έχει απαντηθεί εδώ αλλά δεν το βρίσκω... Πως ενεργοποιούμε η ασύρματη φόρτιση;
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση που ίσως έχει απαντηθεί εδώ αλλά δεν το βρίσκω... Πως ενεργοποιούμε η ασύρματη φόρτιση;
Το βάζεις πάνω σε ασύρματο φορτιστή και αρχίζει να φορτίζει, δεν υπάρχει on/off.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Από wifi πως τα πάτε βρε παιδιά. Το έχω δίπλα από ένα redmi note 7 και ούτε τα μισά δίκτυα δεν πιάνει.

Και σε ένα σημείο που σταματάω απέναντι από ένα καφέ λόγω δουλειάς το redmi note 7 συνδέεται , το s8 δεν το βλέπει καν το δίκτυο.

Έχω και φοβερά προβλήματα με το σήμα της κινητής τηλεφωνίας ( cosmote).

Σε αυτό ίσως να ευθύνεται η cosmote, χωρίς στη Λάρισα.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Από wifi πως τα πάτε βρε παιδιά. Το έχω δίπλα από ένα redmi note 7 και ούτε τα μισά δίκτυα δεν πιάνει.

Και σε ένα σημείο που σταματάω απέναντι από ένα καφέ λόγω δουλειάς το redmi note 7 συνδέεται , το s8 δεν το βλέπει καν το δίκτυο.

Έχω και φοβερά προβλήματα με το σήμα της κινητής τηλεφωνίας ( cosmote).

Σε αυτό ίσως να ευθύνεται η cosmote, χωρίς στη Λάρισα.

 

 

Για το WiFi. Κ μας δεν είναι κ το πιο δυνατό και στο s10 plus

Για το σήμα κατέβασε απτό playstore εφαρμογή 2g3g4g

Κ όταν δεν έχεις σήμα η όταν δεν χρειάζεσαι 4g θα το βάζεις 2g κ λύθηκε το πρόβλημα σου θα έχεις 4 γραμμές

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Όχι και 2G ρε συ..

Ήδη αν από 4G πας σε 3g, νιώθεις ότι ακούς περίεργα τον συνομιλητή σου σε μια κλήση σε σχέση με το HD voice του 4g.

Σε 2G θα ακούγεσαι σαν να έχεις 3310 στην κλήση!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όντως και το δικό μου s8 μετά την αναβάθμιση σε android 9 έχασε πάρα πολύ την δύναμη του, το wifi. Σε σημεία που πριν είχε 2 γραμμές, τώρα δεν τα βρίσκει καν τα δίκτυα. Ξενέρωμα!!!
Link to comment
Share on other sites

Όχι και 2G ρε συ..

Ήδη αν από 4G πας σε 3g, νιώθεις ότι ακούς περίεργα τον συνομιλητή σου σε μια κλήση σε σχέση με το HD voice του 4g.

Σε 2G θα ακούγεσαι σαν να έχεις 3310 στην κλήση!

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Οχι δεν είναι τόσο χάλια... Αλλά εσύ τι προτείνεις να μην μπορούν να τον βρουνε με 4g σήμα η να έχει σήμα να μιλάει αλλά με. Λιγότερο ποιότητα;

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μα μπορεί να γυρίσει σε 3G που παλεύεται.

Να πάει εσκεμμένα σε 2G και κατά συνέπεια 20 χρόνια πίσω, το βρίσκω λίγο ακραίο.

Επίσης αν δεν υπάρχει καθόλου κάλυψη, ούτως ή άλλως θα γυρίσει από μόνο του το κινητό, οπότε δεν πρόκειται να χάσει κλήση.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν δε πιανει καλα το σημα, κανει αυτοματα fallback σε αλλη τεχνολογια (ειτε πανω ειτε κατω πχ σπιτι μου πιανω 3 γραμμουλες 4g, 1 2G και καθολου 3G :p )

 

Οποτε δεν εχει ιδιαιτερο νοημα. Η μονη βελτιωση ΙΣΩΣ ειναι στην μπαταρια αν μενει καπου με κακο σημα συνεχεια

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το έχω μόνιμα σε 2g και το αλλάζω σε 4g μόνο για τα δεδομένα. Όσο για την ποιότητα της κλήσης ούτε έχω παρατηρήσει διαφορά,ούτε ακούω περίεργα τον συνομιλητή, και μου είναι αδιάφορο αν όταν μιλάω με τον άλλον τον ακούω σε hd η όχι. Για το ίντερνετ ναι ενοειτε ότι η διαφορά είναι χαοτική. Άσε που η διαδικασία που κάνει το τηλέφωνο να αλλάζει δίκτυα καταναλώνει μπαταρία και υπάρχει το ενδεχόμενο να κολλήσει κατά την αλλαγή και ενώ δείχνει γραμμές ότι έχει σήμα να είναι νεκρό. Έτσι όπως το περιγράφει ο φίλος πιο πάνω με το "είκοσι χρόνια πίσω" θα νομίζει κάνεις ότι με 2g έχει παρεμβολές, παράσιτα δεν ακούγεται καθαρά ενώ η συνομιλία είναι μια χαρα

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Strofigkas

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας έχει τα δικά του στάνταρ και τις δικές του ανάγκες φίλε μου.

Για μένα το κινητό πρέπει πρώτα να είναι τηλέφωνο και μετά εργαλείο παραγωγικότητας.

Τώρα εάν δεν μπορείς να καταλάβεις ή δεν σε ενδιαφέρει η διαφορά HD voice με ποιότητα 2G που είναι κυριολεκτικά σχεδόν 30 χρόνια τεχνολογία, τότε δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να το συζητάμε :)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας έχει τα δικά του στάνταρ και τις δικές του ανάγκες φίλε μου.

Για μένα το κινητό πρέπει πρώτα να είναι τηλέφωνο και μετά εργαλείο παραγωγικότητας.

Τώρα εάν δεν μπορείς να καταλάβεις ή δεν σε ενδιαφέρει η διαφορά HD voice με ποιότητα 2G που είναι κυριολεκτικά σχεδόν 30 χρόνια τεχνολογία, τότε δεν νομίζω να υπάρχει λόγος να το συζητάμε :)

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Ο καθένας λέει την άποψη του και δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν για τίποτα. Εσύ και πολλοί άλλοι ίσως, θέλετε HD ήχο για να ακούτετον συνομιλητή στις κλήσεις. Δεκτο.Για μένα δεν προσφέρει τίποτε παραπάνω όπως προσφέρει πχ το 4g στο θέμα του ίντερνετ σε σχέση με 2g η 3g

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Galaxy Z fold 5

Link to comment
Share on other sites

Το βάζεις πάνω σε ασύρματο φορτιστή και αρχίζει να φορτίζει, δεν υπάρχει on/off.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

 

Παράξενο... Το βάζω πάνω και δεν φορτίζει. Παίζει να φταίει η θήκη; θα το δοκιμάσω

Link to comment
Share on other sites

Πόσα χρόνια λέτε πρέπει να περάσουν για να γίνει εφικτό να γίνονται ταυτόχρονα οι αναβαθμίσεις στο PlayStore? Στο Android W θα είμαστε καλά λέτε? Άμα μπεις και δεις κανένα νούμερο τύπου 12 εφαρμογές προς αναβάθμιση, φτιάχνεις καφέ, αυγά μάτια και τοστ, τρως, πλένεις τα πιάτα και οριακά θα έχουν αναβαθμιστεί οι 8. Το τρελό είναι ότι ταυτόχρονη αναβάθμιση Play Store και Galaxy Store γίνεται!
Link to comment
Share on other sites

Με κάθε ενημέρωση λειτουργικού και εφαρμογών, η εγκατάσταση γίνεται όλο και πιο αργή στις παλιότερες συσκευές.

Εάν γινόταν όλες μαζί, νομίζω σε κάποια φάση θα γονάτιζε η κάθε συσκευή.

Σε αυτό φυσικά φταίει η Google, που δεν κάθεται να κάνει σωστά κάτι που στο iOS δουλεύει σωστά εδώ και μια 10ετια..

Όπως και να χει, εγώ έχω βάλει αυτόματη ενημέρωση και κάθε βράδυ κάνει αυτόματα τις ενημερώσεις, οπότε δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.

 

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως βρίσκουμε το αρχείο των κύκλων φόρτισης του κινητού? στη ez file explorer δεν βρίσκω τον φάκελο root... το έχουν αλλάξει!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Παιδιά πως βρίσκουμε το αρχείο των κύκλων φόρτισης του κινητού? στη ez file explorer δεν βρίσκω τον φάκελο root... το έχουν αλλάξει!

 

update... cosmote αναβάθμιση Μαΐου σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο σε Cosmote επίσης, μεγάλο αρχείο με επίπεδα ασφαλείας Μαΐου, βελτίωση σταθερότητας κάμερας στα 528 ΜΒ.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση για ακόμη πιο φυσικά χρώματα ή βελτίωση όσον αφορά την κάμερα μετά το τελευταίο update του Μαΐου που ανέφερα παραπάνω.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με την ενημέρωση Ιουνίου δεν είναι πλέον δυνατή η επιστροφή στην Oreo, για οποίον ενδιαφέρεται

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Με την ενημέρωση Ιουνίου δεν είναι πλέον δυνατή η επιστροφή στην Oreo, για οποίον ενδιαφέρεται

 

Έχουν κάνει καμία καλή αλλαγή τουλάχιστον, ως προς την ταχύτητα ή την αυτονομία; (στην αναβάθμιση Ιουνίου)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...