Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μήπως μπερδεύτηκες με τα mb?

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι, έχεις δίκιο.

Εγώ έχω γύρω στα 7GB δεσμευμένο χώρο (τα περισσότερα τα έχω cloud) και σε σύνολο 22,5GB υπολογίζω ότι γύρω στα 15,5GB είναι το σύστημα.

 

Γενικά το οικοσύστημα της Samsung είναι βαρύ και μπόλικο, γι'αυτό άλλωστε δεν έβγαλε και έκδοση 32GB.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τα 64 δεν είναι 64 καταρχάς, αλλά 59.3. Και μένα 15.κάτι τα δικά μου, 30.3 εύκολο πιασμένα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

:(

Στην αρχη που τραβας η κατα τη διαρκεια;

Κατα τη διαρκεια του βιντεο κολλαει στιγμιαια πανω απο μια φορα...δεν ξερω που οφειλεται ρε συ..

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω προσέξει κάτι προσωπικά

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

:(

Κατα τη διαρκεια του βιντεο κολλαει στιγμιαια πανω απο μια φορα...δεν ξερω που οφειλεται ρε συ..

Εννοεις οτι κανει σαν σπασιματα στη ληψη του βιντεο? Τετοιο θεμα ειχα σε sony κινητο αλλα στο note8 δεν μπορω να πω οτι εχω παρατηρησει κατι.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Guys σκόνη στο ακουστικό πως μπορώ να την καθαρίσω?
Βαλε το κατω απο τη βρυση.

Η βρυση οχι πολυ δυνατα βεβαια.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Black crushing ειναι και ειναι θεμα των AMOLED απο.... ανεκαθεν :p Υπαρχουν τροποι να μην γινεται τοσο μεσω software οπως εχει κανει η Apple στο Χ, το οποιο δεν εχει και το μωβ ghosting/smear οταν κουνας μαυρο πανω σε αλλο χρωμα αν εχεις προσεξει

 

https://www.anandtech.com/show/12520/the-galaxy-s9-review/7

 

Ναι οπως φαίνεται η Sammy απλα πετάει τα panel μέσα στο καλούπι με μηδενικό η ελλιπές η μη αποτελεσματικο calibration του panel.

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s9-plus/help/colour-blending-blacks-problem-t3765385

 

Οπως και σε s8 σειρα ηταν υπαρκτό θέμα το ιδιο και σε s9 σειρα οπως διαπίστωσα με τα μάτια μου.

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοεις οτι κανει σαν σπασιματα στη ληψη του βιντεο? Τετοιο θεμα ειχα σε sony κινητο αλλα στο note8 δεν μπορω να πω οτι εχω παρατηρησει κατι.

 

Ναι ουσιαστικα λαγκαρει στιγμιαια 2 με 3 φορες σε βιντεο λιγοτερο του ενος λεπτου. Στη ληψη δεν εχω καποιο θεμα, αλλα οταν παταω play για να το δω...ειναι περιεργο...να κανω επαναφορα εργοστασιακων μηπως σρρωσει;

Link to comment
Share on other sites

Ναι ουσιαστικα λαγκαρει στιγμιαια 2 με 3 φορες σε βιντεο λιγοτερο του ενος λεπτου. Στη ληψη δεν εχω καποιο θεμα, αλλα οταν παταω play για να το δω...ειναι περιεργο...να κανω επαναφορα εργοστασιακων μηπως σρρωσει;
Δεν ξερω τι να σου προτεινω ως λυση, στο sony ειχε λυθει με update, ηταν θεμα sw και το εκανε μονο στα 1080 @30, πουθενα αλλου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Μία ερώτηση θα ήθελα να κάνω. Υπάρχει τρόπος στον stock launcher να βγάλουμε τα γράμματα απο τα εικονίδια στην αρχική οθόνη?
Link to comment
Share on other sites

Το google assistant έχει καταστραφεί με την oreo.

Μόλις το δουλεύεις λίγο κολλάει εντελώς το μικρόφωνο και ότι εφαρμογή και να ανοίξεις ηχογραφεί παράσιτα, σαν χαλασμένη τηλεόραση.

Το τραγικό είναι ότι το Google assistant δουλεύει άψογα στο iPhone 7 και χρησιμοποιώ εκείνο για το google home..

 

 

Υγ. Δεν είναι μόνο σε μένα το πρόβλημα. Είδα δεκάδες παράπονα για το ίδιο θέμα στο φόρουμ της Samsung.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Μία,ισως χαζη ερωτηση... Οταν αγοραζει καποιος απο κατάστημα της Vodafone μία συσκευη (s8 plus),σε αυτο βγαινει το λογοτυπο της;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Το google assistant έχει καταστραφεί με την oreo.

Μόλις το δουλεύεις λίγο κολλάει εντελώς το μικρόφωνο και ότι εφαρμογή και να ανοίξεις ηχογραφεί παράσιτα, σαν χαλασμένη τηλεόραση.

Το τραγικό είναι ότι το Google assistant δουλεύει άψογα στο iPhone 7 και χρησιμοποιώ εκείνο για το google home..

 

 

Υγ. Δεν είναι μόνο σε μένα το πρόβλημα. Είδα δεκάδες παράπονα για το ίδιο θέμα στο φόρουμ της Samsung.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Στο Google now έχει αναφερθεί πρόβλημα; Εγώ δεν το έχω πάντως.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις αλλος θεμα με το Spotify να του τρωει "πολλη" μπαταρια ενω δε δουλευει;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Στο Google now έχει αναφερθεί πρόβλημα; Εγώ δεν το έχω πάντως.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όχι, το google now δεν σκαλωνει αν δεν έχεις ενεργό τον assistant. Σε μένα τουλάχιστον που δοκίμασα για να βρω τι φταίει.

Μόνο χρησιμοποιώντας τον assistant 4 5 φορές κολλάει το μικρόφωνο.

Εχει κανεις αλλος θεμα με το Spotify να του τρωει "πολλη" μπαταρια ενω δε δουλευει;
Προσωπικά κανένα θέμα.

Η θα το δουλεύω στην συσκευή, ή θα κάνει cast στα google home, οπότε δουλεύει σχετικά συνέχεια πλέον.

Πριν που το άνοιγα σχετικά ελάχιστα, δεν είχα δει καθόλου κατανάλωση.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε μου το κάνει πάντα, αλλά καμιά φορά ενώ ακούω στον υπολογιστή, πατάω παύση και εκεί γίνεται η ζημιά

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Μία,ισως χαζη ερωτηση... Οταν αγοραζει καποιος απο κατάστημα της Vodafone μία συσκευη (s8 plus),σε αυτο βγαινει το λογοτυπο της;
Όχι δεν βγάζει κανένα λογότυπο. Το μόνο που έχει είναι 2-3 εφαρμογές της οι οποίες σβήνονται!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Get BIG and RIPPED or DIE trying!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας.Μία,ισως χαζη ερωτηση... Οταν αγοραζει καποιος απο κατάστημα της Vodafone μία συσκευη (s8 plus),σε αυτο βγαινει το λογοτυπο της;

Και εγω αγορασα το s8+ μου από Vodafone ιταλιας.

Επιβεβαιώνω αυτό που ειπε πιο πανω ο ChaosAd, οτι δεν βγαζει κανενα λογότυπο παρα εχει εγκατεστημενες 2 εφαρμογες της voda "My vodafone και Start", τις οποίες τις εχω απενεργοποιησει.

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τελευταία μου πετάει ένα μήνυμα ή εισαγωγή αφής αποκλείστηκε δεν προλαβαίνω να διαβάσω παρακάτω γιατί φεύγει μέσα σε 2 δευτερόλεπτα τι να είναι αυτό άραγε;

 

Και μενα μου το κανει αυτο σε S9 plus γνωριζει καποιος κατι ??

CASE:BitfenixNeos PSU:CoolerMaster G650M MotherBoard:AsRockH97Anniversary CPU:i5 4460 GPU:R9 380 MSI 2GΒ RAM:Kingstone HyperX (4x4) 16Gb DDR3 1866MHz HD:1TBSamsung7200RPM SSD: Samsung850evo 250GB CPU COOLER: Raijintek Aidos
Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου το κανει αυτο σε S9 plus γνωριζει καποιος κατι ??

 

Χρησιμοποιείς ζελατίνα ή τζαμάκι;

Link to comment
Share on other sites

Και μενα μου το κανει αυτο σε S9 plus γνωριζει καποιος κατι ??

 

Μάλλον επειδή έχουμε ενεργοποιημενη μια ρύθμιση ναμην ενεργοποιείται σε τσάντα η σε τσέπη κατά λάθος κ το βγάζει αυτό καμία φορά

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον επειδή έχουμε ενεργοποιημενη μια ρύθμιση ναμην ενεργοποιείται σε τσάντα η σε τσέπη κατά λάθος κ το βγάζει αυτό καμία φορά

 

Ή αυτό είναι ή κάποια ζελατίνα δεν έχει τοποθετηθεί σωστά και κρύβει έστω και λίγο τους σένσορες.

Link to comment
Share on other sites

Χρησιμοποιείς ζελατίνα ή τζαμάκι;

 

Ναι εχω βαλει τζαμακι .... που καλυπτει ολη την οθονη ...

CASE:BitfenixNeos PSU:CoolerMaster G650M MotherBoard:AsRockH97Anniversary CPU:i5 4460 GPU:R9 380 MSI 2GΒ RAM:Kingstone HyperX (4x4) 16Gb DDR3 1866MHz HD:1TBSamsung7200RPM SSD: Samsung850evo 250GB CPU COOLER: Raijintek Aidos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...