Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω κάνει επαναφορά εργοστασιακων ίσως χρειαστεί να κάνω μήπως στρώσει

 

και εμενα ετσι κανει φιλε το update φταιει δεν το κινητο δεν εχει θεμα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Λίγο βοήθεια σήμερα κ πριν λίγες μέρες πάω να ξεκλειδωσω το κινητό και δεν με άφηνε ούτε με δάχτυλο ούτε με μάτια..

Μου ζητάει τον κωδικό όπως όταν κάνεις επανεκκίνηση( αλλά δεν μ κόλλησε όπως όταν το βάζω στην εξοικονόμηση και δεν μπορώ να το ξεκλειδωσω εκτός μονον με τα κουμπιά όταν τα πατάς ταυτόχρονα) μου ζητάει τον κωδικό τον εφεδρικό για ξεκλείδωμα αλλά δεν μ κάνει επανεκκίνηση γιατί η μπαταρία του μετράει κανονικά.. Κ με πήραν τηλέφωνο κ χτυπούσε κανονικά

 

Αυτο με τον κωδικο ειναι χαρακτηριστικο της oreo και προκειται για αυξημενο επιπεδο ασφαλειας.Σου ζητα ανα τακτα χρονικα διαστηματα τον κωδικο επαληθευσης.

Το λεει και στις σημειωσεις αναβαθμισης.

Edited by bill66542
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τον κωδικο ειναι χαρακτηριστικο της oreo και προκειται για αυξημενο επιπεδο ασφαλειας.Σου ζητα ανα τακτα χρονικα διαστηματα τον κωδικο επαληθευσης.

Το λεει και στις σημειωσεις αναβαθμισης.

 

Δεν το είχα προσέξει σε ευχαριστώ αλάνι μ

Τώρα το μόνο που μένει είναι να διορθώσω γιατί σκαλώνει όταν το βάζω σε εξοικονόμηση κ δεν ξεκλειδώνει η μία φορά μ πάγωσε τελείως και έκανα επανεκκίνηση με δύο κουμπιά.

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Η εξοικονόμηση ωστόσο για ποιό λόγο;

Αν πας σε σαφάρι ξέρω γω 3ημερο ή έμεινες ξαφνικά με 20% στη μέση του πουθενά, έχει νόημα (σε περιπτώσεις τέτοιου είδους τέλος πάντων).

Σε καθημερινή χρήση απλά κάνεις throttle την συσκευή και κόβεις από τα feature.

Με 50% μπαταρία στο μισάωρο με το fast charge πλέον, ακόμα και ο ποιο απαιτητικός χρήστης σήμερα ΔΕΝ γίνεται να μην βγάλει την μέρα..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η εξοικονόμηση ωστόσο για ποιό λόγο;

Αν πας σε σαφάρι ξέρω γω 3ημερο ή έμεινες ξαφνικά με 20% στη μέση του πουθενά, έχει νόημα (σε περιπτώσεις τέτοιου είδους τέλος πάντων).

Σε καθημερινή χρήση απλά κάνεις throttle την συσκευή και κόβεις από τα feature.

Με 50% μπαταρία στο μισάωρο με το fast charge πλέον, ακόμα και ο ποιο απαιτητικός χρήστης σήμερα ΔΕΝ γίνεται να μην βγάλει την μέρα..

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Θα συμφωνήσω και εγώ σε αυτό. Προσωπικά δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ εξοικονομηση. Θες ένα battery pack, θες κάπου θα είμαι να έχει πρίζα, αν φτάσω σε αυτό το σημείο που να θέλω, θα την βρω την άκρη.

 

Να έχω τώρα ένα κινητό με Α ισχύ και να το κάνω Α/2 για να κρατήσει η μπαταρία?

 

Αλλά αυτό είναι υποκειμενικό. Η χρήση του καθενός αλλάζει. Νομίζω όμως το θέμα μπαταρία είναι πιο πολύ ψυχολογικό θέμα παρά πραγματικό. Εντάξει το κινητό δεν είναι redmi note 4 αλλά ούτε κρατάει και 2 ώρες οθόνης!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και εγώ σε αυτό. Προσωπικά δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ εξοικονομηση. Θες ένα battery pack, θες κάπου θα είμαι να έχει πρίζα, αν φτάσω σε αυτό το σημείο που να θέλω, θα την βρω την άκρη.

 

Να έχω τώρα ένα κινητό με Α ισχύ και να το κάνω Α/2 για να κρατήσει η μπαταρία?

 

Αλλά αυτό είναι υποκειμενικό. Η χρήση του καθενός αλλάζει. Νομίζω όμως το θέμα μπαταρία είναι πιο πολύ ψυχολογικό θέμα παρά πραγματικό. Εντάξει το κινητό δεν είναι redmi note 4 αλλά ούτε κρατάει και 2 ώρες οθόνης!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

 

Συμφωνώ ρε παιδιά με αυτό που λέτε και η μπαταρία μ μια χαρά πάει κ χωρίς εξοικονόμηση. Απλά έβαζα την μεσαία εξοικονόμηση κ δούλευε κομπλέ κ κρατουσε παραπάνω η μπαταρία έτσι για το ψυχολογικό..

Αλλά το θέμα είναι να δω αν χρειαστεί να λύσω με επαναφορά γιατί σκαλώνει

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου έκανε κάτι νέο...

Ήμουν έξω κ απτό 8 % πήγε κατευθείαν στο 2%

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ το βάζω σε εξοικονόμηση πάντως όταν είμαι έξω και έχω 20%. Κρατάει πολύ περισσότερο...

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Την ασφάλεια συσκευής από την διαχείριση συσκευής την έχετε ενεργοποιήσει? Επιβραδύνει το τηλέφωνο?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα την 8 πριν κανένα 3ήμερο (κανονικά μέσω ΟΤΑ) και το βράδυ από εκεί που μου έτρωγε 3-4% μπαταρία τώρα τρώει ακριβώς 20-21%. Πάντα το έχω σε flight mode με ανοιχτό wifi όταν κοιμάμαι. Δε μπορώ να βρω τι τρώει την μπαταρία, όλες τις εφαρμογές τις έχω optimised. Edited by Arxegonos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα την 8 πριν κανένα 3ήμερο (κανονικά μέσω ΟΤΑ) και το βράδυ από εκεί που μου έτρωγε 3-4% μπαταρία τώρα τρώει ακριβώς 20-21%. Πάντα το έχω σε flight mode με ανοιχτό wifi όταν κοιμάμαι. Δε μπορώ να βρω τι τρώει την μπαταρία, όλες τις εφαρμογές τις έχω optimised.

 

Κάνε μια επαναφορά φίλε μου!

Link to comment
Share on other sites

Διαβάστε στα θέματα παιδιά.. Γι'αυτό μπαίνει κάποιος εν έτη 2018 ακόμα σε φόρουμς, γιατί είναι σαν βιβλιοθήκες!

Υπάρχει ήδη αναφορά από 2 άτομα και ανέφεραν ότι διάβασαν διάφορα θέματα αλλού που δείχνουν ότι υπάρχει κάποιο bug στο flight mode και τρώει μπαταρία χωρίς λόγο.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιος άλλος που δεν έχει πάρει το upgrade? Έχω ιταλική συσκευή της wind Italia και ακόμα τίποτα ,και μου φάνηκε περίεργο..
Samsung Galaxy S8+
Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιος άλλος που δεν έχει πάρει το upgrade?

Η wind Italia...:)

Προφανώς κάποια branded μοντέλα δε το έχουν πάρει ακόμα...υπομονή...

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Είναι κάποιος άλλος που δεν έχει πάρει το upgrade? Έχω ιταλική συσκευή της wind Italia και ακόμα τίποτα ,και μου φάνηκε περίεργο..

Εχω ιταλική συσκευή με Vodafone Ιταλίας.

Μου ηρθε η oreo πριν 6 ημέρες

 

-------------

Στάλθηκε με Tapatalk, χρησιμοποιώντας το δεξί μου δάχτυλο.

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

μετα απο μια παυση 1 μηνα με huawei mate 10 pro λογω πολλων bugs επεστρεψα στο plus

ευτυχως το πουλησα σε σουπερ τιμη και εβαλα μονο επιπεον 70 ευρω για να παρω το s8+

οποτε με το που το ανοιξα εκανε 2 update και τωρα του κανω ενα hard reset και θα το στησω παρθενο με την 8

ειδωμεν

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πέρασα την 8 πριν κανένα 3ήμερο (κανονικά μέσω ΟΤΑ) και το βράδυ από εκεί που μου έτρωγε 3-4% μπαταρία τώρα τρώει ακριβώς 20-21%. Πάντα το έχω σε flight mode με ανοιχτό wifi όταν κοιμάμαι. Δε μπορώ να βρω τι τρώει την μπαταρία, όλες τις εφαρμογές τις έχω optimised.

 

εγω χωρις να εχω περασει την 8αρα,εβαλα πρωτη φορα το βραδυ απο 34% se flight mode στις 2 το βραδυ και στις 10 που ανοιξα τα ματια μου,δεν ειχε χασει ουτε 1%! προς το παρον μενω με την Nougat!παρολαυτα εχουν γραψει κανα 2 παιδια παρομοιο θεμα με το δικο σου!

Link to comment
Share on other sites

εχω γερμανικη συσκευη,που γυρισε σε ελληνικη οταν εβαλα την σιμ,ακομα περιμενω την αναβαθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα και γω μερος της παρεας σας :) Ακομα στις ρυθμισεις ειμαι οποτε δεν εχω κατι περαιτερω να πω για το κινητο :p

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα και γω μερος της παρεας σας :) Ακομα στις ρυθμισεις ειμαι οποτε δεν εχω κατι περαιτερω να πω για το κινητο :p

 

Νόμιζα δεν χωνεύεις samsung

Καλως ήρθες κ να το χαρείς

Το nova prime του ταιριάζει γάντι

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Believe it or not, απο Galaxy S4 ερχομαι :lol: Απλως επειδη γινομαι επικριτικος σε καποιες βλακειες της νομιζουν την αντιπαθω :)

 

Καλως σας βρηκα :O

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Believe it or not, απο Galaxy S4 ερχομαι :lol: Απλως επειδη γινομαι επικριτικος σε καποιες βλακειες της νομιζουν την αντιπαθω :)

 

Καλως σας βρηκα :O

 

Καλως τον στην μεγάλη οικογένεια της Sammy έστω από μακριά που είμαι εγώ σαν απλός παρατηρητής πλέον :p:lol::D

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...