Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι να πω, μακάρι να μην έχω. Τα σχόλια τα είχα διαβάσει αλλά τα μισά δεν τα πιστεύω όταν ο ένας λέει ότι έλεγα ότι είναι το καλύτερο black there και ο άλλος ότι σε μένα δεν δουλεύει και από τα συμφραζόμενα καταλαβαίνεις ότι δεν είχε κατεβάσει καν κάποιο θέμα ή δεν είδε πως κάνεις apply τα overlays.

Από εκεί και πέρα επίσης πολύ πιο βασικό και από το ίδιο στο sub/sungstratum είναι η επιλογή του θέματος. Αυτό μου είχε δείξει η εμπειρία μου στο 6P. Εαν το θέμα είναι καλό τότε έχεις λιγότερα force closes και κρασαρίσματα. Οπότε εγώ για αυτό πήγα με το swift black που διάβασα ότι γενικότερα θα θέματα αυτού του dev είναι τα πιο συμβατά με samsung UI. Επίσης κάτι που νομίζω το λέει μόνο στο changelog αλλά φαντάζομαι ότι το διαβάζει 1/10 είναι ότι πριν κάνεις Update συστήματος πρέπει να κάνεις uninstall όλα τα overlays αλλιώς πιθανότατα θα έχεις θέμα.

 

Θα δούμε είναι νωρίς ακόμα, αλλά προς το παρόν το κινητό δεν παρουσιάζει την παραμικρή αλλαγή σε σχέση με πριν. Βέβαια 4 μέρες είμαι με μαύρο θέμα οπότε θα δούμε.

Keep us updated, το βλέπω να με κάνεις να ξαναγυρίζω εκεί.. :O

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Keep us updated, το βλέπω να με κάνεις να ξαναγυρίζω εκεί.. :O
Χαχαχαχα. Θα το αφήσω κανα 2 εβδομάδες και θα σε ενημερώσω. Έως τώρα παίζει τέλεια. Πχ, τώρα έκανε update YouTube, chrome και δεν θυμάμαι τι άλλο. Παίζουν πλέον σε λευκό χωρίς να μου βγάλει κάποιο θέμα. Όταν γίνει ενημέρωση του θέματος θα έχω πάλι μαύρο και σε αυτά.

 

Sent using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Όλες ναυαρχίδες έχουν πάρει την ορεο και εμείς ακόμα αετό πετάμε!! Ακόμα με πάτς Νοεμβρίου!η απόλυτη ξεφτίλα,πραγματικα!
Link to comment
Share on other sites

Τραγική Samsung....όσα χρόνια και να περάσουν τα ίδια και τα ιδια με το software τους. Φτάσαμε Φεβρουάριο και ακόμα είμαστε στην 7....
Link to comment
Share on other sites

Όλες ναυαρχίδες έχουν πάρει την ορεο και εμείς ακόμα αετό πετάμε!! Ακόμα με πάτς Νοεμβρίου!η απόλυτη ξεφτίλα,πραγματικα!

 

Τραγική Samsung....όσα χρόνια και να περάσουν τα ίδια και τα ιδια με το software τους. Φτάσαμε Φεβρουάριο και ακόμα είμαστε στην 7....

 

And yet we keep buying...

Link to comment
Share on other sites

And yet we keep buying...

 

Όχι για πολύ ακόμα φίλε μου....Εκεί έξω υπάρχουν πολλές και καλές προτάσεις που δυστυχώς πολλοί δεν τους έχουμε- ακομα- δώσει την αρμόζουσα προσοχή....

Link to comment
Share on other sites

Αντε και πήραμε την 8αρα τι θα γίνει?

Εντάξει κατάντησε κουραστικό.. Το ξέρουμε ότι η σαμμυ πολύ αργεί τα updates, αλλα προτιμώ να το πάρω κανα μηνα αργότερα πάρα στην αρχή και με bugs.

;)

Επίσης υπομονή λίγο μέσα στο Φεβρουαρίου θα την έχουμε την 8αρα.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy S8 plus

Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy Alpha

Samsung TV ue55h6800 Curved

Samsung Watch Gear

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα που δε την έχουμε πάρει ακόμη την Oreo.

Μακάρι όλες οι εταιρείες να ήταν σαν την Samsung και τόσο ενδελεχή beta testing.

ΗΤC, Xiaomi MiA1, OnePlus όλες για να προλάβουν να είναι οι πρώτοι που τις έδωσαν αναγκάστηκαν και τις έκαναν rollback γιατί ήταν τίγκα στα bugs.

129026.png?1640591734

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα που δε την έχουμε πάρει ακόμη την Oreo.

Μακάρι όλες οι εταιρείες να ήταν σαν την Samsung και τόσο ενδελεχή beta testing.

ΗΤC, Xiaomi MiA1, OnePlus όλες για να προλάβουν να είναι οι πρώτοι που τις έδωσαν αναγκάστηκαν και τις έκαναν rollback γιατί ήταν τίγκα στα bugs.

Nα προσθέσω ότι το οικοσύστημα της Samsung (που ουσιαστικά αυτό πληρώνεις παραπάνω εκτός της οθόνης) δε το έχει άλλη εταιρεία σαν μέγεθος κι έτσι είναι λίγο πιο περίπλοκο να αναβαθμίσει αμέσως.

Ναι, σίγουρα θα θέλαμε oreo και πρώτοι απ όλους, αλλά ας μη τρελαινόμαστε κι όλας που δεν έχει έρθει ακόμα.

Apparently we love our own cell phones but we hate everyone else's...

Follow me on XDA

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ καταλαβαίνω αυτήν την καούρα όλων να έχουν την τελευταία έκδοση android. Στην τελική αν αυτό θέλουν τότε είναι μονόδρομος το pixel! Αλλά δεν καταλαβαίνω πιο πολύ, τι περιμένουν να κερδίσουν αν έχουν Oreo. Αυτό όμως που δεν βλέπω κανέναν να αναφέρει, είναι όχι η καθυστέρηση της νέας έκδοσης αλλά στο ότι δεν βγάζει καν μηνιαία updates με τα security patches και με πιθανότητα ακόμα και μέσα στο Φλεβάρη να λάβουμε update να έχει τα security patches του Ιανουαρίου.

 

Αλλά και όπως είπε ένας παραπάνω... and yet we keep buying.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ καταλαβαίνω αυτήν την καούρα όλων να έχουν την τελευταία έκδοση android. Στην τελική αν αυτό θέλουν τότε είναι μονόδρομος το pixel! Αλλά δεν καταλαβαίνω πιο πολύ, τι περιμένουν να κερδίσουν αν έχουν Oreo. Αυτό όμως που δεν βλέπω κανέναν να αναφέρει, είναι όχι η καθυστέρηση της νέας έκδοσης αλλά στο ότι δεν βγάζει καν μηνιαία updates με τα security patches και με πιθανότητα ακόμα και μέσα στο Φλεβάρη να λάβουμε update να έχει τα security patches του Ιανουαρίου.

 

Αλλά και όπως είπε ένας παραπάνω... and yet we keep buying.

 

Αυτό ακριβώς,δεν γίνεται να δίνεις ένα κάρο χρήματα και να μην παίρνεις τουλάχιστον τα βασικά δηλ τα patch ασφαλείας! Εντάξει καλή και η καραμέλα ''ας αργήσει και ας βγει καλή η ορεο'' αλλά κάποια στιγμή όμως κουράζει, υποτίθεται samsung μια από τις κορυφαίες εταιριες δεν γίνεται να αναβαθμίζομαστε μετά από μήνες! Η τεχνολογία προχωράει και όταν σκας λεφτά απαιτείς να αναβαθμίζεται και η συσκευή σου για καλύτερο περιβάλλον καθως και για την αξιοποίηση των δυνατοτήτων στο έπακρο της συσκευής!

Link to comment
Share on other sites

Nα προσθέσω ότι το οικοσύστημα της Samsung (που ουσιαστικά αυτό πληρώνεις παραπάνω εκτός της οθόνης) δε το έχει άλλη εταιρεία σαν μέγεθος κι έτσι είναι λίγο πιο περίπλοκο να αναβαθμίσει αμέσως.

Ναι, σίγουρα θα θέλαμε oreo και πρώτοι απ όλους, αλλά ας μη τρελαινόμαστε κι όλας που δεν έχει έρθει ακόμα.

Συμφωνώ, αν θέλεις γρήγορες αναβαθμίσεις μόνο pixel που δίνει γρήγορες διορθώσεις. Γενικά η 8 δημιούργησε περισσότερα προβλήματα από τα επιπλέον που προσέφερε.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς,δεν γίνεται να δίνεις ένα κάρο χρήματα και να μην παίρνεις τουλάχιστον τα βασικά δηλ τα patch ασφαλείας! Εντάξει καλή και η καραμέλα ''ας αργήσει και ας βγει καλή η ορεο'' αλλά κάποια στιγμή όμως κουράζει, υποτίθεται samsung μια από τις κορυφαίες εταιριες δεν γίνεται να αναβαθμίζομαστε μετά από μήνες! Η τεχνολογία προχωράει και όταν σκας λεφτά απαιτείς να αναβαθμίζεται και η συσκευή σου για καλύτερο περιβάλλον καθως και για την αξιοποίηση των δυνατοτήτων στο έπακρο της συσκευής!

 

Μόνο που όπως είπα και πριν κανείς δεν ασχολείται με τα security patches αλλά με το αν πήρε Oreo. Λες και να πάρει Oreo κάτι θα γίνει ή θα αλλάξει. Απλώς θα μπορεί να λέει ότι έχει Oreo. Ηενημέρωση των patch ασφαλείας θα έπρεπε να θεωρείται πολύ πιο σημαντική. Αλλά εδώ μιλάμε έτσι και αλλιώς για firmware ανά χώρα. Με άλλη χώρα να έχει λάβει άλλο firmware από άλλη, άλλη να το παίρνει πιο γρήγορα κλπ. Είναι πολλά τα αρνητικά σε αυτό το κομμάτι. Αλλά και πάλι, αγοράζουμε? Όσο αγοράζουμε τότε δεν νομίζω ότι θα αλλάξει και κάτι ουσιαστικά και σίγουρα όχι σύντομα ή άμεσα. Όταν αγοράζεις και το ξέρεις ήδη τότε σε εισαγωγικά πάντα, πως κράζεις?

 

Και μένα με πειράζει το Knox που δεν μου αφήνει καν την επιλογή να ξεκλειδώσω και να κάνω ότι θέλω αλλά δεν θα κράξω από την στιγμή που το αγόρασα γνωρίζοντας το. Στο S4 που το έβαλε μετά τον χρόνο περίπου και ενώ το έχεις αγοράσει με άλλα στάνταρ, εκεί ναι ήταν δικαιολογημένο να κράξεις.

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Αμα με τις καινούργιες εκδώσεις Android είχαμε και κάποια ουσιαστική αλλαγή όλα θα ήταν καλά όμως τώρα μόνο με καινούργιες συσκευές βλέπουμε κατι διαφορετικό γιατί πολύ απλά έτσι είναι το marketing.

Γιαυτό αμα δεν εχετε κάποιο πρόβλημα να κάνετε τον σταυρό σας... άλλοι έχουν αποσυνδέσεις bt, wifi... δεν πιάνει το 4g... δεν έρχονται μνμ.... γιαυτό αμα ειναι να έρθει oreo και να εχω ολα αυτα.. άστο κουκλίτσα μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή δουλεύει χωρίς παρατράγουδα.

Ας έρθει σωστή η αναβάθμιση και ας κάνει και ένα μήνα ακόμα.

Προσωπικά, δεν την ξανά παθαίνω όπως με το i7. Αν δεν δοκιμαστεί για κάνα μήνα από πολλούς, δεν αναβαθμίζω για κανένα λόγο σε ορεο.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή δουλεύει χωρίς παρατράγουδα.

Ας έρθει σωστή η αναβάθμιση και ας κάνει και ένα μήνα ακόμα.

Προσωπικά, δεν την ξανά παθαίνω όπως με το i7. Αν δεν δοκιμαστεί για κάνα μήνα από πολλούς, δεν αναβαθμίζω για κανένα λόγο σε ορεο.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Ολοι θα βάλουν oreo απο το πρώτο λεπτό και θα ξέρουμε απέξω ολα τα bugs την επόμενη μέρα.... σαν να εχω διαβάσει τα σχόλια!

1. σας τρώει και εσάς παραπάνω μπαταρία ή μονο εμένα;

2. δεν μου ανοίγει το Facebook.

3. το AOD ειναι πολυ σκοτεινό και δεν βλέπω τίποτα.

4. το σήμα είναι τοσο αδύναμο μετα την αναβάθμιση ή είναι η ιδέα μου;

κλπ..

Μακάρι να έχουν βρει ολα αυτα ρα bugs καιννα την έχουν φτάσει στην τελική έκδοση χωρίς ΕΚΠΛΉΞΕΙΣ.

Γενικα απο τα beta καλή φαίνεται! Αλλα στην καθημερινότητα θα δούμε

Link to comment
Share on other sites

Ολοι θα βάλουν oreo απο το πρώτο λεπτό και θα ξέρουμε απέξω ολα τα bugs την επόμενη μέρα.... σαν να εχω διαβάσει τα σχόλια!

1. σας τρώει και εσάς παραπάνω μπαταρία ή μονο εμένα;

2. δεν μου ανοίγει το Facebook.

3. το AOD ειναι πολυ σκοτεινό και δεν βλέπω τίποτα.

4. το σήμα είναι τοσο αδύναμο μετα την αναβάθμιση ή είναι η ιδέα μου;

κλπ..

Μακάρι να έχουν βρει ολα αυτα ρα bugs καιννα την έχουν φτάσει στην τελική έκδοση χωρίς ΕΚΠΛΉΞΕΙΣ.

Γενικα απο τα beta καλή φαίνεται! Αλλα στην καθημερινότητα θα δούμε

Βάλε και σε αυτά ότι κανένας δεν θα βάλει Oreo με καθαρή εγκατάσταση (factory reset) και επειδή εδώ αλλάζει έκδοση υπάρχει μεγαλύτερη πιθανότητα για conflicts. Δεν λέω ότι είναι αναγκαίο αλλά σίγουρα βγάζεις μια παραμετρο εκτός.

 

Sent using Tapatalk

Google Pixel 6 Pro

Link to comment
Share on other sites

Εάν γυρίσεις σε landscape, σε εκείνο το σημείο παραμένει το πρόβλημα?

 

Οχι είναι το συγκεκριμένο σημείο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πανε στον dialer και πάτα *#0*#

 

Κανε το τεστ που λέει touch και πες μας το αποτέλεσμα, βγαινεις από εκεί με διπλό πατημα το back.

 

 

Το έκανα αφήνει κενά σε εκείνο το σημείο...

 

Τελικά τί μπορεί να είναι? Hardware αλλά τί?

Link to comment
Share on other sites

Οχι είναι το συγκεκριμένο σημείο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Το έκανα αφήνει κενά σε εκείνο το σημείο...

 

Τελικά τί μπορεί να είναι? Hardware αλλά τί?

 

Έφυγες service...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μια ερώτηση. Όταν ανοίγω από το edge panel τον καιρό, μου δείχνει αρχικά την πόλη με την τοποθεσία, όλα μια χαρά. Μόλις όμως πατάω "Πόλεις" για να μου δείξει τι καιρό κάνει σε δύο - τρία άλλα σημεία που έχω αποθηκεύσει, τρώει τρελή εμπλοκή η οθόνη και αρχίζει να αναβοσβήνει. Χρειάζεται restart για να στρώσει. Έχει κανείς καμιά ιδέα;
Ο διάλογος μεταξύ ετεροφρόνων είναι αδύνατος και μεταξύ ομοδόξων περιττός..
Link to comment
Share on other sites

Οχι είναι το συγκεκριμένο σημείο!

 

----- προσθήκη μηνύματος 73 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

Το έκανα αφήνει κενά σε εκείνο το σημείο...

 

Τελικά τί μπορεί να είναι? Hardware αλλά τί?

Ηταν απο τον αρχή έτσι ή έγινε μετά;

Το πηρες καινούριο;

Για service είσαι σίγουρα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

Digitizer παιδιά. Νέκρωσε απλά σε εκείνο το σημείο.

Μου έχει τύχει σε διάφορες συσκευές παλαιότερα.

Κατά τα υπόλοιπα, αν ήταν θέμα παρτίδας θα είχε βουίξει ο τόπος :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ηταν απο τον αρχή έτσι ή έγινε μετά;

Το πηρες καινούριο;

Για service είσαι σίγουρα πάντως.

 

Από την Αρχή αλλά δεν το είχα πάρει χαμπάρι και πάνε οι μέρες που μπορούσα να το επιστρέψω...

 

----- προσθήκη μηνύματος 48 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Digitizer παιδιά. Νέκρωσε απλά σε εκείνο το σημείο.

Μου έχει τύχει σε διάφορες συσκευές παλαιότερα.

Κατά τα υπόλοιπα, αν ήταν θέμα παρτίδας θα είχε βουίξει ο τόπος :)

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Είδα στο νετ ότι υπάρχουν κάποιες περιπτώσεις...

Αλλάζει η οθόνη όλη άραγε?

Λέτε να φαίνεται ότι το άνοιξαν?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...