Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για πήγαινε στις ρυθμίσεις του Google photos και βρες την επιλογή, στη συσκευή. Έχει κάτι επιλογές δεξιά

 

 

 

Από την εφαρμογή ή από PC;

Link to comment
Share on other sites

Από την εφαρμογή ή από PC;

 

Από την εφαρμογή.

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

Πως εννοεις ότι βρηκες τα ονόματα ? H sim δουλευει ?

 

Φίλε επειδή το κινητό είναι από ένα φιλαράκι ο οποίος δεν γνωρίζει και πολλά, απλά μου είπε ότι έχασε πολλές επαφές ,τις οποίες άλλες τις είχε στην sim η οποία δουλεύει κανονικά, και άλλες στο τηλέφωνο τώρα από πού χαθήκανε δεν ξέρω.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έρχονται αλλά δεν χτυπάει καν το κινητό ή τα βάζει σε ειδική λίστα.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω έρχονται αλλά δεν χτυπάει καν το κινητό ή τα βάζει σε ειδική λίστα.

 

Μάλιστα. Οκ, ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχω κάποιον στη Blacklist, μπορεί να μου στείλει SMS κανονικά ή δεν έρχονται ούτε αυτά;

 

Νομίζω έρχονται αλλά δεν χτυπάει καν το κινητό ή τα βάζει σε ειδική λίστα.

 

Πως βαζουμε σε black list μια επαφη ?

 

Δοκιμασα μολις σε samsung Galaxy S4 και εβαλα στην λιστα αποριψεων την επαφη της...γυναικας μου και με καλεσα από το κινητο της αλλα το δικο μου χτυπησε κανονικα.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Αφου προσθεσεις το νουμερο/α που θελεις στη λιστα "απορριψη κλησης" πρεπει να πας στο μενου ρυθμισεις -> η συσκευη μου -> κληση -> απορριψη κλησης -> λειτουργια αυτοματης απορριψης -> και επιλεγεις αριθμοι αυτομ. απορριψης.

μονο ετσι θα σου μπλοκαρει τα τηλεφωνα που εχεις επιλεξει με το να τους δειχνει οτι το κινητο σου μονιμος μιλλαει.

 

 

Πως μπορω να αποκλεισω να λαμβανω sms απο ενα 5ψηφιο νουμερο της cosmote που οποτε διαλεγω με το cosmote what's up app να μου δειξει ποσο υπολοιπο εχω και ειμαι συνδεδεμενος στο νετ μεσω wifi μου στελνει ενα μυνημα απο το νουμερο 12763 και παρολο που το εχω προσθεσει στην λιστα με τους ανεπιθυμητους αριθμους παλι μου ερχονται τα sms απο αυτο το νουμερο.

Edited by adais
Link to comment
Share on other sites

Ξέρετε εάν ο αυτόματος διορθωτής λέξεων είναι ο ίδιος στο android και στο ios; Γράφω τώρα από ένα ipad και τα βάζει όλα αυτόματα με τόνους, ακόμα και αν κάνω λάθος σε γράμμα.

 

Και επειδή σκοπεύω να πάρω android tablet, θέλω να μου πείτε όταν γράφω πχ στα φορουμς, μπορώ άνετα να πηγαίνω ενδιάμεσα της λέξης, για τυχών διορθώσεις ή μόνο στην αρχή και στο τέλος αυτής; Με το ipad δεν μπορώ να πάω στα ανάμεσα στα γράμματα μιας λέξης. Ίσως επειδή σου λέει αποκλείεται να κανείς κάποιο λάθος..

Edited by Lux
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μπείς σε οποιοδήποτε σημείο της λέξεως γιά τυχόν διορθώσεις. :)
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Έχει όμως τόσο εξελιγμένο αυτόματο διορθωτή; Που να μη χρειάζεται να κοιτάξω καθόλου την οθόνη, ακόμα και αν έχω κάνει 20 λάθη σε μια παράγραφο;
Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας και κάνοντας. Εμένα το Fast με έχει καλύψει στο να βλέπω τις ενημερώσεις όλων των φίλων/σελίδων χωρίς να επιλέγει το fb τι θα μου δείξει. Βέβαια χρησιμοποιώ και την επίσημη ταυτόχρονα αλλά αν θέλει κάποιος να μπαίνει fb σε κάτι πιο ελαφρύ δεν είναι άσχημη. Ειδικά σε χαμηλού hardware κινητά και το σερφάρισμα είναι αργό σαν θάνατος.

 

την δοκιμασα πριν απο λιγο και παλι ..ομορφη εφαρμογη αλλα δεν δουλευει σωστα ..

 

σε μερικους φιλους βγαζει τελευταιο post πριν 82 μερες ενω ποσταραν χθες ..:)

 

θα ανεβασα και Photos αλλα δεν το κανω για ευνοήτους λογους ...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, αλλά δεν ρώτησα αυτό. Έχω κριτική σκέψη και από μόνος μου.

 

Έχουν τα android τοσο εξελιγμένο διορθωτή λέξεων κατα την πληκτρολόγηση;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, αλλά δεν ρώτησα αυτό. Έχω κριτική σκέψη και από μόνος μου.

 

Έχουν τα android τοσο εξελιγμένο διορθωτή λέξεων κατα την πληκτρολόγηση;

Φίλε έχει δεκάδες πληκτρολόγια το store ... Που θα κάνεις την δουλειά σου πολύ καλύτερο.... (δεν είναι ios:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λύση να μην ανοίγει την εφαρμογή χάρτες όταν πατάω να με πάει κάπου μέσα από άλλη εφαρμογή; πχ σε ένα φαρμακείο από την εφαρμογή vrisko πατάω δρομολόγηση και ανοίγει τους χάρτες ενώ έχω και sygic,igo, here, route 66 κλπ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λύση να μην ανοίγει την εφαρμογή χάρτες όταν πατάω να με πάει κάπου μέσα από άλλη εφαρμογή; πχ σε ένα φαρμακείο από την εφαρμογή vrisko πατάω δρομολόγηση και ανοίγει τους χάρτες ενώ έχω και sygic,igo, here, route 66 κλπ

 

Προφανώς έχεις ορίσει εσύ από την αρχή να ανοίγει τους χάρτες. Πήγαινε ρυθμίσεις, εφαρμογές, χάρτες και κάνε εκκαθάριση προεπιλογών

Huawei P30/Huawei mate 10 lite/Samsung Galaxy S6 /Lg Nexus 5 Black 5.0.1/Unlock bootloader/Root

Sony Xperia P Silver/ICS 4.0.4/Root

Sony Ericsson Xperia Neo V Silver/GB (Sold)

Sony Ericsson Xperia X8 Black/GingerDX 2.3.7

Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο μ αργει να ανοιξει εφαρμογες πχ οπως to facebook. εβαλα μια ελαφρια εφαρμογη για να εχω το fac ebook. το θεμα ειναι οτι εχει μικρη μνημη ραμ καμια 300. το εχω κανει αναβαθμιση/ υπαρχει καποια εφαρμογη η ρομ που να κανει διακοπη εφαρμογες που δεν χρειαζομαι.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει, αλλά δεν ρώτησα αυτό. Έχω κριτική σκέψη και από μόνος μου.

 

Έχουν τα android τοσο εξελιγμένο διορθωτή λέξεων κατα την πληκτρολόγηση;

Δεν είναι θέμα android αλλά προγραμματος(πληκτρολογίου). Για παράδειγμα βάλε το Swype+Dragon και θαύμασε διόρθωση και απίστευτη φωνητική πληκτρολόγηση.

Link to comment
Share on other sites

Δε τα ξερω αυτα, αλλα θα τα τεσταρω οταν παρω android συσκευη. Εχω μεινει αρκετα πισω ολα αυτα τα χρονια με τα symbian..
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να δουλέψει το nova go σε root συσκευή?

Εγώ το NovaGo το έχω συνδεδεμένο στο laptop.

Αν αντί του laptop επέλεγα να το συνδέσω στη rooted συσκευή μου, δεν θα έπαιζε;

Δεν ήξερα ότι είχα τέτοιο περιορισμό; Ή δεν κατάλαβα καλά την ερώτηση σου;

Smartphone: Samsung Galaxy A54 5G

Tablet: Samsung Galaxy Tab S7

Link to comment
Share on other sites

Εχει η δικια μου ενα samsung galaxy s3 και ξαφνικα οταν παταει να ανοιξει η καμερα της λεει σφαλμα και δεν ανοιγει καν

οταν ομως προλαβει να πατησει για να ανοιξει η μπροστινη ανοιγει η μπροστα κανονικα

καναμε factory hard reset αλλα δεν εφτιαξε

τι αλλο μπορω να κανω ?

να το παω service μπας και εχει χεστει η καμερα και θελει να παει για αλλαγη ?

Link to comment
Share on other sites

Εχει η δικια μου ενα samsung galaxy s3 και ξαφνικα οταν παταει να ανοιξει η καμερα της λεει σφαλμα και δεν ανοιγει καν

οταν ομως προλαβει να πατησει για να ανοιξει η μπροστινη ανοιγει η μπροστα κανονικα

καναμε factory hard reset αλλα δεν εφτιαξε

τι αλλο μπορω να κανω ?

να το παω service μπας και εχει χεστει η καμερα και θελει να παει για αλλαγη ?

 

Αφυ δεν εφτιαξε με επαναφορά δεν νομιζω να εχεις άλλη λυση.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εχει η δικια μου ενα samsung galaxy s3 και ξαφνικα οταν παταει να ανοιξει η καμερα της λεει σφαλμα και δεν ανοιγει καν

οταν ομως προλαβει να πατησει για να ανοιξει η μπροστινη ανοιγει η μπροστα κανονικα

καναμε factory hard reset αλλα δεν εφτιαξε

τι αλλο μπορω να κανω ?

να το παω service μπας και εχει χεστει η καμερα και θελει να παει για αλλαγη ?

δοκίμασε από playstore καμιά άλλη εφαρμογή για κάμερα.... κάνε εγκατάσταση με odin μια άλλη rom ... εάν δεν πας service...

Link to comment
Share on other sites

Το εκανα factory reset αλλα τιποτα

συνεχιζει να ανοιγει μονο η μπροστα η πισω ανοιγει σκοτεινη και κλεινει και πεταει σφαλμα

φοβαμαι μην εχει φαει καμια τουμπα και εχει διαλυσει τιποτα εσωτερικα

παιζει να μη το πιασουν στην εγγυηση ?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...