Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ερώτηση: μπορώ να χρησιμοποιησω την παλιά μου συσκευή android σαν air mouse;

για παράδειγμα ξέρω οτι κάνει για το xbmc, αλλά δεν ξέρω αν κάνει για android pc tv που θέλω να πάρω...

Link to comment
Share on other sites

Νέο Πρόβλημα με το tapatalk. Προσεθεσα νέο forum (head fi Αν παίζει ρόλο...) και όπως είναι λογικό το έβαλε πρώτο. Έτσι εγώ πάω και το μετακινησα να είναι 2ο πίσω από το αγαπητό myphone. Έλα όμως που κάθε φορά που ανοίγω αυτή την εφαρμογή, πάλι πρώτο το head fi.... Τι κάνουμε?

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Νέο Πρόβλημα με το tapatalk. Προσεθεσα νέο forum (head fi Αν παίζει ρόλο...) και όπως είναι λογικό το έβαλε πρώτο. Έτσι εγώ πάω και το μετακινησα να είναι 2ο πίσω από το αγαπητό myphone. Έλα όμως που κάθε φορά που ανοίγω αυτή την εφαρμογή, πάλι πρώτο το head fi.... Τι κάνουμε?

Από την αρχική οθόνη του tapatalk εκεί που δείχνει όλα τα φόρουμ διαλέγεις edit. Στη συνέχεια με μακρύ πάτημα στις τρεις γραμμούλες του κάθε φόρουμ μπορείς να το τραβήξεις σε άλλη θέση.

Link to comment
Share on other sites

Από την αρχική οθόνη του tapatalk εκεί που δείχνει όλα τα φόρουμ διαλέγεις edit. Στη συνέχεια με μακρύ πάτημα στις τρεις γραμμούλες του κάθε φόρουμ μπορείς να το τραβήξεις σε άλλη θέση.

Το χω κάνει καμιά δεκαριά φορές. Πατάω και Done μετά. Το θέμα είναι όταν ξανανοιγω την εφαρμογή πάλι αλλάζει θέσεις.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Το χω κάνει καμιά δεκαριά φορές. Πατάω και Done μετά. Το θέμα είναι όταν ξανανοιγω την εφαρμογή πάλι αλλάζει θέσεις.

 

Και σε μένα ακριβώς το ίδιο κάνει και κι είναι κρίμα ένα τόσο σπουδαίο πρόγραμμα σε κάτι τόσο απλό, να τα κάνει μαντάρα.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα ακριβώς το ίδιο κάνει και κι είναι κρίμα ένα τόσο σπουδαίο πρόγραμμα σε κάτι τόσο απλό, να τα κάνει μαντάρα.

περίεργο το έχω κανει αυτό σε 5 συσκευές και δουλεύει σε όλες

Samsung Galaxy SIII Dualboot

android-x86-4.4.2

Samsung GT-N8010

Link to comment
Share on other sites

Στην android kitkat 4.4 το κουρτινακι με τα κουμπια για το wifi κτλ ειναι διαφορετικα απο την 4.2 κτλ ?
Link to comment
Share on other sites

Στην android kitkat 4.4 το κουρτινακι με τα κουμπια για το wifi κτλ ειναι διαφορετικα απο την 4.2 κτλ ?

Λογικά εννοείς τη notification screen. Κυρίως εξαρτάται από το τηλέφωνο σου, σε stock android δεν έχει μεγάλες διαφορές.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ανοιξα το Google Music και μου γραφει οτι εχω δωρεαν για 1 μηνα κλπ. και μετα απο 30 ημερες θα με χρεωνει 6.99 το μηνα.

 

ΠΩς γινεται να μην χρεωθω ; που χρεωνει ξερει καποιος ; ΔΕν το ανοιξα ακομα για να μην " την φαω"

My Name Is George V.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Κατά καιρούς ανοίγοντας το "ενεργές εφαρμογές" (σε galaxy 5) βλέπω το google music, χωρίς να το έχω ανοίξει ποτέ μου!! Για δοκιμή το απεγκατέστησα απο το κινητό και αυτό ως φάντασμα επανέρχεται στη λίστα με τις ενεργές εφαρμογές!!!

Καμμιά ιδέα?

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι εφαρμογη συστηματος, καντην εφαρμογη χρηστη με το Titanium και ξηλωσε την..

Τι προτείνετε (εσείς); Τι πιστεύετε; Τι γίνεται; Οκτώμβρης το Μ να τονίζεται!

Μια πλήρης φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Κατά καιρούς ανοίγοντας το "ενεργές εφαρμογές" (σε galaxy 5) βλέπω το google music, χωρίς να το έχω ανοίξει ποτέ μου!! Για δοκιμή το απεγκατέστησα απο το κινητό και αυτό ως φάντασμα επανέρχεται στη λίστα με τις ενεργές εφαρμογές!!!

Καμμιά ιδέα?

 

ή πάγωσε την...

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

το yahoo weather,βλεπει μονο γενικα Αθηνα?

γιατι παροτι του εχω ενεργοποιημενη την "τρεχουσα τοποθεσια",συνεχιζει και βλεπει γενικα Αθηνα και οχι συγκεκριμενα την περιοχη μου.

το μαμα widget καιρου στο s4(προτου βαλω τον nova launcer)οταν ανοιγα την τοποθεσια,μου ελεγε τον καιρο ακριβως για την περιοχη που βρισκομουν εκεινη την στιγμη.

αυτο δεν γινεται στο yahoo weather?

Link to comment
Share on other sites

το yahoo weather,βλεπει μονο γενικα Αθηνα?

γιατι παροτι του εχω ενεργοποιημενη την "τρεχουσα τοποθεσια",συνεχιζει και βλεπει γενικα Αθηνα και οχι συγκεκριμενα την περιοχη μου.

το μαμα widget καιρου στο s4(προτου βαλω τον nova launcer)οταν ανοιγα την τοποθεσια,μου ελεγε τον καιρο ακριβως για την περιοχη που βρισκομουν εκεινη την στιγμη.

αυτο δεν γινεται στο yahoo weather?

 

Εμένα πάντως ΘΕΣ/ΝΙΚΗ μία χαρά δουλεύει και αναγνωρίζει και τις περιοχές.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

ε κατι λαθος εχω κανει..τοση ωρα του εχω ενεργοποιημενη την τοποθεσια(εξοικονομηση ενεργειας) και μου δειχνει Αθηνα και οχι την ονομασια της περιοχης μου.
Link to comment
Share on other sites

ε κατι λαθος εχω κανει..τοση ωρα του εχω ενεργοποιημενη την τοποθεσια(εξοικονομηση ενεργειας) και μου δειχνει Αθηνα και οχι την ονομασια της περιοχης μου.

 

Για βάλε το στο άλλο Mode, υψηλής ευκρίνειας ή ακριβείας ή όπως αναφέρεται τέλος πάντων να δεις άμα λειτουργεί.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

μπα...και επανεκινηση που του εκανα,Αθηνα βλεπει.

εσυ ας πουμε,μενεις στο Ωραιοκαστρο και το yahoo σου δειχνει Ωραικαστρο και οχι Σαλονικα?

Link to comment
Share on other sites

μπα...και επανεκινηση που του εκανα,Αθηνα βλεπει.

εσυ ας πουμε,μενεις στο Ωραιοκαστρο και το yahoo σου δειχνει Ωραικαστρο και οχι Σαλονικα?

 

Κάπως έτσι, όταν αλλάζω περιοχή ανανεώνεται αλλά δεν το πολύ παρακολουθώ κιόλας.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, εκείνες τις: Νέα Υόρκη και Παρίσι πως σβύνουν;;;
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

θα το ψαξω λιγο και θα σου πω.

ευχαριστω πολυ παντως..;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες, εκείνες τις: Νέα Υόρκη και Παρίσι πως σβύνουν;;;

 

μπαινεις μεσα στο yahoo weather,πατας τις μπαρες επανω αριστερα>επεξεργασια τοποθεσιων και εκει πατας το Χ στις τοποθεσιες που θες να αφαιρεσεις.

 

 

********

εσενα σου δειχνει ακριβως την περιοχη που βρισκεσαι?

Link to comment
Share on other sites

θα το ψαξω λιγο και θα σου πω.

ευχαριστω πολυ παντως..;)

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

μπαινεις μεσα στο yahoo weather,πατας τις μπαρες επανω αριστερα>επεξεργασια τοποθεσιων και εκει πατας το Χ στις τοποθεσιες που θες να αφαιρεσεις.

********

εσενα σου δειχνει ακριβως την περιοχη που βρισκεσαι?

Ευχαριστώ, τις έσβυσα.

Ναι, στην "τρέχουσα" δείχνει την περιοχή μου.

Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα γιατί σε LG g2 mini με stock rom το Textra μου στέλνει διπλά SMS; Έχω δοκιμάσει και άλλες εφαρμογές και δουλεύουν μια χαρά. Αυτό που μου αρέσει περισσότερο από όλα μου κάνει θέμα... Το έχει αντιμετωπίσει κανένας άλλος; μήπως κάνω εγώ κάτι λάθος;
Link to comment
Share on other sites

Bάζω το usb stick στο tablet ή στο κινητό μέσω otg καλωδίου, ανοίγω την εφαρμογή οtg disk explorer pro (έχω χρησιμοποιήσει και άλλες αντίστοιχες εφαρμογές) και μου βγάζει μήνυμα ότι το usb είναι κατεστραμμένο.Στο laptop δουλεύει κανονικά.Του έκανα format σε NTFS και σε fat32, αλλά τα ίδια.Να σημειώσω ότι όταν βάζω στο otg ποντίκι, δουλεύει κανονικά.Καμία λύση;Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια εχω ενα προβλημα (ολοι εχουμε θα μου πειτε..:lol:)

Στην οθονη που εμφανιζεται με τις ανοιχτες εφαρμογες, οταν παταμε παρατεταμενα το καταληλλο soft key, ειχε πριν επανω δεξια κατι γραμμουλες σαν σκαλακια που οταν το πατουσες εξαφανιζονταν ολες οι εφαρμογες μονομιας. Κατι εκανα μαλλον και τωρα αυτη η γραμμουλα δεν υπαρχει και αναγκαζομαι να τις διαγραφω μια μια. Καμμια ιδεα πως να την επαναφερω? (Για να μην αναγκαστω να κανω reset και φτου κι απ την αρχη μονο γι αυτο..)

ΣΟΣ..τα νευρα μου...

ΓΙΩΡΓΟΣ:clap:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...