Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε θα τα καταφέρεις φίλε.

Άνοιξα το SystemUI της συγκεκριμένης ρομ και είναι ήδη μοντιφαρισμένο και μάλιστα έχει κάνει κάποιο mod που είναι από προηγούμενη έκδοση android.

Οπότε τα resources "χτυπάνε" σφάλμα.

Το θεμα ειναι Στρατο οτι δεν τα καταφερνω με καμια απο οσες δοκιμαζω(σε πιο πανω ποστ εχω αναφερει μερικες που εχω δοκιμασει) λες να ειναι ολες πειραγμενες?αλλα και με τη stock 4.3 europe απο samonile που εχω και καθαρη εγκαταστσση μεσω odin,δε δικαιολογειται να βγαζει σφαλμα.Δεν ξερω τι να πω!
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι Στρατο οτι δεν τα καταφερνω με καμια απο οσες δοκιμαζω(σε πιο πανω ποστ εχω αναφερει μερικες που εχω δοκιμασει) λες να ειναι ολες πειραγμενες?αλλα και με τη stock 4.3 europe απο samonile που εχω και καθαρη εγκαταστσση μεσω odin,δε δικαιολογειται να βγαζει σφαλμα.Δεν ξερω τι να πω!

 

Κάνε paste το σφάλμα που σου βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Kάνε μια δοκιμή που θα σου πω.

Κάνε decompile το systemui και μετά πήγαινε στο φάκελο values και αντικατέστησε το styles.xml με αυτό που σου δίνω (αφού το ξεζιπάρεις).

Κάνε compile και δες αν σου βγάζει σφάλματα.

Link to comment
Share on other sites

Kάνε μια δοκιμή που θα σου πω.

Κάνε decompile το systemui και μετά πήγαινε στο φάκελο values και αντικατέστησε το styles.xml με αυτό που σου δίνω (αφού το ξεζιπάρεις).

Κάνε compile και δες αν σου βγάζει σφάλματα.

Οκ Στρατο θα δοκιμασω αυριο γιατι δεν ειμαι στο pc αποψε και μακαρι να ημουνα γιατι με μπριζωσες τωρα με αυτο που λες αλλα τι να κανω ειμαι εκτος.Θα δω αυριο και θα ενημερωσω.Σε ευχαριστω πολυ για τη βοηθεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 99 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δοκίμασε και μια aosp ROM χωρίς tw και sense να δεις αν εκεί δουλεύει.

 

Νικο επισης αυριο η Δευτερα θα δω και μια aosp υποθετω εννοεις π.χ.cyanogen ας πουμε?

Edited by notarius
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε παιδια μακαρι να βρουμε ακρη,θα το δω κι εγω αυριο.Με την αλλαγη Λαζαρε που λεει ο Στρατος το δοκιμασες στο δικο μου SystemUi?
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο ρε παιδια μακαρι να βρουμε ακρη,θα το δω κι εγω αυριο.Με την αλλαγη Λαζαρε που λεει ο Στρατος το δοκιμασες στο δικο μου SystemUi?

Στο δικό σου το δοκίμασα ναι, τα δικά μου έκαναν και πριν recompile. :-)

Link to comment
Share on other sites

Kάνε μια δοκιμή που θα σου πω.

Κάνε decompile το systemui και μετά πήγαινε στο φάκελο values και αντικατέστησε το styles.xml με αυτό που σου δίνω (αφού το ξεζιπάρεις).

Κάνε compile και δες αν σου βγάζει σφάλματα.

 

Στρατο καλημερα εισαι Θεος.Κανει κανονικα recompile,αν βρεις χρονο πες μου και την αιτια που με παιδεψε κοντα 1 βδομαδα.Επισης αυτο το styles.xml ισχυει μονο για αυτο το systemUI απο τη συγκεκριμενη ρομ,η για ολες γενικα που θα θελησω να πειραξω.Σε υπερευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια και ολα τα παιδια

Link to comment
Share on other sites

Στρατο καλημερα εισαι Θεος.Κανει κανονικα recompile,αν βρεις χρονο πες μου και την αιτια που με παιδεψε κοντα 1 βδομαδα.Επισης αυτο το styles.xml ισχυει μονο για αυτο το systemUI απο τη συγκεκριμενη ρομ,η για ολες γενικα που θα θελησω να πειραξω.Σε υπερευχαριστω για την πολυτιμη βοηθεια και ολα τα παιδια

 

Κοίταξα τα σφάλματα και έλειπαν κάποιες καταχωρήσεις στο συγκεκριμένο αρχείο.

Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες.

Καλορίζικο το apk :cool:

Link to comment
Share on other sites

στο δικο μου lg g3 δουλευει κανονικα και ειναι ροοτ

απλα πρεπει να βρεις την προηγουμενη εκδοση της εφαρμογης (οχι αυτη που εχει τωρα το play store)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, ξέρει κανείς αν υπάρχει τρόπος να δουλέψει το nova go σε root συσκευή?

https://www.dropbox.com/s/qityczc61moiadt/NovaGO%20Old%20and%20new%20version.zip?dl=0

Για δες με αυτή την την έκδοση

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα τα σφάλματα και έλειπαν κάποιες καταχωρήσεις στο συγκεκριμένο αρχείο.

Δεν είναι όλες οι περιπτώσεις ίδιες.

Καλορίζικο το apk :cool:

Να σαι καλα.Αν θελησω να το βαλω και σε καμια αλλη ρομ θα σε ενοχλησω σε ευχαριστω και παλι.

Επι τη ευκαιρια,κατι που ψαχνω και δεν βρισκω ακρη σε καποιες συσκευες,στη διαδρομη:system/etc υπαρχει ενα αρχειο default_gain_conf που πειραζω τον ηχο.Αυτο το αρχειο το εχω συναντησει σε galaxy s3 και note 2 μονο.Πηρα στη γυναικα μου ενα galaxy core.Δεν υπαρχει αυτο το αρχειο.Υπαρχει δυνατοτητα να το προσθεσουμε(αλλα να δουλεψει,γιατι ειχα ενα διαστημα επιχειρησει να το βαλω απο xda που το ειχα βρει σε ενα s4 και δεν δουλεψε,δηλαδη αλλαξα τις τιμες αλλα ο ηχος παρεμεινε ο ιδιος) εμεις για να ανεβασω τον ηχο που ειναι χαμηλος?

Edited by notarius
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα.Αν θελησω να το βαλω και σε καμια αλλη ρομ θα σε ενοχλησω σε ευχαριστω και παλι.

Επι τη ευκαιρια,κατι που ψαχνω και δεν βρισκω ακρη σε καποιες συσκευες,στη διαδρομη:system/etc υπαρχει ενα αρχειο default_gain_conf που πειραζω τον ηχο.Αυτο το αρχειο το εχω συναντησει σε galaxy s3 και note 2 μονο.Πηρα στη γυναικα μου ενα galaxy core.Δεν υπαρχει αυτο το αρχειο.Υπαρχει δυνατοτητα να το προσθεσουμε(αλλα να δουλεψει,γιατι ειχα ενα διαστημα επιχειρησει να το βαλω απο xda που το ειχα βρει σε ενα s4 και δεν δουλεψε,δηλαδη αλλαξα τις τιμες αλλα ο ηχος παρεμεινε ο ιδιος) εμεις για να ανεβασω τον ηχο που ειναι χαμηλος?

 

Ανάλογα το μοντέλο μπορεί να είναι και διαφορετικό αρχείο αυτό που ρυθμίζει την ένταση.

Προφανώς στο core δεν είναι το συγκεκριμένο αρχείο και δεν έχω ασχοληθεί με το συγκεκριμένο μοντέλο για να σε βοηθήσω.

Κοίτα στο xda ποιος ασχολείται με το core και στείλε του ένα pm μήπως σε βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Δες αν υπάρχει το mixer_paths.xml και πείραξε το παρακάτω.. Όχι πολύ, λίγο λίγο..

 

 

<path name="speaker">

.......

.......

<ctl name="RX7 Digital Volume" value="94" />

Link to comment
Share on other sites

Δες αν υπάρχει το mixer_paths.xml και πείραξε το παρακάτω.. Όχι πολύ, λίγο λίγο..

 

 

<path name="speaker">

.......

.......

<ctl name="RX7 Digital Volume" value="94" />

Δυστυχως δεν το εχει ουτε αυτο το αρχειο Νικο

Link to comment
Share on other sites

Το επίσημο έχει 4.667 απαντήσεις και το modding 2.564 απαντήσεις. Είναι αδύνατο να βρω αν και σε ποιά αναφέρθηκε κάτι τέτοιο. Επίσης, τα θέματα αυτά, τελευταία, είναι ανενεργά (δεν τα διαβάσει σχεδόν κανείς), λόγω της παλαιότητας, πλέον, της συσκευής.

Τότε θα απαντήσω απευθείας στην ερώτηση σου. :) με ADB. Εγκαθιστάς τους drivers της συσκευής σου στο πισι, την συνδέεις και πας στην κατηγορία οδηγοί του Android εδώ στο φόρουμ για τα βασικά.

Edit : αφού θες IMG αρχεία, κατεβάζεις στο PC το sp flash tools.

images?q=tbn:ANd9GcSajrrZEo6APx0nLGx13EufEf6HGZt6oIMxyclgz-36fQJFB7gC

could you do it again?

ThL W8 Beyond , OnePlus 3T

Link to comment
Share on other sites

Έχω συνδέσει το τάμπλετ μου (Asus Memo Pad HD7 - android 4.2) με τον υπολογιστή για να μεταφέρω κάποια βιντεάκια που είχα τραβήξει, αλλά δεν τα βρίσκω πουθενά. Που στο καλό μπορεί να βρίσκονται; Στο τάμπλετ είναι αποθηκευμένα στην εφαρμογή "QuickPic" (https://play.google.com/store/apps/details?id=com.alensw.PicFolder)
Link to comment
Share on other sites

Όταν σου ανοίξει τα περιεχόμενα του τάμπλετ, δώσε μόνος σου την διαδρομή, εφ'όσον πρώτα βρείς το που ακριβώς τα αποθήκευσε η εφαρμογή.
Καλύτερα να πεθάνεις όρθιος παρά να ζήσεις γονατιστός !!!.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...