Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

από υπολογιστής μου κοίτα να δεις πιθανως έχεις σκληρός C σκληρός D και το επόμενο λογικά είναι το κινητό σου κάνε κλικ ή διπλό κλικ και μπηκες στην sd

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

από υπολογιστής μου κοίτα να δεις πιθανως έχεις σκληρός C σκληρός D και το επόμενο λογικά είναι το κινητό σου κάνε κλικ ή διπλό κλικ και μπηκες στην sd

Κοιταζω και στο my computer, αλλα δειχνει μονο το υποτιθεμενο εικονικο cd με τον driver της zte, τιποτε αλλο.

 

δοκιμασε ρυθμισεις>εφαρμογες>αναπτυξη και κανε τικ τον εντοπισμο σφαλματων

Αν εννοεις το 'usb debugging', ναι, το εχω ηδη τσεκαρισμενο.

Αλλα εξακολουθει να δειχνει μονο αυτο που ειπα πιο πανω.

 

Πως θα μπορεσω να δω την sd στα windows ρε παιδια???:(:(:(

Link to comment
Share on other sites

Κοιταζω και στο my computer, αλλα δειχνει μονο το υποτιθεμενο εικονικο cd με τον driver της zte, τιποτε αλλο.

 

 

Αν εννοεις το 'usb debugging', ναι, το εχω ηδη τσεκαρισμενο.

Αλλα εξακολουθει να δειχνει μονο αυτο που ειπα πιο πανω.

 

Πως θα μπορεσω να δω την sd στα windows ρε παιδια???:(:(:(

 

περιεργο.....εχεις κανει εγκατασταση τους drivers της συσκευης?

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

 

Follow me on Twitter

Link to comment
Share on other sites

σε μένα παει ως εξής

σύνδεση της συσκευής σε usb

κατεβάζω την κουρτίνα κάτω και πατω το<< το usb είναι συνδεδεμένο>>

μετά πατώ το << ενεργοποίηση αποθηκευτικού χώρου>>

ματά κάτι ρωταει-ενημερώνει και πατω <<ΟΚ>>

και τέλος βγαίνει ένα εικονίδιο που λεεί <<μαζική αποθηκευση usb>>

και <<χωρος αποθηκευσης usb σε χρήση.

συνήθως μετα απο όλα αυτα ανοιγει μόνο του στη οθονη του κομπιούτερ

αν δεν ανοίξει τότε παω

my compiuter---> αφαιρούμενος δίσκος

και ΤΕΛΟΣ ειμαι στην sd

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

περιεργο.....εχεις κανει εγκατασταση τους drivers της συσκευης?

 

Αν δεν με απατα η μνημη μου (παει κανα εξαμηνο που πηρα το κινητο), πρεπει τοτε να ειχα κανει εγκατασταση τους drivers.

Τι να λεει αυτο ομως? Αντε και τους εκανα, δεν μπορω να δω την sd?

Link to comment
Share on other sites

σε μένα παει ως εξής

σύνδεση της συσκευής σε usb

κατεβάζω την κουρτίνα κάτω και πατω το<< το usb είναι συνδεδεμένο>>

μετά πατώ το << ενεργοποίηση αποθηκευτικού χώρου>>

ματά κάτι ρωταει-ενημερώνει και πατω <<ΟΚ>>

και τέλος βγαίνει ένα εικονίδιο που λεεί <<μαζική αποθηκευση usb>>

και <<χωρος αποθηκευσης usb σε χρήση.

συνήθως μετα απο όλα αυτα ανοιγει μόνο του στη οθονη του κομπιούτερ

αν δεν ανοίξει τότε παω

my compiuter---> αφαιρούμενος δίσκος

και ΤΕΛΟΣ ειμαι στην sd

 

οχι μόνο σε σένα.... αλλά σε όλους έτσι τρέχει η διαδικασία...;)

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

σε μένα παει ως εξής

σύνδεση της συσκευής σε usb

κατεβάζω την κουρτίνα κάτω και πατω το<< το usb είναι συνδεδεμένο>>

μετά πατώ το << ενεργοποίηση αποθηκευτικού χώρου>>

ματά κάτι ρωταει-ενημερώνει και πατω <<ΟΚ>>

και τέλος βγαίνει ένα εικονίδιο που λεεί <<μαζική αποθηκευση usb>>

και <<χωρος αποθηκευσης usb σε χρήση.

συνήθως μετα απο όλα αυτα ανοιγει μόνο του στη οθονη του κομπιούτερ

αν δεν ανοίξει τότε παω

my compiuter---> αφαιρούμενος δίσκος

και ΤΕΛΟΣ ειμαι στην sd

 

Σε εμενα γιατι δεν δειχνει τιποτε απο αυτα που λες;

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα γιατι δεν δειχνει τιποτε απο αυτα που λες;

 

Απλά δεν το βλέπει..!!!:D

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

ερωτηση..εχω μια καρτα sd..παρατηρω τα mb της και βλεπω μια ανεβαινουν κατα πολυ λιγο και μια κατεβαινουν προς τα κατω κατα πολυ χωρις να κατεβασω τιποτα η να βαλω μεσω pc..τι φταει..?

Φιλικά Γιώργος

 

GIO......!!!!! ❼:respect:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.σκεφτομαι να αγορασω μια ταμπλετα και συγκεκριμενα την g9 της archos.αλλα υποστηριζει honeycomb λειτουργικο..Θα μπορω να τρεξω εφαρμογες απο το android market οπως στο κινητο μου για παραδειγμα.....στο οποιο εχω εκδοση 2.3.5 του android...(wildfire s)...η θα εχω ασυμβατοτητες λογω honeycomb...υποστηριζει η συγκεκριμενη πλατφορμα ολες τις εφαρμογες του android?? η ειναι συγκεκριμενες για honeycomb??θελω να τρεχω καθε δυνατη εφαρμογη που παρεχει το android market χωρις προβλημα....αλλιως να καταληξω σε ταμπλετα οπως η σειρα της archos..που νομιζω εχει επανω froyo...ευχαριστω και καλως σας βρηκα..
Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.σκεφτομαι να αγορασω μια ταμπλετα και συγκεκριμενα την g9 της archos.αλλα υποστηριζει honeycomb λειτουργικο..Θα μπορω να τρεξω εφαρμογες απο το android market οπως στο κινητο μου για παραδειγμα.....στο οποιο εχω εκδοση 2.3.5 του android...(wildfire s)...η θα εχω ασυμβατοτητες λογω honeycomb...υποστηριζει η συγκεκριμενη πλατφορμα ολες τις εφαρμογες του android?? η ειναι συγκεκριμενες για honeycomb??θελω να τρεχω καθε δυνατη εφαρμογη που παρεχει το android market χωρις προβλημα....αλλιως να καταληξω σε ταμπλετα οπως η σειρα της archos..που νομιζω εχει επανω froyo...ευχαριστω και καλως σας βρηκα..

 

το λέει καθαρά παρακάτω

ANDROID 3,2 HONEYCOMB (δυνατότητα αναβάθμισης για το Android 4.0)

 

ARCHOS σας 101 G9 τρέχει Android ™ 3.2 «HONEYCOMB». Ειδικά σχεδιαστεί και βελτιστοποιηθεί για τις ταμπλέτες, σας δίνει μια ολοκληρωμένη εμπειρία Web για περιήγηση on-the-go διαδίκτυο, επικοινωνία και εφαρμογές. Με το Adobe ® Flash ® 10,3 στήριξη για την πραγματική εμπειρία του διαδικτύου και συνεχώς αυξανόμενο αριθμό εφαρμογών στο Android Market ™, καθώς και σουίτα της Google Mobile εφαρμογές ARCHOS σας 101 G9 είναι ευέλικτο εργαλείο σας για συνδεδεμένη ζωή σας.

 

Πηγή " http://store.archos.com/archos-p-5017.html

 

Πληροφορίες για το προϊόν:

_Lightning Fast δισκίου : Διαθέτει ένα γρήγορο multi-core 1,0 GHz επεξεργαστή που τρέχει σε 1.5GHz

_Πιστοποιημένα από την Google : Χαρακτηριστικά Android 3,2 HONEYCOMB με την σουίτα της Google Android Εφαρμογών (δυνατότητα αναβάθμισης για το Android 4.0)

_10 ιντσών οθόνη multitouch : Διαθέτει 10 ιντσών capacitive οθόνη με ανάλυση 1280 x 800

_Στραμμένη προς τα εμπρός βιντεοκάμερα : Film στιγμές διασκέδασης σας και να τα μοιράζεστε αμέσως με το 720p εμπρός κάμερας

8, 16 ή 250 GB αποθήκευσης : Έχουμε την ικανότητα αποθήκευσης που ταιριάζει στις ανάγκες σας

_Έξοδος HDMI : Παίξτε τα αγαπημένα σας βίντεο σε μεγάλη οθόνη τηλεόρασης με τη σύνδεση HDMI από

WiFi (802.11 b / g / n) και Bluetooth 2.1 + EDR και συνδεσιμότητα.

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

σε μένα παει ως εξής

σύνδεση της συσκευής σε usb

κατεβάζω την κουρτίνα κάτω και πατω το<< το usb είναι συνδεδεμένο>>

μετά πατώ το << ενεργοποίηση αποθηκευτικού χώρου>>

ματά κάτι ρωταει-ενημερώνει και πατω <<ΟΚ>>

και τέλος βγαίνει ένα εικονίδιο που λεεί <<μαζική αποθηκευση usb>>

και <<χωρος αποθηκευσης usb σε χρήση.

συνήθως μετα απο όλα αυτα ανοιγει μόνο του στη οθονη του κομπιούτερ

αν δεν ανοίξει τότε παω

my compiuter---> αφαιρούμενος δίσκος

και ΤΕΛΟΣ ειμαι στην sd

 

Κάποιος που θυμάται για να γίνει αυτή η διαδικασία πρέπει να έχουν <<τικάρει>>- ενεργοποιήσει κάτι αλλά δεν θυμάμαι τι!

το είχα κάνει μια φορά μόλι πρωτο έβαλα android, όποιος θυμάται ας βοηθήσει τον φίλο

Xiaomi Redmi Note 4X (snapdragon) 4/64

Samsung Galaxy J5

NEXUS 5

Samsung Galaxy SIII (GT-I9300)

HTC hd2

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους.σκεφτομαι να αγορασω μια ταμπλετα και συγκεκριμενα την g9 της archos.αλλα υποστηριζει honeycomb λειτουργικο..Θα μπορω να τρεξω εφαρμογες απο το android market οπως στο κινητο μου για παραδειγμα.....στο οποιο εχω εκδοση 2.3.5 του android...(wildfire s)...η θα εχω ασυμβατοτητες λογω honeycomb...υποστηριζει η συγκεκριμενη πλατφορμα ολες τις εφαρμογες του android?? η ειναι συγκεκριμενες για honeycomb??θελω να τρεχω καθε δυνατη εφαρμογη που παρεχει το android market χωρις προβλημα....αλλιως να καταληξω σε ταμπλετα οπως η σειρα της archos..που νομιζω εχει επανω froyo...ευχαριστω και καλως σας βρηκα..

θα τρεχεις ολα κανονικα,,,βεβαια καποιες εφαρμογες για android δεν ειναι φταγμενες για tablets αλλα το λειτουργικο (στην τελευταια εκδοση)

σου προσφερει (με scaling) Και αυτη την επιλογη

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος που θυμάται για να γίνει αυτή η διαδικασία πρέπει να έχουν <<τικάρει>>- ενεργοποιήσει κάτι αλλά δεν θυμάμαι τι!

το είχα κάνει μια φορά μόλι πρωτο έβαλα android, όποιος θυμάται ας βοηθήσει τον φίλο

 

Νομιζω, ελπιζω(!), οτι ισως θελει ξετσεκαρισμα το 'usb debugging' , αλλα χωρις να ειμαι σιγουρος.

Θα το δοκιμασω σε λιγες ωρες να δω μηπως ετσι λυθει.

Δεν μπορει, καπως πρεπει να δουμε την sd, αφου συνδεουμε το τηλεφωνο μας με usb στον υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

Έχει γραφτεί 5 post πιο πίσω.

Δες το 2516.

Δυστυχως δεν λεει κατι σχετικο. Το 2516 αναφερεται στο πως να μεταφερεις την εφαρμογη (δηλ 10ΜΒ το πολυ) στην καρτα SD. Τα δεδομενα της εφαρμογης (δηλαδη αυτα στο φακελο gameloft/games ή στο φακελο Android/data και στην ουσια ειναι οι πιστες του παιχνιδιου κλπ) που ειναι τα πολλα ΜΒ (ή και GB) μενουν αγέρωχα στην internal SD. Υπάρχει τροπος να μεταφερω αυτα στην External SD;

Keeper of the faith... HTC Evo 3D, HTC One M7 (black and silver), HTC One Max, HTC One M8x (silver and light gunmetal grey), HTC One M8 (dark gunmetal grey), HTC One M9 (gunmetal gray), HTC U11+ (black)
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω, ελπιζω(!), οτι ισως θελει ξετσεκαρισμα το 'usb debugging' , αλλα χωρις να ειμαι σιγουρος.

Θα το δοκιμασω σε λιγες ωρες να δω μηπως ετσι λυθει.

Δεν μπορει, καπως πρεπει να δουμε την sd, αφου συνδεουμε το τηλεφωνο μας με usb στον υπολογιστη.

 

Έχω την λύση..!!! (Ελπίζω)

Μερικές φορές εάν ο εντοπισμός σφαλμάτων USB είναι επιλεγμένο αλλά δεν υπάρχει ακόμα "Android ADB Inteface" που αναφέρονται όταν το τηλέφωνο συνδέεται, ή αν υπάρχει το σφάλμα του οδηγού, το σύστημά σας μπορεί να χρειαστεί

το επίσημο πρόγραμμα οδήγησης USB για κάποιο λόγο. Αν αυτό συμβαίνει,να εγκαταστήσετε το παρακάτω (LGDriver) πρόγραμμα οδήγησης στον υπολογιστή σας.

 

LGDriver

https://rapidshare.com/files/2394473651/LGDriver.exe

 

photo

http://s1.directupload.net/images/120309/5kl3t2vy.pnghttp://s1.directupload.net/images/120309/k8wyenl7.png

Edited by mariodj

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη το ιδιο ισχυει και για froyo πλατφορμες..και εκει δεν τρεχουν ολες οι εφαρμογες...(froyo εχει το archos 70).....απο οτι καταλαβα δηλαδη το g9 θα μπορεσει να παρει αναβαθμιση σε icecream sandwich??? και εκει να παιζει ολες τις εφαρμογες???παρολα αυτα εσεις προτεινετε το g9 η το archos 7 για μεγαλυτερη πληθωρα εφαρμογων???επισης ολες οι εφαρμογες για honeycomb και icecream θα ειναι παλι ...APK???ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗ ΒΟΗΘΕΙΑ.
Link to comment
Share on other sites

Εν τελει, ξετσεκαρα το usb debugging, το τηλεφωνο με ρωτησε οταν το συνδεσα στο pc, αν θελω να ενεργοποιησω το usb storage, και επιτελους φανηκε η sd card στον windows explorer!!!!

Το usb debugging εκανε τη 'ζημια'.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι είναι root και κάνουν αναβάθμιση σε ICS , θα επανέλθουν σε unroot και S-on και θα πρέπει να ξαναγίνουν root ?
The greatest risk of all is to take no risk at all...
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Όσοι είναι root και κάνουν αναβάθμιση σε ICS , θα επανέλθουν σε unroot και S-on και θα πρέπει να ξαναγίνουν root ?

 

Επειδή δεν ισχύουν τα ίδια για όλες τις συσκευές, απευθύνσου στο θέμα της συσκευής σου για ακριβείς πληροφορίες.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Θ΄αγοράσω αυτές τις μέρες Tablet.Επειδή υπάρχει διαφορά στην τιμή ανάμεσα στα χωρητικότητας 16GB και 32GB θέλω να ρωτήσω:

Καλύπτομαι με 16 GB για εφαρμογές android?Δεν ξέρω πόσο μεγάλες είναι σε μέγεθος γι αυτό ρωτάω.Διότι τα 6GB θα τα δεσμεύσω με pdf αρχεία.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ta 16GB είναι υπεραρκετά για εφαρμογές. Τα περισσότερα είναι για αυτούς που έχουν πολλά τραγούδια, ταινίες, φωτογραφίες και video.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Ta 16GB είναι υπεραρκετά για εφαρμογές. Τα περισσότερα είναι για αυτούς που έχουν πολλά τραγούδια, ταινίες, φωτογραφίες και video.

A ωραία.:) Διότι κάποια tablet δεν έχουν υποδοχή για επέκταση μνήμης και με προβλημάτιζε αυτό.Ταινίες δεν θα έχω αλλά προγράμματα gps με χάρτες και φωτο σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι 16gb η συνολική μνήμη,τότε σημασία έχει να ξέρεις πόσα από αυτά ειναι διαθέσιμα για τις εφαρμογές και πόσα για αποθήκευση των έξτρα αρχείων των εφαρμογών.π.χ. εχω δει tablet που είχε εσωτερική μνήμη 8gb αλλά για τις εφαρμογές μόλις 150mb και έτρωγες πίκρα,γιατί γέμιζε γρήγορα και δε μπορούσες να βάλεις πολλές εφαρμογές.αυτά για "μαμά" κατάσταση χωρίς root κτλ αν λοιπόν αυτό που θα πάρεις έχει καμμιά 150-200mb για εφαρμογές τότε αυτό θα σε περιορίζει στο πόσες εφαρμογές θα βάλεις.
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι 16gb η συνολική μνήμη,τότε σημασία έχει να ξέρεις πόσα από αυτά ειναι διαθέσιμα για τις εφαρμογές και πόσα για αποθήκευση των έξτρα αρχείων των εφαρμογών.π.χ. εχω δει tablet που είχε εσωτερική μνήμη 8gb αλλά για τις εφαρμογές μόλις 150mb και έτρωγες πίκρα,γιατί γέμιζε γρήγορα και δε μπορούσες να βάλεις πολλές εφαρμογές.αυτά για "μαμά" κατάσταση χωρίς root κτλ αν λοιπόν αυτό που θα πάρεις έχει καμμιά 150-200mb για εφαρμογές τότε αυτό θα σε περιορίζει στο πόσες εφαρμογές θα βάλεις.

Και πώς θα το ξέρω αυτό πριν το αγοράσω?Το γράφει κάπου στο κουτί ή είναι θέμα τύχης?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...