Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έχει τύχει μια-δυο φορές και έχει λυθεί με ένα restart.

 

Πιστεψε με το εκανα! Αλλα δεν λυθηκε!

Για να δουμε, ελπιζω καποιος να ξερει και να με βοηθησει.

:(

Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε με το εκανα! Αλλα δεν λυθηκε!

Για να δουμε, ελπιζω καποιος να ξερει και να με βοηθησει.

:(

Ρυθμίσεις συσκευής, εφαρμογές, διαχειριστής εφαρμογών, βρίσκεις το Google play και το πατάς.

Μετά εκεί πατάς στον χώρο αποθήκευσης. Μετά εκκαθάριση μνήμης και μετά εκκαθάριση δεδομένων.

Για δοκίμασε να δεις αν φτιάξει μετά.

 

** Να ξέρεις ότι μετά θα σου ζητήσει να δώσεις ξανά το Mail και τον κωδικό σου στο play.

Δεν βλέπω άλλη λύση.

Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε με το εκανα! Αλλα δεν λυθηκε!

Για να δουμε, ελπιζω καποιος να ξερει και να με βοηθησει.

:(

 

υποθετω χωρο εχεις στην συσκευη σου , οποτε κανοντας αυτο που ειπε η lek88 θεωρητικα θα φτιαξει το θεμα σου

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Έτσι γυρνάει εργοστασιακες ρυθμίσεις στο Google play. Δεν νομίζω ότι αν δεν φτιάξει μετά από αυτό υπάρχει άλλη λύση.... Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΩ ΕΝΑ GALAXY S4.ΠΡΟΧΘΕΣ ΣΥΝΔΕΣΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΤΟ LAPTOPΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΗΛ.ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΚΑΝΑ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟ ΦΑΚΕΛΟ ΑΠΟ ΤΟ LAPTOP ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΗΡΘΑΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ.ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΑΚΤΗΣΩ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΣΩΣΜΕΝΕΣ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΩ ΕΝΑ GALAXY S4.ΠΡΟΧΘΕΣ ΣΥΝΔΕΣΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΤΟ LAPTOPΚΑΙ ΕΚΑΝΑ ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΤΗΝ ΜΝΗΜΗ ΤΗΛ.ΚΑΤΟΠΙΝ ΕΚΑΝΑ ΕΠΑΝΑΦΟΡΑ ΡΓΟΣΤΑΣΙΑΚΩΝ ΡΥΘΜΙΣΕΩΝ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟ ΦΑΚΕΛΟ ΑΠΟ ΤΟ LAPTOP ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΗΡΘΑΝ ΜΟΝΟ ΟΙ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ.ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙΤΕ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΑΝΑΚΤΗΣΩ ΤΙΣ ΕΠΑΦΕΣ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΕΙΧΑ ΣΩΣΜΕΝΕΣ.ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

πριν κάνεις την επαναφορά εργοστασιακών, είχες ενεργοποιημένο τον αυτόματο συγχρονισμό?

αν όχι, έκανες χειροκίνητο συγχρονισμό?

αν πάλι όχι τότε, ε, όλο και κάποιες επαφές θα είχαν συγχρονιστεί με το gmail σου.

 

Πάμε παρακάτω, εφόσον μετέφερες στο πισί σου όλο τον φάκελο του κινητού σου θα βρεις το αρχείο με τις επαφές σου με την εξής λύση:

The contacts are stored in a SQLite3 database file so the file format is ".db"

Το έκανα επικόλληση ακριβώς όπως το βρήκα στο νετ. Τώρα από εκεί και πέρα, δεν ξέρω πως μπορείς εσύ να επεξεργαστείς ένα αρχείο .db, υποθέτω ότι μια εφαρμογή backup & restore μπορεί να το κάνει.

Γενικά, ο ευκολότερος τρόπος να μην χάσεις ποτέ τα τηλέφωνά σου είναι ο συγχρονισμός.

SKY is_the LIMIT

STOP C.I.S.P.A.

Link to comment
Share on other sites

Ρυθμίσεις συσκευής, εφαρμογές, διαχειριστής εφαρμογών, βρίσκεις το Google play και το πατάς.

Μετά εκεί πατάς στον χώρο αποθήκευσης. Μετά εκκαθάριση μνήμης και μετά εκκαθάριση δεδομένων.

Για δοκίμασε να δεις αν φτιάξει μετά.

 

** Να ξέρεις ότι μετά θα σου ζητήσει να δώσεις ξανά το Mail και τον κωδικό σου στο play.

Δεν βλέπω άλλη λύση.

Οντως το εκανα και εφτιαξε!

Σε ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

έχετε να προτείνετε κάποια εφαρμογή σαν το front flash από Play Store, δηλαδή να προσομοιάζει το φλας οταν πας να τραβηξεις φωτογραφία με την μπροστινή κάμερα (άσπρη οθόνη και φουλ φωτεινότητα); Δοκίμασα μερικές εφαρμογές από το play store αλλά δεν με άφησαν ικανοποιημένο.. Όπως και το front facing flash από XDA το οποίο όμως δεν λειτούργουσε σωστα με τους κινητό μου. Φιλικά Βαγγέλης

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια σας..πριν λίγο μου ήρθε μια ενημέρωση στο samsung s7 edge κ την έκανα....η απορία μου είναι ότι δεν διάβασα πουθενά ότι έρχεται κάποια αναβάθμιση! γνωρίζει κάποιος κάτι ??
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γεια σας..πριν λίγο μου ήρθε μια ενημέρωση στο samsung s7 edge κ την έκανα....η απορία μου είναι ότι δεν διάβασα πουθενά ότι έρχεται κάποια αναβάθμιση! γνωρίζει κάποιος κάτι ??

 

 

 

Γιατί δεν ρωτάς στο νήμα της συσκευής; Εκεί όλο και κάποιος θα ξέρει. Εδώ δεν νομίζω ότι ταιριάζει.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι?

Ειχα αγορασει 2 εφαρμογες απο το playstore τις οποιες ομως μετα απο κανα 10λεπτο απ την αγορα τους τις απεγκατεστησα.

Τωρα που πηγα να κατεβασω παλι τη 1 απ τις 2, βλεπω οτι πρεπει να την ξαναγορασω.

Το περιεργο ειναι οτι γραφει ακυρωθηκε απο κατω και οτι παρατηρω οτι τελικα το wallet δεν εχει χρεωθει για την αγορα.

Τι παιζει?

Αν απεγκαταστησεις μια εφαρμογη εντος συγκεκριμενου χρονικου οριου παιρνεις αυτοματα refund?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι?

Ειχα αγορασει 2 εφαρμογες απο το playstore τις οποιες ομως μετα απο κανα 10λεπτο απ την αγορα τους τις απεγκατεστησα.

Τωρα που πηγα να κατεβασω παλι τη 1 απ τις 2, βλεπω οτι πρεπει να την ξαναγορασω.

Το περιεργο ειναι οτι γραφει ακυρωθηκε απο κατω και οτι παρατηρω οτι τελικα το wallet δεν εχει χρεωθει για την αγορα.

Τι παιζει?

Αν απεγκαταστησεις μια εφαρμογη εντος συγκεκριμενου χρονικου οριου παιρνεις αυτοματα refund?

 

Ακριβώς, όταν πάτησες απεγκατάσταση, πήρες και Refund. Αν την ξαναγοράσεις, δεύτερο refund για την ίδια εφαρμογή δεν υπάρχει.

 

Google has updated its support page for Google Play today, officially confirming that buyers of paid Android apps and games from the store now have two hours to obtain a refund if they wish, compared to the previous limit of just 15 minutes.

Sep 10, 2014

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι όσον αφορά το χρονικό περιθώριο από τότε. :)

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς, όταν πάτησες απεγκατάσταση, πήρες και Refund. Αν την ξαναγοράσεις, δεύτερο refund για την ίδια εφαρμογή δεν υπάρχει.

 

Google has updated its support page for Google Play today, officially confirming that buyers of paid Android apps and games from the store now have two hours to obtain a refund if they wish, compared to the previous limit of just 15 minutes.

Sep 10, 2014

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι όσον αφορά το χρονικό περιθώριο από τότε. :)

 

Ευχαριστω. :)

Φυσικα εννοεις οτι αφου πηρα ''αυτοματο'' refund μια φορα δεν γινεται να το ξαναπαρω.

Λογικα ομως εξακολουθω να μπορω να παρω refund απο τον προγραμματιστη, σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω. :)

Φυσικα εννοεις οτι αφου πηρα ''αυτοματο'' refund μια φορα δεν γινεται να το ξαναπαρω.

Λογικα ομως εξακολουθω να μπορω να παρω refund απο τον προγραμματιστη, σωστα?

 

Κάτσε γιατί κάπου το έχασα.Την πρώτη φορά δεν σε κάλυπτε/άρεσε/ήξερες κλπ η εφαρμογή και σου επέστρεψαν τα χρηματα σου.Την δευτερη φορά όμως που την βάζεις τι πρόβλημα μπορεί να έχεις για να ζητάς πάλι τα χρηματα σου πίσω;

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε γιατί κάπου το έχασα.Την πρώτη φορά δεν σε κάλυπτε/άρεσε/ήξερες κλπ η εφαρμογή και σου επέστρεψαν τα χρηματα σου.Την δευτερη φορά όμως που την βάζεις τι πρόβλημα μπορεί να έχεις για να ζητάς πάλι τα χρηματα σου πίσω;

 

Εσυ γιατι με ρωτας?

Πες μου και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Οταν αγορασα την εφαρμογη δεν δουλευε και κρασαρε διαρκως. Αποτελεσμα ηταν πανω στην ωρα να την σουταρω.

Οπως καταλαβαινεις απ το διαλογο επανω ουτε καν ζητησα refund αλλα εγινε αυτοματα. Ουτε καν μαλιστα εκανα αρνητικη κριτικη στον προγραμματιστη.

Τωρα πηγα να την ξανακατεβασω (1μηνα μετα για να δω αν αλλαξε κατι) και ειδα οτι επρεπε να αγοραστει εξ αρχης. Οποτε υποπτευθηκα οτι υπαρχει ενα περιθωριο αυτοματης επιστροφης και ηθελα να ρωτησω εγκυκλοπαιδικα περισσοτερο. Οπως το ιδιο εγκυκλοπαιδικη ηταν και η μετεπειτα ερωτηση μου.

 

Τωρα αν εσυ ''υποπτευθηκες'' οτι παω να ''ριξω'' τον προγραμματιστη και πηγες να γινεις υπερασπιστης των αδυνατων λυπαμαι που στη χαλασα. Προφανως εχοντας συσκευες 600 και 700 ευρω δεν θα πηγαινα να φαω απο καποιον το 1,5! Εξου και την πρωτη φορα ουτε καν μπηκα στην διαδικασια επιστροφης χρηματων γιατι το θεωρησα χαμενο χρονο αφενος και αφετερου ειχα στο μυαλο μου οτι καποια στιγμη ισως διορθωσει το προβλημα.

 

Αυτα. Ελπιζω να λυθηκε η απορια σου.

Link to comment
Share on other sites

Οταν αγορασα την εφαρμογη δεν δουλευε και κρασαρε διαρκως. Αποτελεσμα ηταν πανω στην ωρα να την σουταρω.

Οπως καταλαβαινεις απ το διαλογο επανω ουτε καν ζητησα refund αλλα εγινε αυτοματα. Ουτε καν μαλιστα εκανα αρνητικη κριτικη στον προγραμματιστη.

Τωρα πηγα να την ξανακατεβασω (1μηνα μετα για να δω αν αλλαξε κατι) και ειδα οτι επρεπε να αγοραστει εξ αρχης. Οποτε υποπτευθηκα οτι υπαρχει ενα περιθωριο αυτοματης επιστροφης και ηθελα να ρωτησω εγκυκλοπαιδικα περισσοτερο. Οπως το ιδιο εγκυκλοπαιδικη ηταν και η μετεπειτα ερωτηση μου.

 

Τωρα αν εσυ ''υποπτευθηκες'' οτι παω να ''ριξω'' τον προγραμματιστη και πηγες να γινεις υπερασπιστης των αδυνατων λυπαμαι που στη χαλασα. Προφανως εχοντας συσκευες 600 και 700 ευρω δεν θα πηγαινα να φαω απο καποιον το 1,5! Εξου και την πρωτη φορα ουτε καν μπηκα στην διαδικασια επιστροφης χρηματων γιατι το θεωρησα χαμενο χρονο αφενος και αφετερου ειχα στο μυαλο μου οτι καποια στιγμη ισως διορθωσει το προβλημα.

 

Αυτα. Ελπιζω να λυθηκε η απορια σου.

 

Εγώ δεν υποπτεύθηκα τίποτα παραπάνω απο αυτό που έγραψα και μην πλάθεις ιστορίες στο μυαλό σου για υπερασπιστές κλπ.

:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Οταν αγορασα την εφαρμογη δεν δουλευε και κρασαρε διαρκως. Αποτελεσμα ηταν πανω στην ωρα να την σουταρω.

Οπως καταλαβαινεις απ το διαλογο επανω ουτε καν ζητησα refund αλλα εγινε αυτοματα. Ουτε καν μαλιστα εκανα αρνητικη κριτικη στον προγραμματιστη.

Τωρα πηγα να την ξανακατεβασω (1μηνα μετα για να δω αν αλλαξε κατι) και ειδα οτι επρεπε να αγοραστει εξ αρχης. Οποτε υποπτευθηκα οτι υπαρχει ενα περιθωριο αυτοματης επιστροφης και ηθελα να ρωτησω εγκυκλοπαιδικα περισσοτερο. Οπως το ιδιο εγκυκλοπαιδικη ηταν και η μετεπειτα ερωτηση μου.

 

Τωρα αν εσυ ''υποπτευθηκες'' οτι παω να ''ριξω'' τον προγραμματιστη και πηγες να γινεις υπερασπιστης των αδυνατων λυπαμαι που στη χαλασα. Προφανως εχοντας συσκευες 600 και 700 ευρω δεν θα πηγαινα να φαω απο καποιον το 1,5! Εξου και την πρωτη φορα ουτε καν μπηκα στην διαδικασια επιστροφης χρηματων γιατι το θεωρησα χαμενο χρονο αφενος και αφετερου ειχα στο μυαλο μου οτι καποια στιγμη ισως διορθωσει το προβλημα.

 

Αυτα. Ελπιζω να λυθηκε η απορια σου.

 

Δεν υπάρχει λόγος παρεξήγησης.

Λοιπόν, στο θέμα μας, το refund που δικαιούσαι το πήρες και δεύτερο refund για την ίδια εφαρμογή δεν γίνεται από το play store. Όσον αφορά το ότι δεν άφησες κριτική, ακόμη και αν είχες αφήσει, αυτή θα είχε διαγραφεί αυτόματα την ώρα του refund.

Και για το αν μπορείς να πάρεις refund από τον προγραμματιστή, δεν σου απάντησα γιατί δε γνωρίζω αν και πως γίνεται κάτι τέτοιο. Αν γίνεται πάντως δε βλέπω κάποιο λόγο να μη μπορείς να το κάνεις, αλλά καλύτερα να απαντήσει κάποιος που ξέρει το θέμα καλύτερα από μένα.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Έχω μεγάλο θέμα βοηθήστε με!Μου έρχονται μηνυματα από τον πενταψηφιο αριθμό 54444 αν και δεν είμαι σίγουρος γιατί.Ας αφήσουμε αυτό το θέμα.....Λέει πολύ απλά να στείλω MPG STOP και να σταματήσει....Το θέμα όμως είναι άλλο!Δεν έχω χρόνο η sms και σε αυτήν την κάρτα για δικούς μου λόγους δεν θα βάλω σύντομα.Τι να κάνω?Βοήθεια!!!

ΥΣ Συγνωμη αν είμαι σε λάθος θεμα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!Έχω μεγάλο θέμα βοηθήστε με!Μου έρχονται μηνυματα από τον πενταψηφιο αριθμό 54444 αν και δεν είμαι σίγουρος γιατί.Ας αφήσουμε αυτό το θέμα.....Λέει πολύ απλά να στείλω MPG STOP και να σταματήσει....Το θέμα όμως είναι άλλο!Δεν έχω χρόνο η sms και σε αυτήν την κάρτα για δικούς μου λόγους δεν θα βάλω σύντομα.Τι να κάνω?Βοήθεια!!!

ΥΣ Συγνωμη αν είμαι σε λάθος θεμα

 

αυτο φαντάζομαι το έχεις βρει http://gamegr.trivicell.com/about.php

Αν επιθυμείτε να διαγραφείτε από τις υπηρεσίες Trivicell, μπορείτε να το κάνετε:

 

1: Μέσω μηνύματος sms: Οι συνδρομητές μπορούν να διαγραφούν ανά πάσα στιγμή στέλνοντας το μήνυμα TC STOP στο 54444, όπως αναφέρεται στην τοποθεσία web. Η συνδρομή του πελάτη θα διακοπεί άμεσα. Το μήνυμα διαγραφής που αποστέλλει ο συνδρομητής στον πενταψήφιο 54444 έχει κόστος απλού τυπικού μηνύματος που διαφοροποιείται ανά πάροχο κινητής τηλεφωνίας . Οι πληροφορία της επιβεβαίωση διαγραφής αποστέλλεται στον συνδρομητή ΔΩΡΕΑΝ από τον κωδικό 54578. Δεν είναι δυνατή η αναγνώριση μηνύματος που αποστέλλεται από τον χρήστη στον συγκεκριμένο κωδικό.

 

2: Μέσω μηνύματος ηλεκτρονικού ταχυδρομείου: Οι συνδρομητές μπορούν να στείλουν ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στη διεύθυνση info-gr@mobile-info.cc (54444) το οποίο θα περιέχει τον αριθμό τηλεφώνου για τον οποίο χρειάζεται να διακοπεί η συνδρομή. Η συνδρομή θα διακοπεί εντός 24 ωρών, κατά τις εργάσιμες ημέρες (διαφορετικά την πρώτη εργάσιμη μετά από αργία)

 

3: Μέσω τηλεφωνικής γραμμής βοήθειας: Οι συνδρομητές μπορούν να καλέσουν τον αριθμό τηλεφώνου βοήθειας IVR 8017007675 (54444). Ο αριθμός τηλεφώνου θα διαγραφεί από την βάση δεδομένων εντός 24 ωρών. Εάν η ερώτησή σας δεν απαντηθεί εκεί, μπορείτε να μας στείλετε ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου με την ερώτησή σας στη διεύθυνση: info-gr@mobile-info.cc (54444).

 

και ναι υπάρχει ήδη θέμα ανάλογα σε ποια εταιρία είσαι .Πχ για wind http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=441441

Link to comment
Share on other sites

Με την σημερινη αναβαθμιση δεν συνεργαζεται με τον armv7 1.8.6codec for ac3 και ζηταει το 1.9.0 οποιος τον βρει ας τον ανακοινωσει με διευθυνση να το βρουμε και οι υπολοιποι χρηστε του mxplayer ευχαριστω.,
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει όλους τους AC3-DTS custom codec που δουλεύουν για την v1.9.0

https://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=72553971&postcount=2043

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...