Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν πατήσεις τις 3 τελείες θα την βρεις την επιλογή.

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Ψαρωσα και εγω με τις 3 τελειες! Αυτες ειναι του tapatalk και οχι απο το σκρινσοτ του φιλου! :p :p

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161030/d8559d7b1dd0ad6f18729014515543b2.jpg

 

εμένα δεν την έχει αυτή τη ρύθμιση με marshmallow, μήπως είναι αλλού; Δεν την βρίσκω

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για δες μηπως ειναι κατω κατω. Εμενα ειναι ετσι :

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161031/fc3e74302151bd7776ad9c5bde37fcc7.jpg

 

Σε διαφορετικη περιπτωση, πηγαινε στην κεντρικη σελιδα των ρυθμισεων στην μπαρα αναζητησης και ψαξε με "σαρωση wlan" . Δοκιμασε και με αλλες παρομοιες λεξεις, μηπως το λεει διαφορετικα σε εσενα. Ισως το βρεις ετσι.

Edited by fotaras85
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβες φίλε μου τι ακριβώς θέλω η μάλλον δεν το έθεσα εγώ σωστά.

Είναι κάποιες εφαρμογές που είναι trial για κάποιο διάστημα.

Εγώ θέλω να την διαγράψω και να την ξανά έγκατα στήσω και να φαίνεται ότι την κάνω εγκατάσταση για πρώτη φορα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

απο που θα κατεβασεις την εφαρμογη?

μηπως με ενα clean master ή παρομοιο καταφερεις να το παρακαμψεις?

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Ψαρωσα και εγω με τις 3 τελειες! Αυτες ειναι του tapatalk και οχι απο το σκρινσοτ του φιλου! :p :p

 

 

 

Για δες μηπως ειναι κατω κατω. Εμενα ειναι ετσι :

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161031/fc3e74302151bd7776ad9c5bde37fcc7.jpg

 

Σε διαφορετικη περιπτωση, πηγαινε στην κεντρικη σελιδα των ρυθμισεων στην μπαρα αναζητησης και ψαξε με "σαρωση wlan" . Δοκιμασε και με αλλες παρομοιες λεξεις, μηπως το λεει διαφορετικα σε εσενα. Ισως το βρεις ετσι.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161031/ff72d9c7314f6535271a065a577fd3f0.jpg

 

είσαι φοβερός! με την αναζήτηση στο μενού του κινητού(που ούτε ήξερα ότι υπάρχει! ) μου έβγαλε τις σαρωσεις και Wi-Fi και Bluetooth που ήταν ενεργές! τις απενεργοποιησα και βλέπουμε!

η πλάκα είναι ότι ναι μεν βρήκα με την αναζήτηση μαζεμένες τις σαρωσεις αλλά μεμονωμένες που είναι οι ρυθμίσεις αυτές δεν μπορώ να τότε βρω!

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την κουρτίνα που υπάρχουν τα πλήκτρα για κάθε εντολή. Wifi,GPS και τα λοιπά. Πίεσε και κράτα πατημένο το gps και θα σου βγάλει τις επιλογές.

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε την κουρτίνα που υπάρχουν τα πλήκτρα για κάθε εντολή. Wifi,GPS και τα λοιπά. Πίεσε και κράτα πατημένο το gps και θα σου βγάλει τις επιλογές.

 

Στάλθηκε από το Redmi 3S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

στην marshmallow πατώντας παρατεταμένα το εικονίδιο του gps στην κουρτίνα δεν σε πάει πλέον στις ρυθμίσεις του.αλλά όπως έγραψα παραπάνω βρήκα αυτό που ήθελα Ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορεί να φταίει το ότι έχεις κάνει εγκατάσταση Custom Rom (μου έχει τύχει σε samsung κινητό με Custom rom) .Μπορεί να είναι bug της ίδιας της rom .Καλύτερα να ρωτήσεις στο forum όπου και την κατέβασες

 

WIFI TETHERING

Δεν εχω βαλει custom rom ακριβως για να μην εχω να αντιμετωπισω τετοια προβληματα.

Μονο official.

Γι'αυτο και ρωτησα εδω.

 

Τωρα για να καλεσω την cosmote, δεν ξερω αν μπορουν στο συγκεκριμενο θεμα να με βοηθησουν.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161031/ff72d9c7314f6535271a065a577fd3f0.jpg

 

είσαι φοβερός! με την αναζήτηση στο μενού του κινητού(που ούτε ήξερα ότι υπάρχει! ) μου έβγαλε τις σαρωσεις και Wi-Fi και Bluetooth που ήταν ενεργές! τις απενεργοποιησα και βλέπουμε!

η πλάκα είναι ότι ναι μεν βρήκα με την αναζήτηση μαζεμένες τις σαρωσεις αλλά μεμονωμένες που είναι οι ρυθμίσεις αυτές δεν μπορώ να τότε βρω!

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

στην marshmallow πατώντας παρατεταμένα το εικονίδιο του gps στην κουρτίνα δεν σε πάει πλέον στις ρυθμίσεις του.αλλά όπως έγραψα παραπάνω βρήκα αυτό που ήθελα Ευχαριστώ!

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Χαιρομαι που βοηθησα! Αφου τις βρηκες τις ρυθμισεις, ολα καλα τοτε. Στην marshmallow , οταν πατας παρατεταμενα καποια ρυθμιση απο την κουρτινα, σε πηγαινει στην αντιστοιχη ρυθμιση του κινητου. Σε εμενα τουλαχιστον γινεται.

Link to comment
Share on other sites

έκλεισε από μπαταριά όταν έκανε ενημέρωση και τώρα θέλω να περάσω την rom και δεν μπορώ να την βρω θα μπορούσατε να με βοηθήσετε

 

https://postimg.org/image/hmxt7n57n/

Edited by corsair04
Link to comment
Share on other sites

Χαιρομαι που βοηθησα! Αφου τις βρηκες τις ρυθμισεις, ολα καλα τοτε. Στην marshmallow , οταν πατας παρατεταμενα καποια ρυθμιση απο την κουρτινα, σε πηγαινει στην αντιστοιχη ρυθμιση του κινητου. Σε εμενα τουλαχιστον γινεται.
Ναι σχεδον σε ολα τα εικονίδια με παει στις ρυθμισεις με παρατεταμενο πατημα εκτος απο το gps!ισως είναι bug της ρομ της εταιρειας zopo που είναι το κινητο!

 

 

 

Sent from mTalk

Link to comment
Share on other sites

Από το Ίντερνετ.δεν υπάρχει στο playstore.

Η εφαρμογή είναι η iview hd .apk την έχω κάνει εγκαταστάση μετά την διέγραψα έκανα επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων μετά την έκανα εγκατάσταση πάλι αλλά κατάλαβε ότι είχε ξανά εγκατασταθεί στην ίδια συσκευή!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

έκλεισε από μπαταριά όταν έκανε ενημέρωση και τώρα θέλω να περάσω την rom και δεν μπορώ να την βρω θα μπορούσατε να με βοηθήσετε

 

https://postimg.org/image/hmxt7n57n/

 

http://www.mediatekguides.com/2016/07/hdc-galaxy-s7-clone-sm-g930f-mediatek-mt6580.html

και

https://www.4shared.com/zip/UVj7QV-yba/Samsun_Glaxy__Clone_S7-_Model_.html

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι σχεδον σε ολα τα εικονίδια με παει στις ρυθμισεις με παρατεταμενο πατημα εκτος απο το gps!ισως είναι bug της ρομ της εταιρειας zopo που είναι το κινητο!

 

 

 

Sent from mTalk

Πάει και στο GPS. Ίσως σε κάποιες συσκευές να διαφέρει.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ ξέρω εαν έχει σχέση αλλά εγκατέστησα τον apex launcher για δοκιμή(έχω τον nova πάντα) και ως δια μαγείας εξαφανίστηκε ο φάκελος "φωτογραφική μηχανή"με όλες τις φωτο που είχα τραβήξει με το κινητό! ! τώρα μπορώ να τις βρω;

 

Στάλθηκε από το ZP952 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά να ρωτήσω με το τελευταίο update της εφαρμογής google ξέρετε η εφαρμογή που σου ανοίγει την καρτέλα google now αλλάξανε την μπάρα αναζητήσεις την μίκρυναν και την κάνανε και λίγο διαφανές? Ξαφνικά μου άλλαξε στην αρχική οθόνη

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161105/53108c8b52abeb0525833745ef024cb5.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά να ρωτήσω με το τελευταίο update της εφαρμογής google ξέρετε η εφαρμογή που σου ανοίγει την καρτέλα google now αλλάξανε την μπάρα αναζητήσεις την μίκρυναν και την κάνανε και λίγο διαφανές? Ξαφνικά μου άλλαξε στην αρχική οθόνη

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161105/53108c8b52abeb0525833745ef024cb5.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αν το κρατήσεις πατημένο για 2-3 δευτερόλεπτα δεν σου βγάζει επιλογές να το μεγαλώσεις;;

Η μόνο σε μένα υπάρχει αυτή η επιλογή που έχω Nova launcher...

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Αν το κρατήσεις πατημένο για 2-3 δευτερόλεπτα δεν σου βγάζει επιλογές να το μεγαλώσεις;;

Η μόνο σε μένα υπάρχει αυτή η επιλογή που έχω Nova launcher...

 

Samsung Galaxy A5 2016 Android 6.0.1

μέσα από την εφαρμογή αυτή https://play.google.com/store/apps/details?id=com.google.android.googlequicksearchbox

που λογικά θα την έχεις γιατί αυτή την εφαρμογή χρειάζεσαι για να λες το ok google και να σε καταλαβαίνει αν πας στα widget θα δεις 2 search bar μια του nova πρώτη πρώτη και μια λίγο πιο κάτω,

εγώ με την δεύτερη έχω θέμα που και παρατεταμένα να πατήσω πάνω του και να την μεγαλώσω την μπάρα δεν μεγαλώνει

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Long story short:

Ειχα τις μισες επαφες στηνκαρτα σιμ τις αλλες μισες μεσα στο κινητο(meizu mx5)

Σπαει η οθονη ,πηρα αλλο ,εχω τις μισες επαφες και οι αλλες μισες ειναι μεσα σοτ κινητο το σπασμενο,(και μην με αρχισετε με google account sync κτλ.Δεν γινεται.).

Το κινητο που εχει σπασει αν το βαλω σε θυρα USB αναγνωριζεται σαν συσκευη και μπορω να δω ολα τα περιεχομενα.Υπαρχει καποιο αρχειο με ολα τα contacts να μπορω να οτ βρω να κανω μετατροπη η εισαγωγη στο νεο κινητο?

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα.

Έχω ένα πρόβλημα και δεν μπορώ να καταλάβω τι φταίει.

Σε εφαρμογές που είναι για την χώρα που μένω, το Google play τις βγάζει σαν "apps not available in your country". Πχ three app ή Android pay UK.

Σημείωση το τηλέφωνο το αγόρασα uk με αγγλική σύνδεση και αγγλικό νούμερο περασμένο στις ρυθμίσεις του account μου στο Google.

Πώς μπορώ να το φτιάξω αυτό?

Oneplus A6013
Link to comment
Share on other sites

Long story short:

Ειχα τις μισες επαφες στηνκαρτα σιμ τις αλλες μισες μεσα στο κινητο(meizu mx5)

Σπαει η οθονη ,πηρα αλλο ,εχω τις μισες επαφες και οι αλλες μισες ειναι μεσα σοτ κινητο το σπασμενο,(και μην με αρχισετε με google account sync κτλ.Δεν γινεται.).

Το κινητο που εχει σπασει αν το βαλω σε θυρα USB αναγνωριζεται σαν συσκευη και μπορω να δω ολα τα περιεχομενα.Υπαρχει καποιο αρχειο με ολα τα contacts να μπορω να οτ βρω να κανω μετατροπη η εισαγωγη στο νεο κινητο?

Ευχαριστω.

 

όχι δεν γίνεται . στον αποθηκευτικό χώρο μπορείς να τα δεις μόνο αν έχεις κάνει εξαγωγή από της επαφές

τώρα μόνο αν έχει η κανένα πρόγραμμα pc suite η meizu

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

όχι δεν γίνεται . στον αποθηκευτικό χώρο μπορείς να τα δεις μόνο αν έχεις κάνει εξαγωγή από της επαφές

τώρα μόνο αν έχει η κανένα πρόγραμμα pc suite η meizu

 

προσπαθησε με MOBOROBO που είναι τζαμπα και θα δεις ολες τις επαφες στο σπασμενο. To κατεβαζεισ στο πισι. Παρε μπακ από το σπασμενο και μετα κανε ρηστορ στο καινουργιο σου. Μετα συγχρονισε ολες σου τις επαφες στο google account.

 

ιδια δουλεια κανει και το MOBILE GO. Βασικη προϋπόθεση να είναι ΟΝ στο USB DEBUGGING που είναι δυσκολο να το βρεις αφου η οθονη σου δεν δουλευει εκτος αν το ειχες από πριν στο ΟΝ.

Link to comment
Share on other sites

WIFI TETHERING

Δεν εχω βαλει custom rom ακριβως για να μην εχω να αντιμετωπισω τετοια προβληματα.

Μονο official.

Γι'αυτο και ρωτησα εδω.

 

Τωρα για να καλεσω την cosmote, δεν ξερω αν μπορουν στο συγκεκριμενο θεμα να με βοηθησουν.

Ίδιο πρόβλημα, αλλαξα πλακέτα κεντρική στην εγγύηση. Lg.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παταω ρυθμίσεις > τοποθεσία μου βγάζει η εφαρμογή ρυθμίσεις έχει δυστυχώς τερματιστει.

Αποτέλεσμα δεν μπορώ να ανοίξω gps.

Καμία ιδέα πως να το διορθώσω;

Ίσως να έβαλα καμμία εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει κρατησει καποιο φακελο ή αρχεια στην καρτα μνημης?

προσωπικο μου: LeEco pro3 x722

εργασιας : Bluboo Picasso

Alfa Romeo 156 - Gibson Thunderbird

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, έχει κάποιο διάστημα που κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση (πριν καν βάλω το pin) μου βγάζει στο κάτω μέρος ένα toast message που γράφει:

"Η λήψη του συνημμένου από το μήνυμα πολυμέσου απέτυχε. Δοκιμάστε αργότερα". Μάλιστα νομίζω πως το βγάζει 2 φορές..

 

Να υποθέσω πως έχει σκαλώσει κάποιο MMS, αλλά δεν ξέρω ποιο. Μου το κάνει ΑΡΚΕΤΟ καιρό, μπορώ κάπως να το ξεμπλοκάρω;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Όρισα μία φωτογραφία ως φόντο για το τηλέφωνο. Στη συνέχεια τη συγκεκριμένη φωτογραφία την διέγραψα κατά λάθος από το άλμπουμ όμως συνεχίζει να εμφανίζεται ως φόντο.

Υπάρχει περίπτωση να τη βρώ σε κάποιο φάκελο και να την ανακαλέσω στο άλμπουμ;

 

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...