Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχω την εντυπωση οτι στο tv box το εχει στις προεγκατεστημενες εφαρμογες και παλι δεν εκανα αναπαραγωγη ηχου , δεν το λεω σιγουρα θα το τσεκαρω ομως , ευχαριστω για τις προτασεις σας , το δοκιμαζω και σας ξαναενημερωνω , ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά. Έχω το εξής πρόβλημα. Έπαιζα Real Racing 3 με ενεργοποιημένο το 4x MSAA για να έχω καλύτερα γραφικά, και ξαφνικά ενώ το έχω ενεργοποιημένο, αυτό δεν λειτουργεί. Έκανα και επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων αλλά τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Εχει ενα θεμα η συσκευη και δεν εμφανιζει τονισμενους χαρακτηρες και το τελικο "ς".

Και απο οτι ειδα απο θρεντ αλλης συσκευης το φτιαχνουν φλασαροντας αυτο το zip αρχειο.

Το οποιο και κατεβασα αλλα θελει να εισαι ρουτ και εγω δεν μπορω να ρουταρω με την καμια:(

Ψάξε και ρώτα στο θέμα της συσκευής σου. Δε χρειάζεσαι να χεις root πρόσβαση απαραίτητα. Απλά πάς να το κανεις απ το εργοστασιακό recovery, ενώ πρέπει να φλασάρεις ένα custom. Το εργοστασιακό recovery δέχεται μονο signed πακέτα του κατασκευαστή, γι αυτό σου βγάζει installation aborted.

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε και ρώτα στο θέμα της συσκευής σου. Δε χρειάζεσαι να χεις root πρόσβαση απαραίτητα. Απλά πάς να το κανεις απ το εργοστασιακό recovery, ενώ πρέπει να φλασάρεις ένα custom. Το εργοστασιακό recovery δέχεται μονο signed πακέτα του κατασκευαστή, γι αυτό σου βγάζει installation aborted.

Eκτός από το custom recovery, που σωστά γράφεις ότι θα πρέπει να βάλει, θα πρέπει στη συγκεκριμένη ενέργεια να είναι ΚΑΙ ρουτ, διαφορετικά δε θα μπορέσουν να εγγραφούν τα περιεχόμενα αρχεία του .zip στο σύστημα.

Link to comment
Share on other sites

Eκτός από το custom recovery, που σωστά γράφεις ότι θα πρέπει να βάλει, θα πρέπει στη συγκεκριμένη ενέργεια να είναι ΚΑΙ ρουτ, διαφορετικά δε θα μπορέσουν να εγγραφούν τα περιεχόμενα αρχεία του .zip στο σύστημα.

Το recovery ΔΕΝ χρησιμοποιεί το su του system. γράφει όπου θέλει στα partitions, ακόμη κι αν πχ το /system είναι άδειο.

Link to comment
Share on other sites

Το recovery ΔΕΝ χρησιμοποιεί το su του system. γράφει όπου θέλει στα partitions, ακόμη κι αν πχ το /system είναι άδειο.

Σωστά !! (για αυτό και το χρησιμοποιούμε και για να κάνουμε root ...επειδη μας δίνει πρόσβαση παντού ...και στο φάκελο system !!)

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε και ρώτα στο θέμα της συσκευής σου. Δε χρειάζεσαι να χεις root πρόσβαση απαραίτητα. Απλά πάς να το κανεις απ το εργοστασιακό recovery, ενώ πρέπει να φλασάρεις ένα custom. Το εργοστασιακό recovery δέχεται μονο signed πακέτα του κατασκευαστή, γι αυτό σου βγάζει installation aborted.

Μαλιστα. Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια παδια.

Αν και παλι αδιεξοδη ειναι η κατασταση γιατι αν υποθεσουμε οτι τα καταφερω με τις οδηγιες εγκαταστασης δεν βλεπω στην λιστα twrp το image file της συσκευης μου...και δεν νομιζω οτι ασχολουνται κε την oulitel καθολου τελικα.

Στον νημα της συσκευης οντως εχεις δικιο πρεπει να ποσταρω αν και εκει δεν βλεπω καμια κινηση.

Περιεργο πιστευα για τα χρηματα της η συσκευη θα θεωρουνταν αξιολογη.

Link to comment
Share on other sites

Μαλιστα. Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια παδια.

Αν και παλι αδιεξοδη ειναι η κατασταση γιατι αν υποθεσουμε οτι τα καταφερω με τις οδηγιες εγκαταστασης δεν βλεπω στην λιστα twrp το image file της συσκευης μου...και δεν νομιζω οτι ασχολουνται κε την oulitel καθολου τελικα.

Στον νημα της συσκευης οντως εχεις δικιο πρεπει να ποσταρω αν και εκει δεν βλεπω καμια κινηση.

Περιεργο πιστευα για τα χρηματα της η συσκευη θα θεωρουνταν αξιολογη.

Αν ξέρεις ρωσικά έχει καλός αλλιώς μετάφραση Google και θα βγάλεις άκρη

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=704399

Aν δεν έχεις αυτό που αγαπάς, αγάπα αυτό που έχεις.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα.

εχω το αυτο το ταμπλετακι της http://www.gsmarena.com/vodafone_tab_prime_6-7232.php# vodafone για θελω να περασω ξανα την rom του για να σβηστεί το root που εχω κανει, λογο του οτι θελω να το παω στο service για ενα προβλημα που εβγαλε η οθονη με καμμενο pixel.

 

πως θα βρω την εταιρια κατασκευεις για να βρω και την rom ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα.

εχω το αυτο το ταμπλετακι της http://www.gsmarena.com/vodafone_tab_prime_6-7232.php# vodafone για θελω να περασω ξανα την rom του για να σβηστεί το root που εχω κανει, λογο του οτι θελω να το παω στο service για ενα προβλημα που εβγαλε η οθονη με καμμενο pixel.

 

πως θα βρω την εταιρια κατασκευεις για να βρω και την rom ?

πες λεπτομέρειες συσκευής για να μπορέσουμε να σε βοηθήσουμε

 

sorry δεν ειδα το link

Edited by geo29
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ρε παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζονται κάποιες εφαρμογές για ενημέρωση στον Google play Επειδή έχω Παλαιότερες εκδόσεις των εφαρμογών αυτών.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα καλημερα.

εχω το αυτο το ταμπλετακι της http://www.gsmarena.com/vodafone_tab_prime_6-7232.php# vodafone για θελω να περασω ξανα την rom του για να σβηστεί το root που εχω κανει, λογο του οτι θελω να το παω στο service για ενα προβλημα που εβγαλε η οθονη με καμμενο pixel.

 

πως θα βρω την εταιρια κατασκευεις για να βρω και την rom ?

ριξε μια ματια εδω

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,Ερωτηση εκτος απο τις Choco cooky,Cool Jaz,Rosemary,Times, ποιες αλλες γραμματοσειρες υποστιριζουν ελληνικα σε Galaxy S5 (revolution rom) γιατι εχει ποοολλες μηπως γνωριζει κανεις?
Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει κανένας να έχει περάσει την cm-13.0-NIGHTLY και να έχει κάνει link2sd

παιδεύομαι εδώ και μια εβδομάδα χωρίς αποτέλεσμα και δεν ξέρω αν κάνω κάτι λάθος η είναι κάτι άλλο

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρεις ρωσικά έχει καλός αλλιώς μετάφραση Google και θα βγάλεις άκρη

http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=704399

 

ντα..:lol:

ωω γεροντα μου βαζεις δυσκολα..ευχαριστω παντως αν και δεν καταφερα να αποκρυπτογραφησω κατι απο την κυριλικη γραφη:)

Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα ταμπλετ με 4.4.2 ανδροιτ και εχει χαλασει το wifi , πηρα εναν usb wifi που ελεγε ο κινεζος οτι δουλευει σε ανδροιτ (aliexpress). Εχει ενα cd μεσα και εχει κατι φακελους για linux γραφει κατι για karnel 3.9 και τετοια. Δεν καταφερα να το κανω να δουλεψει στο ταμπλετ. Υπαρχει περιπτωση να δουλεψει?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εχω ενα ταμπλετ με 4.4.2 ανδροιτ και εχει χαλασει το wifi , πηρα εναν usb wifi που ελεγε ο κινεζος οτι δουλευει σε ανδροιτ (aliexpress). Εχει ενα cd μεσα και εχει κατι φακελους για linux γραφει κατι για karnel 3.9 και τετοια. Δεν καταφερα να το κανω να δουλεψει στο ταμπλετ. Υπαρχει περιπτωση να δουλεψει?

 

Γράφεις σε λάθος μέρος, απευθύνσου στο σωστό... http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=321479

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ριξε μια ματια εδω

΄

αδελφε σε ευχαριστω πολυ. δουλεψε, οχι με την πρωτη βεβαια αλλα εστω και ετσι καταφερα να κανω κατι που καιρο τωρα προσπαθουσα. να εισαι καλα :)

Link to comment
Share on other sites

΄

αδελφε σε ευχαριστω πολυ. δουλεψε, οχι με την πρωτη βεβαια αλλα εστω και ετσι καταφερα να κανω κατι που καιρο τωρα προσπαθουσα. να εισαι καλα :)

 

:) χαίρομαι φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

κάτι power banks περίπου 2500mah που είναι σαν μεγάλοι αναπτήρες μπορούν τουλάχιστον όταν παίζει ο μικρός στο κινητό ένα παιχνίδι να κρατάνε την μπαταρία στα ίδια επίπεδα; να μην χάνει τουλάχιστον όσο παίζει.
Link to comment
Share on other sites

Ναι μπορούν..βέβαια συνήθως δεν βγάζουν φόρτιση μπαταρίας

Εάν είμαι στο 50%πχ και δεν πειράζω το κινητό δεν θα το φορτίσει καθόλου; Δεν είναι και για φόρτιση αυτά; είναι μόνο σαν έξτρα μπαταρία ας πούμε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ρε παιδιά θα ήθελα να ρωτήσω αν υπάρχει τρόπος να μην εμφανίζονται κάποιες εφαρμογές για ενημέρωση στον Google play Επειδή έχω Παλαιότερες εκδόσεις των εφαρμογών αυτών.

Έχουμε κάτι γι'αυτό μήπως;

Link to comment
Share on other sites

κάτι power banks περίπου 2500mah που είναι σαν μεγάλοι αναπτήρες μπορούν τουλάχιστον όταν παίζει ο μικρός στο κινητό ένα παιχνίδι να κρατάνε την μπαταρία στα ίδια επίπεδα; να μην χάνει τουλάχιστον όσο παίζει.

Αν το κινητό υποστηρίζει γρήγορη φόρτιση κι έχεις και αντίστοιχο powerbank τότε όχι μόνο θα παίζει αλλά θα φορτίζει κιόλας.. Τα powerbanks που έχουν έξοδο 1.0A μόνο είναι μόνο για φόρτιση..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...