Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τιποτα!!!!!!!!!

Αλλά ότι μπορούν τέτοιες εφαρμογές να σου δημιουργήσουν προβλημΑ.... Μπορει

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γιατί διαγράφεις αρχεία που δεν ξέρεις τι είναι; :)

 

Χαχαχαχαχαχαχα δίκιο έχεις!!!! Βρήκα πράμα και του έδωσα και κατάλαβε.έσβησα τα πάντα και τώρα Πρέπει να δω τι άλλο δεν δουλεύει σωστά.Εάν σβήσω μια εφαρμογή σβήνονται και αυτά αυτόματα;

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχαχαχα δίκιο έχεις!!!! Βρήκα πράμα και του έδωσα και κατάλαβε.έσβησα τα πάντα και τώρα Πρέπει να δω τι άλλο δεν δουλεύει σωστά.Εάν σβήσω μια εφαρμογή σβήνονται και αυτά αυτόματα;

Μόνο πλυντήριο δεν το έχεις βάλει ακόμα για να καθαρίσεις τα άχρηστα αρχεία !!! Χαχαχα Πλακιτσα! Ελπίζω να μην παρεξηγεις!!! Γνώμη μου, αφού δεν ξέρεις από android μη σβήνεις ότι νανε Γιατί μπορεί να έχεις προβλήματα με διαφορα αρχειακια που δεν πρέπει να διαγραφουν. Άσε και τιποτα μέσα ! :p

 

Συνήθως όταν σβήνεις μια εφαρμογή αφήνει πίσω άχρηστα αρχεία η φακέλους.

Γι αυτό τον λόγο θα σου πρότεινα να βάλεις την εφαρμογή sd maid για να διαγράφεις τα άχρηστα που μένουν μετά την απεγκατάσταση των εφαρμογών.... Αλλά... Άστα αυτά προς το παρόν Γιατί έχεις πάρει φορά με τα σβησιματα :D

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Μόνο πλυντήριο δεν το έχεις βάλει ακόμα για να καθαρίσεις τα άχρηστα αρχεία !!! Χαχαχα Πλακιτσα! Ελπίζω να μην παρεξηγεις!!! Γνώμη μου, αφού δεν ξέρεις από android μη σβήνεις ότι νανε Γιατί μπορεί να έχεις προβλήματα με διαφορα αρχειακια που δεν πρέπει να διαγραφουν. Άσε και τιποτα μέσα ! :p

 

Συνήθως όταν σβήνεις μια εφαρμογή αφήνει πίσω άχρηστα αρχεία η φακέλους.

Γι αυτό τον λόγο θα σου πρότεινα να βάλεις την εφαρμογή sd maid για να διαγράφεις τα άχρηστα που μένουν μετά την απεγκατάσταση των εφαρμογών.... Αλλά... Άστα αυτά προς το παρόν Γιατί έχεις πάρει φορά με τα σβησιματα :D

 

Χαχαχαχαχα Ναι του έδωσα και κατάλαβε ποιός είναι το αφεντικό!!!! Ευχαριστώ πολύ.θα δοκιμάσω και την εφαρμογή! Καλές γιορτές!!!

Link to comment
Share on other sites

Χαχαχαχαχα Ναι του έδωσα και κατάλαβε ποιός είναι το αφεντικό!!!! Ευχαριστώ πολύ.θα δοκιμάσω και την εφαρμογή! Καλές γιορτές!!!

Σιγά σιγά όμως! Με τρόπο η εφαρμογή Γιατί μπορεί να κάνεις ζημια !! Με προσοχή τι σβήνεις.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοοοον.... Έχω κατεβάσει το Clean Master και σε κάθε reboot της συσκευής, μου εμφανίζει notification banner, στη notification screen, πως έχει εντοπίσει junk files κι ότι πατώντας την αντίστοιχη επιλογή, θα τα διαγράψει.

 

Η απορία μου είναι. Αν επιλέξω τη συγκεκριμένη επιλογή θα διαγραφούν και αρχεία που δεν πρέπει να διαγραφούν; Δεν έχω πειράξει κάτι από τις default επιλογές του app.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόοοοον.... Έχω κατεβάσει το Clean Master και σε κάθε reboot της συσκευής, μου εμφανίζει notification banner, στη notification screen, πως έχει εντοπίσει junk files κι ότι πατώντας την αντίστοιχη επιλογή, θα τα διαγράψει.

 

Η απορία μου είναι. Αν επιλέξω τη συγκεκριμένη επιλογή θα διαγραφούν και αρχεία που δεν πρέπει να διαγραφούν; Δεν έχω πειράξει κάτι από τις default επιλογές του app.

To clean master το σιχαινομαι...δεν νομιζω οτι κανει δουλεια.ισα ισα που τρεχει συνεχως στο backround και τελικα βαραινει τη ram.

αν θες να διαγραφεις cashe files αυτο ειναι πιο ελαφρυ: https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.cache

 

Για να απαντησω στην ερωτηση σου,οταν χρησιμοποιουσα το clean master-προ 3 ετων- η διαγραφη αυτων των αρχειων δεν μου προκαλεσε προβλημα.

Αν η εφαρμογη συμπεριφερεται οπως τοτε δεν θαχεις προβλημα...

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

σε μια συσκευη που ειναι root, εαν κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων εκτος απο το οτι χανονται ολα, χανεται και το root ?
Link to comment
Share on other sites

σε μια συσκευη που ειναι root, εαν κανουμε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμησεων εκτος απο το οτι χανονται ολα, χανεται και το root ?

Όχι, το ρούτ δε χάνεται γιατί έχει περάσει στο σύστημα. Η μόνη περίπτωση να χαθεί είναι αν το έχεις κάνει προσωρινό (γίνεται κι αυτό σε κάποιες περιπτώσεις)

Link to comment
Share on other sites

Όχι, το ρούτ δε χάνεται γιατί έχει περάσει στο σύστημα. Η μόνη περίπτωση να χαθεί είναι αν το έχεις κάνει προσωρινό (γίνεται κι αυτό σε κάποιες περιπτώσεις)

 

μαλιστα. και εαν θελω να χαθει ΚΑΙ το root τι πρεπει να κανω ??

εχω εαν tablet της vodafone και εχει ενα θεμα με την οθονη και θελω να το στειλω στο service και φοβαμαι μην μου πουν καμια μ@λ@κι@ για το root που εχω κανει.

Link to comment
Share on other sites

Σας έχω πρήξει :(

Ναι μόλις ανοίγει το GPS πάει σε high accuracy mode. Ακόμα και αν το αλλάξω από Ρυθμίσεις > Τοποθεσία, πάλι θα ξαναπάει σε high accuracy την επόμενη φορά που θα ανοίξει το GPS.

Αυτό συμβαίνει στην συσκευή του φίλου από τότε που τσέκαρε εκείνο το καταραμένο checkbox.

Δεν γίνεται με τίποτα να αναιρεθεί αυτη η ενέργεια;

Yngwie RULEZZZZZZ !!!
Link to comment
Share on other sites

γνωριζετε αν υπαρχει τροπος να μπλοκαρω SMS απο αποστολεα που εμφανιζει μονο ονομα και οχι αριθμο;
Link to comment
Share on other sites

μαλιστα. και εαν θελω να χαθει ΚΑΙ το root τι πρεπει να κανω ??

εχω εαν tablet της vodafone και εχει ενα θεμα με την οθονη και θελω να το στειλω στο service και φοβαμαι μην μου πουν καμια μ@λ@κι@ για το root που εχω κανει.

Υπάρχουν δύο τρόποι: ο ένας είναι να πας στην εφαρμογή του su και να κάνεις unroot (έχει επιλογή). Ο άλλος είναι να ξαναπεράσεις τη ρομ που έχεις.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θα ελεγα να κανεις και τα 2..Πρωτα unroot,μετα επαναφορα εργοστασιακων..

Στη συνεχεια περνας ξανα τη ρομ,παλι επαναφορα εργοστασιακων και το πας..

Αν ειναι samsung και εχει γραψει ο knox δεν γλυτωνεις.

Link to comment
Share on other sites

Υπερβολή και χάσιμο χρόνου. Αν περαστεί η επίσημη ρομ δε χρειάζεται ούτε unroot ούτε επαναφορά εργ ρυθμίσεων(γίνεται αυτόματα με το πέρασμα της ρομ). Τώρα αν υπάρχει κλείδωμα knox, εκεί και unroot να κάνεις επιτυχώς, πάλι θα φαίνεται ότι είχες ρουτάρει τη συσκευή.
Link to comment
Share on other sites

To clean master το σιχαινομαι...δεν νομιζω οτι κανει δουλεια.ισα ισα που τρεχει συνεχως στο backround και τελικα βαραινει τη ram.

αν θες να διαγραφεις cashe files αυτο ειναι πιο ελαφρυ: https://play.google.com/store/apps/details?id=mobi.infolife.cache

 

Για να απαντησω στην ερωτηση σου,οταν χρησιμοποιουσα το clean master-προ 3 ετων- η διαγραφη αυτων των αρχειων δεν μου προκαλεσε προβλημα.

Αν η εφαρμογη συμπεριφερεται οπως τοτε δεν θαχεις προβλημα...

 

Κατάλαβα... Θα δοκιμάσω το app, που μου προτείνεις.

 

Το clean master το βλέπω να φεύγει. 3 χρόνια είναι πολλά για app....

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα... Θα δοκιμάσω το app, που μου προτείνεις.

 

Το clean master το βλέπω να φεύγει. 3 χρόνια είναι πολλά για app....

Πως λειτουργεί η συγκεκριμένη εφαρμογή;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Αυτή που μου προτείνουν ή το clean master;

Sdmaid ,το clean master ειναι ολο φρου φρου και αρώματα ,εγω να σου πω την αλήθεια το βαζω μια φορά το μήνα ,καθαριζω οτι είναι να καθαρισω και μετά απεγκατασταση.

Ένα γραμμάριο δράσης αξίζει ένα τόνο θεωρίας.
Link to comment
Share on other sites

Αυτή που μου προτείνουν ή το clean master;

Αυτή που σου προτείνουν

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Sdmaid ,το clean master ειναι ολο φρου φρου και αρώματα ,εγω να σου πω την αλήθεια το βαζω μια φορά το μήνα ,καθαριζω οτι είναι να καθαρισω και μετά απεγκατασταση.

 

Έχω και το sd maid. Η μόνη απορία μου είναι αν στις default επιλογές διαγράφουν πράγματα που δεν πρέπει.

 

Αυτή που σου προτείνουν

 

Την εγκατέστησα χτες και πατώντας να διαγράψω την cache σε κάποια εφαρμογή, με πηγαίνει στις ρυθμίσεις του συστήματος. Του Android, δηλαδή.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, ξέρετε κάποια εφαρμογή που να κατεβάζω τραγούδια από το youtube? Παλιά είχα το ogyoutube, αλλά τώρα δεν δουλεύει. Θέλω μέσα από το YouTube να κατεβάζω όμως. Όχι με copy paste το link
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας, ξέρετε κάποια εφαρμογή που να κατεβάζω τραγούδια από το youtube? Παλιά είχα το ogyoutube, αλλά τώρα δεν δουλεύει. Θέλω μέσα από το YouTube να κατεβάζω όμως. Όχι με copy paste το link

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6358753#post6358753 (#1662)

το ogYouTube δουλεύει !

http://ogmods.net/home/ogyoutube?ref=xda&tab=Download

κάνε εγκατάσταση τα 4 αρχεία

GoogleServicesFramework (GSF)

GoogleAccountManager (GAM)

GooglePlayServices (GMS)

+ ogyoutube 1.1

 

Χρόνια Πολλά και καλά χριστούγεννα σε όλο το Forum

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6358753#post6358753 (#1662)

το ogYouTube δουλεύει !

http://ogmods.net/home/ogyoutube?ref=xda&tab=Download

κάνε εγκατάσταση τα 4 αρχεία

GoogleServicesFramework (GSF)

GoogleAccountManager (GAM)

GooglePlayServices (GMS)

+ ogyoutube 1.1

 

Χρόνια Πολλά και καλά χριστούγεννα σε όλο το Forum

 

Δεν κατεβάζει. Κολλάει μόλις πατάω λήψη.....

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ δεν κατεβάζει πια το og YouTube, όποια έκδοση και να περάσεις. ..

-Αγγελίες επιτρέπονται μόνο στο Buy&Sell.

-οκ, δεν θα το ξανακανω !!!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...