Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To κατεβασα και το εβαλα στην sd.

Μετα μεσα απο cwm, choose zip from sd card και εχουμε:

Installing: /sdcard/filemanager.zip

Finding updating package....

Opening updating package....

Installing update...

E: Error in /sdcard/filemanager.zip

(status 0)

Installation aborted.

 

Γιατι δεν εγκαθισταται????

:(

 

Μπορείς να εγκαταστήσεις εφαρμογές μέσω του adb. Υπάρχουν επίσης αρκετές εφαρμογές στο xda-developers που έχουν αυτή τη λειτουργία.

εδώ υπάρχει κι ένας οδηγός:

http://www.droidviews.com/install-apk-files-using-adb-commands/

κι εδώ αλλος ενας:

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=847970

επίσης μπορείς να χρησιμοποιήσεις και το qtadb που είναι ένας διαχειριστής αρχείων της συσκευής από το pc και έχει και λειτουργία για εγκατάσταση εφαρμογών:

https://qtadb.wordpress.com/

Link to comment
Share on other sites

Απο αυτο ξεκινησε το προβλημα. Το θεμα τωρα ειναι οτι οταν βαλω την καρτα δεν βλεπει τον χωρο της και λεει οτι ειναι αδεια ή δεν υποστηριζεται. Οποια καρτα και να βαλω το ιδιο μηνυμα βγαζει.

εάν κανείς τα βήματα σωστά δεν θα έχεις πρόβλημα ... (το ένα partition σε ext3 )

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι ή καλύτερη εφαρμογή για συγκοινωνίες; Σε wp έχω την εφαρμογή της here για συγκοινωνίες. Είναι εξαιρετική. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο play store ή σε άλλο store;
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι ή καλύτερη εφαρμογή για συγκοινωνίες; Σε wp έχω την εφαρμογή της here για συγκοινωνίες. Είναι εξαιρετική. Υπάρχει κάτι αντίστοιχο στο play store ή σε άλλο store;

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.melato.bus.android

 

Κάνει συχνές ανανεώσεις με τις αλλαγές στα δρομολόγια. Το πιο αξιόπιστο στο play store

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.melato.bus.android

 

Κάνει συχνές ανανεώσεις με τις αλλαγές στα δρομολόγια. Το πιο αξιόπιστο στο play store

 

Ευχαριστώ. Ενδιαφέρουσα φαίνεται αλλά δυστυχώς έχει μόνο λεωφορεία. Αν τύχει και δεις και χρησιμοποιήσεις την άλλη που λέω θα εκπλαγείς. Άσε που έχει κάλυψη και εκτός Ελλάδας. Μακάρι να την φέρουν η να την εντάξουν στους χάρτες.

ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ενδιαφέρουσα φαίνεται αλλά δυστυχώς έχει μόνο λεωφορεία. Αν τύχει και δεις και χρησιμοποιήσεις την άλλη που λέω θα εκπλαγείς. Άσε που έχει κάλυψη και εκτός Ελλάδας. Μακάρι να την φέρουν η να την εντάξουν στους χάρτες.

Υπάρχουν οι Here Maps και στο Android, αλλά δεν ξέρω πως είναι η πληροφόρηση για τις συγκοινωνίες.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις και το Moovit

[sIGPIC][/sIGPIC]

goto fail;

goto fail;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ενδιαφέρουσα φαίνεται αλλά δυστυχώς έχει μόνο λεωφορεία. Αν τύχει και δεις και χρησιμοποιήσεις την άλλη που λέω θα εκπλαγείς. Άσε που έχει κάλυψη και εκτός Ελλάδας. Μακάρι να την φέρουν η να την εντάξουν στους χάρτες.

 

Φίλε μου δεν έχει μόνο λεωφορεία,αν πας εκεί που κάνεις αναζήτηση δίπλα στο πορτοκαλί εικονίδιο και το πατήσεις θα σου βγάλει σε πιο μέσο θες να κάνεις αναζήτηση.

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν οι Here Maps και στο Android, αλλά δεν ξέρω πως είναι η πληροφόρηση για τις συγκοινωνίες.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις και το Moovit

Τους έχω κατεβάσει αλλά δεν έχει τις συγκοινωνίες

 

Το Moovit μου το βγάζει συνέχεια το Facebook. Θα το δοκιμαμασω, ευχαριστώ.

Edited by vastegial_74
ΕΝ ΟΙΔΑ ΟΤΙ ΟΥΔΕΝ ΟΙΔΑ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Υπάρχει τρόπος να κάνω σε συγκεκριμένους τηλ. αριθμούς που με καλούν να βγαίνει το γνωστό μηνυμα :ο αριθμός που καλείται είναι απενεργοποιημένος η εκτος δικτύου κτλ. δλδ να φαίνεται οτι το κινητό είναι κλειστo;

 

True phone,blacklist πou δοκίμασα κάνουν μεν φραγή αλλά βγάζουν το μήνυμα οτι ο αριθμός είναι απασχολημένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Υπάρχει τρόπος να κάνω σε συγκεκριμένους τηλ. αριθμούς που με καλούν να βγαίνει το γνωστό μηνυμα :ο αριθμός που καλείται είναι απενεργοποιημένος η εκτος δικτύου κτλ. δλδ να φαίνεται οτι το κινητό είναι κλειστo;

 

True phone,blacklist πou δοκίμασα κάνουν μεν φραγή αλλά βγάζουν το μήνυμα οτι ο αριθμός είναι απασχολημένος.

Αυτό δεν γίνεται με εφαρμογή. Το μήνυμα ότι ο συνδρομητής που κάλεσε έχει το τηλέφωνο του απενεργοποιημένο το στέλνει ο πάροχος (βονταφον,κοσμοτε κτλ) που βλέπει ότι το κινητό σου είναι κλειστό και δεν μπορεί να πραγματοποιηθεί η κληση. Εφαρμογή που να του λέει ότι το έχεις κλειστό Δεν θα βρεις.

 

Όπως είπες κ εσύ υπάρχουν εφαρμογές να μπλοκάρεις κάποιον αριθμο, Αλλά του λέει ότι απλά εκείνη την στιγμή εσυ μιλάς στο κινητό και είναι η γραμμή κατειλημμένη.

Βασικά δείχνει σαν να χτυπάει μια φορά και να το κλεινεις οπότε και λέει ότι είναι κατειλημμένη.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

zte skate ειναι, η rom ειναι μια παραλλαγη της cyanogen.

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φιλε μου γυρισα δυο-τρεις σελιδες πισω, αλλα δεν το βρισκω, μου το ξαναδινεις;

 

Post #10493 http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6333928#post6333928

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Ενδιαφέρουσα φαίνεται αλλά δυστυχώς έχει μόνο λεωφορεία. Αν τύχει και δεις και χρησιμοποιήσεις την άλλη που λέω θα εκπλαγείς. Άσε που έχει κάλυψη και εκτός Ελλάδας. Μακάρι να την φέρουν η να την εντάξουν στους χάρτες.

Ψαξ' την καλύτερα και θα δεις ότι έχει όλα τα ΜΜΜ.

 

Μπορείς να δοκιμάσεις και το Moovit

Το καλοκαίρι που χρησιμοποίησα το moovit είχε πολλά λάθη.

Link to comment
Share on other sites

Ριξτε μια ματιά και στο Athens transportation

Χρηματοοικονομικός Σύμβουλος

Link to comment
Share on other sites

 

Να σαι καλα!

 

 

==========================

 

Υπαρχει καποια εφαρμογη να μου δινει δυνατοτητα να ελεγξω/disable τις startup εφαρμογες που ξεκινουν με την εκκινηση του τηλεφωνου, διχως να θελει root?

Edited by karib
Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα!

 

 

==========================

 

Υπαρχει καποια εφαρμογη να μου δινει δυνατοτητα να ελεγξω/disable τις startup εφαρμογες που ξεκινουν με την εκκινηση του τηλεφωνου, διχως να θελει root?

Όχι. Πρέπει να είσαι ρουτ οπωσδήποτε.

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά στο σαμσουνγκ σ5 έχει επιλογή στις συντομεύσεις για μουλτιτασκ και όλα λειτουργούν άψογα.

(αυτο που λειτουργώ ταυτόχρονα πχ chrome με YouTube από μισή οθόνη το καθενα)

Τώρα έχω ένα ταμπλετ ζ4. Που είναι η ανάλογη επιλογή? Πάνω στις συντομεύσεις έχει μόνο τα βασικά. Μήπως πρέπει να κατεβάσω καμία εφαρμογή?

Link to comment
Share on other sites

Να σαι καλα!

 

 

==========================

 

Υπαρχει καποια εφαρμογη να μου δινει δυνατοτητα να ελεγξω/disable τις startup εφαρμογες που ξεκινουν με την εκκινηση του τηλεφωνου, διχως να θελει root?

Εντάξει έπαιξε;; Στο ειχα γραψει απο τη πρωτη στιγμη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Έκανα ροοτ το κινητό μου και από τότε όταν βλέπω τραγούδια δεν μένουν και στο ιστορικό μου. Καμία ιδέα κανένας για το τι μπορώ να κάνω?
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα στο forum. Είχα blackberry και στις επαφές μου έδινε την δυνατότητα να σχηματίσω ομάδες. Δηλαδή να βάλω σε μια ομάδα με το όνομα π.χ. ''μπαλα'' 15 επαφες. Έτσι μπορούσα να στείλω sms ομαδικά με ένα πάτημα. Μπορεί αυτό να γίνει και στις επαφές που έχει το αndroid πρόγραμμα? Έψαξα αρκετά αλλα δεν βρήκα τίποτα. ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα στο forum. Είχα blackberry και στις επαφές μου έδινε την δυνατότητα να σχηματίσω ομάδες. Δηλαδή να βάλω σε μια ομάδα με το όνομα π.χ. ''μπαλα'' 15 επαφες. Έτσι μπορούσα να στείλω sms ομαδικά με ένα πάτημα. Μπορεί αυτό να γίνει και στις επαφές που έχει το αndroid πρόγραμμα? Έψαξα αρκετά αλλα δεν βρήκα τίποτα. ευχαριστώ

 

Ξέρω σίγουρα ότι γίνεται από εδώ.. Τώρα μέσω κινητού μάλλον παίζει ρόλο ο dealer κάθε συσκευής, πχ τα htc ξέρω ότι το κάνουν..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Πωλείται: Τίποτα. Ζητείται: Τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από χθες όταν το τηλ. είναι στο Internet μου εμφανίζεται πολύ συχνά ένα πινακάκι πάνω στην οθόνη με διάφορες διαφημίσεις.(lidl-kotsovolos κλπ). μεσα γραφει με μικρά γράμματα (otp). Αν πατήσεις πάνω στο otp, σου λέει ότι για να το βγάλεις πρέπει να κατεβάσεις μια εφαρμογή. Το έκανα αλλά το πινακάκι συνεχίζει να εμφανίζεται. Τι μπορώ να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από χθες όταν το τηλ. είναι στο Internet μου εμφανίζεται πολύ συχνά ένα πινακάκι πάνω στην οθόνη με διάφορες διαφημίσεις.(lidl-kotsovolos κλπ). μεσα γραφει με μικρά γράμματα (otp). Αν πατήσεις πάνω στο otp, σου λέει ότι για να το βγάλεις πρέπει να κατεβάσεις μια εφαρμογή. Το έκανα αλλά το πινακάκι συνεχίζει να εμφανίζεται. Τι μπορώ να κάνω;

Κάποια εφαρμογή που κατεβασες σου τα κάνει αυτά. Δοκίμασε να σβήσεις εφαρμογές που εγκατεστησες τις Τελευταίες 2-3 μέρες Για να δεις ποια από όλες φταίει! Κ εννοείτε ότι πρώτη πρώτη θα σβήσεις αυτή την otp εφαρμογή που εβαλες από παρότρυνση της διαφήμισης !

 

Μήπως έχεις βάλει την εφαρμογή premium wallpapers hd; Γιατί έχει αναφέρει συμφορουμητης εδώ ότι είχε τέτοιο προβλημα.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ναι έχω την premium wallpapers hd, αλλά την έχω 2 χρόνια. Λες να την καταργήσω;

Δεν ξέρω σίγουρα Αλλά Κανε μια δοκιμή να την σβήσεις για λίγες ώρες να δεις. Κ αν δεν είναι αυτή η εφαρμογή που σου κάνει το πρόβλημα ξαναβαλτην!!!

Αν όχι αυτή, τότε κάποια άλλη το κάνει σίγουρα!

Έχεις βάλει καμία εφαρμογή που προέρχεται εκτως play store; αν ναι, μπορεί να φταίει αυτη.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...