Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το χ8 εχεις?

 

Ναι. Παραδόξως έφτιαξε μόνο του. Το ξανά έκανα εγκατάσταση και πλέον δουλεύει κανονικά. Το μόνο που έκανα ήταν να ξετικάρω και να ξανατικάρω όλες τις ρυθμίσεις μέσα στην εφαρμογή και απλά δούλεψε :confused:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλη την παρέα! Χρειάζομαι επειγόντως βοήθεια... αγόρασα το παρακάτω κινητό:

Xaomi M3+ Dual-Core Smartphone Android 4.3 4.1-inch MT6572 512MB RAM GPS with 5.0MP Camera http://www.ahappydeal.com/product-171603.html

Πάτησα πολλές φορές λάθος το pattern και κλείδωσε το κινητό με το wifi κλειστό, οπότε δεν μπορώ να δώσω username (e-mail) και code στο GMAIL. Προσπάθησα να κάνω hard reset και στις επιλογές που μου δίνει recovery δεν κάνει εργοστασιακές ρυθμίσεις. Έψαξα στο google και βρήκα διάφορα, όπως να κάνω κλήση από άλλη συσκευή και να ενεργοποιήσω κάποιο υπομενού, αλλά δεν λειτουργεί τίποτα. Ελπίζω να υπάρχει λύση

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Παραδόξως έφτιαξε μόνο του. Το ξανά έκανα εγκατάσταση και πλέον δουλεύει κανονικά. Το μόνο που έκανα ήταν να ξετικάρω και να ξανατικάρω όλες τις ρυθμίσεις μέσα στην εφαρμογή και απλά δούλεψε :confused:

 

4.1 εχεις?

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

4.1 εχεις?

 

Με 4.1 δεν θα έπαιρνε τα πόδια του. Επίσημα έχει μείνει σε 2.1 :confused: και οι σταθερότερες custom για μενα είναι οι Gingerbread. Τι να κάνουμε, εμείς είμαστε σε αργούς ρυθμούς ακόμα :ρ

Link to comment
Share on other sites

μετα οσα κινητα και να αλλαξεις εαν βαλεις το ιδιο email οι επαφες σου θα ειναι συγχρονισμενες στο gmail σου.πηγαινε gmail στον υπολογιστη σου και αριστερα πανω πατα στο "gmail" και απο κατω εχει contacts εαν το πατησεις θα δεις τις επαφες σου .ετσι απλα.

οτι αλλαγη κανεις σε μια επαφη η αν προσθεσεις μια νεα στο κινητο σχεδον αμεσα "ανεβαινει" στο gmail σου.

 

Αυτό θα συμβεί ακόμα κι αν δεν πάρεις android συσκευή στο μέλλον;

Link to comment
Share on other sites

Αυτό θα συμβεί ακόμα κι αν δεν πάρεις android συσκευή στο μέλλον;

 

Τώρα δεν ξέρω π.χ. σε Windows phones πως λειτουργεί εάν συγχρονίζει εκεί με Hotmail προφανώς δεν θα λειτουργεί ο συγχρονισμός αλλά δεν ξέρω να σου πω σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως πουχω και android και windows phone μια χαρα περασα τις επαφες μου απο το πρωτο στο δευτερο με gmail.και εκανα και τεστ.δημιουργησα μια επαφη στο gmail απο το lumia και περαστηκε στο gmail.μετα τη διεγραψα και διαγραφηκε.απλα το gmail ωρες ωρες θελει λιγο χρονο να του δωσεις για συγχρονισμο.τωρα τελευταια κανει κατι νερα το gmail.μπορει να μη συγχρονισει αμεσως και να περασει καμια ωρα.αλλα οταν συγχρονισει εισαι οκ.οποτε κατεληξα πως δεν ειναι θεμα wp αλλα gmail.στο ios το gmail(επαφες) αργει περισσοτερο να συγχρονισει.αλλα συγχρονιζει και εκει.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως πουχω και android και windows phone μια χαρα περασα τις επαφες μου απο το πρωτο στο δευτερο με gmail.και εκανα και τεστ.δημιουργησα μια επαφη στο gmail απο το lumia και περαστηκε στο gmail.μετα τη διεγραψα και διαγραφηκε.απλα το gmail ωρες ωρες θελει λιγο χρονο να του δωσεις για συγχρονισμο.τωρα τελευταια κανει κατι νερα το gmail.μπορει να μη συγχρονισει αμεσως και να περασει καμια ωρα.αλλα οταν συγχρονισει εισαι οκ.οποτε κατεληξα πως δεν ειναι θεμα wp αλλα gmail.στο ios το gmail(επαφες) αργει περισσοτερο να συγχρονισει.αλλα συγχρονιζει και εκει.

Αυτό δεν αποτελεί πρόβλημα, ούτε καν θεωρείται bug, απλά έχει να κάνει με το κάθε πότε είναι ρυθμισμένος ο λογαριασμός να συγχρονίζεται. Αν αλλάξεις τις ρυθμίσεις με κάποιο τρόπο θα είσαι κομπλέ!

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν αποτελεί πρόβλημα, ούτε καν θεωρείται bug, απλά έχει να κάνει με το κάθε πότε είναι ρυθμισμένος ο λογαριασμός να συγχρονίζεται. Αν αλλάξεις τις ρυθμίσεις με κάποιο τρόπο θα είσαι κομπλέ!

 

 

Αρκετο καιρο τωρα το gmail (επαφες) ΚΑΙ στο αντροιντ κινητο μου βγαζει σφαλμα συγχρονισμου.και συγχρονιζει μετα απο ωρα.το ιδιο και στο lumia και στο ios (δε βγαζει σφαλμα αλλα συγχρονιζει μετα απο την ωρα που τουχω να συγχρονιζει:15')

Παντως τη δουλεια του ,τελικα, την κανει.

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

η συσκευη δεν σηκωνει facebook,μονο την εκδοση 2.0. Για messenger ουτε να το σκεφτεσαι.Καλυτερα να μπαινεις μονο με τον dolphin σε συνδυασμο με το jetpack

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

η συσκευη δεν σηκωνει facebook,μονο την εκδοση 2.0. Για messenger ουτε να το σκεφτεσαι.Καλυτερα να μπαινεις μονο με τον dolphin σε συνδυασμο με το jetpack

 

Εε;; Πως δε σηκώνει Messenger;; Δηλαδή το χρησιμοποιώ πάνω από ένα χρόνο κανονικά, χωρίς κολλήματα όπως και τώρα, και δε το σηκώνει;; Πώς γίνεται αυτό;; Δε με ενδιαφέρει καθόλου η εφαρμογή του FB, ποτέ δε μου άρεσε. Το Messenger μια χαρά λειτουργεί όμως. Εκτός αν μιλάς για κάποια άλλη εφαρμογή..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, νεος χρηστης android κ κατοχος ενος κινεζου (cubot one MTK6589T) me 4.2.1 android. Μια ερωτηση που ψαχνω κ δεν μπορω να βρω λυση.

Υπαρχει δυνατοτητα να βαλουμε ξεχωριστα ringtones για τα notifications? Δηλ, αλλο για mail, αλλο για sms, αλλο για ειδοποιησεις ημερολογιου κτλ κτλ????

Link to comment
Share on other sites

εχω το χ10 μινι και τρωει μεγαλα κολληματα.

 

Με ποιά rom; Εγώ με τη MiniCM7, GingerDX και άλλη μια που δε μου έρχεται τώρα το όνομα της, δεν είχα κανένα πρόβλημα. Μόνο με τη MiniCM7 αυτό με τις ειδοποιήσεις, το οποίο διορθώθηκε!

Link to comment
Share on other sites

Με ποιά rom; Εγώ με τη MiniCM7, GingerDX και άλλη μια που δε μου έρχεται τώρα το όνομα της, δεν είχα κανένα πρόβλημα. Μόνο με τη MiniCM7 αυτό με τις ειδοποιήσεις, το οποίο διορθώθηκε!

 

minicm7 γενικα δεν τραβαει πολυ. οποτε καμια εκδοση facebook δεν τρεχει καλα. Μονο αν εχεις 4.4 και art θα δεις διαφορα και γρηγοραδα

oie_187028Bihdufbm.png.3d3976d11317e0e48874a77356b5ad14.png

Link to comment
Share on other sites

minicm7 γενικα δεν τραβαει πολυ. οποτε καμια εκδοση facebook δεν τρεχει καλα. Μονο αν εχεις 4.4 και art θα δεις διαφορα και γρηγοραδα

 

Μπα όχι, εμένα με MiniCM7, nAa kernel και OC πάει πολύ καλά, χωρίς προβλήματα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω ένα πρόβλημα με turbo-x tablet μιας ξαδέρφης μου.Μου ζήτησε να της βάλω το despicable me minion rush, αφού έψαξα στο slide me δεν υπάρχει λέω θα κατεβάσω το apk του και θα μπει έτσι, αμ δε όμως! Παρ'όλο που κάνει Install όταν ανοίγει η εφαρμογή ζητάει να διαγράψω 76 mb από κάτι γιατί δεν έχει ελεύθερο χώρο ενώ από τα 10 gb του tablet είναι πιασμένο μόνο το 1.Το tablet είναι turbox 10αρι και τετραπύρηνο.http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablet/Turbo-X-Tablet-Hive-IV-10-1-M10A9.htm Edited by NickTheGreek99

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα, νεος χρηστης android κ κατοχος ενος κινεζου (cubot one MTK6589T) me 4.2.1 android. Μια ερωτηση που ψαχνω κ δεν μπορω να βρω λυση.

Υπαρχει δυνατοτητα να βαλουμε ξεχωριστα ringtones για τα notifications? Δηλ, αλλο για mail, αλλο για sms, αλλο για ειδοποιησεις ημερολογιου κτλ κτλ????

Οι περισσότερες εφαρμογές παρέχουν τη δυνατότητα να επιλέγεις μόνος σου notification sound, πχ facebook, gmail κλπ. Υπάρχουν κι εφαρμογές (πχ αυτή) που υποτίθεται κάνουν αυτή τη δουλειά. Ωστόσο δεν έχω δοκιμάσει κάποια...

Τhe end of an era...
Link to comment
Share on other sites

Εχω αυτο το tablet και εχω προβλημα με την wifi συνδεση αργει να συνδεθει και πολλες φορες ενω δειχνει συνδεδεμενω δεν δουλευει. Υπάρχει κατι που μπορω να ελεξω η να αλλαξω να αναβαθμισω? Tο router ειναι το netfaster της hol οπου βεβαια εχω γενικοτερα προβληματα με το σημα του wifi οχι στην ιδια εκταση και με το SIII kai to NOTE 3 που εχω ακομα και οταν ειμαι και κοντα στο router.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Τι πρέπει να κάνω ώστε να μην ξεκινάνε εφαρμογές που δεν χρειάζονται?

 

Και ποιές είναι αυτές που πρέπει να ξεκινάνε και ποιές δεν χρειάζονται?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

 

Τι πρέπει να κάνω ώστε να μην ξεκινάνε εφαρμογές που δεν χρειάζονται?

 

Και ποιές είναι αυτές που πρέπει να ξεκινάνε και ποιές δεν χρειάζονται?

 

Ευχαριστώ εκ των προτέρων

 

Καλημέρα αυτό είναι για το θέμα σου https://play.google.com/store/apps/details?id=com.oasisfeng.greenify&hl=el

Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδες.

Απορια για το handcent SMS αν ξερει κανεις να απαντησει. Παιζει σε δικαρτα κινητα ή συνεχιζει να εχει θεμα με τα δικαρτα? και οταν λεμε δεν παιζει εννοουμε καθολου ή δεν παιζει για την 2η καρτα ας πουμε?

Link to comment
Share on other sites

εχει αναφερθει ξανα το προβλημα αυτο παλιοτερα απο πολλους χρηστες οποτε πιστευω οτι ειναι γενικο το προβλημα

 

 

υπάρχει κάποια λύση;

δοκίμασα και κατέβασα ξανά τις εφαρμογές facebook & messenger αλλά το πρόβλημα παραμένει..

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους. Έχω ένα πρόβλημα με turbo-x tablet μιας ξαδέρφης μου.Μου ζήτησε να της βάλω το despicable me minion rush, αφού έψαξα στο slide me δεν υπάρχει λέω θα κατεβάσω το apk του και θα μπει έτσι, αμ δε όμως! Παρ'όλο που κάνει Install όταν ανοίγει η εφαρμογή ζητάει να διαγράψω 76 mb από κάτι γιατί δεν έχει ελεύθερο χώρο ενώ από τα 10 gb του tablet είναι πιασμένο μόνο το 1.Το tablet είναι turbox 10αρι και τετραπύρηνο.http://www.plaisio.gr/laptop-tablet/tablets/tablet/Turbo-X-Tablet-Hive-IV-10-1-M10A9.htm

 

Κανείς μια λύση ??

Νίκος

Κάτοχος Samsung Galaxy S10+ (Android 10 Official).

- 001 με την όπισθεν

Link to comment
Share on other sites

Κανείς μια λύση ??

 

Uninstall και ξαναβαλτο!! Δοκιμασε το

 

----- προσθήκη μηνύματος 41 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κανείς μια λύση ??

 

Η απλα το apk που κατεβασες φιλε μου δεν ειναι καλογραμμενο ας το πουμε ετσι!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...